Budapešť – Dab.Docler 1:4 (vége)
UTE Újpest Budapešť
1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Dab.Docler
csütörtök 20.03.2014, 18:00 • Újpesti Jégcsarnok, Budapest • Borsodi Magyar kupa

Egy kicsit talán a vártnál nehezebben, de végül hozta a kötelezőt a DAB.Docler az Újpesti TE elleni Magyar kupa selejtező mérkőzésen, egy sok kiállítást és érdekes szituációt hozó mérkőzésen!
    Ezzel eldőlt, hogy a négyes döntőben a Miskolc, a SAPA Fehérvár AV19, a DAB.Docler és a Ferencváros Bp.ESMTK vív körmérkőzést!
    Természetesen azokról a meccsekről és persze a női U18-as vb-ről is jelentkezünk majd! Meg persze sok minden másról is!
    Mostanra innen, Újpestről köszönjük szépen a megtisztelő figyelmet! (20:07:42)

60:00

59:36
    A Dunaújváros gólt szerzett!
    Gólszerző KISS Á..

Megszerezték a korongot az újvárosiak, KISS ÁKOS vitte az üres kapura, abszolút gólhelyzetben akasztották és ez a szabályok szerint ilyen esetben, mégha nem is jutott a kapuba a korong, gólt jelent! 1-4

59:10
    Levitték az újpestiek a kapust, 6 az 5 ellen támadnak!

58:53
    Időt kért Ancsin János a lilák szakvezetője!

58:53
    Ismét az újpesti kapuba került a korong, de közben elmozdult a kapu, így a gól érvénytelen!

Természetesen érvényes volt a harmadik újvárosi gól!

Egyelőre még megbeszélik, hogy valóban gól volt -e!

57:39
    Gólszerző SZAPPANOS. Assziszt: Ladányi.

Ladányi Balázs ugratta ki SZAPPANOS DÁVIDOT, aki a léc alá bombázta a korongot! 1-3

56:51
    Megint Fekti Ádám veszélyeztetett, de most sem találta el a kaput!

56:29
    Egy újvárosi akció akadt el lesen!

55:20
    Fekti hatalmas lövése kerülte el a vendégcsapat kapuját!

55:00
    Öt perc még a végéig, egyelőre egy góllal vezet a DAB.Docler!

54:22
    Lindgren bombája ment el a kapu mellett!

54:16
    Tilost ütött az újpesti csapat.

53:13
    Virág Csaba remekül lőtt, de Kalnins magához ölelte a korongot.

52:12
    Pleszkán védésénél elmozdult az újpesti kapu, igazítani kell!

51:55
    Fekti belőtt korongja most nem okozott gólveszélyt!

50:28
    Crichton bombáját védte az újvárosi portás!

49:41
    Ványi lövésénél mint a legyet úgy kapta el a korongot Kalnins!

48:58
    Újabb újpesti tilos felszabadítás!

48:10
    Virág Csaba kiszorított helyzetből lőtt, Kalnins vállal védett!

47:48
    Megint bedobás az újpesti harmadban!

47:19
    Ladányi lövésénél védett megint egy szépet Pleszkán!

47:06
    Lindgren bombájából sem lett újabb gól!

47:00
    Tilost ütöttek a lilák!

46:41
    Kalninsnak kellett rátenyerelnie a korongra!

46:17
    Somogyit ütközte le Maklári, szabályosan!

45:08
    Peterdi nagyon közeli lövését védte Pleszkán!

44:48
    Kiegészült a DAB.Docler!

44:06
    Horváth bombája zúgott el az újvárosi kapu mellett!

43:20
    Peterdi elől kellett kapujából kikorcsolyázva mentenie Pleszkánnak!

42:48
    Az egyedül kapura törő Pichlert akasztotta Hruby, kapott érte 2 percet, emberelőnyben az Újpest!

41:34
    Kiegészült az újpesti csapat, ez a fór is kimaradt!

40:50
    Huba lövését mamutjával védte Pleszkán!

40:33
    Lindgren bombája jött le az újpesti védelemről!

40:01

Ebben a harmadban sok kiállítás, de csak egy újvárosi gól született és most majd a DAB kezdheti előnyben a következő játékrészt! Tartsanak velünk a szünet után is!

40:00

39:34
    Kiállítás az Újpestből, Crichton kapott 2 percet!

39:22
    Horváth András egészen közeli fonákját hárította Kalnins!

39:00
    Egy perc még a harmadból!

38:49
    Mindkét csapat ismét teljes létszámban a jégen!

38:07
    Virág Csaba szólójánál volt a helyén Kalnins!

37:57
    Pichler volt az aki nem jutott lövéshez az újvárosi kapu elött!

36:49
    Kiegyenlítődtek az erőviszonyok, hiszen Szappanos is a kiállítás sorsára jutott! 4 a 4 elleni játék következik!

36:41
    Megint egy úgymond kampózás, ezúttal a saját harmadában Dömötör volt a tettes, 2 perc járt ezért! Emberelőnyben a DAB.Docler!

