Oroszország – Finnország 3:1 (vége) | Csehország – Svédország 3:0 (vége) | Japán2 – Magyarország 4:3 (vége)
Japán2
4:3 (1:0, 3:2, 0:1)
Magyarország
csütörtök 27.03.2014, 18:30 • Jégpalota, Káposztásmegyer, Budapest • U18 Női Világbajnokság

A mérkőzés legjobb magyar játékosa Tóth Enikő lett. A legjobb japán játékos díját Haruka Toko kapja.
    A különdíjat pedig Kiss Andrea kapja meg. (20:28:15)

Az első rájátszás mérkőzését elveszíti a magyar válogatott. Sajnos nem volt szerencséje a csapatnak az utolsó harmadban, rengeteg helyzet maradt ki, így végül minimális különbséggel szenved vereséget csapatunk Japántól.
    Holnap szünnap, szombaton viszont mindenképpen nyerni kell, ha életben szeretnék tartani a bentmaradási reményeiket a lányok.

60:00

További fontos esemény már nem történik a mérkőzésen.

57:57
    Magyarország gólt szerzett!!

Egy közeli lövésből sikerül gólt szerezni a csapatnak. A hosszú felsőt lőtte ki HORVÁTH TIFANI. Assziszt: Jókai-Szilágyi

56:30
    Újra Tsukimoto helyzetben, de ezúttal nem jut lövésig.

56:00
    Tsukimoto löbböl kapura, ezt bottal könnyedén védi ki Németh.

55:40
    Időt kér a magyar csapat.

55:30
    Egy eladott korong után Enomoto iramodik meg középen, de szerencsére ziccerben a kapu mellé lő a japán.

53:30
    Ito messzi lövése pattan fel Némethről, aki egy pillanatig nem tudja hol van a korong. Szerencsére nem a hátára esik a játékszer, így gyorsan rá tud tenyerelni.

52:35
    Les (JAP)

52:00
    Kiss kap egy egész jó passz a kapu mögül, de 2 védővel szemben tehetetlen.

51:35
    Miyazaki egy csellel elküldi a védőjét, de a lövése után Németh kezében landol a korong.

Jól és sokat támad a magyar csapat, de egyszerűen nem sikerül gólt lőni. Sokkal többet lövünk kapura, de a befejezésbe mindig hiba csúszik.

50:00
    Medgyes lövése megint kijön a kapusról, az ismétlésben már nincs erő.

48:30
    Ungár lövését fogja Kamimura, majd Horváth próbálkozik, de ő sem tudja elhúzni a kapus mellett a korongot.

48:00
    Ezekben a pillanatokban a japánok teljesen a kapuhoz szögezik a mieinket. Több lövés is eltalálja Németh kapuját, de szerencsére nem sikerül gólt lőniük.

47:00
    Medgyes újabb lövése után a korong kívülről érinti a hálót.

46:00
    Medgyes robog el a bal oldalon és ad pontosan középre, ám Dabasi centikkel lemarad a korongról. Ziccer lett volna.

45:35
    Toko lő kapura, Némethről ezúttal nem jön ki a korong.

45:00
    Les (HUN)

44:30
    Kawashima távoli lövése nem talál kaput.

43:25
    Dabasi lövését bravúrral fogja lepkéssel a japán kapus.

43:15
    Enomoto közeli lövését védi Németh.

42:30
    Horváth Tifani indul meg ügyesen, majd a japán harmad előtt saját magát cselezi ki.

42:00
    Pinté Hanna lövését fogja Kamimura.

41:30
    Néha kicsit tétovának tűnnek a lányok, Jókai-Szilágyi sem tudta néhány pillanatig mit kezdjen az előtt szabadon csúszó koronggal.

40:30
    Harcosan kezdődik a zárójátékrész is, sok a pontatlan passz.

40:01

Igazán gólzáporos harmad volt a második. A magyar csapat egy emberelőnyös góllal egyenlített, majd pár másodperccel később már nálunk volt a vezetés. Nem kellett sok azonban a japánoknak, a harmad derekán 4 perc alatt háromszor is mattolták Némethet, ezzel 2 gólos előnnyel vonulhatnak szünetre a csapatok.

40:00

39:50
    Grkovicé a harmad utolsó lövése, sajnos könnyedén fogja Kamimura.

38:30
    Ungár megy el a bal szélen, de a játszótársak lemaradnak, így nem tud passzolni, míg végül szerelik a védők.

38:20
    Sakamoto szerez korongot a magyar kapu mögött, de megjátszani már nem tudja.

37:00
    Les (JAP)

36:30
    Pintér Lili ütőjéről pont a lövés pillanatában veszik le a korongot.

