Budapešť – Ferencváros Bp. ESMTK 3:4 (vége)
3:4 (0:0, 1:2, 2:2)
Ferencváros Bp. ESMTK
péntek 14.03.2014, 18:00 • Újpesti Jégcsarnok, Budapest • Borsodi Magyar kupa

Egy egészen kiváló, hektikus küzdelmet hozó mérkőzésen vagyunk túl!
    Az első harmad góltalanságát követően a másodikban kettővel is elment már a Fradi, de a roppant lelkesen és jól küzdő újpestiek elöbb szépítettek, majd a harmadik harmadban, egy perc alatt, fordítottak! A végén azonban a rutinosabb FTC a maga javára fordította a találkozót, megszerezve ezzel a Magyar kupa négyes döntőjébe jutás szempontjából roppant fontos három pontot!
    Jelenleg úgy tűnik, hogy a kupa sorsa – ha csak valami hatalmas meglepetés nem történik – a Volán, a DAB, a Miskolc és az FTC együttesei között dől majd el!
    Köszönjük kedves olvasóink megtisztelő figyelmét és tartsanak továbbra is velünk!
    Nagyon szép Nemzeti ünnepet kívánunk kedves mindnyájuknak! (20:05:35)

60:00

59:59
    Még azért a legvégén Budainak kellett egyet védenie!

59:00
    Egy perc még a végéig, gól- és emberelőnyben az FTC-ESMTK!

58:15
    Így nem lesz esélye az Újpestnek egy esetleges kapuslehozatalra!

58:12
    A Fradi csapatkapitánya Berta Ákos került a jégre, Crichton volt a "tettes" kapott érte 2 percet!

58:00
    Kettő perc van még hátra a rendes játékidőből!

57:30
    Vajon tartogat -e még fordulatot ez a fantasztikus derby?

56:20
    A Ferencváros gólt szerzett!
    Gólszerző VASZJUNYIN. Megint fordult a kocka, ismét a Fradinál az előny! kavarodás volt az újpesti kapu előtt és végül VASZJUNYIN ARTYOM lőtte a kapuba Viktor Gibbs Sjödin átadását! 3-4

55:02
    Gólszerző OJANEN. Assziszt: Sijka. Egyenlített a Fradi! ANTTI OJANEN volt az aki közelről bepofozta Sijka Dusán átadását! 3-3

54:55
    Tanácskozik a bírói kar, de nincs kiállítás!

54:20
    Gibbs Sjödin lövése jött le az újpesti védelemről!

54:10
    Újpesti tilos felszabadítás!

53:59
    A világítótestekről jött vissza a korong!

53:07
    Ojanen lőtt szóló után, de Pleszkánnak – legalábbis ez az ember érzése – már nem lehet gólt lőni!

52:15
    Viktor Gibbs Sjödin szúrt bele a kapu előtt egy korongba, de Pleszkán József védett!

51:24
    Folytatódott a mérkőzés!

51:24
    A technikai személyzet a jégen – egyelőre áll a játék!

51:24
    Rendbe kell tenni a Fradi kapu rögzítését, mert megint, immár sokadszor elmozdult!

51:00
    Most egy kicsit meddő a vendégcsapat támadójátéka!

50:05
    Fekti kerülte meg a kaput, de közeli korongját Budai hárította!

49:25
    Pichler közeli emelését hárította Budai!

48:54
    Horváth András kézpassza miatt kellett megállítani a játékot!

48:19
    Gibbs Sjödin veszélyeztetett, gól nem lett belőle, csak egy újabb csetepaté!

48:01
    Crichton lőtt, Budai védett, közben ismét elmozdult a kapu!

47:10
    Pál lőtt kapura egy szóló végén, de Pleszkán most is a helyén volt!

45:58
    Potila lövését védte Pleszkán!

44:57
    Az Újpest gólt szerzett!
    Gólszerző VIRÁG CS.. Assziszt: Bereczki. Egy percen belül fordított az Újpest! Bereczki Gergő korongjába VIRÁG CSABA beleszúrt és Budai tehetetlen volt! 3-2 az Újpest javára!

44:02
    Gólszerző CRICHTON. Assziszt: Fekti Á.. Egy végletekig kijátszott akció végén CODY CRICHTON lőtte be Fekti Ádám passzát! 2-2

43:27
    Feil nem volt eléggé határozott az újpesti kapu előterében!

42:08
    Virág Tamás bombázott a Fradi kapuja mellé!

41:34
    Megint Kiss Gábor és megint Pleszkán és megint az újpesti kapus lett a győztes!

40:37
    A túloldalon Budai védte Fekti Ádám lövését!

40:18
    Kiss Gábor közeli lövése ment az újpesti kapu mellé!

40:01

Azonnal kezdődik a harmadik harmad, itt az Újpesti jégcsarnokban! Egyelőre 2-1-re a Fradi vezet, de még nem dőlt el semmi!
    Érdemes továbbra is velünk tartani!

Nagyszerű játékot, szép gólokat hozott a második harmad, a Fradi valamivel jobban sáfárkodik eddig a lehetőségeivel, így egyelőre Ők vezetnek, de az az érzésünk, lesz itt még bőven izgalom, úgyhogy érdemes velünk tartani az újabb szünetet követően is!

