Csehország – Finnország 4:3 (1:0 szétlövés után) | Svédország – Magyarország 5:1 (vége) | USA – Oroszország 6:1 (vége)
Kanada – Japán2 7:1 (vége)
Svédország
5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Magyarország
vasárnap 23.03.2014, 14:30 • Káposztásmegyeri jégpalota, Budapest • U18 Női Világbajnokság

Sajnos nem lett szoros a találkozó, remekül zárt a svéd védelem és a támadásokban is igen sikeresnek bizonyultak.
    Ennél többre számítottunk, nemrég csak hosszabbításban kaptunk ki ugyanettől a csapattól, most azonban a játék minden elemében felülmúltak minket a vendégek.
    A magyar nézőknek legalább annyi öröm maradt, hogy egy magyar gólnak is örülhettek, Horváth Tifani szerezte!
    A végeredmény tehát Svédország – Magyarország 5-1!
    Van még bőven lehetőségünk javítani.
    Köszönöm figyelmüket!
    ---- (16:37:41)

60:00

59:00
    Nincs továbbra sem kép, de változás sincs a találkozón.

57:20
    Svédország gólt szerzett!
    A gólt AMANDA HELGOSTAM szerezte, gólpassz: Sodergren. Beszorították a svédek a mieinket a kapunk elé, Anna Södergren korongját AMANDA HELGOSTAM lőtte be közelről Németh Anikó kapujába! 5-1

57:00
    Egy távoli lövést véd Németh Anikó, a piros mezes hazaiak szerzik meg.

56:25
    Pintér Lili jobbról kapura vitte, próbált keresztbe passzolni, követte az akciót Krivi, de pontatlan az átadás, nagy helyzet maradt ki!

56:00
    Horváth Tifanit találták lesen a játékvezetők.

55:00
    Jókai-Szilágyi szerzett korongot, próbált szólózni, ám két védő jutott rá és a középpályán le is szerelték.

54:01
    Lesre csusszant egy sárga mezes játékos, a buli után bevitték a harmadunkba.

52:40
    Most eseménytelen, lassú játék, de a svédek majdnem helyzetbe kerültek.

51:45
    Pintér tüzelt jobbról, talán megjött a magyar lányok önbizalma az előző góltól!

51:12
    Magyarország gólt szerzett!!
    Végre megvan a szépítő gólunk! Egy remek támadás végén HORVÁTH TIFANI talált a kapuba, megtört a jég, gólt ütött a magyar csapat! 4-1!!
    Gólpassz: Németh Bernadett.

50:33
    Emberelőnyben is tilost ütöttünk, ez nem a mi napunk egyelőre.

49:30
    Hosszan adogattuk körbe, középen helyzetbe került Ungár Rebeka, közeli bombáját azonban Berglind bravúrral hárítja!

49:00
    5 a 4 ellen, felálltak a piros mezesek, Dabasi lövése levágódik a védőkről.

48:45
    Hanna Olsson jut a kiállítás sorsára, két percig emberelőnyben a magyarok.

48:30
    Pintér Hanna két védőn hámozta át magát, de lőnie végül nem sikerül.

48:00
    A svédek negyedik sora is eredményes, két Németh bravúr után középre passzolt korongból MOA WERNBLOM egy tömörülésből a kapu közepébe bombázott! 4-0 Svédország javára, végleg eldőlt a találkozó sorsa!

47:45
    Dabasi tüzelt középről, Berglind védi, a kontrából helyzet, Németh is bemutat egy szép védést.

47:30
    Helgöstam lövése az oldalhálóhoz ér, de nem akad meg a korong, nem kell megállítani a játékot.

47:00
    Kisebb dulakodás, Kiss Andreát lökték ki a kapu előteréből a védők.

46:45
    Dabasi Réka lőtt jobbról tisztán, Berglind kapuja egyelőre bevehetetlen, ismét védett a svéd kapus!

46:20
    Pintér Lili újra a pályán, 5 az 5 ellen folytathatjuk.

46:10
    Nemsokára kiegészülünk.

45:55
    Szerencsére nem volt jó a visszapassz balról középre, Muren mögé érkezett, így nem került ziccerbe.

45:05
    Nem volt megjátszható a korong, buli a mi harmadunkban, de tudtunk cserélni.

44:35
    Németh Anikó védte a jobb oldalról Husak Asp kísérletét.

