Nyíregyháza – Debreceni VSC 1:3 (vége) | MTK Budapest FC – Győr 2:0 (vége) | Pécsi MFC – Újpest FC 1:3 (vége)
MTK Budapest FC
2:0 (1:0)
ETO FC Győr
szerda 12.03.2014, 17:30 • Hidegkuti Nándor Stadion • Magyar Kupa

A mérkőzés végén vastaps a Hidegkuti Nándor Stadionban, a szurkolók elégedettek csapatuk ma nyújtott teljesítményével. Összességében mezőnyben kiegyenlített volt a találkozó, azonban az első félidőben megszerzett hazai előnyt a második játékrészben Kanta egy zseniális szabadrúgással növelni tudta, a vendégek pedig hiába küzdöttek becsülettel, gólt nem sikerült rúgniuk. A végén a Győr mindent megtett a szépítésért, a hazaiak pedig jobbára kontrákból veszélyeztettek.
    Az MTK előnye megnyugtatónak tűnik, azonban a párharc még közel sem lefutott, Győrben következik majd a visszavágó.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket! (19:24:26)

90+3
    A hazaiak okosan tartották a labdát, támadásukat Vass Patrik fejezte belövéssel, nem találta el Kamenar kapuját.

90+1
    A hosszabbításban egy kontrából még növelhették volna az előnyt a hazaiak, végül nem sikerült kapura tenni a labdát.

90
    Három perc lesz a ráadás.

89
    Jobbról ívelték be a vendégek a labdát, középen hét méterről Kamber csúsztatta meg, a jobb alsóba tartó labdát Groppioni bravúrral tolta ki.

88
    Balról ívelt be sarokrúgást a Győr, a hazaik messze kivágták a labdát. A végén teljesen beszorul az MTK.

87
    A hazaiak végezhettek el szabadrúgást a középpályáról, de hamar elveszítették a labdát.

86
    Kalmár kapott sárga lapot buktatásért.

85
    A vendégek a mérkőzés végén igyekszenek fokozni a tempót, mindent megtesznek a szépítő gólért. Ugyanakkor helyzeteket továbbra sem tudnak kidolgozni.

84
    Vass Ádám jött be a lecserélt Ladányi helyett.

82
    A Győr jobbról beívelt sarokrúgása nem jelentett veszélyt, középen könnyedén kivágták a védők.

81
    Varga kapott a jobb oldalon labdát, beadását védője szögletre mentette.

81
    Batik kapott visszahúzásért sárga lapot.

79
    A hazaiak inkább a biztonságra törekszenek, labdaszerzés után kontrákkal operálnak.

78
    Balról ívelhettek be szabadrúgást a vendégek, az élesen belőtt labdát Groppioni fogta meg.

77
    Kálnoki Kis kapott sárga lapot buktatásért.

76
    Poór jött be a lecserélt Fejes helyett.

74
    Egy hazai kapuhoz beívelt labdát Pátkai fejelt hat méterről kapura, Groppioni higgadtan védte.

73

72
    Gyönyörű hazai támadást láthattunk a pályán, tiki-taki után jobbról érkezett a beadás, amit már középen kifejeltek a vendégvédők.

71
    Veszélyesen érkezett középre a Győr jobbról beívelt sarokrúgása, végül felszabadítottak a védők.

70
    Balról ívelhettek be szabadrúgást a vendégek, a hazaiak kapuja elé, középen a védők szögletre mentettek.

69
    A vendégek többet birtokolják a labdát, veszélyes helyzeteket azonban nem tudnak kidolgozni.

67
    Az MTK gólt szerzett!
    Ladányit buktatták a vendégek tizenhatosa előtt, a hazaiak szabadrúgását KANTA JÓZSEF vállalta el, 18 méterről szembe a kapuval gyönyörűen csavarta be a jobb felsőbe.

66
    Kronaveter jött le, helyette kalmár a pályán.

65
    A Győr feljebb tolta játékát, Lipták jobbról beívelt labdája nagyon rossz, kirúgással jöhet az MTK.

64
    A Győ végezhetett el szabadrúgást a hazai kaputól mintegy húsz méterre, Kronaveter hosszas előkészület után a sorfalba lőtte.

