Fehérvár AV19
2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
HC Bolzano
vasárnap 09.03.2014, 17:30 • Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • EBEL

Bár tulajdonképpen nem játszott rosszul a mai meccsen a SAPA Fehérvár AV19, de a döntő pillanatokban vagy nem hoztak jó döntéseket a játékosok vagy a szerencse nem állt a mieink mellé! A Bolzano kihasználta az adódó lehetőségeit és az emberelőnyökkel is jobban sáfárkodott, így a negyeddöntő második mérkőzésén is a dél-tiroliak hagyták el győztesen a jeget!
    Ettől kezdve már hatalmas bravúr-, legalább két idegenbeli siker szükségeltetik ahhoz, hogy a Volán az EBEL-ben a legjobb négy közé kerüljön!
    Összesítésben a HC Bolzano(Bozen) Südtirol együttese 2-0-ra vezet a párharcban!
    Innen köszönjük megtisztelő figyelmüket, de tartsanak velünk továbbra is! (19:52:29)

60:00

59:44
    Túl sok Volán játékos volt a jégen, ezért csapatbüntetés jár, Yellow Horn üli ezt le!
    Így viszont minden végleg eldőlt a mai meccsen!

59:12
    Sem Sertich, sem Mihály nem tudta közelről belőni a korongot!

58:05
    Újabb időkérés, megbeszéli a taktikát játékosaival Raymond mester!

58:02
    Hetényi Zoltán lekorcsolyázott, 6 az 5 ellen támadhat a Volán!

58:00
    Kettő perc még a rendes játékidőből!

57:30
    Sarauer húzta rá fonákkal a korongot, de Hübl most is a helyén volt!

57:11
    Újabb játékmegszakítás, kilövik a vendégek a korongot a palánkon túlra.

57:00
    Három perc van hátra, láthatóan öli már egy kicsit az időt az olasz csapat!

55:03
    Jackman korongját tisztázta Hübl.

54:32
    Laliberte lövését kellett védenie Hetényi Zoltánnak.

53:47
    Varga csúsztatott korongját is védte Hübl.

53:24
    Sertich pattogós korongját védte Hübl!

53:05
    Kiegészült a Bolzano.

52:17
    Szirányi sajnos nem tudott a kapu felé indulni.

51:38
    Most egy fehérvári kézpassz miatt felszabadul az olasz csapat kapuja!

51:13
    Yellow Horn és Banham lövéséből sem lett gól!

51:05
    Whitfield gáncsolásért kapott 2 percet, emberelőnyben a Volán!

50:46
    Kézpasszt követően jöhet a buli a Bolzano harmadából!

50:10
    Marty Raymond a Volán mestere időt kért!

50:10
    Banham korcsolyázott lesre!

48:58
    A Bolzano gólt szerzett!
    Gólszerző OBERDÖRFER. Már bocsánat a kifejezésért, de a kutya fáját neki! Elaludtak a mieink a szépítő gól után és HANNES OBERDÖRFER bődületes erejű lövése utat talált a magyar csapat kapujába! 2-4

48:54
    Hetényi Zoltán tenyerelt rá a korongra!

47:58
    A Volán gólt szerzett!
    Gólszerző SARAUER. Nem lép érvénybe az olasz kiállítás, mert ANDREW SARAUER kapott egy korongot a bal oldalon, kicsalta a kapust is és a léc alá emelt! 2-3

47:30
    Kásleltetett kiállítás az olaszoktól!

47:08
    banham közeli lövése sem talált utat Hübl kapujába!

46:49
    Varga vitte el a korongot Strömberg elől a Volán kapuja elött!

45:50
    Sertich emelte ki a korongot a palánkon túlra, de szerencsére ezt nem minősítették a bírók szándékosnak!

45:00
    Már csak negyedóra van hátra és sajnos ez a Mihály-Magosi akció sem vezetett eredményre!

44:22
    Mihály egy fantasztikus szóló végén nem lőtt, hanem tovább cselezgetett, így oda lett a helyzet!