35:00
    Újabb japán helyzet. Toko lövése jön ki Némethről, szerencsére csapattárs ér oda legelőször.

34:30
    Tilos felszabadítás (HUN)

33:30
    Nem pihennek a japánok, ezúttal is Ukita próbálkozik, de Németh hárítani tud.

32:04
    Japán gólt szerzett!

Potyognak a gólok. Egy kapura lőtt korong jön ki szerencsétlenül Némethről és pont RUI UKITA elé pattan, aki nem tétovázik és a kapuba lő. Assziszt: Hattori és Tsukimoto

31:28

Egy távoli lövés teljesen meglepi Némethet és a teljes magyar védelmet. A gólszerző CHISATO MIYAZAKI.

31:24
    Újabb Enomoto próbálkozás, ezúttal Németh lepkésébe hullik a korong.

31:00
    Les (HUN)

30:30
    Enomotó lő fonákkal nagyon kiszorított helyzetből, de nem volt rossz a lövés, Némethnek a bárddal kell hárítani.

29:00

Egy gyors ellentámadásból egyenlítenek a japánok. A jobb kapuvas mellett álló MOE TSUKIMOTO pofozza a korongot a kapuba.

28:45
    Kiss lő a jobb oldalról, de a korong elkerüli a kaput.

28:15
    Tilos felszabadítás (JAP)

27:45

26:27

Az egyenlítő gól után támadásban marad a csapat, aminek egy újabb találat az eredménye. A kapu előtti kavarodásban HORVÁTH TIFANI elé kerül a korong, aki a felsőbe emel, ezzel átvesszük a vezetést. Assziszt: Krivi és Pintér L.

25:01

Egy már-már biztosnak látszó Kamimura védés után a kapus pont PINTÉR LILI elé teszi ki a korongot, aki a kapuba emeli azt. Asziszt: Medgyes. A góllal a vendégek kiegészülnek.

24:30
    Bár sikerült felállni, nagyon egy oldalon járatjuk a korongot, agy nehéz helyzetet kialakítani.

23:10
    Kiállítás a japánoktól. Ukita büntetése 2 perc gáncsolásért..

23:00
    Hattori lő középről, Németh spárgázva véd, a kipattanóval megindulnak a csatáraink.

22:30
    Pontatlanok a magyar passzok, így nehéz támadást építeni.Szerencsére a japánok sem sokkal jobbak, így egyik oldalon sem alakul ki helyzet.

21:25

21:10
    Medgyes bombája után a kapu mögötti plexin csattan a korong.

20:25
    A japánoké a harmad első kapura lövése. Toko passzol közvetlen közelről Németh ölébe.

20:01

Az első harmad kiegyenlített játékot hozott, a magyarok 11, míg a japánok 9 alkalommal lőttek kapura. Sajnos nekünk nem sikerült betalálni, míg ellenfelünknek igen, így az állás 1-0 az első játékrész után.

Az első percekben a tegnapi mérkőzéshez hasonlóan nagy elánnal kezdtek a lányok. Egy gólt sikerült is szerezni, azonban a kapu elmozdulása miatt a találat érvénytelen volt. Aztán a semmiből betaláltak a japánok. Ez kicsit visszavetette a mieinket, de a harmad további részében is igen agilisen játszott a csapat. Sajnos betalálni nem sikerült, pedig próbálkoztak a lányok becsülettel.

20:00
    Vége az első harmadnak.

19:30
    Még egy magyar lövés, ezúttal Németh Bernadett próbálkozott, de Kamimura megint hárítani tud.

19:00
    Pintér Lili száguld el a bal oldalon, de a beadásába belelép egy védő, a korong a kapu mögé pattan.

18:23
    A magyar csapat kiegészül.

18:00
    Kawashima lövésébe áll bele önfeláldozóan a magyar védő, a levágódó korongot sikerül a harmadból kilőni.

17:12
    Kurokawa lő kapura, Németh mamuttal hárít.

16:23
    Kiállítás a magyar csapatból. Kiss büntetése testtel lökésért 2 perc.

16:00
    Ukita korcsolyázik el a jobb szélen, de a magyar védők ki tudják szorítani, nincs helye kapura lőni.

15:30

14:30
    Kicsit pontatlanok most a lányok, bizonyára ők is érzik, hogy nagy a tét, de ennél nagyobb koncentrációra lesz szükség a mérkőzés hátralevő részében.

14:00
    Messziről lő Kurokawa, ez csemege Némethnek.

Sokat birtokolja a magyar csapat a kapu előtt a korongot, azonban a lövések előtti utolsó passzba valahogy mindig hiba csúszik.

13:25
    Odnoga zúdít mellé a kék vonalról.

