Ferencváros Bp. ESMTK – Dab.Docler 2:1 (vége) | DVTK Jegesmedvék – Fehérvár AV19 2:5 (vége)
Ferencváros Bp. ESMTK
2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Dab.Docler
vasárnap 30.03.2014, 13:30 • Miskolci Jégcsarnok • Borsodi Magyar kupa

Véget ér a mérkőzés, a nem túl magas iramú, tét nélküli találkozót a Ferencváros nyeri megérdemelten 2-1-re, így egy szép győzelemmel búcsúztatják a szezont. A Dunaújváros pedig kupagyőzelemmel teszi ugyanezt, ez a vereség a Fehérvár és a Miskolc legyőzése után abszolút belefért Ladányiéknak, akik kiváló teljesítményt nyújtottak tegnap és tegnapelőtt is, így teljesen megérdemelten hódították el 2014-ben a Magyar Kupát! Gratulálunk nekik!

Köszönöm a figyelmet, tartsanak velünk 17 órától is, amikor az ezüstérem sorsáról dönt a Miskolci Jegesmedvék és a SAPA Fehérvár AV19 csapata. (15:31:17)

60:00

59:10
    Lindquist lövi ki a kapu elől a korongot kétségbeesetten.

59:31
    Le is hozták Kiss Tamást, üres a kapujuk.

59:30
    Magasabb fokozatba kapcsoltak a piros-fehérek, időt is kér most Stephan Lundh. Bár tét nincs, azért úgy tűnik szeretnének egyenlíteni.

58:10
    Németh Péter lövését védi lábbal Kiss Tamás.

57:00
    Kiegészül a DAB.

56:34
    Tumultuózus jelenetek Kiss Tamás kapuja előtt, Potila próbálta bekotorni a pakkot kapussal együtt, amit a dunaújvárosi védők nehezményeztek, így kisebb nézeteltérés alakult ki, amelyet hamar rendeztek a felek.

55:50
    Sijka tüzel éles szögből, de nem tudja meglepni Kiss Tamást.

54:50
    Huba kap két percet akadályozásért.

54:40
    Kiss Ákos távoli lövését védi takarásban Meravy.

54:05
    Vaszjunyin cselezné magát lövőhelyzetbe, de nem jön össze neki.

53:31
    Hüffner lövését fogja meg másodjára Meravy.

53:10
    Hüffner lövi ki a korongot a kapu elől, tilos felszabadítás lett belőle.

52:20
    Lindgren lő mellé nyolc méterről.

51:30
    Pavuk tüzel messziről, Meravy véd ismételten.

50:30
    Somogyi lő tíz méterről, nem sokkal fölé.

49:55
    Mestyán tálalna középre balról, de nem talál csapattársat.

48:45
    Szabados lő éles szögből, Meravy véd.

48:20
    Sjödin tüzel távolról, Kiss Tamás üti ki.

47:45
    Kiegészül a Dunaújváros, emberhátrányuk két perce alatt is csak nekik volt helyzetük.

47:10
    Peterdinek is jut egy emberhátrányos ziccer, két méterről lövi bele Meravyba.

46:20
    Kifejezetten veszélyes emberhátrányban a DAB, ezúttal Pavuk rontott rá Meravyra és bár passzolhatott is volna, a lövést választotta, de nem helyezett elég jól.

45:50
    Azari szerez korongot és indul meg, egészen a kapuig jut, de Meravy mellett nem tudja már ellőni.

45:29
    Szappanos Dávid a kiállított nem megengedett testjátékért.

45:00
    Ladányi bombáz éles szögből, Meravy azonban résen volt.

44:05
    Pavuk lódul meg, majd megpróbál meghúzni egy cselt Lencséssel szemben, de nem jön össze, így lövőhelyzet sem alakul ki.

43:20
    Ladányi passzol jobbról középre, Peterdi nem tudta már kapura irányítani a lövést Ericsson szorításában.

42:15
    Pavuk cselezi be magát a kapu közelébe, majd centerezne balról, de Szappanos lemarad a passzról.

41:20
    Sijka kezeli le rosszul Mestyán hosszú passzát, így elúszik a lehetőség, pedig ebből helyzet lehetett volna.

40:35
    Pál gyorsít fel a bal szélen, de Lindgren elüti előle a korongot mielőtt lőhetne.

40:01

Újra a jégen a főszereplők, kezdődhet a harmadik felvonás!

Vége a második harmadnak, a Ferencváros volt valamivel motiváltabb ebben a játékrészben és hiába szerzett Somogyi révén vezetést a Dunaújváros, talpra tudta állni, egy kettős előnyből kiegyenlítettek, majd a vezetést is átvették. 2-1-ről várjuk tehát a folytatást, negyedóra múlva jön a harmadik játékrész.

