Németország – Magyarország_dup 31:24 (vége)
Németország
31:24 (16:13)
Magyarország_dup
szombat 05.04.2014, 20:15Felkészülési mérkőzések

Ez a mérkőzés is sima vereséget hozott, ennyivel talán azért voltak jobbak a németek, mert rengeteg labdát ajándékoztunk nekik, ami részben következménye volt a három újoncunk csatasorba állításának is, hiszen éles helyzetben még nem nagyon gyakorolhatták a támadásokat, ilyen erős ellenféllel szemben pedig kiváltképp nem. Fiataljaink azért nem játszottak rosszul, Bóka és Bodó is lőtt gólt, Székely pedig elsőrangúan védett a második félidőben. (21:48:57)

60
    Mérkőzés vége. (31:24)

60
    Újabb eladott labda után csíp el egy bejátszást Nagy László, indítja Bodót, de az újonc nem talál be a ziccerből. (31:24) (31:24)

59
    Eladott labda után még PEKELER is értékesít egy ziccert. (31:24) (31:24)

59
    KLEIN szép támadás végén talál be. (30:24) (30:24)

58
    HARSÁNYI pattintott lövése a hálóban. (29:24) (29:24)

58
    Ancsinnal szabálytalankodnak, hetest kapunk. (29:23) (29:23)

58
    Wiencek lövését védi most Székely, támadhatunk Nagy László irányításával. (29:23) (29:23)

57
    Glandorf átlövését védi Székely, de szabaddobással jönnek a németek. (29:23) (29:23)

57
    Eladott labda nálunk, Nagy kis híján visszaszerzi, de marad a labda náluk. (29:23) (29:23)

56
    Mocsai Lajos kér időt. (29:23) (29:23)

56
    Lékait lökik meg passz közben, lenn marad, cserét kér, rosszul esett. (29:23) (29:23)

56
    SELLIN belövi a ziccert. (29:23) (29:23)

55
    Lékai átlövése kijön a kapusról, eladják a németek a labdát, de utána mi is, indulhat Sellin. (28:23) (28:23)

54
    Sellin kapufája után támadhatunk. (28:23) (28:23)

54
    HARSÁNYI szépít a Zubainak megítélt hetesből. (28:23) (28:23)

53
    GLANDORF ezúttal a jobb sarokba talál. (28:22) (28:22)

53
    Glandorf átlövését védi Székely, de marad a labda náluk. (27:22) (27:22)

53
    Ismét átlövést fog a német kapus, támadhatnak. (27:22) (27:22)

52
    Császárt kell ápolni, le is ballag. (27:22) (27:22)

52
    Császár átlövését blokkolják, sarokdobás jön. (27:22) (27:22)

52
    SELLIN csapja be Császárt a szélen, be is talál. (27:22) (27:22)

51
    ANCSIN átlövése végre a német hálóban köt ki. (26:22) (26:22)

51
    WIENCEK eredményes lefordulásból, Ancsin lövése jött ki a kapusról. (26:21) (26:21)

50
    Mocssi Lajos időt kér. (25:21) (25:21)

49
    Wiencek, majd Sellin ziccerét is védi Székely! (25:21) (25:21)

49
    Bodó a szaggatottról lő, ez is a kapus zsákmánya. (25:21) (25:21)

48
    Galndorf lenn is marad, ápolják, de folytatja a játékot, Suchot viszont kiállítják a szabálytalanságért. (25:21) (25:21)

