Levante UD
1:2 (0:2)
Athletic Bilbao
hétfő 07.04.2014, 22:00 • Ciutat de València • Primera División

Jól kezdett a Bilbao, egy kihagyott 11-es után szerencsés góllal szerzett vezetést, majd a félidő hajrájában megduplázta az előnyét.

A második félidőben egy elszántabb Levantét láttunk, de csak a szépítésre futotta nekik, ahhoz is a 11-est elhibázó San Jose kellett, akiről a kapuba perdült Garcia beadása.

Összességében a Bilbao megérdemelten nyert, tartja a biztosnak tűnő negyedik helyezést a táblázaton, a Levante is maradt a kilencedik helyen. (23:55:17)

90+3
    Barral fejel a bal sarok mellé egy éles beadást.

90+2
    Etxebarria ad be középre, Navas vetődve tolja meg a labdát, amely Aduriz lábáról kerül a védőkhöz, akik felszabadítanak.

90+1
    Juanfran veszíti el a labdát a Bilbao 16-osánál

90
    3 perc a ráadás.

90
    El Adoua kap remek labdát a a balösszekötő helyén, éles szögből, 14 méterről lő magasan fölé.

89
    Előreívelt labda a hazai kapustól, Barral szabálytalankodik a védőkkel a 16-os vonalánál, szabadrúgás kifelé.

88
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Barral (Levante Unión Deportiva), Iraizozt támadta szabálytalanul.

87
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Moran (Athletic Bilbao), Mateut rántja le a kezdőkörben.

86
    Az utolsó csere a vendégeknél, Susaeta helyett Toquero.

86
    Barral szabálytalankodik Susaetával a jobb szélen, szabadrúgás jön.

85
    Próbál nyomást gyakorolni a Bilbaóra a Levante, kevés sikerrel a vendégek kontráiban benne van a veszély mindig.

83
    Aduriz ereszt meg egy lövést középről, Navas véd.

83
    Balenziaga beadását higgadtan veszi le Rodas középen, majd kivágja a mezőnybe.

82
    A szöglet jobbról jön, Pinto perdíti kapura a rövid saroknál, de véd Iraizoz.

81
    Lopez bedobása jobbról, San Jose fejeli ki, majd egy éles beadást Diawara fejel a bal sarok mellé egy méterrel.

79
    Iturraspe helyére Etxebarria jön.

78
    Előreívelt labdát akrobatikus mozdulattal húz ki de Marcos a kapu elől, közben szabálytalanságot lát a játékvezető, szabadrúgás kifelé.

76
    A harmadik hazai csere: Xumatra helyére Diawara érkezik.

76
    de Marcos ível be jobbról, Muniain a hosszú sarokbál érkezik, de a közeli fejesét Navas szögletre hárítja!

75
    Balenziaga beadása balról, szabálytalanság a támadóktól, szabadrúgás kifelé.

74
    Barral rúgja meg hátulról de Marcost a felezővonalnál.

73
    Lopez indulna a jobb szélen, de lesről.

72
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Casadesus (Levante Unión Deportiva), San Josét könyökölte le.

72
    Moran ível fel labdát a védők vonalába, Juanfran fejeli haza Navasnak.

71
    Mateu szabálytalankodik a felezővonalnál Iturraspéval.

70
    Ismét Iker Munain kever a bal szélen, szerelik a védők, kihozzák a labdát.

69
    Muniain most a bal szélen húz el, jónak tűnik a beadása is, érkező támadó nincs középen.

68
    Szegény San Jose! Kihagyott egy 11-est, most meg lő egy öngólt...

67
    Levante gólt szerzett!
    Garcia megy el a jobb szélen, középre adna, MIKEL SAN JOSE teszi a lábát a labda útjába, amely így irányt változtatva a hosszú sarokba pottyan Iraizoz fölött! 1:2

66
    Muniain ível be jobbról, túl mélyen, kihozzák a védők a túloldalon.

65
    Muniain indítaná Adurizt a jobbösszekötő helyén, pontatlan a labda.

64
    Herrera fordul kapura, a 256 méteres lövését könnyedén védi Navas.

63
    Garcia ível be balról, Barral fejel 14méterről jócskán mellé.

62
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Garcia (Levante Unión Deportiva), de Marcos indítását állítja meg kézzel.

