Magyarország
0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Lettország
vasárnap 06.04.2014, 19:00 • Ventspils Arena • Női Div. I/B VB

Nem sikerült a hazai csapatot, Lettországot megszorítanunk sajnos. Annak ellenére, hogy a lövések aránya szinte egyforma, 31:35 a mérkőzés során, csak néggyel lőtt többször kapura a lett válogatott, ebből azonban négy gólt tudtak szerezni, mi pedig a harmincegy kísérletünkből egyet sem.
    Holnap új lehetőség javítani Észak-Korea legjobbjai ellen, azt is élőben közvetítjük, tartsanak akkor is velünk!
    A végeredmény tehát: Magyarország – Lettország: 0-4!
    ---- (20:53:58)

60:00

59:24
    Horváth Tifani visszajöhetett, fél perc magyar emberelőny, hátha sikerül a becsületgól!

58:02
    Apsite Aija is a büntetőpadon két percig feltartás miatt. Ő már nem is jöhet vissza ezen a mérkőzésen. 4 a 4 ellen a csapatok.

57:24
    Horváth Tifani is kiáll két percre bodicsek miatt. Lett emberelőny következik.

55:00
    Kiegészült Magyarország.

53:00
    Pintér Lili két percre kiáll gáncsolás miatt. Lett emberelőny.

50:00
    Túl vagyunk a harmadik harmad felén, az állás változatlanul 4-0 a lettek javára.

Most már arra kell figyelnünk, nehogy túl nagy arányú vereséget szenvedjünk.

46:46
    Lettország gólt szerzett!
    Eldőlt a találkozó, már négy null oda.
    GECA-MILJONE INESE ismét a gólszerző! 0-4!!
    Gólpassz: Lagzdina Anna Katrina.

44:51
    Kiegészültek a lettek.

42:51
    Agare Sindija durvaság miatt kiállítva két percre. Magyar emberelőny.

40:01

Sajnos a magyar válogatott továbbra sem szerzett gólt, pedig kétszer is emberelőnyben játszhatott ebben a húsz percben. Ellenben a lettek kétszer is bevették Németh Anikó kapuját, tehát már 3-0 arányban vezet a hazai jégen játszó Lettország. Nagyon nehéz dolga lesz Magyarországnak, ha fordítani akar innen.
    Maradjanak velünk a záró harmadra is!
    ----

40:00

37:27
    Elúszni látszik a hajó, ANNA KUBLINA megszerzi a harmadik lett gólt is és lassan lejár a második harmad is. 0-3!
    Gólpassz: Ozmena Sarma.

30:35
    GECA-MILJONE INESE növeli a lett válogatott előnyét, alig egy perccel azután, hogy kiegészültek. 0-2 sajnos!
    Gólpassz: Miljone Liga, Dekmeijere-Trigubova Laila.

A lövésekben már mi állunk jobban, 19 magyar, 17 lett lövés, de sajnos az állás egyelőre 1-0 oda.

27:43
    Sarma Ozmena már a második kiállítását kapja, megint csak bodicsek miatt. 2 perces emberelőny a magyaroknak.

22:30
    Teljes létszámban a lett csapat

Átírták a statisztikában is, fél perccel a 2. harmad kezdete után történt a lett kiállítás.

A lövések aránya 13:15, szépen feljöttünk.

20:30
    A live stat szerint 39:30-kor kapta a kettő perces kiállítást Geca-Miljone, de vélhetően 20:30 az. Az ok bottal ütés.

20:01

22 másodpercet kellett volna még kihúznunk a szünetig, de nem sikerült, Miljone góljával vezet Lettország 20 perc játék után. A szünet után folytatjuk.
    ----

20:00

19:38
    MILJONE LIGA góljával az utolsó másodpercekben megszerzi a vezetést a lett válogatott. 0-1!!
    Gólpassz: Vasilevska Zanete.

A lövések aránya a harmad végéhez közeledve 9:14. Két egymás utáni emberhátrányt is megúsztunk szerencsére.

16:04
    Teljes létszámban a magyar csapat

A lettek már 12 lövésnél tartanak, de szerencsére nem tudták bevenni a kapunkat.

14:04
    Ahogy kiegészültünk, máris jön a következő kiállításunk, ezúttal Kiss Andrea kapja a két perces büntetést bodicsek miatt.

13:45
    Kiegészült a magyar csapat

11:45
    Most magyar kiállítás, Németh Bernadett bottal akasztásért áll ki két percre.

Mindkét együttes újabb 1-1 lövéssel jelentkezett, egyelőre sikertelenül.

A lövések aránya eddig 4:6, gól egyelőre nem született.

03:46
    A lett csapat kiegészült

01:46
    Ozmena áll ki két percre bodicsek miatt, emberelőnyben a magyarok.

00:01

Magyarország: Németh A. (Gegesy) – Medgyes, Trencsényi, Jókai-Szilágyi K., Brgles, Jókai-Szilágyi Zs. – Molnár, Kiss-Simon, Somogyi, Horváth, Pintér L. – Csiszér, Szlaby, Rónai, Kiss, Dabasi – Németh B., Dettrich, Ungár, Pintér H., Pártos

Lettország: Tetina (Vazne) – Kublina, Apsite Aija, Koka, Ozmena, Bicevska – Vasilevska, Zebere, Dekmeijere-Trigubova, Geca-Miljone, Miljone – Liepina, Hartmane, Agare, Lagzdina, Apsite Agnese – Neploskina, Abola, Krumina, Apse

Játékvezetők: Ruzickova Radka – Pagon, Tauriainen.

Vasárnap 19 órától kezdetét veszi a női divízió 1/B-s világbajnokság, ahol egyből a mély vízben találják magukat a lányaink, ugyanis a házigazda, a magasabb osztályból érkező Lettország ellen lépnek jégre. A magyar csapat a 21. a nemzetközi szövetség ranglistáján, a lettek öt helyezéssel előzik meg a mieinket, így kiegyensúlyozott összecsapásra számíthatunk.

Gömöri Csaba szövetségi kapitány ismertette a Jégkorongbloggal a bemutatkozás előtti helyzetet és a szombati eseményeket: “Hosszú utazás után este itteni idő szerint 17 órakor megérkeztünk a vb helyszínére. 18 órától már edzésünk volt, de azt gondolom, nem volt rossz ez így, hiszen Laci és Prohi, akik már előző nap megérkeztek, mindent megcsináltak és előkészítettek. Azt látjuk, hogy minket úgy kezelnek, mint feljutót, papíron a leggyengébbet ebben a divízióban, de azt hiszem, a pályán be fogjuk bizonyítani, hogy igenis van keresni valónk ebben a csoportban és kitűnő játékerőt képviselünk.

A lányok nagyon várják ezt az összecsapást, de az egész vb-t is, és azt hiszem, nagyon jó formában vannak. Az ellenfelek közül párat láttunk és azt kell mondjam, nagyon kiegyensúlyozott a mezőny. Mindenki képes a másikat legyőzni és ettől is lesz szép ez a vb. Vasárnap egy nagyon jó ellenfél vár ránk, aki tavaly egy osztállyal feljebb vitézkedett és nagy esélyese a tornának. De mi is azért jöttünk, hogy beleszóljunk az érmek sorsának alakulásába, így egy nagyon kemény meccs vár ránk a nyitónapon.”

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 20. Miljone (Vasilevska), 31. Geca-Miljone (Miljone, Dekmeijere-Trigubova), 38. Kublina (Ozmena), 47. Geca-Miljone (Lagzdina)

Játékvezetők: Ruzickova Radka – Pagon, Tauriainen