Kanada – Oroszország 1:0 (hosszabbítás vége) | Magyarország – Japán2 0:6 (vége) | Svédország – Finnország 2:3 (hosszabbítás vége)
USA – Csehország 3:1 (vége)
USA
3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Csehország
szombat 29.03.2014, 18:30U18 Női Világbajnokság

Azt már az U18-as női vb rajtja előtt is lehetett tudni, hogy a mezőny két legerősebb csapata a kanadai és az amerikai válogatott és az eredmények ezt igazolták is, ez a két csapat játssza a vasárnapi finálét!
    A harmadik helyért a csehek az oroszokkal játszanak, Finnország lett az ötödik, Svédország a hatodik, Japán a hetedik!
    A magyar lányok sajnos nyeretlenül zárták ezt a vb-t, így jövőre a divízió1-ben küzdhetnek majd!
    Egyelőre köszönjük a figyelmet Káposztásmegyerről, de tartsanak velünk holnap és persze a többi közvetítésünk során is, hiszen tudják, ha minket követnek, semmiről sem maradnak le! (20:33:54)

Az elképesztő mennyiségű amerikai helyzet és kapuralövés végül meghozta az eredményt; az utolsó 20 percben két gólt is lőni tudtak az amerikaiak és megnyerték a második elődöntőt!
    Az eredmény nem fejezi ki híven a két csapat közötti különbséget! Ennek ellenére a csehek minden dícséretet megérdemelnek tisztes helytállásukért!

60:00

59:31
    Még egy cseh tilos felszabadítás a végén!

59:01
    Belül az utolsó percen, kizárólag a csehek védőharmadában zajlik a játék továbbra is!

58:00
    Kettő perc még a végéig!

57:31
    Elképesztő, mennyi lövés megy a cseh kapura, most Bizal korongját kellett védenie Peslarovának!

56:45
    Bent maradt a korong a cseh védőharmadban a kiállítást követően is és így megint Peslarovának kellett védenie egyet!

56:38
    Ezt most kihúzták a csehek, kiegészültek!

56:20
    Williamson elől szedte fel a korongot a cseh kapus hölgy!

56:02
    Laing találta el balról az oldalhálót!

55:09
    Cianfarano jó cselek végén közelről lőtt, de Peslarova védett!

54:38
    Újabb amerikai emberelőny, akadályozásért Patkova kapott 2 percet!

53:55
    Roque lövése ment kapu mellé!

52:52
    Williamson középről lőtt, Peslarova védett!

52:18
    Marshall lövése kerülte el a cseh kaput!

51:57
    Ahbe jobbról kapura tett korongja akadt el a cseh kapusban!

51:08
    Zarzecki lőtt balról, nagy erővel a cseh kapu mellé!

50:00
    Tíz perc még a végéig, igen magabiztosnak tűnik az amerikai alakulat!

49:37
    Az Egyesült Államok gólt szerzett!
    Gólszerző KENT. Assziszt: Cianfarano. Megint Taylar Cianfarano adott egy jó passzt és MAKENZIE KENT lőtte közelről a cseh kapuba a harmadik amerikai gólt! 3-1

48:44
    Roque-t szerelték a csehek, szólója végén.

47:45
    Williamson felpattanó korongját csípte el Peslarova!

47:25
    Újabb cseh tilos felszabadítás!

46:55
    Mintha emberelőnyben lennének az amerikaiak!

46:31
    Tilosra ütötték a korongot a csehek!

45:50
    Baldwin bombaerős lökete zúgott el a cseh kapu mellett!

45:09
    Rodgers kapu mögül visszatett korongja volt pontatlan!

44:42
    Les miatt szabadult fel a cseh védőharmad!

44:03
    Peslarova most Lonergan közeli kísérletét hatástalanította!

42:51
    Baldwin bombája egy ütőn lelassult, így Peslarova menteni tudott!

42:28
    Rodgers közeli kísérletét mentette Peslarova a bárddal!

42:00
    Támadásban maradt az amerikai gárda!

41:12
    Gólszerző GILMORE. Assziszt: Cianfarano. Ezt már belőtták az amerikaiak! Taylar Cianfarano korongját REBECCA GILMORE nehéz szögből, jobbról lőtte a hosszú sarokba! 2-1

40:30
    Gilmore nem találta el jól a korongot a cseh kapu előtt!

40:01

A kapuralövési arány továbbra is hatalmas amerikai fölényt mutat 37:9 két harmad után – de az állás döntetlen!
    Viszont sok van még az amerikai emberelőnyből, meglátjuk, hogy a cseh védekezés továbbra is ilyen hősies lesz -e! Tartsanak velünk a harmadik harmadban is, amely rögtön kezdődik!

A második játékrészben is többet támadtak az amerikaiak, többet is lőttek kapura, de a cseheknek helyén volt a szívük és most nemcsak a kapusuk remekelt, hanem egy ellenakcióból egyenlíteni tudtak! Viszont ismét átúzodott egy amerikai emberelőny a következő harmadra és ebből még 1 perc 38 másodperc van hátra!
    Leszenek tehát még bőven izgalmak, érdemes velünk tartani a második szünet után is!

