Oroszország – Finnország 3:1 (vége) | Csehország – Svédország 3:0 (vége) | Japán2 – Magyarország 4:3 (vége)
Oroszország
3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Finnország
csütörtök 27.03.2014, 15:00U18 Női Világbajnokság

Ezen a negyeddöntő mérkőzésen Oroszország U18-as női válogatottja jobban, taktikusabban játszott a finn lányoknál, akik rengeteg emberelőnyt puskáztak el a meccsen, így nem is lehetett más a sorsuk mint vereség!
    Az oroszok a vb elődöntőjében, míg a finnek az 5.helyért lépnek jégre a folytatásban!
    Egyelőre köszönjük a figyelmet, de tartsanak továbbra is velünk! (17:04:17)

60:00

59:30
    Bodrikova mentett a kapujuk előtt, önfeláldozóan!

59:00
    Továbbra is kapus nélkül a finnek, még nem adták fel!

58:54
    Újabb időkérés!

58:54
    Oroszország gólt szerzett!
    Gólszerző STARJOVA. Eladták a korongot a finnek, ALEVINA STARJOVA rácsapott és az üres kapuba lőtt! 3-1

58:25
    Kapus nélkül, 6 a 4 ellen támadnak a finnek!

58:08
    Még egy orosz büntetés, csapathiba miatt, túl sok játékosuk volt a jégen! Nerjujeva üli le a 2 percet!

57:55
    Kadirova szólóját állította meg a finn védelem!

57:27
    Időt kértek a finnek!

57:27
    Nuutinen tehetett volna arról, hogy ne kelljen kockáztatni, de közeli lövését védte Morozova!

57:00
    3 perc még a rendes játékidőből, kapuslehozatal is lehet még!

56:35
    A túloldalon Kadirova közeli emelését védte Keisala!

55:50
    Savolainen lövésénél mutatott be egy újabb bravúrt Morozova!

55:29
    Megint kihúzott egy emberhátrányt az orosz válogatott, kiegészültek!

55:22
    Salomaki lövését védte Morozova!

55:00
    Eddig bizony roppant gyenge a finn emberelőnyös játék!

53:29
    Kap egy újabb esélyt a finn csapat, Vodopjanovát is kiállították 2 percre!

52:41
    Sanni Hakala lövése csak oldalról érte az orosz kaput!

52:10
    Sokina korongját mentette Keisala!

51:30
    Egyelőre a tavaly még osztályozóra kényszerülő orosz csapat áll továbbjutásra!

50:06
    Gólszerző NERJUJEVA. Ami az egyik oldalon kimaradt, az a másikon bement! Maria Batalova passzával ALEKSZANDRA NERJUJEVA lépett ki és a bal alsó sarokba lőtt! 2-1 Oroszország javára!

49:40
    Rakkolainen korongját is tisztázta az orosz kapus!

49:24
    Morozova védett egy nagyot!

49:19
    Megint az oroszok ütötték ki a korongot tilosra!

49:02
    Már a jégen feküdt a finn kapus, de Rakimova nem tudott eredményes lenni közelről!

48:40
    Most fölényben van az orosz csapat!

48:08
    Tilost ütöttek az oroszok!

47:37
    Megint egy kimaradt emberelőny, Oroszország kiegészült!

46:47
    Sanni Hakala lövésénál mentett Morozova!

45:37
    Finn emberelőny, Szeredina kapott 2 percet!

45:30
    Morozova is munkában volt a túloldalon!

45:17
    Kadirova lőtt középről, nagy helyzetből, de Keisala védett!

44:47
    Megint a finn kapusnak kellett rátenyerelnie a korongra!

44:33
    Müller lőtt közelről a finn kapura, de Keisala jól zárta a szöget!

44:16
    Megint egy finn gól, amit érvénytelenítenek a játékvezetők!

44:01
    Kadirova elől, Keisala tenyerelt rá a korongra!

42:24
    Klemola szólója végén a lövést Morozova mamutjával tudta védeni!

42:06
    Tilos felszabadítás a finnek részéről.

41:55
    Nagy csata a finn kapu mögött, egy orosz és egy finn lány is a jégre huppant!

41:10
    Rakimova közeli fonákját védte a finn kapus!

40:23
    Kadirova szólója végén mentett bárdjával Keisala!

40:01

Azonnal folytatódik a mérkőzés, egyelőre döntetlen az állás! Maradjanak velünk!

Ebben a középső harmadban sok kiállítás és egy orosz gól született! Így aztán egyelőre döntetlen az állás, igazi izgalmak várnak ránk a befejező 20 percben is!
    Néhány perc szusszanás és jövünk vissza a folytatással! Várjuk Önöket!