60
    Pinto szabálytalankodik az őt megelőző Susaetával a kezdőkörben.

59
    Barralt lökik el a 16-os jobb sarkánál a vendég védők, mehet tovább a játék.

58
    Kifejelt labdát lő rá kapásból Pinto 25 méterről, Iraizoz védi a középre tartó bombát.

57
    A Levante birtokolja most a labdát, nem jutnak helyzetig.

55
    Aduriz szabálytalankodik a védőjével a hazai 16-os vonalánál.

54
    Pinto felé ívelnek át egy labdát jobbról, az alapvonalról teszi vissza, Iraizoz fogja könnyedén.

54
    32 méteres szabadrúgást vállal el Garcia, a lövése a bal sarok mellett zúg el, de nem volt veszélyes.

53
    Pontatlan labdával indítják Xumetrát a jobb szélen, dobás a Bilbaónak.

52
    Eseménytelen mezőnyjáték zajlik ezekben a percekben.

50
    Moran 30 méterről kísérletezik lövéssel, felejtsük is el.

49
    Szöglethez jut a Bilbao, jobbról ível Susaeta, kifejelik a védők.

47
    Mateu szabálytalankodik a kezdőkörben, ebből is szabadrúgás lesz.

46
    De Marcos szabálytalankodik a bal szélen, szabadrúgással kezdődik a félidő.

46

46
    A szünetben csere a hazaiaknál, Diop helyére Pinto jön, Vyntrát Lopez váltja.

A Bilbao kezdett jobban, egy büntetőt ugyan elhibáztak, de Aduriz szerencsés góljával megszerezték a vezetést, ezután kiegyenlítettebb játék zajlott a pályán, de Aduriz másodszor is lecsapott, és a kétgólos bilbaói előny megérdemeltnek is nevezhető.

45+1

45+1
    Fontos pillanatban növeli az előnyét a Bilbao, lesz mit emészteni a szünetben a hazaiaknak.

45
    1 perc a ráadás.

45
    A Bilbao gólt szerzett!
    Iturraspe ível be balról, átszáll a védők feje fölött a labda, ARITZ ADURIZ az ötösről, középről fejel a bal sarokba! 0:2

43
    Muniain kapja a szöglet után a labdát, 28 méterről lő fölé/mellé.

43
    Vyntra ment szögletre a hosszú saroknál de Marcos beadását.

42
    Két beívelés gyors egymásutánban a vendégektől, tisztáznak a védők.

41
    A túloldalon ismét Aduriz lökését fújja le a játékvezető.

40
    Előreívelt labdánál szabálytalankodik Casadesus, szabadrúgás kifelé.

39
    Diop szereli Morant a felezővonalnál, átesik rajta a baszk, lenn marad Diop, de folytatja a játékot.

38
    Az előreívelt szabadrúgást kifejelik, Vyntra ismétel, ez is kijön a védőkről.

37
    Aduriz lép oda Mateunak a kezdőkörben.

36
    Susaeta szögletét Navas húzza le könnyedén.

35
    Muniain tesz le lövésre egy labdát Morannak, aki szorongatott helyzetből 25 méterről lő magasan fölé, de még hozzáér egy védő.