44:16
    Magyar kiállítás, Pintér Lili kerül a büntetőpadra kettő percre.

44:00
    Kiegészült Svédország, nem sikerült ezt az előnyt sem kihasználnunk, a svédek kettőt kihasználtak.

43:45
    A bal oldalon a palánk mellett Hanna Sköld maradt a jégen sérülés miatt, végül letámogatják a pályáról.

43:30
    Jól védekezik a svéd válogatott, kevés lövőhelyzetünk van emberelőnyben is, most is Karlsson üti ki a harmadból.

42:40
    Tóth Enikő bombázta kapura középről, Berglind másodikra megszerzi.

42:00
    Jókai-Szilágyi okozott zavart a svéd kapu előtt, de a védők végül tisztázni tudnak.

41:44
    Viklund két percre kiállítva a svédektől, emberelőnyben a hazaiak!

41:40
    Medgyes Dorottya a bal oldalon bejutott a svéd harmadba, majd rásuhintotta, Berglind hárított!

41:10
    Jégre került Krivi Krisztina, de szerencsére itt sem komoly a sérülés.

40:50
    Mezőnyjáték, majd Krivi viszi be a korongot, jobbra passzol Horváth Tifanihoz, aki kapura lő, de pár centit tévedett!

40:01

Balszerencsésnek mondhatjuk magunkat, mert a helyzetek továbbra is megvannak a gólszerzésre, igaz, ebben a harmadban lényegesen kevesebbszer jutottunk igazi gólhelyzethez, mint az elsőben.
    Mezőnyben az első harmadban inkább mi voltunk veszélyesebbek, ám gólt akkor is a skandinávok lőttek, amit a második 20 perc alatt még kettővel megtoldottak.
    Elég kevés esélyünk maradt ezen az összecsapáson a pontszerzésre, de sose adjuk fel, a jégkorongban láttunk már csodákat három vagy több gólos hátrányból is.
    Hajrá lányok, nem szabad feladni!
    Egyelőre 3-0 arányban Svédország vezet Magyarország ellen, tartsanak velünk a záró harmadban is, bő 12 perc múlva!
    ----

40:00

39:49
    Muren lő mellé középről.

39:45
    Németh Bernadett a jobb oldalról a kör közeléből tüzelt, Berglind védett.

39:20
    Tilos felszabadítás a magyaroktól, visszakerül a korong a mi harmadunkba.

38:50
    Krivi próbálkozott a svéd kapu mögött, de végül szerelik, svéd ellentámadás, de ez is elakad.

37:55
    Backebo lőtt a jobb oldalról, Németh szépen hárított a botjával.

37:40
    Több technikai hibát is vétettünk az elmúlt percekben, sok a pontatlanság.

36:55
    Köles Kata szerzett korongot, de hiába vitte be a svéd harmadba, les miatt áll a játék.

36:15
    Ami szép az szép, meg kell hagyni. Sajnos ismét azonnal kihasználták a sárga mezesek, a buli után a jobb oldalon a kék vonal közelében Jessica Adolfsson bombázta kapura, majd beleért HUSAK-ASP DENISE a lövésbe és be is ment a rövid oldalon a kapunkba! 3-0 Svédország javára, innentől nagyon nehéz lesz!
    Gólpassz: Jessica Adolfsson, Ebba Strandberg

36:01
    Szinte már megszokott magyar kiállítás, Odnoga Lotti kerül a büntetőpadra két percre.

36:00
    Berglind védte a bal oldalról érkező magyar bombát, Kiss Andrea kísérletezett a kör közepéről.

35:30
    Muren piszkált bele egy magyar átadásba, így meg is törte a magyar támadást ezzel.

34:30
    Németh Bernadett távolról próbált meg túljárni Berglind eszén, a svéd lány azonban számított a lövésre és védte.

33:40
    Svéd támadás végén kicsúszott a korong a harmadból, majd újra beviszik, de elkapkodták, mert Helgöstam lesre csúszott.

33:00
    Ungár Rebeka próbált megugrani középen, de a svéd védő helyzeti előnyben volt és meg is szerezte a magyar lány elől.

32:00
    Úgy tűnik, nem lesz komoly baj az előző esetből, ugyanis Kiss a végén már tempósan korizott le. Most a svédek támadnak újra, Németh Anikó ismét megvédte a hálóját.

