Csehország – Japán2 3:1 (vége) | Finnország – Kanada 0:7 (vége) | Svédország – Oroszország 1:5 (vége)
Magyarország – USA 0:7 (vége)
Csehország
3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
Japán2
hétfő 24.03.2014, 14:00 • Káposztásmegyeri jégpalota, Budapest • U18 Női Világbajnokság

Csehország nagyon bekezdett, de utána kicsit kiengedtek. Japán ki is egyenlített, de kilenc másodperc múlva jött a válasz. A második harmad elején növelte előnyét Csehország és ezután nem is változott az eredmény ezután!

59:11
    Kawashima lövését fogja lepkéssel Peslarova.

58:41
    Toko addig vacakolt a kék vonalnál még les lett.

58:10
    Hatalmas helyzet Japán előtt!
    Egy lövés pattan Peslarován, majd az üres kapuba nem tudott betalálni Taka.

57:59
    Japán időt kért!

57:59
    Japán emberelőnyben!
    Aneta Ledlova megy ki két percre gáncsolásért.

57:37
    Pribylova lövésébe ért még bele lábbal Tonosaki.

56:24
    Toko lőtt kapu fölé.

55:57
    Vanisova húzza bele a korongot a jégen fekvő Tonosakiba.

55:36
    Soda lövése a blokkról jön ki.

54:54
    Vanisova lövését védi a saroknál Tonosaki.

53:48
    Enomoto lőtt rá nehezen a kapura, így veszélytelen volt.

51:47
    Peslarova tenyerel rá egy lecsorgó korongra 4 másodpercen belül kétszer.

51:19
    Egy veszélyes lövés Sodától, de Peslarova fogja.

49:46
    Nishi lövésébe blokkolnak bele, így veszélytelen volt kapura.

47:28
    Kapu előtt kavarodás, de a korong Tonosakinál.

46:56
    Enomoto ugrott meg egy védővel, lövését Peslarova védte.

45:33
    Ledlova húzta a korongot kapu mellé.

44:44
    Bukolska lőtt közelről, de Tonosaki ismét védett, most lábbal.

43:10
    Toko betett korongját nem tudja a kapuba tenni Aoki.

42:14
    Laskova lőtt, de Tonosaki bárddal védett.

41:29
    A támadó harmad közepéről egy lövés Tonosaki lepkésében.

41:20
    Vopravilova korongja csorog a kapu mellé.

40:40
    Toko lövését védi a saroknál Peslarova.

40:01

Érkeznek vissza a csapatok a záró harmadra.

Ezt a harmadot is Csehország nyerte egy góllal, így nyugodtan két gólos előnnyel várhatják majd a záró harmadot.

40:00

39:25
    Taka a kapu előtt szorongatott helyzetben húzta a korongot a hosszú sarok mellé.

38:25
    Laskova próbált meg egy csellel a kapu elé kerülni, de védője mellett elesett.

37:25
    Walicova lőtt mellé, még a másik oldalon Ukita is ugyanezt tette.

36:29
    Bukolska húzta kapu fölé a korongot.

35:06
    Taka húzta volna be magát a kapu elé, de a védők szerelték.

33:54
    Egy visszalőtt korong, amit Ukita nem tudott kapura lőni a blokk miatt.

32:38
    Bukolska lőtt félmagasan, de Tonosaki lepkéssel fogta.

31:25
    Toko húzta kapura a korongot, de Peslarova lábai között nem fért át a játékszer.

30:32
    Ide-oda pattog a korong Tonosaki előtt, de a Japán kapus szépen letette a jégre a mamutját, így nem volt esély az újabb gólra.

30:03
    Tejralova lövését védi mamuttal Tonosaki.

29:06

28:49
    Hattori lövését hatástalanítja Peslarova.

27:20
    Ukita lövését blokkolják a kapu előtt.

27:06
    Csapat büntetést kap Csehország rossz csere miatt, így túl sokan voltak a jégen.