47
    GLANDORF átlövését nem tudja védeni Székely. (25:21) (25:21)

47
    BODÓ harmadszorra betalál, az első gólja a válogatottban! (24:21) (24:21)

46
    Az újonc Bodó lő hatalmas kapufát a blokk fölött, majd a következő lövését a kapus védi. (24:20) (24:20)

46
    KRAUS lő nagy gólt a szaggatottról. (24:20) (24:20)

45
    Székely kivédi Sellin bünetőjét! (23:20) (23:20)

45
    Feljövünk háromra, de hetest kapnak a németek belül védekezésért. (23:20) (23:20)

44
    HARSÁNYI értékesít egy ziccert. (23:20) (23:20)

43
    Kneule ziccerből lő kapufát, mi jövünk. (23:19) (23:19)

43
    Ancsin bejátszása pontatlan emberelőnyben... (23:19) (23:19)

43
    Pekeler áll ki szándékos lábért. (23:19) (23:19)

42
    Székely újabb remek védése után Bóka ziccerét védi Bitter. (23:19) (23:19)

42
    SZÖLLŐSI Ancsin passzából faragja a hátrányunkat, még emberelőnyből, Székely védése után. (23:19) (23:19)

41
    Emberhátrányban támadnak a vendéglátók. (23:18) (23:18)

41
    SZÖLLŐSI betalál Zdolik bejátszása után. (23:18) (23:18)

40
    Szöllősi talpon, folytatódik a játék. (23:17) (23:17)

40
    Danner áll ki két percre, Szöllősit üti meg, aki lenn is marad, ápolják. (23:17) (23:17)

40
    KRAUS elhajlásból lő a hálónkba, hattal vezetnek a németek. (23:17) (23:17)

39
    CSÁSZÁR betörés után szerzi a hetedik gólját. (22:17) (22:17)

38
    GLANDORF átlövése a hálónkban. (22:16) (22:16)

38
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Szöllősi (Magyarország). (22:17)

38
    BÓKA átejti a szélről Bittert, az első gólja a válogatottban! (21:16) (21:16)

38
    Glandorf bejátszását PEKELER értékesíti. (21:15) (21:15)

37
    Császár passzát nem tudja megfogni Ancsin, jöhetnek a hazaiak. (20:15) (20:15)

36
    Zdolik átlövését oldalra tolja Bitter, majd Ancsinéval megteszi ugyanezt. (20:15) (20:15)

36
    GLANDORF ismét ötre növeli a német előnyt. (20:15) (20:15)

35
    ZDOLIK második gólja, ezúttal Szöllősi bejátszásából. (19:15) (19:15)

35
    KRAUS átlövése a hálónkban. (19:14) (19:14)

34
    Székely véd egy átlövést, majd az ismétlést is a kipattanóból. (18:14) (18:14)

34
    Azonnal szépítünk ZDOLIK góljával. (18:14) (18:14)

33
    WEINHOLD betalál Székely hálójába. (17:13) (17:13)

32
    Nem találunk kaput átlövésből, jöhetnek a németek. (17:13) (17:13)

32
    SELLIN betalál a szélről, a tegnap mérkőzésen is jól muzsikált sajnos. (17:13) (17:13)

31
    Emberhátrányban kezdtük a második félidőt, Ancsin lövését blokkolják. (16:13) (16:13)

31
    Elkezdődött a második félidő. (16:13)

Ismét jól kezdtünk, 2:1-re vezettünk, de aztán nagyon elhúztak a németek, a félidő közepére zárkóztunk vissza, de a két három gólos német előny állandósult.

30
    Befejeződött az 1. félidő. (16:13)

30
    Belemenés Glandorfnál, indulni már nem tudunk... (16:13) (16:13)

30
    CSÁSZÁR talpról, takarásból lő a hálóba. (16:13) (16:13)

29
    Suchot ki is állítják a játékvezetők, emberhátrányban játszunk. (16:12) (16:12)

29
    DANNER szed össze egy bejátszást, betalál. (16:12) (16:12)

29
    CSÁSZÁR gyűjti be a Nagy lövése után a kipattanót, belövi a ziccert. (15:12) (15:12)

28
    Glandorf lő fölé a szaggatottról. (15:11) (15:11)

28
    Császár a jobb kapufát találja telibe a büntetőből. (15:11) (15:11)

27
    Szöllősi viszibe az embereket magával, hetes jön. (15:11) (15:11)

27
    GLANDORF betörés után talál be. (15:11) (15:11)

26
    CSÁSZÁR tekeri el a labdát a büntetőből Bitter mellett. (14:11) (14:11)

26
    Lékai végül kiharcol egy hetest Danerr mellett. (14:10) (14:10)

25
    Lékai betörésénél Danner védekezik belül, nincs hetes... (14:10) (14:10)

25
    ALLENDORF a negyedik gólját lövi, a büntetőt magabiztosan értékesíti. (14:10) (14:10)

25
    Glandorf ziccerét védi Tatai, de hetes jön... (13:10) (13:10)

24
    Lékai talpról lő 8 méterről, nem talál kaput. (13:10) (13:10)

24
    HAAS átlövésébe beleér Tatai, így is bent van. (13:10) (13:10)

23
    NAGY LÁSZLÓ átlövése a bal sarokban. (12:10) (12:10)

23
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Danner (Németország). (12:9)