62
    Hazai labdaszerzés után egy mélységi indítás előre, Torghelle versenyfutása után 20 méterről lőtte kapura, Kamenar biztosan fogta.

61
    Egyre inkább előrehúzódnak a vendégek, ezzel a hazaiaknak is több lehetőségük lesz a kontrákra.

60
    Torghelle kapott nagy labdát a vendégek tizenhatosa előtt, szépen levette majd 12 méterről centikkel rúgta fölé.

59
    Rudolf jött be a lecserélt Burgos helyett.

58
    Burgos felé ment egy indítás, a vendégek támadója azonban már lesen volt, szabadrúgás kifelé az MTK javára.

57
    Martinez jött le, helyette Andric a pályán.

57
    Minden mezőnyjátékos a hazaiak térfelén, az első félidőhöz hasonlóan a második játékrészt is aktívabban kezdték a győriek.

56
    A jobbról beívelt hazai sarokrúgást követően középen szabálytalanság miatt már a Győr jöhet kifelé szabaddal.

55
    Ladányi harcolt ki bal oldalon szögletet. Kanta balról beívelt sarokrúgása után a másik oldalról ismételhet.

54
    Némi zavar támadt a hazaiak védelmében, nagy nehezen sikerült kivágniuk a labdát, majd Kanta elpasszolta magát. Ismét a Győr támadhat.

53
    A balról beívelt vendégszöglet nem jelentett semmilyen veszélyt, könnyedén szabadítottak fel középen a védők.

52
    Bal oldalon vezettek támadást a győriek, a beadást Kálnoki Kis rúgta a kukoricásba.

51
    Varga lábát húzták el a kezdőkörben, szabaddal jöhet a Győr.

50
    A vendégek jobbról belőtt sarokrúgása nem jelentett veszélyt, a védők magabiztosan kivágták a labdát.

49
    A Győr ívelhetett be szabadrúgást balról a hazaiak kapujához, Varga élesen belőtt labdáját Groppioni szögletre tolta.

48
    Jobbról ívelték be a labdát a hazaiak a Győr tizenhatosára, Torghelle elől mentettek a védők.

47
    Groppioni élt együtt a játékkal, a hazaiak tizenhatosára belőtt labdát szépen szedett össze.

46
    Vass Patrik jött be a második félidőre Bese helyett.

46
    A Győr kezdte a második félidőt.

46

Nem kezdte rosszul a félidőt a vendég Győr, a kezdeti percekben inkább a Rába-partiak voltak aktívabbak, léptek fel támadóbban, aztán fokozatosan kiegyenlítetté vált a találkozó. Bátran próbálkozott mindkét csapat, ennek ellenére igazán komoly helyzeteket nem láthattak a nézők.
    A 36. percben Kanta hosszú előreívelt labdáját Torghelle "reménytelen" helyzetből fejelte kapuba, ezzel a találattal a szünetben az MTK vezet.
    Maradjanak velünk a folytatásban is!

45
    A félidő utolsó mozzanatában jobbról beívelt vendégszögletet láttunk, nem jelentett veszélyt a hazaiak kapura, a védők magabiztosan kivágták a labdát.

44
    A Győr vezetett támadást a jobb oldalon, a beadás nem sikerült, sarokrúgással vigasztalódhatnak a vendégek.

43
    Kanta vállalta el a hazaiak szabadrúgását, hosszas előkészület után 18 méterről fölé rúgta.

42
    Torghelle lábát húzták el a vendégek tizenhatosa előtt, 18 méterről szemben a Győr kapujával jár a szabadrúgás.

41
    Kanta kapott labdát a vendégek kapujától mintegy húsz méterre, nem erőből, hanem lágyan tette kapura, kísérlete fölé ment.

39
    A hazaiak vezettek támadást a bal oldalon, beadásuk elszállt keresztbe, bedobás a Győr javára.

38
    Kisebb szabálytalanság után az MTK végezhetett el szabadrúgást saját térfeléről, majd a megszokott körömpasszokat láthatjuk.

36
    A hazaiak passzolgattak a középpályán, majd Kanta jobbról ívelte hosszan előre, a labdára TORGHELLE SÁNDOR rajtolt rá, és teljesen kiszorított helyzetben majdnem az alapvonalról mintegy hét méterről a kifutó Kamenar kapus fölött elfejelte a labdát. A játékszer falevél mintájára hullott a kapuba.

