Debreceni HK
1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Dab.Docler
vasárnap 23.03.2014, 18:15 • Debreceni Jégcsarnok • Borsodi Magyar kupa

Egész meccsen remekül tartotta magát a DHK a tartalékosan felálló Acélbikák ellen, az egygólos vereség tisztesnek mondható. Az első harmadban ugyan voltak időszakok, amikor a vendégek nem égtek teljes tűzzel, de ez a maradék két játékrészről már nem mondható el, ők is mindent kiadtak magukból. Ez a meccs főként a védelmekről és a két kapusról szólt, remekül szűrték meg a támadásokat mind a hazaiak és a vendégek, továbbá Tőke és Sevela is hatalmas bravúrokat mutatott be. A Dab. készülhet a négyes döntőre, ahol minden bizonnyal remek meccsek lesznek. Tartsanak velünk akkor is!

60:00

58:40
    Vendégek teljes létszámban.

58:30
    György távoli lövése nem sokkal ment a kapu mellé!

58:00
    Megkezdődik az utolsó két perc. Lesz-e bombameglepetés?

56:42
    Hazaiak teljes létszámban.

56:40
    Peterdi kap most kiállítást gáncsolásért.

56:36
    Hüffner távoli lövése Tőke mamutjáról pattant mellé.

56:32

55:46
    A Debrecen gólt szerzett!
    György adott középről egy remek passzt a jobb oldalra kihúzódó KÖNCZEI ÁRONnak, aki éles szögből az elfekvő Sevela fölött a léc alá ütötte a korongot, 1-2! Gólpassz: György József, Orosz Szilveszter.

54:42
    Okos is kétperces kiállítást kap, ő akadályozáséért.

54:32
    Papp büntetőpadon két percre gáncsolásért.

54:29
    Most majdnem megtréfálta a korong Tőkét, a kapu tetejéről hullott elé, először nem találta, de végül meg tudta fogni.

53:26
    Szabados először jobbról, a palánk mellől, majd középről a körök közül lőtt kapura, mindkétszer nagyot kellett védenie Tőkének!

51:51
    Vincze blokkon lelassuló lövését oldalra nyúlva elkapta Sevela.

51:11
    Szappanos küldte rá nagy erővel középtávolról, kissé balról, Tőke oldalra ütötte a korongot, ahol az érkező támadó elől felszabadítottak a védők!

50:02
    Godó most a bal oldali körből lőhetett, de Sevelának ma nem lehet gólt lőni! Újabb szép védés!

49:51
    Prakab tüzelt még a semleges harmadból, ez csemege Sevelának.

48:30

48:02
    Godó és Nagy kiállítása letelt.

48:00
    Könczei távolról érkező, megpattanó lövését az ütőjével védte most Sevela.

47:10
    Orosz lőtt kétszer is távolról kapura, mindkétszer gond nélkül védett Sevela.

46:30
    Még egy kiállítás, Galanisz ül le Nagy mellé a büntetőpadra akadályozás miatt.

46:02
    Godó kap kétperces kiállítást magas bottal való játékért és Nagy is leül ugyanennyi időre durva játékért.

45:43
    Les, Szappanos.

45:09
    Szappanos lőtt, megint balról, a palánk mellől, Tőkének nem kellett most nagy bravúr, hogy védjen.

44:17
    Godó száguldott előre a bal oldalon, majd a kapu mögött elvitte jobbra és visszatette Könczeinek, akinek közeli próbálkozását viszont hatalmas védéssel hatástalanította Sevela!

43:23
    Peterdi lőtt balról, a palánk mellől kapura, de célt tévesztett.

42:50

42:12
    Ugyanaz a forgatókönyv, mint az előbb, csak most Galanisz volt a középpontban és ez már jóval veszélyesebb lövés volt! Tőke mamujáról viszont ez is kijött!

41:39
    Szepessy korcsolyázott előre a bal oldalon, majd egy védő mellett éles szögből kapura lőtt, ez nem lehetett gond Tőkének.

