Ausztria – Magyarország 2:6 (vége)
Ausztria
2:6 (2:1, 0:2, 0:3)
Magyarország
hétfő 14.04.2014, 16:30 • ifj. Ocskay Gábor jégcsarnok, Székesfehérvár • U18 Div. I/B Férfi Világbajnokság

Az eleje rémálomszerűen indult, kettő góllal elhúztak az osztrákok, sokat számított, hogy még az első húsz percben sikerült szépítenünk. Elképesztő, hogy 0-2 után zsinórban hat gólt ütve tudtunk végül fölényesen győzni. A legjobb játékosnak Galló Vilmost választják a mérkőzésen! Szubjektív véleményem szerint még Arany Gergely is megérdemelte volna, mert rendkívül fontos pillanatokban védett többször is bravúrral.
    Ezzel tehát két meccs, két győzelem, kieséstől már nem kell tartanunk!
    Ausztria – Magyarország: 2-6!!
    Folytatás szerdán Lengyelország ellen, remélem hasonló sikerrel!
    Köszönöm figyelmüket!
    ---- (18:46:27)

60:00

59:30
    Az utolsó percben járunk. Ünnepelnek a nézők, két győzelemmel kezdjük a tornát!

58:57
    Magyarország gólt szerzett!!
    STIPSICZ tette középre balról és valakiről bepattant, vélhetően egy védőről. 6-2 Magyarország javára, a végén fölényessé vált a magyar győzelem!!
    Gólpassz: Vizi, Mazzag.

58:15
    Zúg a Ria-ria Hungária!! Arany véd közben egy távoli lecsorgó lövést a biztonság kedvéért, buli jön.

57:50
    Újra bent Müller, úgy tűnik, már nem bíznak az egyenlítésben a sógorok sem.

57:16
    ERDÉLY CSANÁD szerzett korongot a középpályánál, végig tudta vinni szólóban és középről az üres kapuba bombázott!! Szép volt fiúk, ez már megvan!! 5-2 ide!!

57:00
    Winkler lövését blokkoljuk majd ez a sorsa Huber lövésének is!

56:30
    A vendégek mestere időt kér. Elég korán lehozták a kapust, kb 5 perc volt még hátra akkor a meccsből. 3,5 percet kell még kihúznunk valahogy és akkor két győzelemmel rajtolnánk!

56:30
    Szabó szerzett korongot a bal oldalon, középre tette, Erdély lőtte volna kapura, de közben visszaért három védő és blokkolták az üres kapu előtt!

55:50
    Üres az osztrákok kapuja, lehozták a kapust egy mezőnyjátékosért, kvázi kettős előnyben vannak!

55:25
    Vizi üti ki egy időre.

55:05
    Ajj, ez most nagyon nem hiányzott, végre túl voltunk az egyik büntetésen, jön a másik azonnal.

54:58
    Kiegészültünk, de máris újra hátrány!! Stipsicz hagyja el két percre a játékteret, megdolgozunk védekezésben rendesen!

54:35
    Most Stipsicz üti ki, a visszahozott korongot Huber teszi kapura.

54:10
    Kragl Wachtert találja telibe, egy időre fel tudunk szabadítani, de már jönnek is a fehérek.

53:50
    Felálltak az osztrákok.

53:07
    Szerencsére, most az osztrákok is abba a hibába esnek, mint mi korábban, tilos felszabadítás emberelőnyben.

52:47
    Vokla Roland pihen két percig a magyaroktól. Faultolta Gaffalt nagy helyzetben középen. Lehet, hogy ezzel egy gólt akadályozott meg.

52:25
    Máris visszaszerzik a fehér mezesek, de nem tudnak kontrázni gyorsan.

51:50
    A kapunkhoz szögeznek az osztrákok, Arany védte Gaffal két lövését is, most kissé fellélegezhetünk.

51:20
    Erősen letámadnak az osztrákok már a mi harmadunkban is, góllövési kényszerük van, reméljük a védekezésünk továbbra is jó lesz.

51:05
    Szaller gyűjti be a korongot, 9 perc maradt a mérkőzésből.

50:22
    Arany zárta remekül a szöget, egy jobb oldali lövés Pöschmanntól, nem sikerült kihasználnunk az 5 perces emberelőnyünket.

50:00
    Láday lövésébe vetődött bele egy védő, kiegészülnek a fehér mezesek.

49:14
    Sajnos tilos felszabadítást követünk el emberelőnyben, nálunk a buli. Szerencsére megvan.

48:43
    Vizi tüzelt a jobb oldalról éles szögből, a végállomás Müller.

48:22
    Les a bal oldalon, a harmadon kívül a buli.

