Ludogorets – Valencia 0:3 (vége) | FC Porto – SSC Napoli 1:0 (vége) | FC Basel – Salzburg 0:0 (vége)
AZ Alkmaar – FK Anzsi Mahacskala 1:0 (vége) | Olympique Lyon – FC Viktoria Plzen 4:1 (vége) | Sevilla – Real Betis 0:2 (vége)
Tottenham Hotspur – Benfica 1:3 (vége) | Juventus FC – ACF Fiorentina 1:1 (vége)
Juventus FC
1:1 (1:0)
ACF Fiorentina
csütörtök 13.03.2014, 21:05 • Juventus Arena, Torino • Európa liga

érdekes mérkőzés volt, a Juve kicsit tartalékosan kiállva is gyorsan vezetéshez jutott, és jobban is játszott, több helyzete volt az első félidő végére feltámadó Fiorentina ellen.

A vendégek a második játékrészbe már fölényben játszottak, de helyeztük a gólszerzésre alig akadt. A végén azonban a pár perce beállt Mario Gomez remek csatárteljesítmény után bevette a Juventus kapuját,ezzel nehéz helyzetbe hozta az indokolatlanul passzívvá váló torinóiakat. (22:57:47)

90+3
    Asamoah indulna Pizarro mellett, de szabálytalankodik, szabadrúgás kifelé.

90+2
    Borja Valero trükközik a jobb szélen, oldalra szerelik, dobhat a Fiorentina.

90+1
    Padoin élesen belőtt labdáját Neto öklözi ki a mezőnybe.

90
    3 perc a hosszabbítás.

90
    Ambrosini indítaná Gomezt, pontatlanul, nem értették meg egymást.

89
    Borja Valero veszíti el a labdát két védő között, majd szabálytalankodik.

89
    Ogbonna ível előre céltalanul a felezővonalról, Neto gyűjti be a labdát.

88
    Vargas újabb lövése, ezt blokkolják a védők.

88
    Kis szöglet után Vargas lő középről 25 méterről, Buffon bravúrral véd szögletre a bal sarok elől!

87
    Borja Valero lő 30 méterről, Buffon csak fölé tudja tenyerelni, szöglet jön.

86
    A Fiorentina jól tartja a labdát ezekben a percekben.

84
    Ogbonna buktatja Gomezt a felezővonalnál.

83
    Gomez ismét: középről, 20 méterről lő a jobb sarok mellé.

82
    Isla helyén Padoin játszik.

82
    Pogba lép ki a balösszekötő helyén, 10 méterről éles szögből lő keresztbe a kapu előtt!

81
    Gomez megy el a bal szélen, éles szögből, a védője mellől lő az oldalhálóba!

80
    Mario Gomez megválaszolta a kérdést, gólt szerzett a Fiorentina, ezzel nehéz helyzetbe a hozta a takarékon játszó Juventust.

Gólok: 3. Vidal – 79. Gomez

Lapok:   55. Pizarro (FIO), 57. Rodríguez (FIO)

Juventus FC: Buffon – Cáceres, Ogbonna, Chiellini – Isla (82' Padoin), Vidal, Pirlo, Marchisio, Asamoah – Giovinco (64' Llorente), Osvaldo (75' Pogba).

Cserék: Storari – Barzagli, Bonucci, Lichtsteiner, Pogba, Padoin, Llorente.

ACF Fiorentina: Neto – Roncaglia, Rodríguez, Savic, Tomovic – Aquilani (77' Vargas), Pizarro, Valero, Fernández (51' Ambrosini) – Ilicic, Matri (67' Matri)

Cserék: Rosati – Pasqual, Cuadrado, Ambrosini, Ryder, Gomez, Vargas.

Játékvezetők: Björn Kuipers (Hessel Steegstra) – Angelo Boonman, Erwin Zeinstra. (NED)