Debreceni VSC – Pécsi MFC 1:0 (vége) | Puskás Akadémia FC – Mezőkövesd Zsóry FC 4:0 (vége) | MTK Budapest FC – Fehérvár 1:2 (vége)
Budapest Honvéd FC – Kaposvári Rákóczi FC 1:0 (vége) | Paksi FC – Győr 1:2 (vége)
Paksi FC
1:2 (1:2)
ETO FC Győr
szombat 22.03.2014, 20:00 • Fehérvári úti stadion, Paks • OTP Bank Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:00 - kor kezdődik.

Csertői Aurél együttese továbbra is nehéz helyzetben a kiesés ellen vívott harcban, jelenleg a Paks az utolsó előtti helyen áll a tabellán.
    Most sem lesz könnyű dolguk, mert a harmadik helyezett Győri ETO látogat Paksra, akik éppen az elmúlt hétvégén szerezték meg első győzelmüket Horváth Ferenc irányítása alatt tavasszal.
    Az esélyek az ETO győzelme mellett szólnak, de az idei magyar NB1 tele volt eddig is meglepetéssel. A Győrnek egyre nehezebb dolga van, ha meg szeretné védeni bajnoki címét, már nyolc pontos hátrányban van ugyanis a tabellát vezető DVSC-vel szemben.
    Izgalmas mérkőzésre van kilátásunk, mindkét csapatnak győzelemre kell játszania, az egy pont igazából egyik együttesnek sem jó.
    Az összecsapás szombaton 20 órakor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

MVM Paks: Molnár – Heffler, Éger, Horváth, Szabó – Fiola, Kecskés – Bartha, Tóth, Lázok – Délczeg
    Cserék: Csernyánszki – Báló, Simon, Kiss, Bori, Könyves, Kulcsár

Győri ETO FC: Kamenar – Svec, Lipták, Lang, Dinjar – Kamber, Pátkai, Kalmár, Strestik – Varga, Rudolf
    Cserék: Pogacsics – Kronaveter, Wolfe R. Raccini, Andric, Burgos, Had, Dudás

Játékvezetők: Solymosi Péter – Berettyán Péter, Horváth Róbert.

1

1
    A hazaiak zöld mezben, fehérben pedig a Győri ETO.

2
    Tóth Bence felé érkezett a beadás, majd Kecskés érkezett középen, kapura tűzte, de egy méterrel a bal kapufa mellé ment a lapos lövés.

3
    Támad a Győr, de Kamber jobb oldali ívelése a vonalon túl landol.

4
    Eddig többet birtokolja a labdát a Paks.

5
    Heffler ívelte be jobbról, Lázok veszi le belül, majd elesik, nincs sípszó.

5
    A Paks letámad már az ellenfél térfelén.

6
    Fiola előreívelésénél Délczeg Gergely van lesen.

6
    Eddig nem alakult ki igazán helyzet, de a hazai átlagnál picit jobb az iram.

7
    Kamber nagy bedobása jobbról.

7
    A rövidnél érkeztek a társak, Szabó azonban kifejelte a labdát szögletre.

8
    Veszélyesen jött be a szöglet jobbról, Molnár inkább szögletre ütötte.

8
    Lázok kapott indítást a bal oldalon, ám senki sem követte az akciót, beérték, szerelték, ő pedig szabálytalankodott a felezőnél.

9
    A középpályán folyik a játék, eddig elég jól megszűrik a védők az ellenfél támadásait.

10
    Bartha László felé indítás a jobb oldalra, a szél megnyomja, túl hosszú lesz.

10
    Fiola kapcsol le egy indítást, de a kezéhez ér a labda, szabadrúgás az ETO javára a felezőnél. Eddig aktívabb a Paks.

11
    Heffler ívelte középre jobbról, a hosszú oldalon Délczeg érkezett lendületesen, fejese a jobb kapufán csattant, majd onnan ment ki. Ez bizony hatalmas helyzet volt!

