Tatabánya – Veszprém 21:27 (vége) | ETO-SZESE – Gyöngyös 23:29 (vége) | PLER-Budapest – Orosháza 32:28 (vége)
PICK – Mezőkövesdi KC 28:20 (vége)
OTP Bank - PICK Szeged
28:20 (15:12)
Mezőkövesdi KC
szombat 08.03.2014, 18:00 • Újszegedi Sportcsarnok, Szeged • Férfi kézilabda NB1

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (19:30:49)

Nehéz mérkőzésen végül nem borult a papírforma, s összességében magabiztos győzelmet aratott a szegedi gárda. Azonban az első húsz perc maga volt a rémálom, a kövesdiek igencsak állva hagyták indiszponáltnak tűnő ellenfelüket. A félidőre azért már megvolt a háromgólos előny, s bár a második játékrész elején még feltámadni látszottak Skaliczki László fiai, fokozatosan fáradtak el, s a végére már a tízgólos hazai siker sem tűnt elképzelhetetlennek.

60
    Mérkőzés vége. (28:20)

60
    Molnár lő balról középre fordulva a hosszú sarok mellé. (28:20) (28:20)

60
    Ilyés passzát FEKETE lövi középről a bal alsó sarokba. (28:20) (28:20)

60
    CUZIC lő jól közbe középről, s a labdája a bal alsó sarokba vágódik. (27:20) (27:20)

59
    Cuzic kap középen egymás után kétszer is szabaddobást. (27:19) (27:19)

58
    Szabálytalan zárás Hegedűsnél, de a rossz indítást Mindegía levadássza, azonban Kekezovic ziccerét a bal szélről védi Kovács. (27:19) (27:19)

58
    Radnic passzol a bal szélre, ahonnan MOLNÁR lő a hosszú sarokba. (27:19) (27:19)

57
    Mindegía lő közbe középről, Kovács véd, a vendégeké a labda. (27:18) (27:18)

57
    Mindegía passza után a most beállt Fekete harcol ki szabaddobást. (27:18) (27:18)

56
    Cuzic elpasszolja magát jobb kettőben, a tízgólos különbségért támadhat a Pick. (27:18) (27:18)

56
    Ilyés teszi le a bal szélre, ahonnan VADKERTI lő gyönyörű gólt a hosszú felsőbe. (27:18) (27:18)

55
    Mindegía bejátszása után Hegedűs kap szabaddobást beállóban. (26:18) (26:18)

55
    Radnic passza után Dukic átlövését hárítja a bal kapufa, a hazaiaké a labda. (26:18) (26:18)

54
    Mindegía passzából ANCSIN ragaszt hatalmas gólt jobbátlövőből a hosszú felső sarokba. (26:18) (26:18)

54
    Hat és fél perccel a vége előtt már nem sok minden fenyegeti a hazai győzelmet, de azért van mit megbeszélni játékosaival Pastor mesternek. (25:18) (25:18)

54
    Hazai időkérés. (25:18) (25:18)

54
    Larholmot immár követő emberfogással őrzik. (25:18) (25:18)

53
    Tatai védi Molnár hétméteresét! (25:18) (25:18)

53
    A szabálytalan Prcét ki is küldték két percre. (25:18) (25:18)

53
    Radnic passza után Benis harcol ki büntetőt. (25:18) (25:18)

52
    Vadkerti bejátszása rossz Hegedűsnek, de a lerohanás végén Tatai védi Benis lövését, azonban a szegediek szinte azonnal csúnyán eladják a labdát. (25:18) (25:18)

