Csehország – Finnország 4:3 (1:0 szétlövés után) | Svédország – Magyarország 5:1 (vége) | USA – Oroszország 6:1 (vége)
Kanada – Japán2 7:1 (vége)
USA
6:1 (2:0, 3:0, 1:1)
Oroszország
vasárnap 23.03.2014, 17:30 • Káposztásmegyeri jégpalota, Budapest • U18 Női Világbajnokság

A mérkőzést megérdemelten nyerte nagy fölénnyel Amerika. Sokkal jobban és dinamikusabban játszottak és helyzeteiket jól használták ki.
    Köszönöm a figyelmet! (19:33:03)

60:00

59:03
    Amerika emberelőnyben!
    Maria Batalova megy ki két percre akasztásért.

58:01
    Nagy kavarodás az orosz kapu előtt, de Morozova hárít.

56:33
    Lonegran lőtt a kapu előteréből, de lövése mellé ment.

55:32
    Kanayeva vitte be a korongot a kapu elé, de ott szerelték őt.

53:42
    Oroszország gólt szerzett!
    A csapatkapitány ANNA SHOKHINA kezdett magán akcióba. Bevitte a korongot, majd elfektette O'Brient és a kapuba lőtt.

Gólpassz: Daria Tereshkina.

52:24
    Egy távoli lövést fog meg Morozova másodszorra.

51:19
    Gilmore ment be kapu elé, de Morozova kicsapott bárdjával, így nincs lövés.

50:29
    Oroszország kiegészült!

50:00
    Dunne is messziről lőtt, de Morozova ezt is védte.

49:30
    Roque lőtt üresen oldalról, de lövését fogta Morozova.

49:13
    Cianfarano lőtt a kék vonaltól, de lövését fogta lepkéssel Morozova.

48:29
    Anna Shokhina megy ki két percre bottal akasztásért.

47:10
    Szép passz után Lonergan ment kapu felé, de nem engedték lőni az orosz védők.

45:32
    Wellhausen lőtt, de blokkolták. Egy másik támadás végén Morozova kapuja előtt tumultus, de nincs újabb gól.

42:24
    Az Egyesült Államok gólt szerzett!
    GRACE BIZAL fordult kapura, lövése a kapufa és Morozova között ment a kapuba.

Gólpassz: Baylee Wellhausen és Abby Roque.

41:35
    Zarzecki és Cianfarano lőtt, de mindkettőt védte Morozova.

40:15
    Shokhina rontott be a harmadba és lőtt, de blokkolták.

40:01

A csapatok már a jégen.

Ebben a harmadban sem változott a játék, Amerika sorra lő kapura és a harmad közepén négy perc alatt született 3 gól is, így már 5-0-ra vezetnek a tengerentúliak.

40:00

39:42
    Hosszú indítás Cianfarano felé, de túl hosszú, így tilos felszabadítás.

38:49
    Gilmore húzta kapu mellé a korongot.

37:12
    Shokhina kapott egy hosszú indítást, de nem tudta átvenni.

36:42
    Egy visszalőtt korongra feküdt rá O'Neil.

35:43
    Valeriya Tarakanova helyett Nadezhda Morozova érkezett az orosz kapuba.

35:25
    Oroszország teljesen beszorul kapuja elé.

33:18
    Oroszország teljesen összeomlott és csak kapják egymás után a gólokat. SOPHIE SKARZYNSKI kerülte meg a kaput és Tarakanova alatt talált a kapuba.

Gólpassz: Brooke Ahbe és Melissa Samoskevich.

32:01
    A bevitt korong után tömörülés a kapu előtt, melynek végén TAYLAR CIANFARANO tette be a korongot a kapuba.

Gólpassz: Jincy Dunne és Alexandria Liang.

31:59
    Bolgareva ugrott meg, de elesett, így nem lett lövés.