11
    Most a Győr próbálja tartani a labdát, nem szórják el felelőtlenül.

12
    Eseménytelen adogatás a középpályán, a Paks szerel végül.

13
    Bartha adja be jobbról, Svec pedig okosan hazafejeli az ötösről.

13
    Az ETO gólt szerzett!
    Éger számította ki rosszul a labda ívét, RUDOLF GERGELY csapott le rá lendületből, elvitte a labdát, betört a tizenhatoson belülre, majd laposan a hálóba lőtt középről. 0-1! Vezet a Győr!

14
    Varga csavarja be balról a labdát a kapu előterébe, Molnár azonban könnyedén megszerzi azt.

15
    Paksi bedobás balról, ám ott nem volt társ, Lipták húzza ki.

16
    Pátkait vágták fel középen, Kecskés kér elnézést utána sportszerűen.

17
    Lipták és Kamber adogatnak a középkör közelében.

17
    Strestik húzott befelé jobbról, keresztlabda Vargának, aki visszaadná jobbra, de túl hosszú, kirúgás.

18
    A kirúgás túl hosszú, Kamenarig jut el, aki Liptákhoz továbbítja.

18
    Délczeget indította Kecskés remekül, azonban hátulról becsúszva, de lábat nem találva Lang csodálatos szerelést mutat be.

19
    Visszazárnak a győriek, Fiola labdája a bal oldalon Szabót találja meg, de a védők labdát lopnak.

19
    Tóth Bence tol egyet a labdán középen, majd 20 méterről kapura lövéssel próbálkozik, jócskán fölé-mellé száll.

19
    Most paksi próbálkozások futószalagon, de kevés jut el valójában a kapuig.

20
    A Paks gólt szerzett!
    Szabó szenzációs beadása érkezett balról, pontosan BARTHA LÁSZLÓ fejére, aki középről csúsztatott fejessel egyenlít 8 méterről! Nagyon szép találat, 1-1!

21
    Szöglethez jut az ETO a jobb oldalon.

22
    Molnár jött ki a kapujából az ívelésre és oldalra ütötte, szükség is volt rá, mert Rudolfék érkeztek középen fejelni.

23
    Támadásban marad a Paks, majdnem elszórják középen, de végül megmenti Fiola.

23
    A Paks marad támadásban, a széleken próbálkoznak a védelem mögé kerülni, most nem sikerült, de marad a zöldeknél.

24
    Kalmár szerez labdát középen, majd Lázok szerzi vissza.

24
    Délczeg tűzte rá balról 16 méterről, de rosszul sikerül a lapos lövés, 3-4 méterrel mellé megy.

25
    A színvonal nem verdesi az eget, de a hazai átlaghoz képest jóval jobb mérkőzés és már két gólt is láthattunk.

26
    Strestik karját húzzák el kicsit, Szabó volt az, szabadrúgás a Győrnek jobbról kb 35 méterre a kaputól.

26
    Dinjar ívelte be bal lábbal, Rudolf azonban mellé fejelt jócskán.

27
    RUDOLF GERGELY a jobb oldalon kapott labdát Strestiktől, betört a tizenhatoson belülre, majd az ötös jobb sarkának közeléből a hosszú alsóba gurít okosan! 1-2, újra győri előny!

28
    Egy eladott labdából indult az előző akció, és a Győr köszönte is szépen az ajándékot.

29
    Varga húzta meg a bal oldalon, a cselre nem mozdult el a védő, így a vendégek játékosa kivezette a labdát. Kirúgás.

30
    Svec rúgja meg Szabót a bal szélen, szabadrúgás az oldalvonal mellől a Paks javára.

30
    Éger ívelte előre, Szabó elől azonban elfejelik a veszélyes zónából a győriek.

31
    Fél óra játékot követően MVM Paks – Győri ETO FC 1-2.

31
    Rudolffal szemben szabálytalan Kecskés középen. Szabadrúgás.

32
    Strestik igen hasznosan játszik a jobb oldalon, számtalan labdát szerzett már, most is szerelt, de végül hátrafelé kellett passzolnia.

33
    Strestik beadása érkezett jobbról veszélyesen, a védők kifejelik oldalra, két győri támadó is ott ólálkodott.

33
    Szabadrúgás a Paks javára, Délczeget rúgták meg.

34
    Gyors labdavesztés, Kalmár hozta előre a bal oldalon, majd ellene is szabálytalankodnak, győri szabadrúgás következik a felezőnél.