48:15
    Láday lövésébe vetődnek bele.

48:00
    Még mindig 2 perc az emberelőnyünkből, be kéne találni!

47:20
    Lökdösődősre vették a "vendégek", egyelőre rosszul viselik, hogy 2 gólos hátrányban vannak.

46:35
    Ki kellene használnunk ezt az emberelőnyt, és azzal nem maradna kérdés az utolsó 10 percre.

46:20
    Arany mentett meg minket újra, Wukovits vezette egyedül kapura, kapusunk azonban újra a helyén volt!

46:00
    Stipsicz tüzelt balról, pár centivel csorog el a bal kapuvas mellett!

45:05
    Mathias Hagen öt perc + végleges büntetést kap hátulról lökés miatt. Öt a négy ellen támadhatunk és reméljük Keresztúry hamarosan rendbe jön.

45:05
    Megsérült egy magyar játékos, Keresztúryt lökik irgalmatlanul a palánkra, csak segítséggel tudja elhagyni a pályát. Ez csúnya volt!

44:59
    Ahogy kiegészültünk, ellentámadásba lendültünk, GALLÓ VILMOS egy kavarodást kihasználva közelről kotorta a kapuba a korongot!! 4-2 Magyarország javára! (hivatalosan 2-4)

44:55
    Na végre, újra teljes létszámban a magyarok!

44:40
    De lassan telik le ez a hátrányunk!

43:55
    Kragl bombázza kapura középről a kék vonal közeléből, zúgó kapuvas, onnan pattan vissza a mezőnybe!

43:14
    Huberre nem figyeltünk középen, közelről tette kapura, Aranyról ez is kipattan szerencsére, majd meg is tudja fogni!

42:44
    Szabó Krisztián kap két perces büntetést, osztrák emberelőny következik, ezt meg kellene úsznunk!

42:39
    Arany hatalmas védése, Wukovits középről tisztán tüzelhetett!

41:40
    Arany hárít megint sikerrel, Gaffal tette bele az ütőjét egy keresztpasszba középen.

41:00
    Keresztpassz balról, szerencsére Zwerger pár centivel lemarad a hosszún, ez komoly helyzet volt!

40:20
    Továbbra is négy a négy ellen, mert a bunyó miatt, még 1-1 játékos mindkét csapatból a büntetőpadon.

40:01

Kettő-nullra nyertük ezt a harmadot, ezzel egyelőre sikerült megfordítani a mérkőzést a javunkra. Remekül játszottuk meg a nem túl sok helyzetünket, Arany több problémás helyzetnél védett pompásan. A sokkoló kezdés után most nekünk áll a zászló, de nagyon figyelni kell, még van húsz perc a meccsből.
    Jelenleg tehát 3-2 Magyarország javára, szűk negyed óra múlva folytatjuk!
    ----

40:00

39:28
    Újra nálunk a buli tilos felszabadítás miatt.

39:16
    Szabó adta el könnyelműen a pakkot a saját harmadunkban, Zwerger lecsapott rá és közelről kapura bombázott, Arany bravúrral hárított!

38:59
    Egyed és Baltram kisebb bunyója a magyar kapu mögött, kiállítás lesz a dologból. Mindketten kiállítva két percre durvaság miatt. Áthúzódó büntetések lesznek.

38:55
    Pilloni ravaszul kapura szúrta a bal oldalról, Arany figyelt.

38:06
    Tilos felszabadítás részünkről, most kissé beszorulunk a saját harmadunkba.

37:37
    Winkler maradt a jégen egy ütközés után, letámogatják, de szerencsére talán nincs nagy sérülés. Garáttal ütközött.

37:37
    Winkler lőtt balról jó szögből, Arany testtel tolta ki a korongot.

36:46
    Vizi iramodott meg a bal oldalon, a visszapasszra remekül érkezett ütemre VOKLA ROLAND, aki balról a kék vonal közeléből a kapuba bombázta!! 2-3!! Már Magyarország vezet!
    Gólpassz: Vizi.

36:10
    Paulwebber lövése közelről balról, Arany óriásit védett! Nem szabadul fel egyelőre a kapunk.

35:46
    A fehér mezesek harmadában a korong, Egyed nem tudott ráfordulni, majd Keresztúry tüzel balról, Müller végül rátenyerel.

34:41
    Végül Aranynak kell megfognia a korongot, Kirchschlager volt túl közel.

34:10
    Keresztúry a kék vonal közeléből tüzelt, Müller hősiesen tartja magát.

33:28
    Megint Erdély, újra közelről, kissé jobbról, Müller blokkolja a lövést, most nyomunk ebben a kiállítási időben.