52
    Radnic eladja a labdát, támadhat az agresszíven védekező Pick. (25:18) (25:18)

51
    Prce lő nagyot középről, de a kapuba időközben visszaállt Kovács kiszedi a bal sarokból. (25:18) (25:18)

50
    MOLNÁR a bal sarokba lövi a büntetőt. (25:18) (25:18)

50
    Radnic tör be balról, s hétméterest kap Gidaival szemben. (25:17) (25:17)

50
    GIDAI biztosan lövi a büntetőt a jobb sarokba. (25:17) (25:17)

50
    Benist ki is küldték két percre. (24:17) (24:17)

50
    Mindegía bejátszását követően Hegedűs immár hétméterest harcol ki. (24:17) (24:17)

49
    Prce passza után Hegedűs harcol ki szabaddobást beállóban. (24:17) (24:17)

48
    Radnic bejátszása rossz Grünfelder felé, a hazaiaké a labda. (24:17) (24:17)

47
    Ancsin passzát LARHOLM bal kettőből, alulról lövi a hosszú sarokba. (24:17) (24:17)

47
    Kurbely tüzel jobbátlövőből, de Tatai véd a bal sarok előtt. (23:17) (23:17)

46
    Radnic átlövése elsuhan a bal sarok mellett, a gyors lerohanás végén pedig Zubai harcol ki beállóban büntetőt, de Larholm csúnyán fölé vágja a hetest. (23:17) (23:17)

45
    Nagyon elment most a Pick, nem csoda, hogy Skaliczki László időt kért. (23:17) (23:17)

45
    Vendég időkérés. (23:17) (23:17)

45
    Prce nagyszerű bejátszását ZUBAI beállóból lövi a bal alsó sarokba. (23:17) (23:17)

45
    A jobb szélen eladják a labdát a vendégek, indulhat a Pick. (22:17) (22:17)

44
    Dukic átlövését védi Tatai, a gyors akció végén LASICA ziccerből, a jobb szélről lő a hosszú sarokba. (22:17) (22:17)

43
    Larholm passzát PRCE lövi középről a bal felső sarokba, a labda a kapufa alsó lapjáról vágódik a hálóba. (21:17) (21:17)

43
    Dukic eladja a labdát, de az induló Zubait Radnic elgázolja, leküldik két percre. (20:17) (20:17)

42
    Larholm átlövése felső kapufa, de a kipattanó után KEKEZOVIC a bal szélről ziccergólt szerez. (20:17) (20:17)

42
    GRÜNFELDER beállóból lövi be Pavlovic nagyszerű bejátszását. (19:17) (19:17)

41
    Ancsin passzát PRCE középről lövi a bal sarokba egy felugrás után. (19:16) (19:16)

41
    RADNIC közbelövése középről Tatai lába között vágódik a kapu közepébe. (18:16) (18:16)

40
    Prce átadásával LARHOLM tör be bal kettőből, s biztosan lő a hálóba. (18:15) (18:15)

40
    Benis lő a jobb szélről a hosszú sarok mellé. (17:15) (17:15)

39
    Lasica kerül ziccerbe a jobb szélen, de Kiss bravúrral védi a lövését. (17:15) (17:15)

39
    TÓTH Balázs jobb kettőből, alulról lő hatalmas átlövésgólt a bal felső sarokba. (17:15) (17:15)

38
    Cuzic addig reklamál egy ellene elkövetett szabálytalanság után, amíg le nem küldik két percre. "Húzd ki a beled!" – javasolja neki a szegedi tábor. (17:14) (17:14)

37
    LARHOLM büntetőjét védi ugyan a kapus, de visszapattan a labda a svédhez, aki egyből a jobb sarokba lő. (17:14) (17:14)

37
    Dukicot ki is küldték két percre. (16:14) (16:14)

37
    Larholm átlövése a jobb kapufáról szegedi kézbe pattan, majd Larholm jobbról betörve kap hétméterest. (16:14) (16:14)

37
    BENIS a bal sarokba vágja a büntetőt, Tatainak nem volt esélye. (16:14) (16:14)

36
    Trivkovicot kell hosszan ápolni, miután hetest harcol ki, ketten támogatják le a pályáról. (16:13) (16:13)

36
    Kekezovic a bal szélről, ziccerből a felső kapufát találja el, a vendégeké a labda. (16:13) (16:13)

36
    Dukic remek bejátszását TRIVKOVIC beállóban befordulva lövi a bal sarokba. (16:13) (16:13)

35
    Radnic eladja a labdát, de pillanatok alatt visszaszerzik azt a kövesdiek. (16:12) (16:12)

35
    Zubai bejátszása rossz Lasicának, indulhat a vendégcsapat. (16:12) (16:12)

34
    Dukic jobbátlövőből tüzel a bal kapufára, a labda a hazaiaké. (16:12) (16:12)

33
    LARHOLM magabiztosan lövi a büntetőt a bal sarokba. (16:12) (16:12)

33
    Prce középen betörve harcol ki hétméterest. (15:12) (15:12)

32
    Cuzic passza hosszú a bal szélre Szepesi felé, indulhatnak a hazaiak. (15:12) (15:12)

31
    Radnic lövése suhan el végül a bal sarok mellett, de a kontra végén Larholm elpasszolja magát, a vendégeké a labda. (15:12) (15:12)

