Benfica – AZ Alkmaar 2:0 (vége) | Juventus FC – Olympique Lyon 2:1 (vége) | Valencia – FC Basel 5:0 (hosszabbítás vége)
Sevilla – FC Porto 4:1 (vége)
Juventus FC
2:1 (1:1)
Olympique Lyon
csütörtök 10.04.2014, 21:05 • Stade Gerland, Lyon • Európa liga

Idegenbeli győzelme után hazai pályán is győzni tudott a Juventus, így kettős győzelemmel jutott az Európa-liga elődöntőjébe.
    Dacára az 1:1-es első félidőnek, Pirlóék igazából az egész mérkőzésen kézben tartották a meccset, fölényük különösen a második játékrészben ütközött ki. Jóval többet birtokolták a labdát, illetve sorozatban vezették a támadásokat, a Lyon amolyan tessék-lássék alapon ugyan próbálkozott, de reális esélye nem igazán volt a továbbjutásuknak. Mvuemba veszélyes szabadrúgását Buffon védte, a második félidőben más komolyabb helyzete nem volt a vendégeknek.
    Összességében a Juventus megérdemelten ment tovább, az elődöntőben várhatják a sorsolást.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket! (23:03:02)

90+2
    Giovinco volt lesen, szabadrúgása kifelé a Lyon javára.

90+1
    Tolisso minden mindegy alapon próbálkozott meg egy lövéssel, 24 méterről jócskán fölé rúgta.

90
    Két perc lesz a ráadás.

89
    Gonalons lépett oda ellenfelének, sárga lap a "jutalma".

88
    Egy gyors hazai támadás végén balról középre adott labdát Giovinco hét méterről rúgta fölé.

87
    A hazaiak tartják a labdát, a Lyon előre húzódott labdát szerezni, de igazából kevés eséllyel teszik.

85
    Pogba hiába kapott jó labdát, már lesen volt. Szabadrúgás kifelé a Lyon javára.

84
    Umtiti buktatta ellenfelét, kapta is a sárga lapot.

83
    Mvuemba jobbról beívelt szöglete veszélytelen, középen könnyedén felszabadítanak a védők, majd azonnal megindulnak előre.

82
    Bedimo vágta előre a labdát, a hazai védők könnyedén tisztáztak.

81
    Marchisio buktatta ellenfelét, érkezett is a sárga lap.

80
    A balról beívelt hazai szabadrúgást középen kivágták a védők, majd Marchisio19 méterről szúrta kapura, de les miatt már a lyon jöhet kifelé szabaddal.

79
    Giovinco cselezgetett a bal oldalon, védője buktatta, szabadrúgással jöhet befelé a Juventus.