35
    Kevés esemény most a pályán, harc a középpályán sok eladott labdával.

35
    Szabó sokadik beadása balról, igen aktív a paksi játékos. Még mindig a zöldeknél a labda.

36
    Végül Kamber szedi el Barthától középen, de a Győr elég gyorsan el is veszíti elöl.

37
    Labdabirtoklásban biztosan a Paks áll jobban, de elég statikusak a támadók elöl.

38
    Éger most nem szúrta el, nagyon rutinosan fedezte a labdát és szerezte meg Rudolf elől utolsó emberként.

38
    Kalmár Zsolt kapja a mérkőzés első sárga lapját.

39
    Kamber nagy bedobása balról, a védők kifejelik a tizenhatoson belülről.

39
    A mutatott játéka alapján a Paks jobb sorsa érdemes, minthogy a kiesés ellen kelljen harcolnia.

40
    Tóth Bence maradt lent a földön a saját térfelén, egy győri játékos válla ütötte meg Tóth fejét, ápolni kell a paksi játékost.

40
    Semmi szándékosság nem volt, Kalmár egyenesen futott, Tóth nem vette őt észre és pont belefordult fejjel a nála magasabb Kalmár vállába.

41
    Folytatódik a mérkőzés az ápolás után, közben szabadrúgás kifelé, Szabó követett el szabálytalanságot.

42
    Tóth újra a pályán, szerencsére nem volt komoly a baj, tudja folytatni.

42
    Szabó csúszott be és mentett bedobásra Strestik akciójánál a jobb oldalon.

43
    Lázok ér bele kézzel, szabadrúgás az ETO javára jobbról kb 30 méterre a kaputól.

44
    Strestik beadása érkezik jobbról, Horváth kifejeli középen, de marad a fehéreknél.

44
    Lang kénytelen hátrafelé adni a felezőtől, marad az ETO-nál.

45
    Labdabirtoklásban az elmúlt percekben a Győr dominál.

45
    Egy perc lesz a hosszabbítás ebben a játékrészben.

45+1
    Lázok buktatja Kalmárt a felezőnél. Vélhetően már a szünetet várják a csapatok, leült az iram sajnos.

45+1
    Végül egy paksi védelmi hiba miatt mégis kialakult gólhelyzet, de Rudolf már lesen kapta a labdát a bal oldalon, lövését pedig Molnár amúgy is védte!

45+2

A félidő első felében a Paks volt jóval aktívabb, gólt mégis a Győr szerzett először. Aránylag gyorsan jött az egyenlítés, az ETO azonban ismét megszerezte a vezetést az igen veszélyes Rudolf révén. Az iram jónak mondható, a magyar átlaghoz képest a technikai hibák száma is elenyésző, reméljük a második játékrész sem lesz gyengébb az elsőnél!
    Egyelőre tehát Paks – Győr 1-2, tartsanak velünk a szünet után is!
    ----

46

46
    Kalmár nem folytatja a mérkőzést, helyette Kronaveter lép pályára a vendégeknél.

47
    A Paks támad a jobb oldalon, de Rudolf szerel hátul.

48
    Kemény összecsapások a játékrész elején, szerencsére sérülés nélkül.

49
    Strestik tekerte rá a jobb oldalról ballal 18 méterről, néhány centit tévedett, ez bizony helyzet volt!

50
    Paksi szabadrúgás a középkörből, Kecskés hozza, majd Barthának passzol, aki végül Hefflernek csinnbe adja, el is veszti.

51
    Bartha távoli lövését hárítja Kamenar, az első kapura menő lövés a félidőben!

52
    Varga húzta meg a bal oldalon, ám beadás helyett tüzelt, túl magas a lövés.

53
    Fiola szerelt a bal oldalon hátul, majd a térfél közepéről is hátrafelé kellett passzolniuk a paksiaknak, Molnárig jut hátra.