43:40
    Banham a kapu elött óriási helyzetben nem találta el jól a korongot.

43:30
    Megint buli lesz a fehérvári harmadban.

42:50
    Szándékos les miatt került át a korong a Volán védőharmadába!

42:41
    Tóth Gergő belőtt korongja volt túlságosan hosszú!

41:55
    Kiss Dániel beemelt korongját védte könnyedén Hübl.

40:30
    Oberdörfer korongja kerülte el a Volán kapuját!

40:01

Jönnek a csapatok a folytatásra, egyelőre kétgólos a vendégelőny! Tartsanak továbbra is velünk!

Ebben a harmadban sokáig úgy tűnt, hogy a Fehérvár nemcsak megnyeri ezt a 20 percet, de akár ki is egyenlíthet, de aztán a Bolzano kanadai légiósának klasszisteljesítménye meghozta a dél-tiroliak harmadik gólját, így már csak egy harmada maradt a Volánnak, hogy kiegyenlítse a kétgólos hátrányt!
    A szünet után folytatódik a meccs, maradjanak velünk!

40:00

39:58
    Kiegészült mindkét csapat!

39:00
    Egy perc még a harmadból!

37:58
    Páros kiállítás Tomassoni és Sarauer, 4 a 4 elleni játék jön.

37:05
    Gólszerző PICHE. SEBASTIEN PICHE ment el Ziga Pance korongjával és felemelte a rövid sarokba! Újra kettővel megy a Bolzano! 1-3

36:36
    Charlebois felső sarokba tartó közelről leadott löketét gyönyörűen védte Hetényi Zoltán!

35:57
    Sharp lövése nem volt veszélyes a Volán kapujára!

35:15
    Jackmanről majdnem saját kapujába vágódott be a korong!

34:55
    Oberdörfer lövését egy blokkoló védő és Hetényi Zoltán közös erővel hárította!

33:50
    Tóth Gergő nem jutott lövéshez egy szép magyar akció végén!

33:10
    Naglich korongját védte Hübl.

32:30
    Bolzanoi tilos felszabadítás!

32:17
    Pance óriási ziccerben az oldalhálót találta el!

31:50
    Most sajnos nagyon beszorul a Volán!

30:47
    Naglich lövése nem találta el a vendégek kapuját!

30:11
    Szirányi remek lövését védte az olasz csapat cseh kapusa!

30:00
    A meccs felénél járunk, egyelőre egygólos a vendégelőny!

29:34
    Kézpassz miatt került ki a korong a bozeniek harmadából!

29:20
    Sertich beemelt korongjából nem lett veszély az olaszok kapuja elött.

28:22
    Charlebois korongja kerülte el a magyar csapat kapuját.

28:00
    Buli a Volán harmadában.

27:35
    Hetényi Zoltán most Santorelli lövését hárította!

26:37
    Tóth Gergő remek lövését hárította Hübl!

25:58
    Lesen akadt el a fehérvári akció.

25:38
    Megint Hetényi, ezúttal Sharp korongját hárította a magyar kapus!

24:15
    Hetényi Zoltán védett egy szépet!

22:35
    Ez a gól fordulatot kell, hogy hozzon!

21:46
    Gólszerző MCGREGOR. Hetényi Péter remek passzát BRYAN MCGREGOR vágta a felső sarokba! 1-2

21:07
    Charlebois korongja kerülte el a Volán kapuját.

20:23
    Yellow Horn nem mehetett a korongért mert szándékos les lett volna.

20:01

Jönnek a csapatok a folytatásra, maradjanak továbbra is velünk!

10:5 volt sajnos az első játékrészben a kapuralövési arány a dél-tiroli együttes javára!
    Ennél mindenképpen több kell a fehérváriaktól, ha ki akarják egyenlíteni a párharc állását!

Eddig nem nagyon megy a játék a Volánnak, a Bolzano sokkal magabiztosabbnak, rutinosabbnak tűnt az első húsz percben! Ráadásul Ők belőtték az emberelőnyüket, míg a mieink kihagyták, többek között ezért is vezet a vendégcsapat!
    Viszont két harmad még hátra van, lehet akár fordítani is, viszont ehhez sokat kell javulnia a Volán játékának!
    Tartsanak velünk a szünetet követően is!