34
    Susaeta íveli előre a szabadot, nem veszélyes ez sem.

34
    Mateu szabálytalankodik a kapujától 32 méterre.

33
    Garcia íveli előre a szabadrúgást, gyatra lövés a vége az akciónak, kirúgás jön.

32
    Garciát buktatják a Bilbao kapujától 28 méterre, szabadrúgás jön.

31
    Rico helyett Moran a pályán.

31
    Rico ismét a földön, még az előző sérülést próbálják rendbe hozni, végül leballag a középpályás.

30
    De Marcos íveli előre a labdát, ez sem jó egyik társnak sem.

29
    Simao Mateu ível előre a saját térfeléről, kicsit céltalanul.

28
    Rico talpon, folytatódik a játék.

27
    Casadesus rúgja meg Ricót a kezdőkörben, akit ápolni is kell.

27
    Balenziaga ível be balról, Rodas kapásból a mezőnybe vágja a labdát.

26
    Juanfran fejel ki egy labdát Aduriz elől, de Marcos kapásból lövi el 25 méterről, nagyon mellé.

25
    Xumetra ad be jobbról, kicsit esetlen mozdulattal tereli kapura a labdát Casadesus, Iraizoz véd.

25
    Susaeta szöglete veszélytelen.

24
    Mateu szereli szögletre Susaetát.

23
    Muniain most a bal szélen viharzik el, de nem tud beadni, kirúgás jön.

23
    Adurizt hoznák játékba középen a 16-os előterében, de pontatlan a labda.

22
    Susaeta ballal, 20 méterről lő, elakad a védőkben a labda.

21
    Most a pálya közepén gyötrik egymást a csapatok, nincsenek helyzetek.

19
    Muniain jó csel után jobbról, 25 méterről lő, alig téveszti el a jobb felső sarkot!

18
    De Marcos íveli előre a labdát a szabadrúgás után, kifejelik a védők.

17
    Ricót lökik fel a kezdőkör közelében a hazaiak.

16
    A kimaradt büntető után elég gyorsan korrigált a Bilbao, még ha szerencsés góllal is.

15
    Susaeta ad vissza lövésre jobbról, ARITZ ADURIZ 13 méterről jobbal teszti kapura, Diop ér bele, és a lábáról a jobb alsó sarokba vágódik a labda, nem védhetett Navas! 0:1

14
    Rico balról ível keresztlabdát Muniain felé, Junafran tisztáz fejjel.

13
    Casadesus menne el a bal szélen, de marcos szereli oldalra.

12
    Mikel San Jose a bal sarok mellé lövi a büntetőt! Mekkora hiba!

11
    Muniaint buktatja a 16-oson belül Juanfran!

11
    11-est ítélnek a Bilbaónak!

10
    Diop íveli előre a szabadrúgást, Iraizoz ezt is lehúzza a kapuja előtt.

9
    Rico buktatja a kezdőkörben Mateut, szabadrúgás ez is.

8
    Vyntra szöglete jön jobbról, kifejelik, ismételhetnek a hazaiak, ezt lehúzza könnyedén Iraizoz.

7
    Aduriz könyökli le Diopot a hazai térfélen, szabadrúgás kifelé.

6
    Susaetát teszik ki az oldalvonalon túlra, nincs szabadrúgás...

5
    Jobb oldali beadás a hazaiaktól, megcsúszik egy fejen, és a középen érkező Xumetra 7 méterről kevéssel fejel a léc fölé!

4
    Susaeta íveli be a szabadot, kifejelik a védők.

3
    El Adoua szabálytalansága a jobb szélen, szabadrúgás a Bilbaónak.

2
    Herrera ad be jobbról, kivágják a védők.

1

22:00 Gyászszünet előzi meg a mérkőzést

A spanyol élvonal 32. fordulójának utolsó mérkőzésén a 9. helyen álló Levante a jelenleg negyedik Bilbaót fogadja.

A hazaiak mérlege 10-10-11 és egy győzelemmel megelőzhetnék a tegnap csak egy pontot szerző Valenciát, de reményük egy Európa Ligát érő helyre nagyon kicsi.

A Bilbao 16-8-7-es mérleggel rendelkezik, három ponttal előzi meg a Sevillát, egy győzelemmel tehát megtarthatná esélyeit a BL-selejtezőkre,

Egyik csapat sincs jó formában, az Athletic az utolsó öt mérkőzéséből egyet tudott nyerni, egy hete az Atletico Madridtól kapott ki odahaza, míg a Levante a Granada otthonában hosszú nyeretlenségi sorozatot szakított meg, és így talán bizakodva várja a ma esti összecsapást.

Egymás elleni összesített mérlegük kiegyensúlyozott, bár az utóbbi négy meccsükből hármat a Levante nyert, ez is erősítheti a hitüket, és ezzel talán tudják majd ellensúlyozni a Bilbao vitathatatlanul nagyobb tudását.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 22:00 - kor kezdődik.

Gólok: 67. Jose (öngól) – 15. Aduriz, 45. Aduriz

Lapok:   62. Garcia (LEV), 72. Casadesus (LEV), 88. Barral (LEV) – 87. Moran (ATB)

kimaradt büntető: 12. San Jose (ATB), kimaradt bünt.

Levante UD: Navas – Vyntra (46' Lopez), Rodas, El Adoua, Juanfran – Mateu, Diop (46' Pinto)– Xumetra (76' Diawara), Casadesus, Garcia – Barral

Cserék: Jimenez – Diawara, El Zhar, Karabelas, Lopez, Nagora, Pinto

Athletic Bilbao: Iraizoz – de Marcos, San Jose, Etxeita, Balenziaga – Iturraspe (79' Etxebarria), Rico (31' Moran) – Susaeta (87' Toquero), Herrera, Muniain – Aduriz

Cserék: Herrerin – Albizua, Etxebarria, Fernandez, Iraola, Moran, Toquero