35
    A hazaiak rövid passzokkal ügyesen tartják a labdát a középpályán, igyekeznek megbecsülni azt.

33
    Dinjar felé egy hosszú indítás a bal oldalon, a vendégek játékosa visszahúzta védőjét, az MTK jöhet szabaddal.

32
    Bedobás után a Győr építkezhet. Többnyire a mezőnyben folyik a játék.

31
    A vendégek jobbról végezhettek el sarokrúgást, a beívelt labdát középen Groppioni öklözéssel mentette.

30
    A vendégek végezhettek el szabadrúgást saját térfelükről, majd a Svec felé ment egy indítás a jobb oldalon.

29
    Ezekben a percekben ismét a Győr aktívabb, a hazaiak többnyire most a védekezéssel vannak elfoglalva.

27
    Addig-addig járatták a labdát a vendégek a hazaiak térfelén, hogy Kronaveter megunta az állóvizet, majd mintegy 23 méterről nagyon fölérúgta.

26
    Martinez harcolt nagyot a labdáért Fejessel, a párharcból a hazaiak védője jött ki jobban, kirúgás az MTK javára.

25
    Torghelle gyorsaságát tesztelték a társak egy mélységi indítással, a hazaiak támadója védője szorításában is kapura rúgta, jobbról, éles szögből megeresztett löketet Kamenar könnyedén fogta.

24
    Hosszú indítás a hazaiaktól, les miatt a Győr jöhet kifelé szabaddal.

23
    Nyílt, támadószellemben futballozik mindkét gárda, eddig élvezetes a mérkőzés.

22
    A Győr kevergetett a hazaiak tizenhatosa előtt, egy lepattanó után Pátkai talált közvetlenül közelről a kapuba, de les miatt a játékvezető érvénytelenítette a találatot.

20
    Szép támadást láthattunk a hazaiaktól, Bese passzolta ki Nagynak jobbra a labdát, majd a féllappos beadás már nem valami veretes, kivágták a védők.

19
    Hosszú indítás előre a hazaiaktól, Torghelle lesen volt, a Győr fordulhat.

18
    Kisebb szabálytalanság után a Győr végezhet el saját térfeléről szabadrúgást, Lipták passza után hamar elveszítik a labdát.

17
    Vargát gyakran keresik elől a vendégek, többnyire ívelésekkel próbálkoznak, eddig ebből nem sok köszönet lett számukra.

16
    Bedobás után jól tartották meg a labdát a hazaiak, veszélyes területre azonban nem sikerült bejátszani a labdát.

15
    Kanta ívelte be jobbról a hazaiak szabadrúgását, a győri védők könnyedén szabadítottak fel. A labda maradt az MTK-nál.

14
    Lipták húzódott előre, majd egy távoli átlövéssel próbálkozott, 20 méterről csúnyán fölérúgta.

13
    Jó kis mérkőzést láthatunk eddig, és az előzetes várakozásoknak megfelelően a kemény harc se marad el egyelőre. A pályán némi ETo fölény tapasztalható.

12
    A győriek ívelhettek be balról szögletet, a védők fejjel ugyan felszabadítottak, de támadásban maradtak a vendégek. Végül Groppioni húzta le a hazaiak tizenhatosára belőtt labdát.

11
    Bese kapott jó labdát a vendégek tizenhatos vonala előtt, miután szépen lefordult védőjéről, 18 méterről azonnal tüzelt. Kamenar magabiztosan fogta.

10
    Kisebb szabálytalanság után a hazaiak jöhetnek szabaddal. Majd türelmesen passzolgatnak a középpályán.

8
    Torghelle felé ment egy indítás, az egykori válogatott csatár nagyot harcolt a labdáért védőjével szemben, végül róla ment ki a labda.

7
    Jobban kezdenek a vendégek. Egy mélységi labdára startolt rá Burgos, Groppioni jött ki a kapujából és lábbal szabadított fel.

6
    Az MTK játékosai passzolgatnak hátul, nehezen fejlődik fel a hazaiak támadása.

5
    A mérkőzés első helyzete a vendég ETO-hoz kötődik. Varga kapott labdát a hazaiak tizenhatosa előtt, néhány métert tolt rajta, majd 20 méterről rászúrta. Groppioni biztosan védte.

