Vasas SC – Ferencváros Bp. ESMTK 0:8 (vége)
Vasas SC
0:8 (0:3, 0:0, 0:5)
Ferencváros Bp. ESMTK
péntek 07.03.2014, 18:00 • Káposztásmegyeri jégpalota, Budapest • Borsodi Magyar kupa

A második harmadban tudta tartani a fiatalokból álló Vasas a lépést a MOL ligás Fradival! Bár 8-0 lett a vége, azt kell, hogy mondjuk; az FTC-ESMTK győzelme, a látottak alapján akár még nagyobb különbségű is lehetett volna!
    Az nyilvánvaló, hogy a Magyar kupában a négyes döntőben még kiadó két hely sorsa az FTC, UTE, DAB trió egymás elleni meccsein fog végleg eldőlni!
    Mára köszönjük a figyelmet a Káposztásmegyeri jégpalotából! (20:04:07)

60:00

59:19
    A végére még egy Rónai védés, Németh korongját hárította a Vasas kapusa

58:35
    A Ferencváros gólt szerzett!
    Gólszerző SIJKA. Assziszt: Ojanen és Németh P.. Nagyon elfáradt a végére a Vasas! Antti Ojanen passzából SIJKA DUSÁN balról kilőtte a hosszú sarkot! 0-9

58:10
    Rónai azért még védett egyet!

56:39
    Gólszerző KISS G.. Assziszt: Sijka és Eriksson. Ketd szétesni most már a Vasas játéka, Sijka Dusán korongját KISS GÁBOR lőtte be Rónai kapujába! 0-7

56:02
    Gólszerző OJANEN. Assziszt: Sijka és Wéber. Gyönyörűen kijátszott akció végén Sijka Dusán passzát ANTTI OJANEN lőtte Rónai kapujába! 0-6

55:00
    Németh közeli lövését védte Rónai!

54:00
    Postás Ciprián közeli lövését védte Meravy!

52:45
    Tilost ütöttek az angyalföldiek.

52:00
    Láthatóan kiengedett egy kicsit a Ferencváros!

51:00
    Meravy védte Kukucska Balázs lövését!

49:15
    Potila szólójából most nem lett gólveszély!

47:56
    Gólszerző PÁL Z.. Assziszt: Papp Cs.. Lencsés Tamás Az iménti gólszerző, Papp Csaba most előkészítőként jeleskedett, kiugratásával PÁL ZOLTÁN kilépett, elvitte a korongot a kapus mellett is és könnyedén passzolt a kapuba! 0-5

45:22
    Gólszerző PAPP CSABA. Ezt már Rónai sem háríthatta! A névnapos Győri Tamás korongját PAPP CSABA lőtte a Vasas kapujába! 4-0 az FTC-ESMTK javára!

45:10
    Pál majd Mestyán korongját is hatástalanította Rónai.

44:30
    Vaszjunyin lövése zúgott el a Vasas kapuja mellett!

43:00
    Tumultuózus jelenet a Vasas kapuja elött, de Rónai megint hárított!

41:50
    Papp Csaba közeli lövését védte Rónai.

40:30
    Kiss Gábor szólóját állította meg a Vasas védelme.

40:01

51:16 a kapuralövési arány két harmadot követően, a Ferencváros javára!

Ebben a harmadban nem született gól és ez elsősorban a bravúrok egész sorozatát bemutató, 18 esztendős Vasas-kapusnak, Rónai Milánnak köszönhető, aki ebben a 20 percben minden Fradi próbálkozást meghiusított!
    Vajon bírja -e a Vasas védelem ezt a nagy nyomást a harmadik harmadban is?
    Megtudhatják, ha velünk tartanak a folytatásban is!

40:00

38:50
    Szeszák veszélyeztette a Fradi kapuját, de a védők mentettek előle!

37:30
    Papp Csaba nem tudta Rónai Milán alatt átpasszírozni a korongot!

36:59
    Teljes létszámban a csapatok a jégen!

35:30
    Ojanen egészen közelről lőtt kapura, de Rónai nagy bravúrral hárított!

34:59
    Potila gáncsért kapott 2 percet, szinte már követni is nehéz annyi a büntetés ebben a harmadban!

33:38
    Győri visszaállt, most a Fradi van fórban!

32:30
    Jacsó bottal akasztásért kapott két perces büntetést, oda a Vasas emberelőnye!

31:52
    Kiegészült a Vasas, most Ők vannak emberelőnyben!