40:00

39:53
    Fekti Ádám remek szólója végén fonákkal próbált egyenlíteni, de Budai hárított!

39:11
    Horváth András a kékvonalról lőtt kapura, Budai mentett!

38:39
    Kiss Gábor szólóban vihette rá a korongot Pleszkánra, de az újpesti kapus nagy bravúrral mentett!

38:25
    Budai alatt a korong, közben elmozdult a Fradi kapuja!

37:47
    Coleman beemelt korongja most nem volt jó Crichtonnak.

36:28
    Kiss Gábor szólója után védett szépen Pleszkán!

34:58
    Gólszerző COLEMAN. Assziszt: Bereczki. Bereczki Gergő korongjába DAVID COLEMAN még beleért a kapu előtt és Budai ezt már nem védhette! 1-2

33:25
    Pichler elől tisztázott a Fradi védelme!

32:52
    Fekti kerülhetett volna nagy helyzetbe a túloldalon, de már les volt!

32:03
    Gólszerző MESTYÁN. Assziszt: Lencsés. Lencsés Tamás nagy lövése kijött Pleszkán lábvédőjéről és a kipattanót MESTYÁN ISTVÁN kegyetlenül bevarrta! 2-0 az FTC-ESMTK javára!

31:01
    Pleszkán nyugtatta társait a kapuból!

30:27
    Pál lövését is védte a hazai kapus!

29:53
    Kiss Gábor lőtt balról, egy védő szorításából kapura, de Pleszkán védett!

29:05
    Megint egy kisebbfajta csetepaté a Fradi kapujánál, de gól nincs!

28:46
    Fekti egészen közelről nem tudta Budai alatt a kapuba lőni a pakkot!

28:05
    Pichler tiszta lövőhelyzetből kapu fölé vágta a korongot!

26:40
    Érezhetően erősített a bekapott gól óta az Újpest, Crichton korongját kellett védenie Budainak!

25:50
    Gólszerző POTILA. Vezet a Fradi! MIKAEL POTILA egy lecsorgó korongot bombázott be közelről a bal sarokba! Sijka Dusán jegyzi a gólpasszt! 1-0 a Ferencváros javára!

25:11
    Ojanen jó lövését védte mamutjával a hazai kapus.

24:37
    A túloldalon Budai védett egyet.

24:20
    A már szintén gyógyult Pál elől tenyerelt rá a korongra Pleszkán!

23:44
    A már teljesen egészséges Gibbs Sjödin szólója után a bárddal kinyúlva mentett Pleszkán!

23:16
    Berta lövését védte Pleszkán.

22:43
    Tilosra ütötték a korongot a ferencvárosiak.

22:04
    Németh bejátszása nem volt jó Potilának.

21:21
    Virág Tamás elől mentett Budai.

21:10
    Újabb Fradi játékos sérült meg, Pál Zoltán!

20:34
    Viktor Gibbs Sjödin került a jégre az újpesti kapu mögött, de saját lábán korcsolyázott le!

20:01

A csapatok már a jégen, rögtön folytatódik a mérkőzés!

Gól nélküli, de nagy iramú és küzdelmes volt az első húsz perc! Kimaradtak az emberelőnyök, a kapusok eddig remekelnek!
    Nagy a tét, óvatosak a csapatok, ebből egy nagyon izgalmas további két harmad és egy remek végjáték is kerekedhet!
    Tartsanak velünk a szünetet követően is!

20:00

19:45
    A harmad végére egy kicsit beszorult az Újpest!

19:00
    Egy perc az első játékrészből!

18:24
    Kiállítás nem lett az iménti esetből!

18:24
    Berta nem tudta bepiszkálni a korongot Pleszkán alatt, majd ebből egy kis bunyó kerekedett az Újpest kapuja mögött!

17:40
    Farkas egészen közeli lövését védte Budai!

17:15
    A gólra éhes Reiter elől mentett a Fradi védelme.

16:07
    Kiegészült a Ferencváros!

15:42
    Maklári bombaerős löketét védte Budai!

15:20
    Felszabadít, jól védekezik most a Fradi!

14:07
    Újabb újpesti emberelőny, Pál Zoltán kapta ezt a két percet, nem megengedett testjáték miatt.

13:57
    Vaszjunyin lövését is hárította az újpesti kapus!

13:23
    Lesen akadt el a Fradi támadása!

12:50
    Gibbs Sjödin egészen közelről lőtt, de Pleszkán védeni tudott!

11:48
    Farkas szólója végén pontatlanul passzolt.

10:42
    Virág Tamás emelését kapta el Budai!

10:23
    Kiegészült a Fradi!

9:33
    Sikerült kiütniük a korongot a zöld fehéreknek!

8:56
    Horváth András lövését hárította Budai!

8:23
    A két Virág akcióját Lencsés Tamás állította meg szabálytalanul, 2 percet kapott érte! Fórban a lilák!

7:26
    Fekti cselsorozata végén nem tudta a vendégcsapat kapujába csúsztatni a korongot.