4
    Dinjar húzta meg a bal oldalon,beadását a hazai védők kivágták, de maradt a labda a Győrnél.

3
    Jobbról beívelt vendégszögletet Groppioni húzott le szépen az ötösön, majd azonnal rúgja mezőnybe.

2
    A hazaiak végezhettek el szabadrúgást saját térfelükről, a labdát nem sikerült az ETO tizenhatosára bejátszani, a vendégek fordulhatnak.

1
    Pátkai lépett oda csúnyán Fejesnek, érkezett is a sárga lap.

1
    Az MTK kezdte a találkozót.

1

MTK Budapest FC: Groppioni – Nagy, Kálnoki Kis, Fejes – Pölöskei, Rodenbücher, Kanta – Bese, Batik, Ladányi – Torghelle

Cserék: Hegedüs – Poór, Vass Á., Kelemen, Horváth, Vass P., Eppel

Győri ETO FC: Kamenar – Svec, Lipták, Lang, Dinjar – Kronaveter, Kamber, Pátkai – Martinez, Varga, Burgos

Cserék: Pogacsics – Rudolf, Andric, Had, Strestik, Mevoungou, Kalmár

Játékvezetők: Erdős- Szalai, Becséri.

Tegnap a Pápa–DVTK összecsapással kezdetét vette a Magyar Kupa negyeddöntős szakasza, ma pedig többek között MTK Budapest – Győri ETO mérkőzésre kerül sor.
    A statisztikákat kutatva sok érdekes adatot találhattunk, illetve több hasonlóságra leltünk a két csapat kapcsán. Egyrészt meg lehet említeni, hogy a 2011/2012-es szezonban a Magyar Kupa döntőjének egyik résztvevője az MTK volt, és csak büntetőkkel maradt alul a Debrecennel szemben. Tavaly annyiban fordult a kocka, hogy megint csak a Loki, de nem a fővárosiakat, hanem a Győrt verte a döntőben.
    A Magyar Kupa mostani sorozatában mindkét együttes negyedik mérkőzésére készül, és maradva az egybecsengéseknél, mind a kék-fehérek, mind a vendég győriek megnyerték az előző három összecsapást (az ETO mindhárom találkozóján három gól született).
    A csapatok formájáról valamicskét talán az eddigi két tavaszi bajnokiból következtethetünk, hétvégén az MTK a Hidegkuti Nándor Stadionban egy parázs mérkőzésen verte a Fradit, míg a Győrt hazai pályán kalapálta el a Pécs. Ettől persze a hazaik épp csak elkerültek a kieső helyről, a Rába-partiak pedig a harmadik helyen találhatók. Még ugyan nagyon sok van a bajnokságból, de talán annyival nem vállalunk nagy kocázatot, ha azt mondjuk, kevés a reális esélye, hogy az ETO idén is bajnok legyen, sőt minden bizonnyal a dobogós helyekért is meg kell küzdenie majd. Pontosan ezért nem csak a hazaiak, hanem a győriek számára is nagyon fontossá vált a Magyar Kupa, nyilván mindenképpen nemzetközi kupaszereplést érő eredményt szeretnének elérni. Mindezek alapján egy kiélezett és küzdelmes találkozóra számíthatunk!
    A mérkőzéshez mindenkinek jó szurkolást és szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:30 - kor kezdődik.

Gólok: 36. Torghelle, 67. Kanta

Lapok:   77. Kis (MTK), 81. Batik (MTK) – 1. Pátkai (ETO), 86. Kalmár (ETO)

MTK Budapest FC: Groppioni – Nagy, Kálnoki Kis, Fejes (76. Poór) – Pölöskei, Rodenbücher, Kanta – Bese (46. Vass P.), Batik, Ladányi (84. Vass Á.) – Torghelle

ETO FC Győr: Kamenar – Svec, Lipták, Lang, Dinjar – Kronaveter (66. Kalmár), Kamber, Pátkai – Martinez (57. Andric), Varga, Burgos (59. Rudolf)

Játékvezetők: Erdős- Szalai, Becséri