31
    Cuzic balról betörve kap szabaddobást, majd a földön is marad, ami a hazai szurkolók szerint Jászai Mari-díjra érdemesíti a vendégjátékost. (15:12) (15:12)

31
    Tatai a hazai kapuban a második félidőben. (15:12) (15:12)

31
    Elkezdődött a második félidő. (15:12)

A Mezőkövesd gárdája kezdi majd a második játékrészt.

A szegedi közönség lelkesen tapsolja most is a mazsoretteket, ami a csapatát illeti: az első félidőben hol ébresztőt kiabáltak, hol az eddig pihentetett Tatai Pétert követelték a kapuba...

Sok mindenre számított a helyi publikum, csak arra nem, hogy a Mezőkövesd ellen kemény, végig kiélezett első félidőt produkál majd csapata. A szünetekben miniatűr mazsorettek szórakoztatják a közönséget, s némi túlzással eddig messze nekik van a legnagyobb sikerük a csarnokban. A Kövesd nagyon meglepte a hazaiakat az elején, állva hagyták a Picket, akik a 12. percben tudtak csak egyenlíteni, először pedig a 19. percben vették át a vezetést. Ha marad a hazaiak indiszponált játéka, akkor még bármi lehet a második félidőben, maradjanak velünk a folytatásban is!

30
    Befejeződött az 1. félidő. (15:12)

30
    LARHOLM a jobb sarokba csavarja az időn túli büntetőt. (15:12) (15:12)

30
    Trivkovic lő balról az oldalhálóba, a túloldalon pedig a jobbról betörő Ancsin harcol ki időntúli hétméterest. (14:12) (14:12)

30
    Cuzic akad fenn Larholmon, szabaddobás, a közönség belemenés vélelme miatt tüntet. (14:12) (14:12)

29
    Prce bejátszását HEGEDŰS beállóból varázsolja fel a bal felső sarokba. (14:12) (14:12)

28
    CUZIC középről lő szép gólt a bal sarokba. (13:12) (13:12)

28
    Cuzic tör be balról, szabaddobás a vége. (13:11) (13:11)

28
    LARHOLM lő újabb szép átlövésgólt középről. (13:11) (13:11)

27
    Kurbely átlövését sáncolják, Cuzicé pedig fölé pattan. (12:11) (12:11)

27
    Ancsin átlövését védi a kapus, a labda a vendégeké. (12:11) (12:11)

26
    CUZIC lő közbe középről, a labda a jobb alsó sarokba vágódik. (12:11) (12:11)

26
    Skaliczki László láthatóan keményen szól most fiaihoz: bár nem játszik jól, lassan kezd ellépni a Szeged. (12:10) (12:10)

26
    Vendég időkérés. (12:10) (12:10)

26
    Dobó átlövését sáncolják a hazaiak, sarokdobás. (12:10) (12:10)

25
    LARHOLM rossz passza egy védőről visszapattan hozzá, s középről betörve talál a hálóba a légiós. (12:10) (12:10)

25
    Grünfelder eladja a labdát, támadhat a Pick. (11:10) (11:10)

24
    Dobó átlövése jobbról a kapu fölé száll, de a túloldalon Hegedűs beállóból a bal sarok mellé lő, majd a földön marad, ápolásra szorul. (11:10) (11:10)

23
    Kurbelyt ki is küldték még két percre. (11:10) (11:10)

23
    Ancsin bejátszását HEGEDŰS lövi be beállóból. (11:10) (11:10)

23
    DOBÓ hatalmas gólt lő balátlövőből a rövid sarokba. (10:10) (10:10)

22
    Prce bejátszását Hegedűs lövi fölé beállóból. (10:9) (10:9)

22
    RADNIC lő szép gólt jobbátlövőből. (10:9) (10:9)

21
    Az alig, hogy beállt LASICA talál be a jobb szélről. (10:8) (10:8)

20
    Ancsin lövését védi a vendégkapus, de rossz a kövesdi indítás a bal szélre. (9:8) (9:8)

20
    Molnár kap sárga lapot Prcével szemben. (9:8) (9:8)

19
    Kurbely átlövését sáncolják, sarokdobás, ami után Radnic ellépi a támadást, indulhat a Pick. (9:8) (9:8)

19
    Hosszan támadtak a vendégek, de Cuzic eladta a végén, Prce indításából pedig LARHOLM talál be ziccerből a lerohanás végén. (9:8) (9:8)