54
    Szabó bal oldali beadása elakad egy védőben, majd paksi lábról megy ki bedobásra.

55
    Csertői Aurél buzdítja csapatát az oldalvonal mellett, a pályán pedig az ETO támad éppen.

55
    Heffler szerel szépen, majd hazaadja Molnárnak.

56
    A hazai kapus kirúgása borzalmasra sikerül, a felezőnél kimegy az oldalvonalon túlra.

56
    Hosszú indítást kapott Varga középen, megtolta fejjel, majd Éger az utolsó pillanatban szerelni tudja a lövés pillanatában 14 méteren!

57
    A középpályán adogatnak a zöld mezesek, kettős cseréhez készül időközben a paksi csapat.

58
    Szabót szerelte a bal oldalon Kamber, de visszakerül a zöldekhez.

58
    Tóth bombázott kapura, de fölé.

59
    Kecskés és Lázok hagyják el a pályát, Bori és Könyves érkeznek a Paks csapatába.

60
    Könyves az eddigi meccseken sok fejtörést okozott a védőknek, vajon most is megvillantja-e tudását?

60
    Lent marad Rudolf Tóth Bence belépője után, de nincs sérülés, már talpon a győri játékos.

61
    Éger fejel ki egy bal oldali indítást, szöglet a vendégeknek.

61
    A szögletet kifejelte Szabó, Kronaveter pedig túl hosszan indít.

62
    A hasznosan játszó, de elfáradó Strestik helyett Dudás a pályán a vendégeknél.

63
    Mindkét csapatnak 1-1 cserelehetősége maradt még hátra.

63
    Tóth indította Könyvest a bal oldalon, Kamenar az utolsó pillanatban centikkel Könyves előtt szedte fel a labdát a tizenhatos vonala közelében!

64
    Könyves teremt ismét veszélyt, meghúzza a bal oldalon, majd befelé cselezett, egy védőt befűzött, a második azonban nehezen, de szerelni tudta.

65
    Hefflert löki fel Varga a felezőnél, szabadrúgás a zöld mezeseknek.

65
    Egyértelműen kezdeményezőbb lett a Paks az utóbbi percekben, a Győr kontrákra épít láthatóan.

66
    Az ötödik győri szöglet következik a bal oldalról.

66
    Horváth válláról pattan ki a labda, de leszorítva volt a keze, nincs tizenegyes.

67
    Most valóban kezezés történt a bal oldalon az ötössel egy magasságban, szabadrúgás befelé.

68
    Varga lőtte be élesen a szabadrúgást, Molnár kiöklözte oldalra a játékszert!

68
    Pátkai volt túl erőszakos középen, kifelé szabadrúgás. Most megfordult a trend, a paksi támadások után most percek óta az ETO birtokolja a labdát és teremt veszélyt.

69
    Tóth passzolt volna üresbe a bal oldalra, Szabó azonban nem éri el, bedobás a Győrnek.

70
    Fiola esik el egy védő szorításában, nincs szabadrúgás.

70
    Svec kapott sárga lapot, Tóthot akasztotta.

71
    Húsz perc van még hátra a mérkőzésből, a Paks támadgat, de a Győr őrzi egy gólos előnyét.

72
    Éger mászott fel egy győri hátára, szabadrúgás. Rudolf marad lent.

73
    Az ápolás miatt áll a játék egyelőre, Horváth Ferenc a vonal mellett nézi támadója állapotát.

73
    Cseréhez készül a Paks, Kiss Tamás készülődik.

74
    Az utolsó hazai csere, Tóth helyett érkezett Kiss Tamás.

75
    Fiola kísérletezett kapura lövéssel jó 20 méterről, ám jócskán fölé.

75
    Az első félidőhöz képest sajnos visszaesett a színvonal alaposan.

76
    Dudás vitte földre finoman Délczeget, a szabadrúgás azonban nem sikerül, kipattan egy védőről.

77
    Könyves bombázott kapura, Kamenar üti szögletre!

77
    Az első paksi szöglet, Lipták fejeli ki.

78
    Varga Rolandot váltja Nemanja Andric a vendégeknél, ez volt az utolsó csere ma.

78
    Támadásban a Paks, Kiss Tamás harcol ki szabadrúgást.

79
    Lang Ádám marad lent, Horváth találja el a fejét magas láb miatt. Ápolás.

80
    Szabó harcol ki szabadrúgást, Lipták pedig buktatásért sárga lapot kap. Centikre a tizenhatos vonalától a bal oldalon 11 méterre az alapvonaltól!