31:38
    Pont az iménti helyzet után Győri gáncsolt, hogy ne tudjon indulni a Vasas – ez is kettő perc!

31:30
    Győri bombáját védte mamutjával Rónai!

30:05
    Ericsson nagy lövését védte szépen Rónai!

29:52
    Dabasi a játék késleltetésért kapott 2 percet, újabb Fradi fór!

29:00
    Kiegészült a Vasas!

28:15
    Mestyán korongja zúgott el Rónai kapuja mellett.

27:00
    Pál Krisztián kapott 2 percet bottal akasztásért, emberelőnyben a Fradi!

26:55
    Megint Rónai Milánnak volt dolga!

26:20
    Sijka találta el egészen közelről a kapuvasat.

25:30
    Meravy védte a túloldalon Pápa Márton lövését.

24:30
    Kiss Gábor szólója most nem vezetett eredményre.

23:16
    Németh Péter lövése nyomán a korong a hátsó védőhálóban landolt.

22:25
    Sijka közeli korongját Rónai hatástalanította.

21:40
    Ferencvárosi tilos.

21:15
    Potila remek cselsorozata után Pál nem tudta a kapuba kotorni a korongot!

20:50
    Feil közeli lövését védte Rónai!

20:10
    Fradi támadással indul ez a harmad.

20:01

Azonnal kezdődik a második harmad, tartsanak továbbra is velünk!

Egy harmadnyi játékot követően a MOL ligás FTC érezhetően nem beleadva apai-anyait is magabiztosan vezet a főleg juniorkorú hokisokkal játszó Vasas ellen! Azért az angyalföldieknél van néhány olyan tehetság, akikről valószínűleg még hallani fogunk a jövőben
    Az viszont nem túl valószínű, hogy ez a fiatal csapat ma komolyan megnehezíthetné a Ferencváros dolgát!
    Tartsanak azért velünk a folytatásban is, hogy ne maradjanak le semmiről!

20:00

19:48
    Gólszerző KISS G.. Itt a harmadik Fradi gól! Kiss Gábor a kapusról lecsorgó korongját megint ARTYOM VASZJUNYIN lőtte be közelről! 0-3

19:20
    Elmozdult a Vasas kapuja!

18:50

17:47
    Gólszerző VASZJUNYIN. A Vasas nem tudott mit kezdeni emberelőnyével és alighogy a Fradi kiegészült ARTYOM VASZJUNYIN szerzett korongot és belőtte azt Rónai kapujába! 0-2

15:44
    Lencsés gáncsolásért kapott 2 percet!

14:52
    Gólszerző KISS G.. KISS GÁBOR kapta ziccerben a korongot Artyom Vaszjunyintól és élt is a lhetőséggel, közelről lőtte a korongot a Vasas kapujába! 1-0 a Fradi javára!

13:55
    Mestyán közeli lövését is védte Rónai!

13:34
    Kukucska elől mentett a Fradi védelem.

12:40
    Rónai elöbb Ericsson, majd Feil lövését védte szépen!

11:35
    Megint Szeszák lövését kellett hárítani Meravynak.

10:30
    Ojanen szólózott egy szépet, de végül szerelték a piros-kék védők!

9:30
    Hetler Ádámot a Vasas hátvédjét kellett letámogatni a jégről, egy kemény ütközést követően.

7:45
    Lencsés nagy lövését védte a Vasas kapusa!

7:25
    Mestyán bombáját védte Rónai.

7:08
    Kiegészült a Fradi!

6:10
    Tilost ütött az emberelőnyben lévő Vasas.

5:30
    Meravy védte Postás Ciprián közeli korongját!

5:08
    Wéber a korong szándékos kiütéséért kapott 2 perces kiállítást!

5:05
    Ojanen közeli lövését védte Rónai.

5:00

4:10
    Pápa Márton lőtt kapura egy szép szóló végén, de Meravy védeni tudott!

3:50
    Lesen akadt el a Fradi támadása!

3:10
    Szeszák lőtt balról a Fradi kapujára, de Meravy biztosan védett!

2:30

1:50
    Nagy László lőtt közelről, Rónai megint védett.

0:51
    Papp Csaba korongjára tenyerelt rá Rónai!

0:01
    A Fradié az első buli.

00:01

Jönnek a csapatok, piros mezben lesz a Vasas, fehérben a Fradi!