40:00

39:38
    Topolskát állítják ki egy felesleges szabaálytalanságért – gáncs – újra emberelőnyben az amerikaiak!

39:30
    Nagyon pontatlanul játszanak most az amerikai lányok!

38:58
    Wellhausen nagy lövésénél is helyén volt Peslarova!

38:29
    A túloldalon Peslarova védett egy szépet!

37:59
    Csehország gólt szerzett!
    Gólszerző PRIBILOVA. Ráfizettek az amerikaiak a sok kihagyott helyzetre! VENDULA PRIBILOVA ugrott ki egyedül és a szóló végén Burt alatt a kapuba talált! 1-1

37:33
    Williamson fonákja ment a cseh kapu mellé!

37:08
    Kiegészült az USA együttese!

36:40
    Végre egy cseh lövés; Laskova bombáját védte a mamuttal Burt!

36:00
    Egyelőre nem sok mindent tud kezdeni Csehország az emberelőnyével!

35:08
    Roque lökte fel a cseh kapu mögött az egyik védőjátékost, ki is állították 2 percre, a durva játék miatt! Fórban a csehek!

34:08
    Tilost ütöttek most az amerikai lányok!

33:52
    A lendületes Lonergan lőtt kapura középről, de Peslarova mellre fogta a korongot!

33:20
    Lesen akadt el egy amerikai akció!

32:37
    Kiegészültek az amerikaiak!

32:15
    Kolovratova távoli lövését mamutjával védte Burt!

31:46
    Magas bot miatt szabadult fel az amerikai kapu!

31:32
    Laskova lövése vágódott le az amerikai védőkről!

30:37
    Gilmore az iménti esetnél a jelek szerint odaütött az egyik cseh lánynak, kapott érte egy 2 perces büntetést!

30:37
    Gilmore lövése ment el a kapu mellett!

30:10
    Cianfarano bombáját is védte cseh kapus!

29:27
    Most egy picit kijött a szorításból a cseh együttes!

28:28
    Sullivan lőtt jobbról kapura, de Peslarova a helyén volt!

27:42
    Nincs kiállítás, csak egy buli a cseh védőharmadban!

27:42
    Áll a játék, egyelőre senki sem tudja, hogy miért!

27:06
    Roque cselsorozata végén, ha nehezen is, de tisztázni tudott a cseh védelem!

26:12
    Egy cseh támadás végén Forejtova lőtt középről kapura, de Burt biztosan védett!

25:02
    Lonergan lövése kerülte el a csehek kapuját!

24:21
    Kent fonákkal húzta kapura a korongot, de Peslarova ismét védett!

23:30
    Csak nagy nehézségek árán tudja kihozni a védőharmadból a korongot a cseh együttes!

22:33
    Zarzecki vitte be a korongot a cseh kapu előterébe, de közeli lövésénél jól zárta a szöget Peslarova!

21:45
    Vanisovát szerelték szólója végén a túloldalon!

21:20
    Samoskevich bombáját is védte Peslarova, aki egyelőre továbbra is remekel!

21:11
    Baldwin erős lövését fogta meg Peslarova!

20:36
    Laing korongját hárította a rövid saroknál a cseh kapus!

20:22
    Kiegészült a cseh csapat!

20:01

Hamarosan folytatódik a mérkőzés, maradjanak velünk!

Egészen elképesztő arányt mutat a hivatalos statisztika, 21:1 volt a kapuralövési arány az első harmadban az amerikaiak javára!
    Ezek fényében kisebbfajta csoda, hogy 1-0 az állás, de még 22 másodperc van hátra az amerikai emberelőnyből!

Nagy fölényben van eddig az amerikai csapat, de elsősorban a cseh kapusnak, Klara Peslarovának köszönhetően eddig csak egygólos az előnyük! Viszont egy kicsivel több mint 20 másodpercig még emberelőnyben lesz a második harmadban az Egyesült Államok együttese, meglátjuk, hogy ki tudják -e ezt húzni a csehek!
    Tartsanak velünk a szünetet követően is!

20:00

19:50
    Laing lövése ment kapu fölé!

19:06
    Roque közelről nem tudta Peslarova mellett beütni a korongot!

18:21
    Tejralova jutott a kiállítás sorsára gáncsolásért, ismét amerikai emberelőny!

18:07
    Kent közeli lövését kellett védenie Peslarovának!

18:00
    Kettő perc még az első harmadból, egyelőre egy góllal vezet az amerikai csapat!

17:25
    Ezúttal viszont egy amerikai indításnak szánt korongból lett tilos felszabadítás!

16:30
    Megint beszorul harmadába a cseh csapat!

14:48
    Egy szépen kijátszott amerikai akció végén Marshall lőtt közelről a csehek kapuja mellé!

14:09
    Laing remek lövését is védte a cseh kapus!

13:40
    Megint Peslarovanak kellett hárítania!

13:34
    Kent balról bombázott kapura, de Peslarova mellre fogta a korongot!