18
    Prce kap sárga lapot Radniccsal szemben. (8:8) (8:8)

17
    PRCE középről lő hatalmas gólt a bal felső sarokba, újra egyenlő. (8:8) (8:8)

17
    Cuzic átlövését védi Mikler, a hazaiaké a labda, de Blazevic kapott közben egy sárga lapot. (7:8) (7:8)

16
    LARHOLM a bal felső sarokba vágja a büntetőt. (7:8) (7:8)

16
    Kurbely bejátszása hosszú Trivkovic felé, a túloldalon Blazeviccsel szemben belülvédekezés, hetes. (6:8) (6:8)

15
    Trivkovic harcol ki középen szabaddobást. (6:8) (6:8)

15
    Ancsin teszi le a jobb szélre Gidainak, aki ziccerből fölé ejt. (6:8) (6:8)

14
    Zubai még kapott is egy sárga lapot az akció végén. (6:8) (6:8)

14
    Cuzic bejátszását TRIVKOVIC beállóból, estében lövi a jobb felső sarokba. (6:8) (6:8)

13
    Prce átlövését védi Kovács, a vendégek támadhatnak. (6:7) (6:7)

13
    CUZIC tör be középen, s szépen lő a bal sarokba. (6:7) (6:7)

13
    Nagy nehezen kiegyenlített a hazai csapat, nem csoda, hogy most Skaliczki Lászlónak is akad mondanivalója az övéinek. (6:6) (6:6)

13
    Vendég időkérés. (6:6) (6:6)

12
    LARHOLM a bal sarokba lövi a büntetőt. (6:6) (6:6)

12
    Trivkovic sárga lapot is kapott a szabálytalansága miatt. (5:6) (5:6)

12
    Zubai harcol ki hétméterest. (5:6) (5:6)

12
    Mindegía passza kicsúszik Ancsin kezéből, de a túloldalon Cuzic ellépi a támadást. (5:6) (5:6)

11
    Prce először a pályán a hazaiaknál. (5:6) (5:6)

11
    Dukic jobbról, alulról lő élesen a jobb sarok mellé, de a szegediek ellépik a támadásukat, a kövesdiek pedig elpasszolják magukat a kontra végén. (5:6) (5:6)

10
    Lerohan a Pick, s ANCSIN jobb kettőből betörve talál a rövid sarokba. (5:6) (5:6)

10
    Ancsin lövése a bal kapufáról Cuzic kezébe pattan, de a gyors akció végén Dukic lövését védi Mikler. (4:6) (4:6)

9
    Passzívnál CUZIC tör be szépen jobbról, s a hálóba talál. (4:6) (4:6)

8
    Ilyés lövése VADKERTI elé pattan Kovácsról, aki átejti a kapust a bal szélről. (4:5) (4:5)

8
    Mikler első védése, Radnic lövését fogta. (3:5) (3:5)

8
    Mindegía passzát ANCSIN lövi jobbról a bal alsó sarokba. (3:5) (3:5)

7
    Ébresztőt kiált a szegedi tábor, teljes joggal. Eddig roppant kellemetlen és meglepő hazai szemszögből a meccs alakulása; nem véletlen Pastor mester időkérése. (2:5) (2:5)