35:55
    Szabados közeli lövését hatástalanította a most már bravúrt bravúrra halmozó Pleszkán!

Volt Büntető lövés.

34:34
    Szappanos rávezetését Pleszkán hárította, nincs újabb gól!

34:34
    Az egyedül kapura törő Szappanosnak "kampózott" oda az egyik újpesti, ezért büntető járt a DAB javára!

33:28
    Azari nagy helyzetben nem találta el a korongot!

32:50
    Gröschl bomba és újabb Pleszkán bravúr!

31:27
    Ladányi korongjánál nyújtózott nagyot a hazai portás!

30:53
    Azari közeli, nagy lövését védte ismét Pleszkán József!

30:22
    Újvárosi leshelyzet.

29:28
    Szabados lőtt közelről, Pleszkán megintcsak védeni tudott!

29:10
    Szappanos lövését fogta Pleszkán!

28:35
    Gólszerző KISS Á.. Assziszt: Nagy R..

Nagy Richárd lövése lejött a kapusról és a kipattanót KISS ÁKOS lőtte nagy erővel a hálóba! 1-2

27:44
    Azari és Gröschl akciója végén felszabadított a hazai védelem.

26:33
    Kiegészült az Újpest!

26:02
    Peterdi korongja kerülte el az újpesti kaput!

25:28
    Nagy Richárd löketét védte az újpesti kapus.

25:09
    Huba lőtt középről, Pleszkán védett!

24:33
    Kiállítás az Újpestből, Crichton kapott két percet.

24:15
    Tilost ütöttek az újpestiek.

24:01
    Ladányi cselsorozata után kellett ismét közbeavatkoznia Pleszkánnak!

22:30
    Szabados kapu mögüli korongját védte Pleszkán!

21:56
    Kiegészült a DAB!

21:25
    Nem látszik, hogy emberhátrányban van a DAB.Docler, Azari lövését védte Pleszkán!

20:05
    Peterdi lőtt emberhátrányban kapura, Pleszkán bárdjával védett!

20:01

A szünetben az UTE kölyökcsapatát köszöntötték, akik bronzérmesek lettek a bajnokságban!

Hamarosan kezdődik a második harmad, ne feledjük, egy perc ötvenhat másodpercig emberelőnyben lesz az Újpest!

Egyelőre döntetlen az állás 20 perc játékidőt követően! A DAB ugyan vezetést szerzett és sokáig fölényben is volt, de a lelkes lila-fehérek kihasználták emberelőnyüket és kiegyenlítettek!
    Ráadásul a második harmadot is fórban kezdheti a hazai csapat!
    Lesznek még izgalmak, érdemes hát velünk tartani a szünet után is!

20:00

19:56
    A harmad végén még Kiss Ákos kapott egy 2 perces büntetést, amely majd áthúzódik a második játékrészre!

19:00
    Egy perc az első harmadból!

18:10
    Ladányi lőtt középről kapura, Pleszkán hárítani tudott!

17:18
    Az Újpest gólt szerzett!
    Gólszerző SOMMER. Assziszt: Virág Csaba

Egyenlített emberelőnyben az UTE csapata, SOMMER TAMÁS lőtte be a korongot egy szépen kijátszott támadás végén Virág Csaba átadásából! 1-1

16:52
    Kiütik a korongot a harmadukból a dunaújvárosiak!

16:27
    Emberelőnyben lesz az Újpest 2 percig, Huba kapta a büntetést, testre ütésért!

15:40
    Főleg védekezik az Újpest, megint ütöttek is egy tilost!

15:10
    Léránt elől tenyerelt rá a korongra Pleszkán!

14:07

13:55
    Felállt a DAB, de nem sikerült betalálniuk!

12:58
    Peterdi korongja ment kapu mellé!

12:07
    Pleszkán újabb védése után egy kiállítás az Újpestből, magas bottal való játékért Bereczki kapott 2 percet!

11:44
    Azari közeli, nagy lövése kerülte el az újpesti kaput.

11:02
    Pleszkán is védett egyet a másik oldalon!

10:35
    Fekti piszkált bele a kapu elött egy korongba, de Kalnins a helyén volt.

9:26
    A tulsó kapunál Kalnins volt munkában!

9:03
    Papp Viktor közeli korongját védte Pleszkán!

8:25
    Most az újpesti csatárok voltak olyan vehemensek, hogy lesen kellett Őket megállítania a bírói sípnak!

7:55
    Fekti Ádám egészen közelről sem tudott túljárni Kalnins eszén!

7:29
    Újabb újvárosi leshelyzet!

6:03
    Crichton közeli lövését viszont Kalninsnak kellett védenie mamutjával.

5:36
    Azari bombáját hárította Pleszkán!

5:26
    Folyamatosan támad a DAB, de most lesre korcsolyáztak a játékosaik.

4:05
    Gólszerző NAGY R.. Assziszt: Azari.

