Csehország – Japán2 3:1 (vége) | Finnország – Kanada 0:7 (vége) | Svédország – Oroszország 1:5 (vége)
Magyarország – USA 0:7 (vége)
Finnország
0:7 (0:2, 0:5, 0:0)
Kanada
hétfő 24.03.2014, 15:00 • Káposztásmegyeri jégpalota, Budapest • U18 Női Világbajnokság

Meglepetésre az utolsó harmadban egyáltalán nem született gól, de az első két periódusban már lerendezte a meccset Kanada. Tiley kapus remekül védett, mint a 22 kapujára menő lövést hárította, a kanadaiak 59 alkalommal próbálkoztak, 7 alkalommal be is vették Keisala hálóját.
    Finnország – Kanada 0-7, ez nagyon egyértelmű győzelem volt!
    Köszönöm a figyelmüket!
    ---- (17:06:08)

60:00

58:00
    Az utolsó két percbe léptünk, az eddigi hét találat ellenére ebben a játékrészben nem láthattunk gólt. A lövések aránya a szünet óta 8-19.

53:51
    Kiállítás a finnektől, Yli-Maenpaa kerül két percre a büntetőpadra.

40:01

Kanada ebben a harmadban nem kegyelmezett a finneknek, öt gólt jegyeztek, a lövések aránya is 39-14 arányú kanadai fölényt mutat.
    Összességében már 7-0-ra vezet az észak-amerikai gárda, már csak a gólarány kérdéses, a győztes csapat kiléte nem.
    ----

40:00

39:44
    Kanada gólt szerzett!
    Nagyon megindult Kanada, már a hetediket lövik! ALEXANDRA LABELLE talál be! 0-7!

38:00
    REBECCA LESLIE már a hatodikat lövi a finn kapuba! 0-6!

37:18
    JESSICA HEALEY megszerzi az ötödiket, kiütés lesz ebből. Öttel vezet már Kanada!

35:08
    Megvan a negyedik kanadai találat is, szerzője VICTORIA BACH! 0-4!

27:29
    A kanadai Pinkney kapott két perces büntetést.

26:44
    EVE-AUDREY PICARD megszerzi maga első, csapata harmadik gólját! 0-3!

20:01

Kanada komoly fölényben játszik egyelőre, ez nem csak a két gólos vezetése miatt mondható el. 27 alkalommal lőttek kapura, ebből kétszer gólt is szereztek, a finnek pedig nyolcszor találták el a kaput, mindet hárította Tiley kapus.
    Nagy meglepetés lenne, ha nem az észak-amerikai csapat nyerné ezt az összecsapást.
    A szünet után folytatjuk, tartsanak velünk!
    ----

20:00

19:14
    Az első kanadai büntetés, Eve-Audrey Picardnak kell elhagynia a pályát két percre, magas bottal való játékért. Ez egy áthúzódó kiállítás lesz.

16:02
    Emmi Rakkolainen áll ki két percre, bottal akasztásért, a finn válogatottból.

10:53
    Gólszerző STEPHANIE LALANCETTE. Assziszt: Fieseler.

08:00
    Komoly fölényben Kanada, a lövések aránya ezidáig 14-2.

05:03
    SARAH POTOMAK szerez vezetést a kanadai csapatnak emberelőnyben. Assziszt nélkül.

03:49
    Sara Sakkinen áll ki két percre a finn válogatottból szabálytalan testjátékért.

00:01

Finnország: Keisala (Asikainen) – Lindholm, Klemola, Hakala S., Rakkolainen, Nuutinen – Valkjarvi, Viitasuo, Salomaki, Yli-Maenpaa, Sakkinen – Toivanen, Savander, Savolainen, Nilsson, Parkusjarvi – Salonen, Hakala L., Kaitala, Pelkonen, Kayhko

Kanada: Tiley (Sauve) – Fieseler, Noronha, Labelle, Picard, Lalancette – MacMillan, Wildfang, Bach, Cogan, Potomak – Healey, Hart, Miller, Leslie, Heffernan – Pinkney, Wilson-Bennett, Bellerive, Stacey, Spring

Játékvezetők: Fialova Drahomira (CZE)- Connolly Kate (USA), Nygard Anna (NOR).

Tegnap megkezdődött az U18-as női jégkorong világbajnokság Budapesten. Mindkét csapat jégre lépett már. Kanada nem meglepő módon 7-1 arányban elgázolta Japánt, míg Finnország szétlövésben szenvedett 4-3-as vereséget Csehország együttesétől.
    Most egymással mérkőznek meg, a végeredmény megjósolhatatlan. Ez a párosítás eleve igen jól hangzik jégkorongban.
    A mérkőzést státuszváltozással tekinthetik meg, tartsanak velünk hétfőn 15 órától!

Kanada kerete a világbajnokságra:

Kapusok: Marlene Boissonnault, Amelia Boughn, Kassidy Sauve, Shea Tiley.

Védők: Samantha Fieseler, Micah Hart, Jessica Healey, Ainsley MacMillan, Hailey Norohna, Kaila Pinkney, Josiane Pozzebon, Stephanie Sucharda.

Csatárok: Victoria Bach, Brielle Bellerive, Taytum Clairmont, Samantha Cogan, Karly Heffernan, Alexandra Labelle, Stephanie Lalancette, Rebecca Leslie, Mackenzie MacNeil, Hannah Miller, Eve-Audrey Picard, Sarah Potomak, Lauren Spring, Brooke Stacey, Breanne Wilson-Bennett.

Finnország kerete a világbajnokságra:

Kapusok: Kati Asikainen, Janita Haapasaari, Anni Keisala.

Védők: Lida Haakana, Marjut Klemola, Sanni Lilli, Reetta Lindholm, Juulia Salonen, Eve Savander, Lotta Toivanen, Reetta Valkjarvi, Ella Viitasuo.

Csatárok: Laura Hakala, Sanni Hakala, Eveliina Huttula, Anniina Kaitala, Suvi Kayhko, Johanna Kemppainen, Niina Koukkula, Laura Lehtikangas, Matilda Nilsson, Emma Nuutinen, Satu Parkusjarvi, Riikka Pelkonen, Emmi Rakkolainen, Sara Sakkinen, Nelli Salomaki, Ronja Savolainen, Jonna Yli-Maenpaa.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:00 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 6. Potomak, 11. Lalancette (Fieseler), 27. Picard, 36. Bach, 38. Healey (Wilson-Bennett), 38. Leslie (Picard, Noronha), 40. Labelle (Healey)

Játékvezetők: Fialova Drahomira (CZE)- Connolly Kate (USA), Nygard Anna (NOR)