40:50
    Peterdi a büntetőpadon két percig akadályozásért.

40:15
    György kapott egy szép átadást jobbról, majd a körök közül lőni készült, de sáncolta egy visszaérő vendég játékos.

40:01

A második harmad elején eléggé deffenzív volt mind a két csapat és nem alakult ki túl sok helyzet. vagy ha mégis, akkor a kapusok védtek nagyot. A középső játékrész második része viszont már sokkal eseménydúsabb volt és nemcsak a MOL Liga alapszakaszának győztese, a Dab., hanem a DHK is próbálkozott szép számmal. Mindenképpen dicséret illeti őket, hogy csak kétgólos a hátrányuk két harmad után. Vajon a harmadik harmadot is bírni fogják? Tartsanak velünk és megtudják!

40:00

39:40
    2-1-ben indult meg a hazai csapat, Orosz passzolt balról középre Okosnak, akinek közeli lövését viszont megint kivédte Sevela! Hatalmas védés volt!

38:08
    A Dunaújváros gólt szerzett!
    HENRICH JABORNIK kapta meg a korongot Szappanostól a támadó harmadban, majd szinte a kék vonalról, a palánk mellől hatalmas gólt ragasztott a debreceni kapuba, 0-2!
    Gólpassz: Szappanos Dávid, Somogyi Balázs

37:48
    Peterdi korcsolyázott el a jobb oldalon, majd mivel senki sem zavarta, rálőtte, de csak a kapuvasat találta el!

37:30
    Könczei szökött meg most teljesen egyedül a koronggal, de nem tudta átverni Sevelát, aki begyűjtötte előle!

37:11
    Okos tűzött rá egy jobbról bejövő korongot, de az utolsó pillanatban még az egyik vendég játékos elkotorta előre azt!

35:48
    Szappanos szökött meg a koronggal teljesen egyedül, majd tiszta ziccerben kapura lőtt, Tőke azonban ismét óriási védést mutatott be és fölé pattant róla a pakk!

35:00
    Remekül védekezik most a Debrecen, nem talál rajtuk fogást a Dab.

33:33

33:28
    Galanisz próbálkozott kapura lövéssel jobbról, a korong elsőre kijött Tőkéről, de még mielőtt Kiss Á. ismételt volna, rá tudott fogni!

32:21
    Papp és Peterdi is közelről próbálkozott rövid időn belül, de Tőke mindkét alkalommal nagy védést bemutatva hatástalanította ezeket!

31:33
    Balázs kap is két percet meg nem engedett testjátékért.

31:33
    Odnoga jobbról, a palánk mellől érkező lövését nagy bravúrral védte Sevela, a kipattanót pedig Balázs kotorta volna vissza, de szabálytalanul ment oda a kapushoz.

30:30
    Eddig nem bővelkedik helyzetekben a második harmad. Inkább küzdelmes, mintsem látványos ez a játékrész is.

29:40
    Léránt szánta el magát lövésre balról, szinte a kék vonalról, jó próbálkozás volt, de Tőke oldalra tolta a korongot!

29:26
    Tilos felszabadítás a DHK részéről.

28:34
    Les a Dab. Docler csapatánál.

27:58

27:46
    Jabornik tört előre két védő mellett, majd jobbról, középtávolról lőtt, Tőke mamutjáról azonban kipattant a korong!

27:00
    Nem tudnak felállni a hazaiak, így még helyzetig sem jutottak az emberelőnyük során.

25:58
    Erdélyi a büntetőpadon két percre gáncsolásért.

25:07
    Okos korongszezése után Vincze indult előre, de felszedték az ütőjét és nem tudott lőni.

23:59
    Kuriljuk tette vissza a kapu mögül a társnak a korongot, de pontatlanul, így nem alakult ki helyzet.

22:50
    Kiss Á. szerzett korongot a támadó harmadban, majd egyből kapura húzta, de csak Tőkét találta el.