40:00

39:47
    Megint a finn kapus alatt a korong!

38:55
    Alighogy kiegészültek a finnek, Sokina lépett ki nagy helyzetben, de Keisala most menteni tudott!

38:49
    Teljes létszámban a jégen a finnek!

37:30
    Starjova a kapu torkában nem találta el a korongot!

36:49
    Most az oroszok lesznek emberelőnyben 2 percig, Toivanen jutott a kiállítás sorsára!

36:04
    Gólszerző KADIROVA. Assziszt: Rakimova. Megbosszulta magát a sok kihagyott finn lehetőség! Alsu Rakimova középre tett korongját FARUZA KADIROVA biztosan lőtte közelről a kapuba! 1-1

35:08
    Újabb emberelőnyös helyzet maradt kihasználatlanul, kiegészült az orosz együttes!

35:07
    Rakkolainen nem tudta Morozova alatt bepaskolni a korongot az orosz kapuba!

34:20
    Tilost ütöttek az emberelőnyben lévő finnek!

33:50
    Savolainen egészen közeli lövését védte nagy bravúrral Morozova!

33:08
    Most lép életbe az orosz kiállítás, Bolgareva tölthet 2 percet a büntetőpedon!

32:40
    Újabb orosz büntetés lesz, egyelőre6 az 5 ellen támadnak a finnek!

32:07
    Kiegészült az orosz csapat!

31:37
    Morozova védett egy szépet, lepkés kesztyűjével!

31:23
    Kaitala lövése ment mellé!

30:50
    Viitasuo lövése kerülte el az orosz kaput!

30:07
    Starjova még 10 perc fegyelmit is kapott durvaságáért!

30:07
    Egy a finn kapu előtt kialakult kisebb csetepaté után, Starjovát küldték ki a bírók 2 percre, újabb finn emberelőny!

29:45
    Pirogova érkezett egy középre adott korongra, de elcsúszott ütője alatt a játékszer!

29:15
    Rakimova középre adása volt pontatlan.

28:03
    Kaitala bombája vágódott le az orosz védelemről!

27:39
    Kiegészült az orosz válogatott!

26:39
    Az orosz kapuba került a korong, de az esetet már szabálytalanság előzte meg, így a találat érvénytelen!

26:12
    Most Savander lőtt majdnem a kék vonalról, de Morozova megint hárított!

26:04
    Morozova védte Salomaki közeli korongját!

25:39
    Hatalmas buktatás, nem is maradt el érte a 2 perc, Verhovceva kapta, emberelőnyben Finnország!

24:40
    Keisala élt nagyon jól együtt a játékkal!

23:53
    Kiegészültek a finnek, ez az orosz fór is kimaradt!

23:30
    Pirogova bejátszását követően Kadirova hibázott nagy helyzetben!

22:40
    Felállt az orosz lánycsapat, de a finnek ki tudták ütni a korongot a védőharmadból!

21:53
    Bottal akasztásért kapott 2 perces büntetést a finnektől Salomaki!

21:24

20:29
    Starjova elől mentett a finn védelem!

20:01

8:7 volt az első harmadban a kapuralövési arány az oroszok javára, viszont gólt csak a finnek szereztek, így egyelőre Ők állnak jobban!
    Hamarosan folytatódik a mérkőzés, maradjanak velünk!

20 pernyi játék után, némi meglepetésre a finn együttes vezet, a tornán eddig jobb formát mutató oroszok ellen! Viszont két harmad még hátra van ebből a negyeddöntőből, bármi lehet!
    Tartsanak velünk a szünetet követően is!

20:00

19:21
    Sakkinen közeli lövését fogta Morozova!

19:00
    Utolsó perc kezdődik az első harmadban!

18:25
    Megint Yli-Maenpaa próbálkozott, de korongja elment az orosz kapu mellett!

17:27
    Müller remek fonákját védte Keisala!

16:35
    Morozova védett egy szépet!

16:25
    Most egy orosz tilost láthatott a közönség!

16:11
    Yli-Maenpaa lövése után egy orosz botról pattant fel a korong!

15:35
    Tilos felszabadítás a finnek részéről!

14:41
    Toivanen közeli lövése ment el az orosz kapu mellett!

13:00
    A gól óta próbál nagyon támadni az orosz együttes!