29:38
    Abban a pillanatban amikor Oroszország kiegészült BAYLEE WELLHAUSEN cselezte be magát a kapu elé és lőtt pontosan a kapuba.

Gólpassz: Jincy Dunne és Maliya Rodgers.

29:35

27:35
    Maria Batalova megy ki két percre bottal akasztásért.

26:50
    Amerika kiegészült!

26:14
    Tarakanováról egy gyenge korong messzire kipattan, amire lecsapott Laing, de a kapus még védeni tudott, így javította hibáját.

24:50
    Oroszország emberelőnyben!
    Megan Keller megy ki két percre fogásért.

24:49
    Shokhina lőhetett üres kapura, de O'Neil megint szépen visszaért.

23:32
    Kadirova vitte be a korongot, de a lövését fogta O'Neil.

22:19
    Wellhausen belőtt korongját rúgja ki Tarakanova.

21:36
    Williamson lövése hal el a blokkban.

20:50
    Skarzynski vitte be a korongot lesre.

20:01

Az orosz csapat csak most érkezik a jégre.

Érkeznek vissza a csapatok a jégre.

Ebben a harmadban Amerika teljes fölényben játszott és megérdemelten vezetnek 2-0-ra.

20:00

19:46
    Saját játékosa korcsolyáról pattant a korong Tarakanova kapujához, de védett a kapus.

18:46
    Williamson lövése kerülte el nem sokkal a kaput.

17:34
    Nagy tumultus jelenet az orosz kapu előtt, de végül nem lett gól.

15:56
    Cianfarano maradt le centikkel a kapu előtt egy lövésről.

14:08
    Shokhina fordult kapura és lőtt, de O'Brien lepkéssel fogta.

12:18
    Folyamatosan a támadó harmadban volt USA csapata és végül passzolgatás végén TAYLOR WILLIAMSON talált a kapuba.

Gólpassz: Rebecca Gilmore és Megan Keller.

12:08
    Baldwin lövése a blokkról ment mellé.

10:49

10:48
    Dunne lőtt, de szépen blokkoltak.

9:47
    Zarzecki akart a rövid sarokba lőni, de Tarakanova szépen zárta a sarkot.

9:15
    Jincy Dunne vitte be lesre a korongot.

8:49
    Anna Shokhina kap két percet bottal akasztásért.

6:55
    ABBY ROQUE megugrott és a ziccert Tarakanova mellett szépen a hosszú sarokba lőtte.

Gólpassz: Maliya Rodgers és Patricia Marshall.

6:28
    Egy kapu előtti tömörülés után védett Tarakanova.

5:27
    Williamson lövésébe blokkolnak bele, így veszélytelen.

4:35
    Sullivan lőtt közelről, de Tarakanova szépen védett.

3:28

3:16
    Baldwin lövését rúgja ki Tarakanova, a másik oldalon pedig Shokhina lövését tornázza ki O'Neil.

2:48
    Gól született, de Amerika már sípszó után lőtt a hálóba.

1:41
    Kristina Korotkikh megy ki két percre palánkra lökésért.

1:28
    Amerika támad többet, de az Oroszok kivágják a korongot.

00:01

Amerikánál Erin O'Neil kezd a kapuban, még Oroszországnál Valeriya Tarakanova.

A csapatok most érkeztek a pályára.

A csapatok már befejezték a bemelegítést.

USA: O'Neil (Burt) – Dunne, Rolfes, Zarzecki, Laing, Cianfarano – Baldwin, Keller, Williamson, Lonergan, Gilmore – Bizal, Marshall, Roque, Wellhausen, Rodgers – Skarzynski, Samoskevich, Sullivan, Kent, Ahbe.

Oroszország: Tarakanova (Morozova) – Tereshkina, Bodrikova, Rakhimova, Shokhina, Shtaryova – Batalova, Chistyakova, Kanayeva, Neryueva, Korotkikh – Mamatsashvili, Seredina, Kadirova, Vodopyanova, Myuller – Ganeyeva, Pirogova, Timofeyeva, Bolgareva, Verkhovtseva.