40:00

39:50
    Vaszjunyin fordul be balról a kapu elé, de nem tudja közelről benyomni a korongot, Kiss Tamás épphogy, de odaért a bal alsóhoz.

39:09
    Gól, vezet a Ferencváros!! DUSAN SIJKA lépett ki Mikael Potila remek passzával középen, egy az egyben rávitte Kiss Tamásra, majd másfél méterről bevágta a jobb felsőbe a pakkot! 2-1!

37:30
    Sjödin passzol balról középre, Dancsfalvi nagy helyzetben tüzel négy méterről, Kiss Tamás bravúrral véd.

36:12
    Gól, egyenlít a Ferencváros! Góllá érett a kettős előny, NÉMETH PÉTER vállalta el a lövést nyolc méterről, Kiss Tamás hiába ért bele, a kezéről a kapuba csorgott a pakk, benne volt a találatban az Acélbikák hálóőre.

35:50
    Megint Berta lő és Kiss Gábor zavar, de ezúttal sem sikerül bekotorni a korongot.

35:10
    Berta lövésébe piszkál bele veszélyesen Kiss Gábor, de nincs gól.

34:53
    Azari is kiül két percre, kettős emberelőnyben az FTC:

34:20
    Pavuk kap két percet a játék késleltetéséért.

33:30
    Berta Ákos lő a blokkba, majd a kipattanóval Szappanos indul meg, de nem tudja egy az egyben megverni Meravyt.

32:45
    Potila fordul be és tüzel szép mozdulattal, de Kiss Tamás ismét hárít.

31:50
    Szappanos vállalkozik tizenegy méterről, egy jó méterrel fölé durrant.

30:20
    Vaszjunyin szólózott be a kapu elé, estében még el is tudta kotorni Kiss Tamás mellett, de a kapu mellett is.

30:02
    Lindgren kínálja meg Meravyt egy lökettel a kék vonalról, a kapus szépet védett.

29:20
    Kiss Gábor lőtte el tíz méterről Gröschl lába között a pakkot, Kiss Tamás takarásban volt, nagyot kellett védenie.

28:41
    Hüffner tüzel balról, éles szögből, nem okoz nagy gondot Meravynak.

28:00
    Somogyi csinál meg egy ügyes cselt, de addig keresi a lövőhelyzetet a kapu elé húzva, míg végül szerelni tudják.

26:55
    Berta távoli lökete nem jelent gondot Kiss Tamásnak.

25:55
    Sijka passza Kiss Gábor mögé érkezik, így nem alakul ki helyzet.

25:30
    Kiegészül a Ferencváros, a DAB nem tudott élni a lehetőséggel

25:05
    Hüffner próbálkozik rövid időn belül kétszer is a kék vonalról, mindkétszer a blokkba püföli a korongot.

24:25
    Erdélyi lőtt passzából lett tilos felszabadítás, noha innen úgy tűnt, hogy beleért még Somogyi.

24:01
    Ladányi próbálkozik éles szögből, de Meravy résen van.

23:29
    Dusan Sijka kapja a meccs második büntetését, bottal akasztásért.

23:20
    Huba kínálja meg Meravyt messziről, lábbal véd a kapus.

21:50
    Erdélyi tüzel messziről, kevéssel mellé.

21:03
    Gól, vezet a Dunaújváros! Pavuk Attila passzol jobbról a középen érkező SOMOGYI BALÁZS elé, aki senkitől sem zavartatva öt méterről bevágja a bal felsőbe a pakkot!

20:25
    Lindgren gyenge lövése csúszik el a kapu mellett.

20:01

A csapatok már a jégen, kezdődhet a második felvonás!

Véget ér az első harmad, nem szaggatják le egymásról a mezt a játékosok, csendes, gól nélküli húsz percet zártunk. Ez természetesen nem is meglepő, hiszen mindkét együttes helyezése végleges immár, abban reménykedhetünk, hogy a folytatásban a felszabadult játék dominál majd és elkezdik végre a gólokat is termelni. Negyedóra múlva jön a második játékrész, tartsanak velünk továbbra is.

20:00

19:51
    Mestyán lőne messziről, a blokkról a palánkon túlra pattan a korong.

19:05
    Megkezdődött a harmad utolsó perce, az iram még az eddigihez képest is csökkent.

18:30
    Szappanos centerezéséről marad le centikkel Peterdi.

18:00
    Kiss Gábor próbálna megindulni a jobb szélen, de hamar elakad a vonalbíróban.

17:30
    Balról, éles szögből Azari lövi be a pakkot középre, Meravy kapja le a levegőből.

