29:18 (16:9)
IFK Kristianstad
szombat 29.03.2014, 16:00 • Újszegedi Sportcsarnok, Szeged • EHF Kupa

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (17:28:28)

Elég egyoldalú mérkőzésen aratott fölényes, 11 gólos győzelmet a Pick Szeged utolsó csoportmérkőzésén, svéd ellenfelével szemben. Már az első félidőben, gyakorlatilag az első percekben eldőlt a mérkőzés, szinte csak a különbség volt kérdéses a kemény hazai védekezéssel szemben gyakran teljesen tanácstalan vendégekkel szemben. A szimpatikus svédek elleni siker azt jelenti, hogy a Pick Szeged bejutott a legjobb nyolc közé az EHF-kupában.

60
    Mérkőzés vége. (29:18)

60
    Larholm passzával Ilyés már nem tud időben betörni balról, megszólal a duda. (29:18) (29:18)

60
    Madsen nagy bejátszását LINDSKOG lövi beállóból a bal felső sarokba. (29:18) (29:18)

60
    Ilyés passzát ANCSIN középről, betörés végén lövi a léc alá. (29:17) (29:17)

59
    Madsen passzát LARSSON lövi a kapu közepébe a jobb szélről. (28:17) (28:17)

58
    A Larssonnal szemben szabálytalan Vadkerti kap kétperces kiállítást. (28:16) (28:16)

58
    Ancsin átlövése hatalmas felső kapufa, a svédeké a labda. (28:16) (28:16)

57
    A középkezdés utáni gyors svéd akciót LINDSKOG fejezi be góllal szintén beállóból. (28:16) (28:16)

57
    Ilyés remek bejátszását VRANJES lövi be beállóból. (28:15) (28:15)

56
    Ancsin nagy lövését fogja Lucau, miként a túloldalon Tatai is Olsson átlövését. (27:15) (27:15)

56
    Larholm kap szabaddobást bal kettőben. (27:15) (27:15)

56
    Ellépték a svédek, indulhat a Pick. (27:15) (27:15)

55
    Cederholm rizikós passza után Pettersson kap szabaddobást beállóban. (27:15) (27:15)

55
    Ilyés labdája hosszú a bal szélre Vadkertinek, a svédek támadhatnak. (27:15) (27:15)

54
    Ancsin hiába talál be, Vranjes szabálytalan zárása miatt indulhatnak a svédek, de Larsson jobb szélről lőtt ziccerét védi Tatai. (27:15) (27:15)

53
    Cederholm bejátszását Pettersson lövi fölé beállóból. (27:15) (27:15)

53
    Larholm hatalmas bejátszása után Vranjes ront ziccert beállóból, Lucau bravúrral védett. (27:15) (27:15)

Attila Varsányi

OTP Bank - PICK Szeged: 12 Tatai, 16 Mikler – 5 Mindegía, 7 Vadkerti, 8 Källman, 10 Larholm, 11 Gidai, 14 Prce, 17 Zubai, 18 Ilyés, 19 Balogh, 21 Blazevic, 24 Czina, 34 Lasica, 77 Vranjes, 90 Ancsin. Edző: Juan Carlos Pastor
    IFK Kristianstad: 1 Beutler, 12 Lucau – 2 Lindgren, 4 Olsson, 11 Larsson, 13 Gudmundsson, 15 Jepson, 17 Röxner, 18 Pettersson, 21 Cederholm, 23 Madsen, 26 Lindskog. Edző: Ola Lindgren

Játékvezetők: Angelos Argyridis, Christos Mouttas (CYP)