31:50
    Egy jobb oldali lövésbe vetődött bele önfeláldozóan egy magyar lány, a jégen maradt, ápolják a magyar játékost. A tömeg azonnal lecsendesült, lehetséges, hogy komolyabban sérült. Kiss Andrea az, de szerencsére a saját lábán hagyta el végül a pályát! Ez jó hír!

31:15
    Strandberg tüzelt középről, de mellé szállt a bomba.

30:40
    Túl vagyunk a 2. harmad felén, egyelőre 2-0 arányban vezet Svédország, pedig megvannak nekünk is a helyzeteink.

29:50
    Horváth Tifani jobbról középre cselezett, majd visszahúzta fonákkal, de sajnos mellé lőtt, pedig rendkívül ügyes meglátás volt.

29:20
    Pintér Hanna lőtt a kék vonaltól, de les miatt lefújták, Ungár pár centivel előtte korcsolyázott be a harmadba.

29:00
    Helgöstam nem tudott lőni, majd vétlenül belecsúszik Németh Anikóba, szerencsére nincs sérülés és a kapu is a helyén maradt.

28:20
    Lesre csúszott egy magyar játékos, de a buli után ismét sikerül bevinnünk a sárgák harmadába.

27:50
    Hagytuk lőni FRIDA GRADINT, középről egy életerős lövéssel vette be a magyar kaput! 2-0 már Svédország javára. Gólpassz: Jonsson Linnea

27:30
    Kiegészültek a magyarok, ezt megúsztuk!

27:00
    Olsson szerez korongot, de lőni nem tudott szerencsére.

26:20
    Németh Anikó zárta jól a szöget, Husak Asp egy megugrást követően tüzelt, a magyar kapus kiüti!

26:00
    Felállnak a svédek emberelőnyben. Németh A. véd egy közeli lövést, Strandberg kísérletezett.

25:30
    Németh Anikó véd egy felső sarokba tartó lövést, Frida Gradin lőtt kapura.

25:24
    Németh Bernadett két percre kiállítva, nehéz két perc vár ránk.

25:00
    Nem sikerült egyelőre felállni a svédeknek, jól védekeztünk, majd ki is csúszik a korong a harmadból, aztán a palánkon túlra is.

24:20
    Németh Anikó véd középről egy közelről leadott lövést, Backebo kísérletezett.

23:45
    Kiegészültek a svédek, nem sikerült kihasználnunk az előnyt.

23:30
    Medgyes Dorottya balról közelről bombázott kapura, de néhány centit tévedett, mellé megy a lövés!

23:10
    Kiüti a svédek, tudnak cserélni.

22:50
    Odnoga Lotti tüzel a kék vonalról, de sajnos mellé megy! Továbbra is emberelőnyben a magyarok.

21:40
    Kiss vitte be a svéd harmadba a jobb oldalon, majd szabálytalanság miatt megállítják a játékot, Sköld 2 percre kiáll a svéd válogatottból. 2 perc emberelőny nekünk!

21:10
    Tilos felszabadítás a magyaroktól, buli a harmadunkban.

20:50
    Bevittük a harmadba a korongot, de megszerzik a svédek.

20:01

Az első harmadot remekül kezdte a svéd csapat és félő volt az első percek után, hogy súlyos vereséget szenvedünk. Ám egyáltalán nem így történt a folytatás, a kapott gól után ugyanis feléledt a magyar csapat és sokkal több veszélyes helyzetünk adódott, gólt azonban nem sikerült szereznünk egyelőre.
    A találat bőven benne van a csapatban, több is, úgyhogy ne csüggedjünk, bőven van még időnk arra, hogy megfordítsuk a mérkőzést.
    Egyelőre tehát Svédország – Magyarország: 1-0, tartsanak velünk a szünet után is, nagyjából 13 perc múlva!
    ----

20:00

19:54
    Magyar botról került a palánkon túlra, így a buli nálunk.

19:30
    A svédek jól szűrnek középen.

19:00
    Svensson jobbról tüzelt, majd Samuelsson ismételt, Németh fogta!

18:20
    Helgöstam nem tudott lőni, a kontrából Horváth Tifani egy csel után ballal kapura küldte, ám Berglind ezt is kivédte!

17:20
    Sort cseréltünk, most hátul adogatunk, letámadnak a svédek.