20:00

19:35
    Gólszerző EGGER. Marco Insam korongját ALEXANDER EGGER estében pofozta a Volán kapujába! 0-2

19:01
    Belül az első harmad utolsó percén!

18:17
    Sarauer húzogatott az olaszok kapuja elött, de sajnos Ő sem jutott lövéshez!

17:31
    Naglich szerzett nagyon ügyesen korongot, de szólója végén nem jutott lövéshez!

16:17
    Gyönyörű fehérvári akció végén Benk sajnos nem találta el jól a korongot a kapuval szemben.

15:29
    Benk ütötte ki tilosra a korongot.

15:03
    Megint Hetényi védett egy szépet.

14:50
    Santorelli lese miatt akadt el a vendégek akciója.

14:04
    Magosi nem tudta helyzetbe hozni McGregort!

13:55
    Most a dél-tiroliak ütöttek tilost.

13:34
    Banham korcsolyázott be lesre!

12:45
    John Esposito lövését védte a magyar kapus!

11:22
    Kiegészült a bozeni csapat!

10:59
    Naglich lövését blokkolták a vendégvédők!

10:50
    Végre felállt a Volán!

10:02
    Banham nem tudta közelről kapura tenni a korongot.

9:22
    Csapatbüntetés az olasz csapatnál, túl sokan voltak a jégen – emberelőnyben a Volán!

8:48
    Santorelli lövése kerülte el a mieink kapuját!

8:32
    Strömberg bombáját védte Hetényi Zoltán!

8:12
    Strömberget szerelte szólója végén a hazai védelem!

6:51
    Egy hosszú indításból lett újabb Volán-tilos!

6:23
    Támadásban maradt a vendégcsapat, Piche lövését kelett védenie Hetényi Zoltánnak!

5:07
    Gólszerző Z.PANCE. Trenton Whitfield lövése jött vissza a palánkról és a kipattanót ZIGA PANCE a kapunak háttal állva lőtte a magyar csapat kapujába, kihasználva az emberelőnyt! 1-0 a Bolzano javára!

4:27
    Magosi kapott 2 percet testre ütésért, emberelőnyben a Bozen!

4:15
    Varga korongjába Mihály sajnos nem tudott beleszúrni!

3:58
    Banham lőtt takarásból kapura – Hübl magához ölelte a korongot!

3:36
    Sertich korcsolyázott lesre!

3:02
    Jackman lövését védte botjával Hübl!

2:39
    Újabb bolzanoi tilos, eddig nem nagyon volt még helyzet a kapuk elött, óvatosak a csapatok!

2:00
    Egyébként piros mezben a vendégcsapat, fehérben a Fehérvár!

1:33
    Banham távoli lövéséből is tilos lett végül!

1:20
    Most egy bolzanoi tilos!

0:10
    Rögtön egy fehérvári tilos felszabadítás!

00:01

Pásztor Györgyé volt természetesen az ünnepélyes korongbedobás!

A 91.születésnapját ünneplő dr.Pásztor Györgyöt köszöntötte tortával Németh Miklós a Magyar Jégkorongszövetség elnöke!
    Isten éltesse sokáig Gyuri bácsit!

Pillanatokon belül bedobják a korongot Székesfehérváron és kezdődik a play off első hazai meccse a Volán együttese számára! A hangulat fantasztikus, természetesen telt ház van a Raktár utcában!
    Tartsanak velünk!

