Tatabánya – Veszprém 21:27 (vége) | ETO-SZESE – Gyöngyös 23:29 (vége) | PLER-Budapest – Orosháza 32:28 (vége)
PICK – Mezőkövesdi KC 28:20 (vége)
OTP Bank - PICK Szeged
28:20 (15:12)
Mezőkövesdi KC
szombat 08.03.2014, 18:00 • Újszegedi Sportcsarnok, Szeged • Férfi kézilabda NB1

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (19:30:49)

Nehéz mérkőzésen végül nem borult a papírforma, s összességében magabiztos győzelmet aratott a szegedi gárda. Azonban az első húsz perc maga volt a rémálom, a kövesdiek igencsak állva hagyták indiszponáltnak tűnő ellenfelüket. A félidőre azért már megvolt a háromgólos előny, s bár a második játékrész elején még feltámadni látszottak Skaliczki László fiai, fokozatosan fáradtak el, s a végére már a tízgólos hazai siker sem tűnt elképzelhetetlennek.

60
    Mérkőzés vége. (28:20)

60
    Molnár lő balról középre fordulva a hosszú sarok mellé. (28:20) (28:20)

60
    Ilyés passzát FEKETE lövi középről a bal alsó sarokba. (28:20) (28:20)

60
    CUZIC lő jól közbe középről, s a labdája a bal alsó sarokba vágódik. (27:20) (27:20)

59
    Cuzic kap középen egymás után kétszer is szabaddobást. (27:19) (27:19)

58
    Szabálytalan zárás Hegedűsnél, de a rossz indítást Mindegía levadássza, azonban Kekezovic ziccerét a bal szélről védi Kovács. (27:19) (27:19)

58
    Radnic passzol a bal szélre, ahonnan MOLNÁR lő a hosszú sarokba. (27:19) (27:19)

57
    Mindegía lő közbe középről, Kovács véd, a vendégeké a labda. (27:18) (27:18)

57
    Mindegía passza után a most beállt Fekete harcol ki szabaddobást. (27:18) (27:18)

56
    Cuzic elpasszolja magát jobb kettőben, a tízgólos különbségért támadhat a Pick. (27:18) (27:18)

56
    Ilyés teszi le a bal szélre, ahonnan VADKERTI lő gyönyörű gólt a hosszú felsőbe. (27:18) (27:18)

55
    Mindegía bejátszása után Hegedűs kap szabaddobást beállóban. (26:18) (26:18)

55
    Radnic passza után Dukic átlövését hárítja a bal kapufa, a hazaiaké a labda. (26:18) (26:18)

54
    Mindegía passzából ANCSIN ragaszt hatalmas gólt jobbátlövőből a hosszú felső sarokba. (26:18) (26:18)

54
    Hat és fél perccel a vége előtt már nem sok minden fenyegeti a hazai győzelmet, de azért van mit megbeszélni játékosaival Pastor mesternek. (25:18) (25:18)

54
    Hazai időkérés. (25:18) (25:18)

54
    Larholmot immár követő emberfogással őrzik. (25:18) (25:18)

Attila Varsányi

Kommentátort keresünk a Mezőkövesdi KC csapatának meccseihez. További információk.

OTP Bank - PICK Szeged: 12 Tatai, 16 Mikler – 5 Mindegía, 6 Kekezovic, 7 Vadkerti, 9 Hegedűs, 10 Larholm, 11 Gidai, 14 Prce, 15 Fekete, 17 Zubai, 18 Ilyés, 21 Blazevic, 34 Lasica, 90 Ancsin. Edző: Juan Carlos Pastor
    Mezőkövesdi KC: 16 Kiss Olivér, 24 Kovács János – 3 Radnic, 5 Szepesi, 7 Bakos, 11 Grünfelder, 15 Dukic, 21 Kurbely, 23 Molnár, 25 Trivkovic, 27 Cuzic, 28 Dobó, 30 Pavlovic, 32 Benis, 84 Tóth Balázs. Edző: Skaliczki László

Játékvezetők: Heim Attila, Jolántai Csaba