Csehország – Finnország 4:3 (1:0 szétlövés után) | Svédország – Magyarország 5:1 (vége) | USA – Oroszország 6:1 (vége)
Kanada – Japán2 7:1 (vége)
szétlövés vége (1:0)
Csehország
4:3 (2:2, 1:0, 0:1 - 1:0)
Finnország
vasárnap 23.03.2014, 14:00 • Káposztásmegyeri jégpalota, Budapest • U18 Női Világbajnokság

A mérkőzést nagy csatában nyerte Csehország, így ők két pontot kapnak, még Finnország egy pontot.
    Köszönöm a figyelmet! (16:14:31)

A Csehország csapata nyerte a szétlövést.

Laskova büntetőjével nyert Csehország.

Rakkolainen is hibázott. Így Csehország nyert.

Ledlova belőtte a korongot, de a kapu elmozdult, így nem adták meg.

Nuutinen lövését bárddal kivetődve védi Peslarova. 1-0

Kolowratova lőtt, de Keisala védett. 1-0

Kolowratova jön.

Nilsson is elhúzta a kapus mellett, de fölé lőtt. 1-0

Matilda Nilsson jön, Peslarova a kapuban.

Laskova elhúzta Keisala mellett és a lába fölött a kapuba lőtt. 1-0

Dominika Laskova az első lövő, Keisala a kapuban.

Szétlövés kezdete.

A két csapatkapitány eldönti ki kezdi a lövéseket.

A hosszabbításnak is vége és még mindig döntetlen. 3-3 lövő ha nincs döntés akkor egyesével lőnek a csapatok,

65:00
    A hosszabbítás befejeződött.

64:12
    Pribylova ugrott ki, de Keisala a ziccert szépen fogta.

63:47
    Nuutinen keveredett be a kapu elé, de védték a lövését.

63:11
    Nagy tumultus a finn kapunál, de elmozdult a kapu, így megállt a játék.

62:47
    Zikova lőtt a kék vonaltól, de Keisala lepkéssel felszedte a korongot.

61:13
    Viitasuo lőtt a kék vonaltól, de lövését védte Peslarova.

60:24
    A mérkőzés most 4-4 az ellen folytatódik.

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

60 perc alatt 3-3 az állás, tehát jöhet az öt perc hosszabbítás, ami arany góllal fog eldőlni, ha eldől. Ha itt sincs döntés akkor jönnek a büntetők.

60:00
    Befejeződött a 3. harmad.

59:32
    Vanisova esett el lövés közben.

58:54
    Vanisova lőtt a harmad közepéről, de Keisala ezt is fogta.

58:26
    Laskova a kapu mögül kanalazott vissza egy korongot, de Keisala figyelt erre.

57:37
    Vopravilova lövését blokkolják bevetődve.

55:46
    Vopravilova maradt le centikkel Vanisova korongjáról a kapu előtt.

54:32
    Egy betolt korongra vetődött ki jól Keisala.

53:10
    Nuutinen indította Sakkinent, de a passzba beleértek a cseh védők.

51:12
    Nilsson lövését fogta a kapu előtt Peslarova.

50:41
    Lindholm lőtt a kék vonaltól mellé.

49:49
    Nuutinen lövésébe fekszik bele Tejralova.

47:43
    Finnország gólt szerzett!
    SARA SAKKINEN egy lepattanó lövést az elfekvő Peslarova fölött lőtt a kapuba.

Gólpassz: Emma Nuutinen.

A góllal Csehország kiegészült!

47:27
    Sanni Hakala lőtt közelről, de Pselarova szépen védte a szöget.

46:57
    Nuutinen lövését blokkolták.

46:13
    Finnország emberelőnyben!
    Dominika Laskova megy ki két percre gáncsolásért.

46:05
    Finnország kiegészült!

45:30
    Vanisova ugrott ki ziccerben, de Lindholm hatalmas bravúrral blokkolt.

44:50
    Bukoska lövését mentik bevetődve.

44:05
    Csehország emberelőnyben!
    Reetta Valkjarvi megy ki két percre bottal akasztásért.

43:25
    Tilos felszabadítás a csehektől.

42:06
    Kayhko ugrott ki, majd passzolt Sanni Hakalának a kapu elé, de rosszul vette át a korongot.

41:00
    Savander lövését védte Peslarova.

40:01

Érkeznek vissza a csapatok az utolsó 20 percre.