22
    ALLENDORF válaszol azonnal. (12:9) (12:9)

21
    GULYÁS kínai végén talál be! (11:9) (11:9)

21
    GROETZKI az ötödik gólját szerzi, most eredeti posztjáról a jobb szélről. (11:8) (11:8)

20
    NAGY LACI visszahúzott átlövése Bitter hálójában. (10:8) (10:8)

20
    Mi támadunk, Nagy és Lékai is a pályán. (10:7) (10:7)

20
    Kneer átlövését védi Tatai (10:7) (10:7)

19
    Német időkérés. (10:7) (10:7)

19
    CSÁSZÁR remek betörés után szépít. (10:7) (10:7)

19
    Elhibázott támadás nálunk, Császár szerzi vissza a labdát. (10:6) (10:6)

18
    Kneer bejátszását Groetzki értékesíti. (10:6) (10:6)

18
    Tatai véd egy átlövést, marad a németeknél a labda. (9:6) (9:6)

17
    CSÁSZÁR a bal sarokba lövi a büntetőt. (9:6) (9:6)

17
    Wiencek áll ki ismét, hetest is kapunk, Zubaival szabálytalankodott. (9:5) (9:5)

16
    Kapufát találunk, ALNNEDORF indul, ziccert értékesít. (9:5) (9:5)

16
    Császár eladott labdája után WIENCEK talál be. (8:5) (8:5)

15
    Wiencek belemenése után nálunk a labda, de ápolni kell az átlövőt, aki végül folytatja a játékot. (7:4) (7:4)

15
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Vadkerti (Magyarország). (7:4)

15
    Zubai ziccerét védi Bitter. (7:4) (7:4)

15
    Nálunk a labda, jó lenne szépíteni. (7:4) (7:4)

14
    Weinhold passza pontatlan Allendorfnak. (7:4) (7:4)

14
    Támadó szabálytalanság nálunk. (7:4) (7:4)

13
    Ancsin nem talál a kapuba, de szabaddobást sem kap, támadnak a németek, de eladják a labdát. (7:4) (7:4)

13
    Ancsin marad lenn egy ütközés után, de folytatja a játékot. (7:4) (7:4)

13
    GROETZKI növeli a német előnyt. (7:4) (7:4)

12
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Such (Magyarország). (6:4)

12
    GULYÁS varázsolja a kapuba a labdát a szélről. (6:4) (6:4)

11
    Passzív alatt a németek, eladják a labdát. (6:3) (6:3)

10
    Wiencek kiáll két percre, a góllövővel szabálytalankodott. (6:3) (6:3)

10
    CSÁSZÁR remek átlövése a német hálóban. (6:3) (6:3)

10
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Wiencek (Németország). (6:2)

9
    Mocsai Lajos kér időt, okkal... (6:2) (6:2)

9
    Ilyés blokkolt lövése után GROETZKI indul, belövi az újabb ziccert a kiszolgáltatott Tatainak. (6:2) (6:2)

9
    ALLENDORF betalál a lerohanás végén. (5:2) (5:2)

8
    Bitter bravúrja után jöhetnek a németek. (4:2) (4:2)

8
    WEINHOLD visszahúzott átlövése a bal alsóban. (4:2) (4:2)

7
    Gulyás lép a vonalra ziccerben. (3:2) (3:2)

7
    KNEULÉT hagyjuk szabadon, 7 méterről talál be. (3:2) (3:2)

6
    GULYÁS jobbátlövőből eredményes. (2:2) (2:2)

6
    ALLENDORF is lerohanás végén talál be. (2:1) (2:1)

5
    GROETZKI belövi a ziccert. (1:1) (1:1)

5
    Eladott labda nálunk, indulnak a németek. (0:1) (0:1)

4
    Kneule ad el egy labdát, jöhetünk a támadással. (0:1) (0:1)

3
    ANCSIN be is talál a szaggatottról (0:1) (0:1)

3
    Passzív alatt játszunk, Ancsinra jön ki az átlövés. (0:0) (0:0)

3
    Tati védi Groetzki lövését, megvan az els őbravúr. (0:0) (0:0)

3
    Weinhold bejátszása pontalan, a túloldalon Ilyés hagy ki egy ziccert. (0:0) (0:0)

2
    Ütközés után marad lenn Such Timuzsin, de folytatja a játékot. (0:0) (0:0)