16:50
    Hanna Olsson tüzelt balról, éles szögből, védett Németh, majd jobbról is lőtt egyet, ez mellé ment.

15:55
    Elin Benn tüzelt középről, nem volt erős lövés, Németh könnyen lekapta a lepkés kesztyűvel.

15:30
    Dabasi jobbról próbálta betuszkolni a pakkot a kapuba, de a védők jól zárták a szöget.

15:00
    Előbb Tóth Enikő középről, majd jobbról Dabasi Réka bombázta kapura, de mindkét kísérlet elakadt Berglindben!

14:20
    Megszerzi Berglind a korongot egy magyar lövés után, Jókai Szilágyi lemaradt róla.

13:50
    Svéd kiállítás, egy megugró magyart, Jókai Szilágyit akasztotta Olsson, így most két perc hazai emberelőny következik! Egy igazi esély!

13:15
    Dabasi Réka próbált megugrani a jobb oldalon, de a védője kiszorította, így nem tudott lőni, majd a túlerő legyőzte.

12:45
    Emma Muren bombázta kapura középről, szerencsére kissé fölé szállt, majd tilos felszabadítás a magyaroktól.

12:00
    Kicsúszott a korong néhány centivel, így el kell hagynunk a svéd harmadot.

11:00
    Pintér Hannát szerelék a sárga mezesek, majd visszaszerezzük, Nagy Orsolya pedig jobbról küldte kapura 5 méterről, a svéd kapus ügyesen védett.

10:35
    Berglind véd egy jobb oldali magyar lövést, most mi tartjuk nyomás alatt a svéd kaput! Medgyes kísérletezett.

10:00
    Kapuvas! Ismét Pintér Lili ugrott meg, kettő az egyben vihették kapura, a lövés azonban Horváth Tifanitól a kapuvasat találta telibe!

09:37
    Pintér Lili egy az egyben vihette a kapusra, kiugrása után azonban a lövés mellé ment! A legnagyobb magyar helyzet volt!

09:17
    Kiegészült a Magyar csapat

09:10
    Elnézést, ha az idő nem mindig pontos, de a nagy óra sajnos nem látszik.

09:00
    Sikerült kihozni a korongot, majd Olsson távoli lövéssel próbálkozik, Németh sokadik jó védését mutatja be.

08:30
    Strandberg tüzelt, Németh hárít ismét.

08:20
    Olsson lövését Németh Anikó védi és meg is szerzi a korongot végül.

07:40
    Remekül védett Németh, Gradin kétszer is kísérletezett középről a kék vonal közeléből.

07:17
    Újabb magyar kiállítás közben, több, mint 1 percig kettős hátrányban leszünk. Gottlibet Zóra a kiállított játékos.

07:00
    Adolfsson most nem fogott ki Németh Anikón, a magyar kapus bravúrral védett a bal felsőből.

06:43
    Egy magyar kiállítás ismét. 2 perc emberelőny Svédország javára újra.

06:30
    Ungár Rebeka sikertelen megugrási kísérlete, megkerülte a kaput, majd elvesztette a pakkot.

06:00
    Eléggé beszorítanak minket a svédek egyelőre az utóbbi két percben, ritkán tudjuk átlépni a felezőt.

05:20
    Lekapcsoltunk egy svéd akciót a jobb oldalon, de elkapkodtuk az indítást és tilos felszabadítás lett Medgyestől végül.

04:30
    Dabasi Réka próbált kiugrani középen, nem sikerült végül lekorcsolyázni a védőjét.

03:30
    Tóth Enikő lő középről, ismét a svéd kapus a végállomás.

03:00
    Pintér Hanna tüzelt balról, Berglind kiütötte a botjával.

02:40
    DENISE HUSAK ASP szerzi meg a vezetést a svédeknek 8 mp-el a kiállítás kezdete után.

Helgostam Amanda a kék vonalról eleresztett lövésébe még Husak Asp ér bele a kapu előtt, így Németh-et becsapva jut a korong a kapuba!

02:30
    Németh Bernadett kap kettő perces büntetést, emberelőnyben a svédek.

02:15
    Németh Anikó első védése, Karlsson próbálkozott jobbról.

2:00
    Óriási helyzetbe került a jobb oldalon Jókai Szilágyi Kinga, Berglind azonban bravúrral hárított. Ez komoly lehetőség volt!