Kemény küzdelem folyik a jégen és kiegyenlített harc. Ezt a harmadot a csehek nyerték egy góllal.

40:00

39:59
    Pelkonen lőtt dudaszónál, de Peslarova védett.

39:14
    Tejralova lőtte ki saját csapattársát a kapu előtt.

38:17
    Mezőnyjáték folyik jelenleg a jégen.

37:05

35:51
    Zikova közeli lövésére ért vissza bravúrosan Keisala. Nagy mentés volt!

35:05
    Reetta Lindholm megy ki két percre bottal akasztásért.

34:16
    Yli-Maenpaa lövése ment nem sokkal kapu mellé.

32:27
    A középpályánál három cseh lány ütközött össze nagyon durván és Dominika Laskova maradt lent, számára véget ért a játék. Az ütközés után még egy finn kiugrást fogott Pelarova.

31:13
    Savander lőtt üresen a palánktól, de lövését Peslarova szépen védte.

30:00
    Vopravilova lövése nem megy át Keisala mamutjai között.

26:10
    Pribylova lövését nézte el Keisala, de a felső vas segített neki.

25:11
    Pribylova vette célba a kapus rövid sarkát, de Keisala védett.

24:12
    Csehország kiegészült!

24:09
    Toivanen és Savander lövését is védi Peslarova.

23:40
    Sanni Hakala lövése ment keresztbe el a kapu előtt.

22:12
    Barbora Patockova állt ki két perce gáncsolásért.

21:19
    Csehország gólt szerzett!
    Vanisova húzta be a korongot kapu elé, ott várt üresen KATERINA BUKOLSKA és Keisala alatt a kapuba talált.

Gólpassz: Dominika Vopravilova.

20:50
    Ledlova lőtt nem sokkal kapu mellé.

20:01

Érkeznek vissza a csapatok a jégre.

Az első harmad elején megszerezte a vezetést Finnország, de a harmad hajrájában lévő gólváltás vége az lett, hogy Csehország egyenlített, így 2-2 az állás jelenleg.

20:00

18:31
    Yli-Maenpaa ugrott ki, de lesen kapta a korongot.

18:05
    Nuutinen lövése ment kapu mellé.

17:37
    Salomaki lövését blokkolták a támadó harmad közepén.

15:20
    A buli után egy-két passz után lőtt rögtön BARBORA PATACKOVA és a korong a kapuba is került.

Gólpassz: Magda Walicova.

A góllal Finnország kiegészült!

15:04
    Sanni Hakala megy ki két percre bottal akasztásért.

14:39
    Itt a gyors válasz, egy buli után rögtön lőtt EMMA NUUTINEN és a pakk Pelarova mögé került.

13:23
    Vopravilova passzolta be a korongot a kapu előtt üresen érkező ANETA LEDLOVA elé, aki a kapu felső részébe lőtte a korongot.

11:38

11:38
    Nuutinen cselezte át magát az egész védelmen, de végül lövését fogta Peslarova.

11:10
    Kapu elé belőtt korongot szelídít meg Keisala.

10:21
    Vanisova lövését fogja könnyen Keisala.

9:38
    Sara Sakkinen megy ki két percre fogásért.

9:38
    Sanni Hakala elől viszik el a korongot lövés előtt.

9:09
    Kelmola ütötte tilosra a korongot.

7:58
    Bukolska lőtte a korongot keresztbe a kapu előtt, de nem volt társa.

7:13
    Nagy tumultus végén Keisala alatt a korong.

6:38

6:35
    Sanni Hakkala próbálta megkerülni védőjét, de hosszú volt a korong.

5:57

5:24
    Pribylova lőtt, amit nehezen fogott Keisala, de végül nem jutott át rajta a korong.

4:38
    Eddig volt emberelőny!
    Csehországtól sokan voltak a jégen, így most 4-4 ellen megy a játék.

3:57
    Sanni Hakala megy ki két percre gáncsolásért.

2:38
    A finnek benntartották a korongot és a kapu előtti kavarodás végén MATILDA NILSSON szerezte meg a VB első gólját.

1:42
    Vanisova vitte be a korongot, de a finn védők szerelték.

0:49
    Viitasuo belőtt korongja volt hosszú.

00:01

A finnek kezdő kapusa Anni Keisala, még a cseheknél Klara Peslarova.

A játékvezetők megérkeztek a jégre és a csapatok is már a pályán korcsolyáznak.