20:40
    Galanisz lőtt a bal oldali bedobóponttól kapura, Tőke azonban megfogta a korongot.

20:21
    Kiss Á. szökött meg egy palánk mellől kihozott koronggal, majd egy védő mellől lőtt, de kissé ügyetlenül találta el, így ez nem okozott gondot Tőkének.

20:01

Az első harmad első percében már megszerezte a vezetést a kissé tartalékosan felálló Dab. és utána pár percig még nyomtak, majd kijött a DHK és már nekik is voltak szép akcióik, lövéseik. Mindent egybevetve azonban végig fölényben voltak a vendégek még úgy is, hogy takaréklángon égtek. Reméljük, a második harmadban már több gólnak is örülhetünk majd. Hamarosan jövünk vissza!

20:00

19:35
    Orosz lőtt balról, lövése megpattant és Sevela kesztyűjébe jutott.

18:58
    Könczei és Szappanos is leül két-két perce durva játékért

18:24
    Egy hazai ellentámadás után a már elveszettnek tűnő korongra Könczei csapott le, de a próbálkozását valahogy megfogta Sevela!

17:17
    Jabornik kapott egy jó centerezést, majd rászúrta a körök közül, de Tőke nagy bravúrral védte, majd megfogta az alsó sarok felé tartó lövést!

16:48
    Újra Odnoga, ezúttal a másik oldali kapufa mellett próbálta beerőszakolni a kapuba ak orongot, de Sevela ismét megakadályozta ebben.

16:20
    Odnoga próbálta bekotorni Sevela mellett a jobb oldalon, de nem sikerül neki, Sevela védett.

15:22
    Hruby középtávolról jövő lövése kijön Tőke mamutjáról!

15:20

14:20
    Nehezen állnak fel a vendégek, eddig nem volt semmilyen helyzetük.

13:20
    Csíki kap kisbüntetést palánkra lökésért.

13:14
    Szappanos várt a kipattanóra a kapu előtt egy lövés után, de az nem érkezett, Tőke ismét begyűjtötte.

12:40
    Vincze lőtt jobbról, középtávolról kapura, de a léc alá tartó korongot elkapta Sevela.

11:49

11:40
    Kiss tette át a korongot jobbról a bal oldalon száguldó Galanisz elé, de egy kicsit pontatlanul, így nincs újabb lövés.

09:49
    Godó ül le két percre a büntetőpadra testreütésért.

09:12
    Godó felé jött a korong a bal kapuvas mellett, de nem tudta közelről bekotorni!

08:09
    Les, Okos korcsolyázott túl hamar a támadó harmadba.

07:40
    Peterdi kétszer is megpróbált közelről lőni, először a kapu elől, majd mögüle, de mindkétszer védett Tőke.

07:17
    Nagy lőtt közelről, éles szögből kapura, de Tőke ezt is kivédte.

06:59
    Papp várakozott a kipattanóra egy lövés után, de Tőke magabiztosan a lepkés kesztyűjébe gyűjtötte a korongot.

06:42
    Erdélyi kék vonalról, balról eleresztett bombája alig kerülte el a kaput, de Tőke egyébként is rajta volt.

06:30
    Tilos felszabadítás a DHK-nál.

05:33
    Egy szép jobb oldali támadás után Okos lőtt a bal oldali kör távolabbi részéről, Sevela azonban nagy bravúrral védte a jobb alsó felé tartó lövést!

04:40
    Prakab kék vonalról eleresztett bombája elkerülte a bal felső sarkot.

04:11
    Godó korcsolyázott be két ember között a körök közé, de végül elnyomták és nem tudott lőni.

03:53
    Sevela fogott rá a korongra, buli jöhet a támadó harmadból.

03:16
    Jabornik szánta el magát egy lövésre a kék vonalról, de Tőke résen volt és kipattant róla a nem túl jól helyezett korong.