Vezet a DAB! Azari Zsolt korongját a hátvéd NAGY RICHÁRD ütötte be! 0-1

3:52
    Azari belőtt korongja volt túl hosszú Kiss Ákosnak!

2:51
    Most Szappanos korongját hárította az újpesti kapus!

2:35
    Somogyi jobbról leadott erős lövését fogta Pleszkán!

1:25
    Azari és Kiss Ákos akciója nem vezetett eredményre.

0:13
    Rögtön egy újvárosi tilos!

0:01
    Az újpestieké az első buli!

00:01

Megvolt a szokásos fogadalomtétel, azonnal kezdődik a mérkőzés!

Egyelőre 34 néző várja a kezdést a lelátókon!

Mindkét együttes 2-2 kapust és 17-17 mezőnyjátékost nevezett a mai mérkőzésre, a Dunaújvárosból többen pihenőt kaptak erre a találkozóra és persze a benevezhető idegenlégiósok száma is jobban korlátozva van, a Magyar kupában, mint a MOL ligában!
    Azért a jégen ott lesz, nem kevesebb mint négy "Szapporói hős", akik tagjai voltak 2008-ban a divízió1-es világbajnokságon az A-csoportba jutást kiharcoló magyar jégkorong válogatottnak! Az Újpestben Horváth András, a Dunaújvárosban Peterdi Imre, Ladányi Balázs és Gröschl Tamás nevezheti magát divízió1-es világbajnoknak!
    Minden adott tehát egy jó mérkőzéshez ma itt, Újpesten!
    Tartsanak velünk!

Már az újpesti jégcsarnokban melegít az UTE és DAB együttese, ez elött a – továbbjutás szempontjából döntő fontosságú mérkőzés előtt, melyet most a ferencvárosiaknak is figyelniük kell, hiszen az Ő sorsukat is befolyásolhatja a ma esti eredmény!
    Fehér mezben játszik majd a vendég DAB, lilában a házigazda Újpest! Hamarosan a sorösszetételekkel jelentkezünk, tartsanak velünk!

A férfi jégkorong Magyar kupa négyes döntőjébe jutásról dönt véglegesen a csütörtök esti UTE-DAB összecsapás!
    A selejtező mezőnyét pillanatnyilag – kilenc megszerzett pontjával – az FTC-ESMTK gárdája vezeti, de Ők már mind a négy meccsüket lejátszották ebben a sorozatban! Az Újpest három meccsen 6-, a Dunaújváros két találkozón szintén 6 pontot szerzett eddig. Amennyiben tehát az újpestiek – természetesen általános meglepetésre – legyőzik az újvárosiakat és vasárnap az abszolút papírformát igazolva a DAB is nyer Debrecenben, akkor a három kilenc pontos, MOL ligás együttes között egy minitabellát kell készíteni és itt az egymás elleni gólkülönbségek döntenének. Vagyis ebben az esetben a Dunaújvárostól háromgólos vereséget szenvedő Fradi lenne a legnehezebb helyzetben és bár Újpesten egy góllal nyertek, a lilák csütörtöki sikere egy váratlan Fradi búcsút is jelenthetne a kupasorozattól! Természetesen ennyire ne szaladjunk előre, hiszen a papírforma a dunaújvárosiak magabiztos győzelmét ígéri, főleg, hogy a MOL liga alapszakaszában az Újpest egyetlen pontot sem tudott ellenük szerezni!
    Pesze a lilák joggal mondhatják, hogy "Mikor, ha nem most?" és biztosan mindent meg is tesz az Ancsin legénység a bravúr érdekében!
    A papíron gyengébb játékerőt képviselő gárdák ellen általában roppant magabiztos DAB.Docler legyőzése – nem győzzük hangsúlyozni – hatalmas szenzáció lenne!
    Hogy ez bekövetkezik -e vagy érvényesül a papírforma, azt Önök is megtudhatják, ha nyomon követik élő, online, helyszíni szöveges közvetítésünket!
    Jó meccset, jó szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 18. Sommer (Csaba) – 5. Nagy R. (Azari), 29. Kiss Á. (Nagy R.), 58. Szappanos (Ladányi), 60. Kiss Á.

UTE Újpest Budapešť: Pleszkán(Hajek) – Maklári, Zalavári, Reiter, Pichler, Virág Csaba – Horváth A., Bereczki, Fekti Á., Coleman, Crichton – Ványi, Sommer, Szűcs I., Sági, Dömötör – Vecaj, Varga B. Vezetőedző: Ancsin János
    Dab.Docler: Kalnins(Sevela) – Huba, Lindgren, Peterdi, Ladányi, Szappanos – Erdélyi, Nagy R., Papp V., Kiss Á., Azari – Hruby, Gröschl, Somogyi, Szabados, Léránt – Magosi E., Szepessy. Vezetőedző: Stephan Lundh

Játékvezetők: Németh M., Vas M. – Abonyi, Berger