81
    A rövidre érkezett a belőtt labda, Lipták szabadít fel végül.

82
    Horváth Ferenc érzi a veszélyt és próbálja mondani a játékosainak, hogy húzódjanak feljebb, nagyon átadták a területet a Paksnak.

83
    Kronaveter a bal oldalról se nem lövés, se nem beadás.

84
    Könyves kevergetett Barthával középen, de végül a büntetőterület határán szerelik a védők.

85
    Kiss próbált megiramodni középen, ám elveszti a labdát.

85
    Lesre futott Dudás a túloldalon.

86
    Nyomás alatt a Győr kissé, nehezen tudják a felezőn is átvinni.

86
    Éger szereli Rudolfot, majd Fiola passzol rosszul, 5 mp múlva újabb két technikai hiba, Bartha adja el végül.

87
    Andric próbált indulni, de túl hosszan szöktetik, kirúgás a Paksnak.

87
    A Paks birtokolja jóval többet a labdát, de a Győri retesz remekül működik most, és a technikai hibák száma is megugrott az utóbbi negyed órában.

87
    Kontrázni próbált a Győr, de ők is eladják az ellenfél tizenhatosánál.

88
    Lang védelmi hibája, majdnem lecsapott rá Könyves, Lang azonban kétségbeesetten még bedobásra tudja menteni a helyzetet.

88
    Könyves váratlan lövése balról 16 méterről, elakadt egy védőben.

89
    Kronaveter maradt lent a saját tizenhatosa közelében, Bartha találta el a lábát.

89
    Dudás jobbról vélhetően beadni szeretett volna, ám messzire elszállt mindenki felett.

90
    Nagyon kevés ideje maradt a Paksnak, kockáztatnak és kitámadnak már teljesen.

90
    Bal oldali beadást követően Kronaveter eldönthette volna a mérkőzést, ám luftot rúgott középen 10 méterről, nagy helyzetben.

90+1
    Könyves gyűjti be hátul a labdát, de most nehezen jut előre a hazai csapat. Négy perc a hosszabbítás.

90+2
    Tartja a labdát a Győri ETO, így telik is szépen a számukra értékes idő.

90+2
    Andric szabálytalan, szabadrúgás kifelé a Paksnak.

90+3
    Éger is már az ellenfél tizenhatosánál. Heffler bedobása jobbról.

90+3
    Könyves íveli be jobbról, Kamenar öleli magához a labdát, 1-2 centivel kerülte csak el Bartha fejét a játékszer.

90+4
    Rudolf szerel hátul, majd kap egyet, de megy tovább a játék, támad a Paks.

90+4
    Szabó János kis híján egyenlített, bal oldalról szánta el magát lövésre, néhány centivel lőtte csak mellé 16 méterről!

90+4
    9-8 a lövések aránya, de a győzelem a Győré lesz most már.

A remek első félidőt követően egy meglehetősen mérsékelt második játékrészt kaptunk ma estére. A második félidőben sok energiát mozgósított és mindent megpróbált a Paks, jóval többet támadott és birtokolta a labdát, de nem sikerült az egyenlítés, pedig még a 94. percben is akadt egy komoly lehetőség Szabó előtt.
    Az ETO ezzel a második győzelmét is megszerezte Horváth Ferenc irányításával, a Paks pedig továbbra is nehéz helyzetben a kiesés ellen vívott harcban.
    A végeredmény tehát Paks – Győr 1-2!
    ---- (21:54:35)

Gólok: 20. Bartha – 13. Rudolf, 27. Rudolf

Lapok:   38. Kalmár (ETO), 70. Svec (ETO), 80. Lipták (ETO)

Paksi FC: Molnár – Heffler, Éger, Horváth, Szabó – Fiola, Kecskés – Bartha, Tóth, Lázok – Délczeg

ETO FC Győr: Kamenar – Svec, Lipták, Lang, Dinjar – Kamber, Pátkai, Kalmár, Strestik – Varga, Rudolf

Játékvezetők: Solymosi Péter – Berettyán Péter, Horváth Róbert