2
    Ilyés átlövésből nem talál kaput. (0:0) (0:0)

1
    Blokkoljuk Kneer lövését, támadhatunk. (0:0) (0:0)

1
    A németek kezdik a játékot. (0:0) (0:0)

1

20:18 Ahogy tegnap, ma is csúszással kezdődik a mérkőzés.

Ma este barátságos mérkőzésen fogadja Németország együttese a legjobb férfi kéziseinket.

Tegnap már találkozott a két csapat, a házigazdák 28-24-es győzelmével ért véget az a találkozó, de nem játszottunk alárendelt szerepet, némi kis bírói segítséggel az utolsó négy percben dobott hat (!) gólt a német csapat.

Számunkra ez a mérkőzés is a világbajnoki pótselejtezőre való felkészülést szolgálja, mint ismeretes júniusban Szlovénia ellen játszunk oda-visszavágót a 2015-ös katari vébén való részvételért.

Talán kis törleszteni valója is van csapatunknak a közönséggel szemben, hiszen az Európa-bajnokágon megoldotta a Mocsai-gárda a csoportból való továbbjutást, de a kirándulás végül dicstelen véget ért az osztrákok elleni vereséggel.

Két újonccal is bővült a válogatott keret azóta, a tatabányai Bodó Richárd és a balatonfüredi Bóka Bendegúz is bemutatkozhat a németek ellen.

A keret március 31. óta készül együtt Szigetszentmiklóson, a teljes névsor:

Kapusok: Mikler Roland (Pick Szeged), Tatai Péter (Pick Szeged), Székely Márton (Balatonfüred)
    Jobbszélsők: Gulyás Péter (MKB-MVM Veszprém), Harsányi Gergely (Grundfos Tatabánya)
    Jobbátlövők: Ancsin Gábor (Pick Szeged), Nagy László (MKB-MVM Veszprém)
    Irányítók: Császár Gábor (PSG Handball, francia), Lékai Máté (Celje, szlovén)
    Beállók: Schuch Timuzsin (MKB-MVM Veszprém), Szöllősi Szabolcs (Csurgó), Zubai Szabolcs (Pick Szeged)
    Balátlövők: Bodó Richárd (Grundfos Tatabánya), Ilyés Ferenc (Pick Szeged), Putics Barna (VfL Gummersbach, német), Zdolik Bence (Balatonfüred)
    Balszélsők: Vadkerti Attila (Pick Szeged), Varsandán Milán (B.Braun Gyöngyös), Bóka Bendegúz (Balatonfüred)

A német válogatott lemaradt a dániai EB-ről, de ez nem jelenti azt, hogy az ő keretük nem lenne elég erős, hiszen a világ legszínvonalasabb bajnokságából tudnak válogatni, ők barátságos mérkőzésekkel hangolódtak a tétmeccseikre. Ezeken jól is szerepeltek, tavaly november óta csak Ausztriától kaptak ki, a többi hét mérkőzésen nyerni tudtak.

Emlékezhetünk, hogy tétmeccsen legutóbb 2011-ben játszottunk velük, és szenzációs győzelmet arattunk, 27:25-re gyűrtük le őket.

2011-ben két barátságos mérkőzést játszottunk a németekkel, az egyiket ők, a másikat mi nyertük meg, ezzel most is kiegyeznénk, hiszen a tegnap meccset a németek nyerték, legyen a mai a mi napunk.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:15 - kor kezdődik.

Németország: Bitter – Allendorf, Kneer, Wiencek, Groetzki, Weinhold, Kneule, Haass, Kraus, Danner, Glandorf, Pekeler, Sellin, Klein
    Magyarország_dup: Mikler, Tatai, Székely – Gulyás, Ancsin, Nagy, Császár, Lékai, Harsányi, Schuch, Szöllősi, Zubai, Ilyés, Vadkerti, Bóka, Zdolik, Bodó