6:26
    Crichton korongja vágódott le a Fradi védelméről!

5:58
    Farkas Lőrinc Simon lövése után a korong Budai krisztián zsákmánya lett!

5:42
    Kiss Gábor belőtt korongja nem volt veszélyes!

4:55
    Virág Csaba korongja suhant el a Fradi kapuja mellett!

4:26
    Vaszjunyin közeli lövését is hárította az újpesti kapus.

3:43
    Kiegészült az Újpest!

3:22
    Lencsés lövése elakadt egy korcsolyában, Mestyánét pedig védte Pleszkán!

2:53
    Megint Pleszkán birtokában a korong, közben les is volt!

2:33
    Lindquist remek lövését védte, nem kevésbé remekül Pleszkán József!

1:43
    Potila került a jégre, ennek nyomán Virág Tamás kapott 2 percet! Emberelőnyben a Fradi!

0:53
    Fekti Ádám nagy lövését védte mamutjával Budai Krisztián!

0:02
    A Fradié lett az első buli.

00:01

Azért néhány néző már van a lelátón, a csapatok pedig a jégen, fehérben mezben a Fradi, lilában az Újpest!
    Maradjanak velünk, azonnal kezdünk!

Újpesti TE: Pleszkán(Hajek) – Maklári, Zalavári, Reiter, Pichler, Farkas L.S. – Horváth A., Bereczki, Fekti Á., Coleman, Crichton – Ványi, Virág Tamás, Virág Csaba, Dömötör. Vezetőedző: Ancsin János

Ferencváros-ESMTK: Budai(Győri) – Nagy L., Lindquist, Gibbs Sjödin, Berta, Kiss G. – Mestyán, Eriksson, Vaszjunyin, Pál Z., Feil – Géczi, Lencsés, Ojanen, Potila , Sijka, – Dancsfalvi, Németh P, Papp Cs. Vezetőedző: Dobos Tamás

Játékvezetők: Babic Vladimir, Sós Zoltán – Székely Gergely, Abonyi Attila.

Ha azt írnánk, hogy alig tíz perccel a kezdés elött frenetikus a hangulat itt, a Megyeri úton, az UTE jégcsarnokában, akkor bizony nem mondanánk igazat! Azért mégiscsak Újpest-Ferencváros Magyar kupa jégkorongmérkőzés következik!
    A tét a négyes döntőbe jutás! Aki ma nyer, gyakorlatilag megágyaz magának egy hétvégére miskolcon!
    A benevezett sorok érdekessége, hogy mivel a kupasorozatban az idegenlégiósok száma korlátozott, így az FTC-ESMTK együttesének keretében nincs benne a felvidéki(szlovák) kapus Meravy, Győri Tamás öltötte magára a cserekapusmezt, persze Budai véd majd!
    A lilák csak három sorral játszanak tekintettel arra, hogy több játékosuk is az ifjusági bajnokság rájátszásában érdekelt!

A Magyar kupa selejtezők továbbjutás szempontjából sorsdöntő mérkőzésére kerül sor péntek kora este a Megyeri úti jégcsarnokban.
    A Ferencváros eddig egy győzelemmel és egy vereséggel áll a sorozatban, az Újpest ugyan még veretlen de számára most következnek a MOL ligás riválisok elleni mérkőzések. Aki a mostani meccsen nyerni tud, hatalmas lépést tehet a négyes döntőbe jutás felé.
    A bajnoki pontvadászat során – egy meccs kivételével – mindig Dobos Tamás csapata nyert, Ancsin János alakulata ellen és most is a zöldek az esélyesebbek! Ami viszont tény; egy meccsen bármi előfordulhat és egy Újpest-Fradi mindig érdekes mérkőzés, most ráadásul komoly téttel is bír, érdemes lesz tehát odafigyelni rá!
    A mérkőzésről szokásunk szerint élő, helyszíni, online, szöveges közvetítésben számolunk be kedves olvasóinknak.
    Jó meccset, jó szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 35. Coleman (Bereczki), 45. Crichton (Fekti Á.), 45. Cs. (Bereczki) – 26. Potila (Sijka), 33. Mestyán (Lencsés), 56. Ojanen (Sijka, Potila), 57. Vaszjunyin (Gibbs Sjödin)

UTE Újpest Budapešť: Pleszkán(Hajek) – Maklári, Zalavári, Reiter, Pichler, Farkas L.S. – Horváth A., Bereczki, Fekti Á., Coleman, Crichton – Ványi, Virág Tamás, Virág Csaba, Dömötör. Vezetőedző: Ancsin János
    Ferencváros Bp. ESMTK: Budai(Győri) – Nagy L., Lindquist, Gibbs Sjödin, Berta, Kiss G. – Mestyán, Eriksson, Vaszjunyin, Pál Z., Feil – Géczi, Lencsés, Ojanen, Potila , Sijka, – Dancsfalvi, Németh P, Papp Cs. Vezetőedző: Dobos Tamás

Játékvezetők: Babic Vladimir, Sós Zoltán – Székely Gergely, Abonyi Attila