7
    Hazai időkérés. (2:5) (2:5)

7
    A gyors indítás után SZEPESI talál be újra ziccerből. (2:5) (2:5)

7
    Dukic eladott labdája után Zubai ziccerét védi Kovács. (2:4) (2:4)

6
    Mindegía középről lő a bal alsó sarok mellé. (2:4) (2:4)

6
    Cuzic lövése a bal szélről elsuhan a jobb sarok mellett. (2:4) (2:4)

5
    MINDEGÍA lő közbe középről, Kovács tehetetlen a gyors bombával szemben. (2:4) (2:4)

5
    Szepesi kap sárga lapot. (1:4) (1:4)

4
    Radnic passzát DUKIC vágja középen a léc alá. (1:4) (1:4)

4
    Ancsin átlövését azonban védi Kovács. (1:3) (1:3)

3
    A kövesdiek is eladják a labdát, támadhat a Pick. (1:3) (1:3)

3
    ANCSIN tör be jobbról, s a rövid sarokba talál. (1:3) (1:3)

2
    Ancsin lő fölé, a gyors támadás végén SZEPESI lő ziccergólt. (0:3) (0:3)

2
    Újabb eladott szegedi labda, s DUKIC most jobbátlövőből talál be. (0:2) (0:2)

1
    Ilyés adta el a labdát, a lerohanás végén DUKIC talál be kissé jobbról a rövid sarokba. (0:1) (0:1)

1

A Pick kezdi majd a mérkőzést.

Megkezdődik a két csapat bemutatása.

A hazaiak tiszta kék szerelésben játszanak, a kövesdiek okkersárga mezben és fekete nadrágban.

Nőnap alkalmából a hölgyszurkolók ma ingyenesen tekinthetik meg a Pick hazai mérkőzését.

Tatabányai győzelmével a Veszprém megnyerte a bajnokság alapszakaszát, a Pick a második. E tekintetben nincs tehát tétje már ennek a találkozónak, de a bajnokságban hazai pályán még százszázalékos a szegedi gárda, nyilván ennek a megtartása a cél.

Pick Szeged: 12 Tatai, 16 Mikler – 5 Mindegía, 6 Kekezovic, 7 Vadkerti, 9 Hegedűs, 10 Larholm, 11 Gidai, 14 Prce, 15 Fekete, 17 Zubai, 18 Ilyés, 21 Blazevic, 34 Lasica, 90 Ancsin. Edző: Juan Carlos Pastor

Mezőkövesdi KC: 16 Kiss Olivér, 24 Kovács János – 3 Radnic, 5 Szepesi, 7 Bakos, 11 Grünfelder, 15 Dukic, 21 Kurbely, 23 Molnár, 25 Trivkovic, 27 Cuzic, 28 Dobó, 30 Pavlovic, 32 Benis, 84 Tóth Balázs. Edző: Skaliczki László

Játékvezetők: Heim Attila, Jolántai Csaba.

A Pick Szeged 44 pontjával jelenleg a második helyen áll a táblázaton a szintén 44 pontos veszprémiek mögött, míg a Mezőkövesd 11 ponttal az utolsó előtti, 12. helyet foglalja el, egyedül az ötpontos PLER csapatát megelőzve.

Rengeteg sérülés nehezíti a szurkolóiktól alapszakasz-győzelemmel búcsúzni kívánó szegediek dolgát, így nem lesz ott a csapatban Parrondo, Vranjes és Balogh Zsolt sem. Ennek dacára is győzelemre készül mindenki Szegeden, meglátjuk, a csapat valóra tudja-e majd váltani a terveket!

A férfi kézilabda-bajnokság alapszakaszának utolsó fordulójában a Pick Szeged toronymagas esélyesként fogadja szombat kora este tavalyi trénere, Skaliczki László jelenlegi csapatát, a Mezőkövesdet. A sokáig százszázalékosan menetelő hazaiak a közelmúltban két vereséget is szenvedtek zsinórban, előbb Csurgón egy – a visszavágón javítható – egygólos vereséget kupameccsen, majd nagy küzdelemben egy háromgólos bajnoki vereséget a veszprémi rangadón.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Attila Varsányi

Kommentátort keresünk a Mezőkövesdi KC csapatának meccseihez. További információk.

OTP Bank - PICK Szeged: 12 Tatai, 16 Mikler – 5 Mindegía, 6 Kekezovic, 7 Vadkerti, 9 Hegedűs, 10 Larholm, 11 Gidai, 14 Prce, 15 Fekete, 17 Zubai, 18 Ilyés, 21 Blazevic, 34 Lasica, 90 Ancsin. Edző: Juan Carlos Pastor

Játékvezetők: Heim Attila, Jolántai Csaba