11:37
    Finnország gólt szerzett!
    Gólszerző NUUTINEN. Assziszt: Nilsson és Klemola. Ez egy igazán gyors emberelőnykihasználás volt! Matilda Nilsson bepasszát EMMA NUUTINEN vágta be a kapuba közelről! 1-0 Finnország javára!

10:47
    Az iménti helyzetnél Szeredina odaütött egyet és ezért 2 percet kapott!

10:47
    Sanni Hakala lövését védte most Morozova!

10:20
    Megint Kaisalának kellett egyet védenie!

10:05
    Sokina elől tisztázott a finn védelem!

9:20
    Kemény ütközés Kadirova részéről, de ez nem volt szabálytalan.

8:44
    Lesen akadt el a finnek akciója!

8:00
    Egyelőre az oroszok birtokolják többet a korongot!

6:19
    Kiegészültek a finnek!

6:12
    Kadirova bombáját is védte a finn kapus!

5:35
    Most ki tudták ütni a finnek a korongot a harmadukból!

4:57
    Sokina lövését tisztázta Keisala kapus!

4:19
    Sakkinen volt túlzottan is kemény, palánkra szorította az egyik oroszt, 2 percet kapott érte!

3:07
    Pirogova egészen közelről sem tudta beütni a korongot a finn kapuba, nem úgy mint tegnap a mieinkébe!

2:28
    Tilost ütöttek a finn hölgyek!

2:05
    Kaitala korongja akadt el az orosz korcsolyák egyikében!

0:45
    Sokina lövése érintette kívülről a jobb oldali kapuvasat!

00:01

Oroszország: Morozova(Tarakanova) – Pirogova, Tyerjoskina, Szeredina, Sokina, Starjova – Batalova, Csisztjakova, Kanajeva, Rakimova, Nerjujeva – Ganejeva, Bodrikova, Kadirova, Verhovceva, Müller – Mamacsasvili, Vodopjanova, Tyimofejeva, Korotkih, Bolgareva. Szövetségi edző: Alekszander Uljankin

Finnország: Keisala(Asikainen) – Klemola, Viitasuo, Nilsson, Rakkolainen, Nuutinen – Lindholm, Savander, S.Hakala, Yli-Maenpaa, Sakkinen – Toivanen, Valkjarvi, Salomaki, Savolainen, Kajko – Salonen, L.Hakala, Kaitala, Pelkonen, Parkusjarvi. Szövetségi edző: Juuso Toivola

Játékvezetők: Fialova(cseh) – Connolly(amerikai), Habanova(szlovák).

Hamarosan kezdődik a budapesti U18-as női vb első negyeddöntője, itt a Jépgpalotában, a tiszta pirosban jégre lépő orosz- és a fehér felsőben játszó finn válogatott között!
    Tartsanak velünk, azonnal kezdünk!

Csütörtökön már az elődöntőért – is – lépnek jégre a csapatok! Már amelyeknek kell! A két csoportelső – az Egyesült Államok és Kanada – ugyanis pihen ezen a napon és várják ellenfelüket a legjobb négy között! Az orosz válogatott eddig csak az amerikaiaktól kapott ki – igaz tőlük nagyon simán – a svédeket és sajnos a mieinket is legyőzte! A finnek a másik csoportban a harmadik helyen zártak, a csehektől szétlövésben, a kanadaiaktól simán kikaptak, eddig csak Japánt tudták legyőzni!
    Egy orosz-finn meccs mindazonáltal mindig presztízscsata, legyen szó férfi- vagy mint jelen esetben női mérkőzésről!
    Ha egy esélylatolgatásba szeretnénk belemenni, akkor az eddig megbízhatóbb és talán jobb teljesítményt nyújtó, olimpiát is megjárt játékosokat is felvonultató oroszokat vélnénk esélyesebbnek, de egy meccsen bármi előfordulhat, így a finneket sem szabad leírni!
    A vb csoportmeccsein annyi már egyértelműen kiderült, hogy az amerikai és a kanadai válogatott magasan kiemelkedik a mezőnyből, viszont mögöttük már csak kisebb tudásbeli különbségek vannak a csapatok között, tehát tulajdonképpen egy finn siker sem lenne nagy meglepetés ezen a délutáni negyeddöntőn!
    A meccs alakulását elejétől a végéig nyomon követhetik élő, online, helyszíni, szöveges közvetítésünk segítségével!
    Jó meccset, jó szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:00 - kor kezdődik.

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 37. Kadirova (Rakimova), 51. Nerjujeva (Batalova), 59. Starjova – 12. Nuutinen (Nilsson, Klemola)

Játékvezetők: Fialova(cseh) – Connolly(amerikai), Habanova(szlovák)