13:09
    Maskova kínálta meg egy lövéssel Burt-öt, de az amerikai kapus a helyén volt!

12:16
    Forejtova próbálkozott a túloldalon, de lövése kapu mellé ment!

11:00
    Egyfolytában a cseh harmadban zajlik a játék!

10:02
    Williamson a kapu torkából helyezett kapura, de Peslarova hárított!

9:17
    Megint Peslarova volt munkában!

8:57
    Cianfarano egészen közeli fonákját védte a cseh kapus!

8:18
    Zarzecki középre lőtt korongja ment el mindenki előtt!

7:35
    Rodgers nagy lövését hárította Peslarova!

6:50
    Lonergan egészen közelről alig lőtt a cseh kapu mellé!

6:10
    Újabb cseh játékost, Ledlovát kell ápolni!

5:40
    Egy ütközést követően Topolskát kellett letámogatni a jégről! Jobbulást kívánunk Neki!

5:00
    Gólszerző BALDWIN. Assziszt: Williamson. Belőtték a fórt az amerikaiak! Taylor Williamson korongját SYDNEY BALDWIN helyezte közelről a kapuba! 1-0

4:50
    Wellhausen lövése jött ki a kapu torkából!

4:09
    Laskova ül ki 2 percre testre ütésért, emberelőnyben az USA együttese!

3:47
    Laskova elől kellett a kapujából kikorcsolyázva menteni Burt-nek!

2:42
    Wellhausen elől szedte fel a korongot Peslarova!

2:33
    Meglepetásre az amerikaiak ütötték ki tilosra a korongot!

1:47
    Lesen akadt el a csehek ellenakciója!

1:20
    baldwin elől szabadított fel a cseh védelem!

0:45
    A veszélyesen kapura törő Kent elől tudott menteni Peslarova!

00:01

Szép számban jelen vannak a lelátón az amerikai- és a cseh szurkolók! Van tehát hangulat itt Káposztásmegyeren, annak ellenére is, hogy a magyar lányok már befejezték szereplésüket és kiestek a divízó 1-be!
    Tartsanak tehát velünk ma este is!

Piros mezben játszik majd a cseh-, míg fehér felsőben az amerikai válogatott!

USA: Burt(O'Neil) – Dunne, Rolfes, Kent, Laing, Cianfarano – Baldwin, Keller, Williamson, Lonergan, Gilmore – Bizal, Marshall, Roque, Wellhausen, Rodgers – Skarzynski, Samoskevich, Sullivan, Zarzecki, Ahbe. Szövetségi edző: Jeff Kampersal

Csehország: Peslarova(Zechovska) – Tejralova, Kolovratova, Ledlova, Laskova, Pribilova – Brotankova, Zikova, Bukolska, Vanisova, Maskova – Hola, Zednikova, Patockova, Walicova, Forejtova – Bartosova, Patkova, Topolska. Szövetségi edző: Jan Fidrmuc

Játékvezetők: Meghan Mellette(kanadai) – Bettina Angerer(osztrák), Jana Habanova(szlovák).

Az amerikaiaknál mindenki a "fedélzeten", tehát valamennyi benevezett játékos ott lehet a jégen ma is, míg a cseheknél Vopravilova és Pelikanova sem játszhat ezúttal, így az Ő negyedik soruk ezúttal "csonka" lesz!
    De ne legyenek kétségeink kedves olvasóink; a szívós csehek biztosan mindent megtesznek majd a sikerért a favorit USA ellen!
    Érdekes meccs várható, tartsanak tehát velünk ezúttal is!

Már bemelegített az U18-as női jégkorong világbajnokság második elődöntőjének két résztvevője, az amerikai és a cseh válogatott!
    Már csupán néhány perc és elkezdődik az a mérkőzés, melyen eldől, hogy melyik együttes játszhatja a vasárnapi finálét a kanadai lányok ellen!

Szombaton már a fináléba kerülés lesz a tét Káposztásmegyeren! A centerpálya esti mérkőzésén, a második elődöntőben az Amerikai Egyesült Államok csapata abszolút favoritnak számít Csehország együttesével szemben!
    Az amerikaiak a mi csoportunkból jutottak tovább, egyenesen a legjobb négy közé, három sima győzelemmel, húsz gólt ütve és csupán egyet kapva! Ez mindennél többet mond a csillagos-sávos együttes erejéről!
    A csehek a tavalyi vb-n elért negyedik helyezésüket követően ismét ott vannak az elődöntőben, Ők a másik kvartettben végeztek a második helyen és a negyeddöntőben három góllal – a végén üres kapus találattal – verték a svédeket!
    Az eddigiek alapján, tekintettel a mutatott játékra és a tudásbeli különbségekre, hatalmas szenzáció lenne, ha nem USA-Kanada döntőre kerülne sor vasárnap!
    Kövessék figyelemmel a mérkőzéseket itt, nálunk!
    Jó meccset/meccseket és kellemes kikapcsolódást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 5. Baldwin (Williamson), 42. Gilmore (Cianfarano), 50. Kent (Cianfarano) – 38. Pribilova (Vanisova)