Hamarosan kezdődik a mérkőzés. Jelenleg a csapatokat mutatják be a Jégpalotában.

Csehország: Peslarova (Zechovska) – Tejralova, Kolowratova, Ledlova, Laskova, Pribylova – Pelikanova, Zikova, Bukolska, Vanisova, Vopravilova – Zednikova, Brotankova, Patockova, Walicova, Forejtova – Bartosova, Hola, Maskova, Patkova, Topolska.

Finnország: Keisala (Asikainen) – Lindholm, Klemola, Nilsson, Rakkolainen, Nuutinen – Valkjarvi, Viitasuo, S. Hakala, Yli-Maenpaa, Sakkinen – Toivanen, Savander, Salomaki, Savolainen, Kayhko – Salonen, L. Hakala, Kaitala, Pelkonen, Parkusjarvi.

Játékvezetők: Gabriella Gran (Svédország) – Veronica Johansson (Svédország), Malene Skovabakke (Dánia).

A Csehország-Finnország mérkőzéssel veszi kezdetét az U18-as női jégkorong világbajnokság a Jégpalotában Káposztásmegyeren, ahol a korcsoport legjobb nyolc női válogatottja küzd meg az aranyéremért.
    A lebonyolítás szerint két csoportra lett bontva a nyolc csapat egyik csoportban szerepel Kanada, Csehország, Finnország és Japán, még a másik csoport tagjai USA, Svédország, Magyarország és Oroszország. A két csoport első helyezettje bejut az elődöntőbe még a második és harmadik helyezetteknek egy keresztmérkőzéssel (A csoport második – B csoport harmadik és B csoport második – A csoport harmadik) kell beverekedniük magukat a legjobb négy közé. A csoportok utolsói egy két nyert meccsig tartó párosításban döntik el ki marad bent és kiesik ki a legjobbak közül.
    A két csapat február elején Újpesten már megmérkőzött egymással, ahol Csehország szétlövés után 3-2-re nyert a skandináv ország ellen. Tavaly Finnország volt a rendező, de csak az ötödik helyett szerezték meg (pont a mi lányaink ellen), még a Csehek ott voltak négy között, de ott már nem nyertek mérkőzést, így negyedikek lettek.
    Szoros csata várható, hisz mindkét csapat legalább a négybe beszeretne kerülni.
    Tartsanak velünk az egész esemény alatt!

Finnország kerete a világbajnokságra:

Kapusok: Kati Asikainen, Janita Haapasaari, Anni Keisala.

Védők: Lida Haakana, Marjut Klemola, Sanni Lilli, Reetta Lindholm, Juulia Salonen, Eve Savander, Lotta Toivanen, Reetta Valkjarvi, Ella Viitasuo.

Csatárok: Laura Hakala, Sanni Hakala, Eveliina Huttula, Anniina Kaitala, Suvi Kayhko, Johanna Kemppainen, Niina Koukkula, Laura Lehtikangas, Matilda Nilsson, Emma Nuutinen, Satu Parkusjarvi, Riikka Pelkonen, Emmi Rakkolainen, Sara Sakkinen, Nelli Salomaki, Ronja Savolainen, Jonna Yli-Maenpaa.

Csehország kerete a világbajnokságra:

Kapusok: Ludmila Jerabkova, Klara Peslarova, Katerina Zechovska.

Védők: Debora Bartosova, Tereza Brotankova, Libuse Hola, Michaela Jancova, Samantha Kolowratova, Tereza Neissova, Dana Pelikanova, Aneta Tejralova, Martina Zednikova, Anna Zikova.

Csatárok: Katerina Bukolska, Alice Chadimova, Dominika Forejtova, Adela Juzkova, Eliska Kosellkova, Dominika Laskova, Aneta Ledlova, Martina Maskova, Denisa Nesutova, Kristyna Patkova, Barbora Patockova, Michaela Pejzlova, Vendula Pribylova, Tereza Topolska, Tereza Vanisova, Dominika Vopravilova, Magda Valicova.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:00 - kor kezdődik.

Pap Csaba

Gólok és gólpasszok: 14. Ledlova (Vopravilova), 16. Patackova (Walicova), 22. Bukolska (Vopravilova), utolsó bünt. Laskova (bünt.) – 3. Nilsson, 15. Nuutinen, 48. Sakkinen (Nuutinen)

Játékvezetők: Gabriella Gran (Svédország) – Veronica Johansson (Svédország), Malene Skovbakke (Dánia)