16:57
    Erdélyi távoli lövését védte nagy bravúrral Meravy.

16:20
    Kiegészül a Dunaújváros, magabiztosan kivédekezték a hátrányt.

15:50
    Feil tologat a kapu mögött, aztán belövi középre, de nincs érkező csapattárs.

14:55
    Peterdi szabadul ki egy kontra erejéig, lövését nagy üggyel-bajjal hárítja Meravy.

14:30
    Berta lövi be a kapu elé a korongot, ahol Kiss próbálja bekotorni, sikertelenül.

14:18
    Hruby gáncsol nagyot, megkapja a két percet érte.

13:24
    Győri Tamás bombáz tizenkét méterről, Kiss Tamás magabiztosan véd, ki sem jön róla a korong.

12:45
    Huba lövi be a kapu előtti tömörülésbe a pakkot a kék vonalról, de nem okoz veszélyt.

11:50
    Próbálna passzokkal előrenyomulni a Fradi, de folyamatosan pontatlan átadások érkeznek csak a támadó harmad felé, amiket könnyen lefülelnek az újvárosiak.

11:10
    Somogyi kap jó passzt a kapu mögül és tüzel négy méterről, Meravy bravúrral véd.

10:50
    Vaszjunyin fordul be jobbról a kapu elé, de az utolsó pillanatban elcsenik tőle a korongot.

10:03
    A dunaújvárosi kapuban landolt a korong, de érvénytelen a találat, marad a 0-0.

9:55
    Potila lövi bele Kissbe a ziccert közelről.

9:22
    Peterdi kap pontos hosszú passzt, de lesre korcsolyázott, így oda a helyzet.

8:40
    Pál Zoltán lövése akad el a kapusban. Közepes iramú, kiegyenlített találkozó eddig.

7:25
    Gröschl lapos lövése csúszik el a bal oldali kapuvas mellett.

6:50
    Berta távoli lövése perdül kapu fölé a blokkról.

6:05
    Vaszjunyin próbálja meglepni éles szögből Kisst, nem jön össze.

5:20
    Németh blokkjáról pattan ki a korong a büntetőpadra.

4:45
    Mestyán kap bele Kiss Ákos passzába, amire ketten is érkeztek volna, de így lemaradtak róla középen.

3:55
    Peterdi csinál meg egy szép cselt, aztán tüzel hat méterről, Meravy ismét a helyén.

3:20
    Dancsfalvi lő középről, Kiss véd.

2:40
    Léránt előkészítése után Kiss lőhet közelről, de a vasat találja el.

2:20
    Lencsés tilos felszabadítása után buli Meravy kapuja előtt.

1:30
    Potila húzott be a kapu elé jobbról, de nem tudott jó lövőhelyzetet kiharcolni.

0:50
    Szép összjáték végén Hruby tüzel hét méterről, Meravy véd.

00:01

A szombati játéknapon a Ferencváros rendkívül sima, 8-1-es vereséget szenvedett a Fehérvártól délután, míg a Dunaújváros este a Miskolc legyőzésével elhódította a 2014-es Magyar Kupát, így ezt a vasárnapi találkozót már az örömhokinak szentelheti a DAB.

Vasárnap délután, a 2014-es Magyar Kupa utolsó játéknapjának első mérkőzésén találkozik egymással a Ferencváros és a Dunaújváros csapata, akik már a MOL Ligából is jól ismerhetik egymást.

A nyolc randevú mérlege erőteljes újvárosi fölényt mutat, hat meccset nyertek az Acélbikák (mindet rendes játékidőben), a Fradi csak kétszer kerekedett fölül (egyszer hosszabbítás után).

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 13:30 - kor kezdődik.

Dénes Szarka

Gólok és gólpasszok: 37. Németh (G., Sijka), 40. Sijka (Potila, Lencsés) – 22. Somogyi (Pavuk, Papp)

Ferencváros Bp. ESMTK: Meravy (Budai) – Győri, Lindquist, Gibbs Sjödin, Pál Z., Dancsfalvi – Ericsson, Mestyán, Kiss G., Potila, Sijka – Lencsés, Berta, Feil, Németh, Vaszjunyin – Géczi, Wéber, Papp Cs.. Vezetőedző: Dobos Tamás
    Dab.Docler: Kiss T. (Sevela) – Lindgren, Huba, Ladányi, Peterdi, Szappanos – Erdélyi, Galanisz, Azari, Kiss Á. – Hüffner, Hruby, Gröschl, Pavuk, Somogyi – Papp, Szabados, Léránt. Vezetőedző: Stephan Lundh

Játékvezetők: Németh, Halassy – Pálkövi, Soltész