01:00
    Samuelsson lépett ki középen, de szerencsére lesre korcsolyázott előtte a svéd lány, így a gól érvénytelen.

00:20
    Az első buli a svédeké, a lelátó egyik fele szépen megtelt nézőkkel.

00:01

Piros mezben lépnek jégre a magyarok. A hagyományos sárga-kékben pedig Svédország csapata. A mérkőzés hamarosan kezdődik.

Svédország: Berglind (Aberg) – Strandberg, Adolfsson, Husak Asp, Olsson, Samuelsson – Evertsson, Viklund, Sköld, Wessling, Muren – Karlsson, Jonsson, Helgöstam, Benn, Södergren – Backebo, Gradin, Hjalmarsson, Svensson, Wernblom

Magyarország: Németh A. (Poltzer) – Németh B., Tóth, Köles, Pál, Ungár, Nagy, Krivi, Horváth, Pintér, Kiss, Odnoga, Dabasi, Grkovic, Medgyes, Pártos, Pintér, Jókai Szilágyi, Gottlibet, Holzer.

Magyarország történetében először rendezhet A-csoportos világbajnokságot. Az U18-as női válogatottunk jóvoltából lehetséges ez. A csapat nem titkolt első számú célja a bent maradás az A csoportban és ez a hazai közönség segítségével teljesíthető is.
    Első meccsünket Svédország ellen játsszuk. A hivatalos kiírás miatt végig a svédeket írjuk előre, de ez ne tévesszen meg senkit, az összecsapást Budapesten, a Jégpalotában rendezik meg.
    Február 8-án, Újpesten a Négy Nemzet torna keretében már játszott egymással a két csapat, akkor hosszabbításban a svédek 3-2-re nyertek, míg a tavalyi vb-n, a finnországi Vierumäki-ben szintén svéd győzelem (4-0) született!
    Együttesünk összeszokott gárda, a keretnek több, mint a fele már a tavalyi finnországi VB-n is jelen volt.
    Remélhetőleg sikerül megtörni a svéd átkot és Magyarország győztesen kezdheti meg hazai rendezésű világbajnokságát.
    A mérkőzés vasárnap 14:30-kor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

Magyarország kerete a világbajnokságra:

Kapusok: Horváth Vanessa, Németh Anikó, Poltzer Renáta.

Védők: Holzer Bernadett, Köles Kata, Medgyes Dorottya, Németh Bernadett, Odnoga Lotti, Pál Vanda, Szűcs Anita, Tóth Enikő.

Csatárok: Dabasi Réka, Fodor Lili, Gottlibet Zora, Jelena Grkovic, Horváth Tifani, Jókai-Szilágyi Kinga, Kiss Andrea, Krivi Krisztina, Nagy Orsolya, Pártos Réka, Pavuk Petra, Pintér Hanna, Pintér Lili, Szelényi Hang, Ungár Rebeka, Váradi Nikolett.

Svédország kerete a világbajnokságra:

Kapusok: Julia Aberg, Sarah Berglind, Denise Reuterstorm.

Védők: Jessica Adolfsson, Amanda Backebo, Moa Evertsson, Frida Gradin, Ida Karlsson, Matilda Rantanen, Anna Sodergren, Ebba Strandberg, Moa Viklund.

Csatárok: Elin Benn, Emma Forslund, Lina Hedlund, Amanda Helgostam, Sara Hjalmarsson, Denise Husak Asp, Linnea Jonsson, Emma Muren, Hanna Olsson, Victoria Samuelsson, Hanna Skold, Tida Svensson, Moa Wernblom, Maja Wessling.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:30 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 3. Husak-Asp (Helgöstam), 28. Gradin (Jonsson), 37. Husak-Asp (Adolfsson, Strandberg), 48. Wernblom, 58. Helgostam (Södergren, Benn) – 52. Horváth (Németh, Medgyes)

Magyarország: Németh A. (Poltzer) – Németh B., Tóth, Krivi, Horváth, Pintér Lili – Köles, Medgyes, Kiss, Dabasi, Grkovic – Pál, Odnoga, Ungár, Pintér Hanna, Jókai-Szilágyi – Holzer, Nagy, Pártos, Gottlibet

Játékvezetők: Mallette Meghan (CAN) – Connolly (USA), Leet (EST)