12:48

12:30
    Végre sikerült felállni, de egy rövid passzba bele tudnak nyúlni a japán játékosok.

12:07
    Ungár a kapu torkában kap nagyszerű passzt, de nem tudja ellőni a korongot a kapus lábai között. Nagy helyzet maradt ki.

12:00
    Jókai-Szilágyi kapura löbbölt korongjára tenyerel rá Kamimura.

11:28
    Sajnos emberhátrányban is a japánok támadnak. Toko tüzel messziről, nem is rosszul, mert Némethnek tornáznia kell, hogy védeni tudjon.

10:48
    Kiállítás a japán csapatból. Seki büntetése gáncsolásért 2 perc.

10:30
    Kiss adja be a korongot Medgyesnek, aki azonban elüt fölötte.

09:50
    Horváth jobboldali megugrása után a beadott korong sajnos nem talál csapattársat, így ez a lehetőség is kihasználatlanul marad.

09:25
    Ukita próbálkozása után kellett Némethnek játékba avatkozni.

09:10
    Bedobás a magyar harmadban, szerencsére sikerül elhozni a korongot.

08:00
    Nem szabad feladni, tovább kell támadni, így is tesznek a lányok. Ezúttal Kiss lő kapura.

07:00

Tudnak viszont a túloldalon. Talán az első japán kapura lövésből gól születik. Németh tehetetlen volt HARUKA TOKO lövésénél. Assziszt: Ukita és Miyazaki

06:25
    Gyorsabbnak tűnnek a magyar lányok az ellenfélnél, ami egy ázsiai csapatnál nagy szó. Horváth Tifani iramodik meg a jobb oldalon, de sajnos lőni már nem tud.

05:10

05:00
    Németh Bernadett kékvonalas lövése után kell újfent védeni a japán kapusnak.

04:00
    Medgyes lövése pattan meg Kamimurán, majd esik szinte pont a kapus kezébe a korong.

03:45
    Az utóbbi másodpercekben felváltva birtokolják a csapatok a korongot.

03:10
    Les (HUN)

03:00
    A lányok a tegnapi mérkőzéshez hasonlóan, harcosan letámadnak az elején.

02:14
    A korong ugyan a japán kapuba került, ám a bíró a gólbíróval való egyeztetés után érvénytelenítette a találatot.

01:00
    Az első percekben a mieink birtokolják a korongot.

00:01

Japán: Kamimura (Tonosaki) – Tomita, Hattori, Ukita, Miyazaki, Toko – Sonoda, Kurokawa, Aoki, Taka, Enomoto – Kawashima, Tatsuma, Tsukimoto, Soda, Seki – Furuta, Ito, Sasno, Sakamoto, Nishi

Magyarország: Németh A. (Poltzer) – Németh B., Tóth, Krivi, Horváth, Pintér L. – Köles, Medgyes, Kiss, Dabasi, Grkovic – Pál, Odnoga, Ungár, Pintér H., Jókai-Szilágyi – Holzer, Nagy, Partos, Szelényi, Gottlibet

Játékvezetők: Meghan Mallette (CAN) – Kaire Leet (EST), Malene Skovbakke (DEN).

Bár tegnap mindent megtett a csapat a győzelemért, a legjobb formát mutatták az eddigi 3 mérkőzés közül, azonban az oroszok szerencsésebbek voltak és jobban bírták erőnléttel.
    Mivel saját jogon nem sikerült kiharcolni a bentmaradást, így a másik csoport utolsó helyezettjével, Japánnal, kell egy 2 győzelemig tartó párharcban kiharcolni azt. Az első mérkőzést ma rendezik, majd szombaton a másodikat (és vasárnap a harmadik felvonást, ha szükséges).
    Mindennél jobban szüksége van most a lányoknak a biztatásra, úgyhogy mindenkit várunk a Jégpalotában és a képernyők előtt.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.

urimate

Gólok és gólpasszok: 7. Toko (Ukita, Miyazaki), 29. Tsukimoto, 32. Miyazaki, 33. Ukita (Hattori, Tsukimoto) – 26. Pintér L. (Medgyes), 27. Horváth T. (Krivi, L.), 58. Horváth T. (Jókai-Szilágyi)

Japán2: Kamimura (Tonosaki) – Tomita, Hattori, Ukita, Miyazaki, Toko – Sonoda, Kurokawa, Aoki, Taka, Enomoto – Kawashima, Tatsuma, Tsukimoto, Soda, Seki – Furuta, Ito, Sasno, Sakamoto, Nishi

Játékvezetők: Meghan Mallette (CAN) – Kaire Leet (EST), Malene Skovbakke (DEN)