26:39
    Megint egy megpattanó korong, de ezt most már Tonosaki fogta.

26:00
    Tonosaki előtt pattan fel egy korong, de a kapu fölött is elment.

24:20
    Laskova fordult be a kapu elé, de Tonosaki ott volt a saroknál.

22:54
    Laskova lövését fogja lepkéssel Tonosaki.

21:13
    Csehország gólt szerzett!
    TEREZA VANISOVA ugrott meg egy koronggal és egy csellel elfektette Tonosaki kapust, majd mellette a kapuba passzolt!

Gólpassz: Aneta Tejralova.

20:55

20:36
    Ukita lövése ment nem sokkal kapu mellé.

20:01

Most már Japán is a jégen, egy perc és folytatódik a mérkőzés.

Érkeznek vissza a csehek a pályára.

Ezt a harmadot Csehország egy góllal nyerte meg. A harmad elején vezetést szerzett a cseh csapat, majd egy kicsit elkényelmesedtek és Tonosaki is jól védett. A harmad végén emberelőnyből egy érdekes góllal egalizált Japán, de kilenc másodperc múlva megint vezetett Csehország. A második harmad elején Japán még 55 másodpercig emberelőnyben lesz.

20:00

18:55
    Katerina Bukolska megy ki akadályozásért.

18:18
    A buli után rögtön berontott a cseh csapat a harmadba és DOMINIKA LASKOVA góljával megint csehországi vezet.

18:09
    Japán gólt szerzett!
    Egy belőtt korong zavarta meg annyira Peslarovát, hogy a korong a hosszú sarokban kötött ki. A lövés SUZUKA TAKA ütőjéről került a kapuba.

Gólpassz: Chaiaki Soda.

A góllal Csehország kiegészült!

17:22

17:16
    Prybilova húzta kapura a korongot, de Tonosaki belekapott.

16:36
    Kapu elé belőtt korong megy el Enomoto előtt.

15:49
    Bukolska húzta kapura a korongot, de Tonosaki ezt is fogta.

15:16
    Egy ott hagyott korong után lőtt Pribylova keresztbe a kapu előtt.

12:41
    Bukolska betett korongját ütik ki a japánok.

11:58
    Kolwratova korcsolyázott be a harmadba és lőtt, de Tonosaki bárddal védett.

10:58
    Kawashima lövésénél kellett először védenie Peslarovának.

10:30
    Tatsuma lőtt a kék vonaltól gyengén mellé.

9:54

9:20
    Soda húzta a korongot kapu mellé.

8:35
    Ukita távoli lövését blokkolják a kapu előtt a védők.

7:54
    Japán emberelőny!
    Dana Pelikanova kap két percet gáncsolásért.

7:44
    Ledlova lőtt oldalról, de Tonosaki figyelt.

7:21
    Japán kiegészült!

7:14
    Pribylova nem engedi lőni két védő sem, szép zárás.

6:37
    Brotankova addig húzogatott a kék vonalnál, még les lett.

6:13
    Vanisova lövését spárgázza ki a sarokból Tonosaki.

5:39
    Újabb cseh korong kerül a kapu elé, de Tonosaki ezt is fogta.

5:21
    Csehország emberelőnyben!
    Ayuko Aoki megy ki két percre bottal akasztásét.

4:44
    Kolowratova lőtt a támadó harmad közepéről, de Tonosaki még valahogy kiszedte a korongot a sarokból.

4:20
    Forejtova kanyarodott be a kapu elé, de Tonosaki rátenyerelt a korongra.

2:47
    Korán gólt szerzett Csehország! Egy bevitt korong után Laskova passzol VENDULA PRIBYLOVA elé aki Tonosaki mögé juttatja a korongot.

Gólpassz: Dominika Laskova.

2:30
    Kapu elé belőtt korong elől szedik fel Laskova ütőjét.

2:03
    Zednikova lőtt először, de Tonosaki lábbal védte.

1:32
    Pribylova belőtt korongja után cserél sort Csehország.