SAPA Fehérvár AV19: Hetényi Z.(Bálizs) – Szirányi B., Jackman, Benk, Sarauer, Banham – Sertich, Hetényi P., Kovács Cs., Yellow Horn, Naglich – Kiss D., Varga A., Mihály Á., McGregor, Magosi B. – Pozsgai, Tóth G., Nemes B., Németh P. Vezetőedző: Marty Raymond

HC Bolzano: Hell(Hübl) – Egger, Nicoletti, Strömberg, Sharp, Santorelli – Piche, Tomassoni, Z.Pance, Whitfield, Laliberte – Oberdörfer, Charlebois, Insam, A.Bernard, Gander – Miglioranzi, A.Esposito, Zisser, Schofield, J.Esposito. Vezetőedző: Tom Pokel

Játékvezetők: Igor Dremelj – Timo Ettlmayr, Németh Márton..

Már csak néhány perc és megkezdődik a Volán-Bozen(Bolzano) EBEL negyeddöntő második felvonása, az ifj.Ocskay Gábor jégcsarnokban!
    A bemelegítésen már túl vannak a csapatok, hamarosan kész a jég is, a két vezetőedző, Marty Raymond és Tom Pokel is kijelölte már a ma jégre lépő sorokat! Nagy meccs várható, bízunk a magyar sikerben, az összessített állás kiegyenlítésében!
    Tartsanak velünk, azonnal kezdünk!

Nagyon szép eredményt ért el a SAPA Fehérvár AV19 együttese azzal, hogy az alsóházi középszakaszt megnyerve bejutott az osztrák jégkorongligában a legjobb nyolc közé, vagyis a rájátszásba! Főleg úgy, hogy ezt a szezont eredetileg az átalakulásra, fiatalitásra, kísérletezésre szánták a Raktár utcában!
    Persze evés közben jön meg az étvágy és ez a közhely módfelett igaz a fehérváriakra, hiszen ha már ott vannak a play off mezőnyében akkor szeretnék a lehető legjobb eredményt produkálni és erre a dél-tiroli Bozen együttese ellen meg is van minden esély!
    Bár a alapszakaszban lejátszott négy mérkőzésből csupán egyet – azt is csupán a ráadásban – sikerült megnyernie a magyar csapatnak negyeddöntőbeli riválisa ellen, a pénteki meccs bizonyította, hogy játékerejében két nagyon hasonló együttes feszül egymásnak ebben a párharcban! A Bozen – vagy ha úgy tetszik Bolzano – csak a hosszabbításban tudott a Volán fölé kerekedni az első mérkőzésen és vasárnap késő délután, hazai jégen, a fehérvári ördögkatlannak is nevezett ifj.Ocskay Gábor jégcsarnokban itt a lehetőség az egyenlítésre a párharc során!
    Ha a Fehérvár valóban az elődöntőbe szeretne jutni, akkor a hazai meccseit hoznia kell és emellett még legalább egy, dél-tiroli győzelem is szükségeltetik a cél eléréséhez!
    Könnyű biztosan nem lesz a meccs a középszakasz másodikjaként továbbjutó Bolzano ellen, de a közönség segítségével és persze a megszokott lelkes, csupaszív játékkal el lehet érni a hőn áhított sikert!
    A válogatott játékosokkal, feltörekvő fiatalokkal no és persze remek idegenlégiósokkal felálló magyar együttes egészen biztosan mindent megtesz majd a lelkes- és nagyszámú publikum szórakoztatásáért!
    Az EBEL negyeddöntős mérkőzéssorozat második felvonása fél hatkor veszi kezdetét és tudják, ha velünk tartanak, semmiről sem maradnak le!
    Jó meccset és nagyon kellemes kikapcsolódást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:30 - kor kezdődik.

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 22. McGregor, 48. Sarauer – 6. Z.Pance (Whitfield, Tomassoni), 20. Egger (Insam, Schofield), 38. Piche (Z.Pance), 49. Oberdörfer

HC Bolzano: Hübl(Hell) – Egger, Nicoletti, Strömberg, Sharp, Santorelli – Piche, Tomassoni, Z.Pance, Whitfield, Laliberte – Oberdörfer, Charlebois, Insam, A.Bernard, Gander – Miglioranzi, A.Esposito, Zisser, Schofield, J.Esposito. Vezetőedző: Tom Pokel

Játékvezetők: Igor Dremelj, Christian Kaspar – Timo Ettlmayr, Németh Márton.