02:32
    Györgyre fújtak lest.

01:19
    Egy jobb oldali támadást Tőke hiúsított meg, szépen zárta a szöget, így nem tudtak kapura lőni.

00:14
    Hú, de gyors volt! Erdélyi távolról érkező lövése még lepattant Tőke mellkasáról, de a kipattanót a bal kapuvas mellől KISS ÁKOS kotorta be, 0-1! Gólpassz: Erdélyi Tamás, Nagy Richárd.

00:01

Egészen eddig, már a jégen vannak. Már tényleg nincs sok a meccsig!

A Dab. játékosaira várunk, nincsenek még készen a bemutatásra.

Túl vannak a csapatok a bemelegítésen. Hamarosan kezdődik a bemutatás és a mérkőzés!

Debreceni HK: Tőke (Tar) – Csíki, Persin, György J., Könczei, Godó – Prakab, Orosz, Odnoga, Kuriljuk, Okos – Tamás, Bagdács, Balázs, Vincze, Elekes Darabont – Csáti, Tanka

Dab.Docler: Sevela (Kiss T.) – Jabornik, Hüffner, Somogyi, Peterdi, Szappanos – Nagy, Erdélyi, Papp, Galanisz, Kiss Á. – Hruby, Sabados, Szepessy, Magosi, Léránt

Játékvezetők: Marek Zsolt, Juhász Gábor – Vincze Dávid, Kormos Dávid.

Lebonyolítás: a miskolci négyes döntőben alanyi jogon fog szerepelni a címvédő Sapa Fehérvár AV19 és a rendező Miskolci Jegesmedvék. Ha a DAB-Docler bejutott volna a MOL Liga döntőjébe, ők is egyenes ágon kerültek volna a kupában a négy közé, de mivel a Brassó kiütötte őket, a Vasas SC-vel, a DHK-val, az UTE-val és a Ferencváros-ESMTK-val egyetemben selejtezőzni kényszerülnek. Mindenki egyszer játszik a másikkal és az első két csapat jut a négyes döntőbe. Mostanra már a két továbbjutó kiléte és ezzel a döntő mezőnye is eldőlt: a Dab. és a Ferencváros jutott a négy közé.

Kedves Jégkorongbarátok! Ma is csattannak az ütők és csúszik a korong a jégen és mi természetesen ezt nem hagyhatjuk figyelmen kívül. Az U18-as világbajnokság keretein belül a hölgyek is egymásnak feszülnek, de az urak is jégre lépnek vasárnap. Az utolsó Magyar Kupa selejtező meccs jön, méghozzá Debrecenből, ahol a Debreceni HK fogadja a Dab. Docler csapatát. Az esélyek teljesen egyértelműek, a győztes kimenetele valószínűleg nem is lesz kérdés, hiszen míg a Cívisvárosban csak most bontogatja a szárnyait a sportág (és teszi mindezt sikeresen, ugyanis jövőre már ők is a MOL Ligában fognak szerepelni), addig az Acélbikák a magyar csapatok legszűkebb elitjéhez tartoznak. Ennek ellenére nem valószínű, hogy unatkozni fogunk, hiszen eddig is számos kiváló meccs volt már a sorozatban és miért pont ma lenne ez másképp? Kövesse a mérkőzés minden egyes mozzanatát itt, az onlajnok.com-on!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:15 - kor kezdődik.

Salacz Bence

Gólok és gólpasszok: 56. Könczei (György J., Orosz) – 1. Kiss Á. (Erdélyi, Nagy), 39. Jabornik (Szappanos, Somogyi)

Dab.Docler: Sevela (Kiss T.) – Jabornik, Hüffner, Somogyi, Peterdi, Szappanos – Nagy, Erdélyi, Papp, Galanisz, Kiss Á. – Hruby, Szabados, Szepessy, Magosi, Léránt

Játékvezetők: Marek Zsolt, Juhász Gábor – Vincze Dávid, Kormos Dávid