0:12
    Toko vitte be a korongot, de szerelték is rögtön.

00:01

A cseh kapuban Klara Peslarova kezd majd, még Japánnál Ayu Tonosaki a kezdő kapus.

Érkeznek a csapatok a jégre.

A cseh csapat majd fehérben, még Japán feketében fog játszani.

A játékosok már befejezték a bemelegítést, így lassan kezdődik majd a második nap első mérkőzése.

Csehország: Peslarova (Zechovska) – Tejralova, Kolowratova, Ledlova, Laskova, Pribylova – Pelikanova, Zikova, Bukolska, Vanisova, Vopravilova – Zednikova, Brotankova, Patockova, Walicova, Forejtova – Bartosova, Hola, Maskova, Patkova, Topolska.

Japán: Tonosaki (Kamimura) – Tomita, Kurokawa, Ukita, Tsukimoto, Toko – Sonoda, Hattori, Soda, Aoki, Taka – Kawashima, Tatsuma, Miyazaki, Nishi, Enomoto – Furuta, Ito, Sasano, Seki, Sakamoto.

Játékvezetők: Katie Guay (USA) – Jana Habanova (Szlovákia), Kaire Leet (Észtország).

A mai napon a Csehország Japánnal mérkőzik meg az A csoport második játéknapján.
    Csehország a tegnapi napon Finnország ellen egy nagyon szoros mérkőzésen végül szétlövéssel nyertek. Japán a csoport legerősebb csapata ellen Kanada ellen kaptak 7-1-re. A mai napon ha Csehország nyer akkor már szinte biztos, hogy csütörtökön a B csoport harmadikával játszik, aki valószínűleg vagy Magyarország vagy pedig Oroszország lesz.
    Japánnak nem kis célja az, hogy bent maradjanak és ne csak futólag legyenek az A csoportos VB-n, ehhez ma nyerni kéne, ami nehéz lesz, de nem lehetetlen.
    Tartsanak velünk ezen az izgalmasnak ígérkező mérkőzésen!

Japán kerete a világbajnokságra:

Kapusok: Aya Kamimura, Ayu Tonosaki.

Védők: Yuzuki Furuta, Nana Hattori, Konatsu Ito, Yukiko Kawashima, Natsumi Kurokawa, Ayumi Sonoda, Chinami Tomita.

Csatárok: Ayuko Aoki, Yoshino Enomoto, Chisato Miyazaki, Mizuki Nishi, Mayo Sakamoto, Fumika Sasano, Yuzuki Seki, Chiaki Soda, Suzuka Taka, Haruka Toko, Moe Tsukimoto, Rui Ukita.

Csehország kerete a világbajnokságra:

Kapusok: Ludmila Jerabkova, Klara Peslarova, Katerina Zechovska.

Védők: Debora Bartosova, Tereza Brotankova, Libuse Hola, Michaela Jancova, Samantha Kolowratova, Tereza Neissova, Dana Pelikanova, Aneta Tejralova, Martina Zednikova, Anna Zikova.

Csatárok: Katerina Bukolska, Alice Chadimova, Dominika Forejtova, Adela Juzkova, Eliska Kosellkova, Dominika Laskova, Aneta Ledlova, Martina Maskova, Denisa Nesutova, Kristyna Patkova, Barbora Patockova, Michaela Pejzlova, Vendula Pribylova, Tereza Topolska, Tereza Vanisova, Dominika Vopravilova, Magda Valicova.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:00 - kor kezdődik.

Pap Csaba

Gólok és gólpasszok: 3. Pribylova (Laskova), 19. Laskova, 22. Vanisova (Tejralova) – 19. Taka (Soda)

Japán2: Tonosaki (Kamimura) – Tomita, Kurokawa, Ukita, Tsukimoto, Toko – Sonoda, Hattori, Soda, Aoki, Taka – Kawashima, Tatsuma, Miyazaki, Nishi, Enomoto – Furuta, Ito, Sasano, Seki, Sakamoto.