Játékvezetők: Ramona Weiss (Németország) – Jennifer McMahon (Kanada), Anna Nygard (Norvégia).

Az első napon az utolsó előtti mérkőzés USA-Oroszország összecsapás lesz a Jégpalotában Káposztásmegyeren, az IIHF Női U18-as Világbajnokságon.
    A lebonyolítás szerint két csoportra lett bontva a nyolc csapat egyik csoportban szerepel Kanada, Csehország, Finnország és Japán, még a másik csoport tagjai USA, Svédország, Magyarország és Oroszország. A két csoport első helyezettje bejut az elődöntőbe még a második és harmadik helyezetteknek egy keresztmérkőzéssel (A csoport második – B csoport harmadik és B csoport második – A csoport harmadik) kell beverekedniük magukat a legjobb négy közé. A csoportok utolsói egy két nyert meccsig tartó párosításban döntik el ki marad bent és kiesik ki a legjobbak közül.
    A két csapat nem ugyanazzal a céllal utazik Magyarországra, Amerika célja egyértelműen az aranyérem, még Oroszország célja a biztos bennmaradás. Tavaly Finnországban is egy csoportban volt a két csapat és ott is az első nap játszottak egymással, ahol a tengeren túliak főlényesen 7-0-ra nyertek.
    Oroszországnak Németországgal kellett küzdenie a bennmaradásért ahol két szoros mérkőzésen végül sikerült nekik. Amerika pedig egészen a döntőig menetelt, ahol Kanadával csaptak össze a jégen, egy nagyon szoros mérkőzésen USA az egész mérkőzés alatt vezetett 1-0-ra, de Dubois 13 másodperccel a vége előtt egyenlített és a hosszabbítást Kanada nyerte, így csak második lett Amerika.
    Tartsanak velünk az egész esemény alatt!

Oroszország kerete a világbajnokságra:

Kapusok: Dariya Kulikova, Nadezhda Morozova, Valeriya Tarakanova.

Védők: Polina Afanasieva, Maria Batalova, Maria Bodrikova, Anastasia Chistyakova, Viktoria Chmyrikova, Maria Gamova, Alexandra Mamatsashvili, Daria Tereshkina.

Csatárok: Polina Bolgareva, Liana Ganeyeva, Fanuza Kadirova, Diana Kanayeva, Mariya Kokoshkina, Kristina Korotkikh, Natalya Kovalyova, Ulyana Myuller, Alexandra Neryueva, Nina Pirogova, Alsu Rakhimova, Daria Seredina, Anna Shokhina, Alevtina Shtaryova, Anna Timofeyeva, Karina Verkhovtseva, Yelena Vodopyanova, Yelizaveta Zenchenko.

USA kerete a világbajnokságra:

Kapusok: Brittany Bugalski, Kaitlin Burt, Erin O'Neil.

Védők: Sydney Baldwin, Grace Bizal, Jincy Dunne, Megan Keller, Patricia Marshall, Toni Miano, Maddie Rolfes, Melissa Samoskevich, Sophie Skarzynski.

Csatárok: Brooke Ahbe, Mckenna Brand, Taylar Cianfarano, Rebecca Gilmore, Makenzie Kent, Alexandria Laing, Caitrin Lonergan, Maliya Rodgers, Abby Roque, Victoria Sullivan, Baylee Wellhausen, Taylor Williamson, Grace Zarzecki.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:30 - kor kezdődik.

Pap Csaba

Gólok és gólpasszok: 7. Roque (Rodgers, Marshall), 13. Williamson (Gilmore, Keller), 30. Wellhausen (Dunne, Rodgers), 33. Cianfarano (Laing, Dunne), 34. Skarzynski (Ahbe, Samoskevich), 43. Bizal (Wellhausen, Roque) – 54. Shokhina (Tereshkina)