Vasas SC: Rónai(Lajcs) – Hetler, Dörök, Szlama, Pápa, Czakó – Üveges, Balla, Kukucska, Nagy B., Postás – Kaiser, Dabasi Á., Németh G., Dabasi B., Varga O. – Jacsó, Pál K., Szeszák, Danics. Edző: Szergej Maszlov

Ferencváros-ESMTK: Meravy(Budai K.) – Wéber, Lindquist, Vaszjunyin, Kiss G., Feil – Mestyán, Ericsson, Pál Z., Papp Cs., Potila – Győri, Lencsés, Námeth P., Ojanen, Sijka – Géczi, Nagy L., Dancsfalvi. Edző: Dobos Tamás

Játékvezetők: Halassy, Pálkövi – Kis-Király, Váczi.

A csapatok névsorainak egyik érdekessége, hogy ezúttal egyik edző sem használja ki a négy teljes sor adta lehetőséget, a Vasasnál a negyedikben négy-, a Fradinál pedig csak három játékos van a benevezettek között!
    A zöld fehéreknél ezúttal az első ötösben kapott helyet az a Wéber Zsolt, aki úgymond hazatér, tekintettel arra, hogy tagja volt a 2010-ben MOL ligát nyert Vasas Bp.Stars együttesének!

Már a jégen melegít a Vasas és a Ferencváros-ESMTK csapata, itt a Káposztásmegyeri jégpalotában! Az egyértelműen a továbbjutásra hajtó zöld fehéreknél Viktor Gibbs Sjödin, Berta Ákos csapatkapitány és a két, nemrégiben műtéten átesett játékos, Borbás Gergely és Tőkési Lajos biztosan nem játszik a mai estén!
    Hamarosan a sorösszetételekkel jelentkezünk, tartsanak velünk!

Újabb fővárosi mérkőzéssel folytatódik a jégkorong Magyar kupa – a DAB MOL liga búcsújával ötcsapatosra bővült – selejtezősorozata! A gyakorlatilag juniorcsapattal felálló Vasas fogadja pénteken kora este a MOL liga rájátszásáról lemaradó FTC-ESMTK együttesét Káposztásmegyeren! Az angyalföldiek négy éve még – Vasas Bp.Stars néven – megnyerték a MOL ligát, aztán megszűnt a felnőttcsapatuk és Szergej Maszlov vezetőedző szakmai irányításával és persze a szakosztály lelke, Szuper Levente vezetésével építik újra csapatukat és szeretnének újra a MOL ligában indulni!
    A jelek szerint az az idei kupasorozat a piros-kékek számára egyfajta tapasztalatszerzésre lehet jó, az eddigi két vereség – Debrecen (1-3), Újpest (1-9) – legalábbis erre enged következtetni!
    A Fradi – amely idén sokáig a MOL liga pontvadászatában is a legjobbak között volt – nyilvánvalóan a Magyar kupa négyes döntőjének résztvevője szeretne lenni és ehhez Káposztásmegyeren mindenképpen nyernie kell Dobos Tamás együttesének! Az igazi nagy csaták előreláthatólag majd az UTE és a DAB ellen várnak a zöld-fehérekre, a pénteki meccs valóban a kötelező győzelem kategóriába tartozik!
    Természetesen ez sport, előre senkinek nem írják be a pontokat és történt már olyan, hogy egy csapat ráfizetett, ha lebecsülte riválisát, így ezt a Fradi semmiképpen sem teheti meg!
    A mérkőzés valamennyi momentumáról azonnal értesülhetnek kedves olvasóink élő, online, helyszíni, szöveges közvetítésünk segítségével!
    Jó meccset és nagyon jó szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 15. Kiss G. (Vaszjunyin), 18. Vaszjunyin, 20. Vaszjunyin (Kiss G., Feil), 46. Papp Cs. (Győri, Potila), 48. Pál Z. (Papp Cs., Lencsés), 57. Ojanen (Sijka, Wéber), 57. Kiss G. (Sijka, Eriksson), 59. Sijka (Ojanen, P.)

Ferencváros Bp. ESMTK: Meravy(Budai K.) – Wéber, Lindquist, Vaszjunyin, Kiss G., Feil – Mestyán, Eriksson, Pál Z., Papp Cs., Potila – Győri, Lencsés, Námeth P., Ojanen, Sijka – Géczi, Nagy L., Dancsfalvi. Edző: Dobos Tamás

Játékvezetők: Halassy, Pálkövi – Kis-Király, Váczi