33:15
    Erdély tüzelt távolról jobbról, Müller testtel hárított!

32:31
    Erdély Csanád közvetlen közelről lőtt kapura középről, Müller nem hagyott rést, megszerezte a korongot!

32:16
    Wolf jut a kiállítás sorsára, magyar emberelőny következik bottal akasztás miatt.

31:28
    Wolf korizott el a bal oldalon, majd átlépve a kék vonalat, tisztán lőhetett, Arany lekapta a lepkéssel!

31:22
    Galló visszatérhet, pontosan akkor, amikor Jakubitzka annyit készülődött lövéshez, hogy kicsusszant a korong egy centivel a harmadból.

30:45
    Mazzag is kiüti, egyelőre nincs osztrák lövés ebben a kiállítási időben.

30:00
    Vokla megszerzi emberhátrányban is, szóló a bal oldalon, majd egy szép bomba, Müller bravúrral lábbal hárít!

29:42
    Gaffal tüzelt balról, fejbe találja vele Aranyt, áll a játék, ahogy ez ilyenkor szokás. Minden rendben a magyar kapussal szerencsére.

29:22
    Szokás szerint magyar kiállítás, Galló Vilmos kerül két percre a büntetőpadra akadályozásért. Ausztria emberelőnyben.

29:07
    Sikerült egyelőre tehát két gólos hátrányból is felállnunk.

28:59
    A buli után KERESZTÚRY ERIK azonnal kapura bombázza és be is akad! Egyenlítünk! 2-2!
    Gólpassz: Kiss Zsombor.

28:55
    Vokla próbált egy gyors akció közben balra passzolni Szabónak, de belenyúlnak az átadásba. Végül tilos felszabadítás a fehérektől.

28:13
    Magyar akció, de sajnos les, Vizi csusszant be túl korán.

27:55
    Láday ért vissza Wachterrel, így nem tudott tisztán lőni, Arany pedig fogta a lövést.

27:30
    Most sikerült kiütni, csere és Stipsicz is visszatérhetett, megúsztuk! Közben osztrák tilos felszabadítás, a fehérek harmadában a buli.

27:00
    Folyamatosan nyomás alatt a magyar kapu, remélem megússzuk ezt az időszakot, nem tudunk cserélni sem.

26:12
    Gaffal kapura lövése után Arany kesztyűjében a korong.

26:05
    Erdély visszatért, megúsztuk a legnagyobb bajt.

25:23
    Stipsicz is kiállítva, játék késleltetése miatt! Kettős hátrányunk van.

24:20
    Felálltak a fehér mezesek, de szerencsére Garát ki tudja pöckölni a harmadból a pakkot.

23:50
    Erdély Csanád áll ki két percre a magyar válogatottból. Neki ez ma már a második. Újra osztrák emberelőny.

23:45
    Pilloni a kapunk közelében egy csel után középről lőhetett, ám sikerült Aranynak bravúrral védenie.

23:10
    Tilos felszabadítás az osztrákok részéről, ott a buli.

23:05
    Herner érkezett lendületből középen és kapura bombázta, pár centivel elmérte! Ez bizony helyzet volt!

22:10
    Megúsztuk ezt a hátrányt, teljes létszámban a magyarok. Haudum tüzelt balról, kissé mellé.

21:40
    Keresztúry hibája után Huber lőhetett balról, Arany védett nagyon szépen!

21:00
    Kragl nem kontrollálta megfelelően a korongot és kicsúszott a harmadunkból.

20:30
    Ne feledjük, emberelőnyben az osztrákok majdnem teljes két percig.

20:01

Bekezdtek az osztrákok, tíz percig mintha a jégen sem lettünk volna. A harmad második fele egyértelműen a miénk lett, a gólon kívül is adódtak lehetőségeink és a mezőnyben is inkább mi domináltunk. Ha ezt nézzük, jó eséllyel várhatjuk a 2-1-es hátrány ellenére is a folytatást, remélhetőleg meg tudják fordítani az állást a fiúk.
    Jelenleg tehát 20 perc játék után Ausztria – Magyarország: 2-1.
    Tartsanak velünk a szünet után is szűk negyed óra múlva!
    ----

20:00

19:58
    Wukovits-csal szemben szabálytalankodott Szabó Krisztián, két percre kiáll, áthúzódó hátrányunk lesz. Testre ütésért a kiállítás.

19:39
    Az osztrák harmadban a buli, tilos felszabadítás az ok.

19:30
    Erdély lőtt balról éles szögből, Müller testtel hárított.

18:40
    Jászai védekezett jól, nem jutott lövéshez egy osztrák sem, de egyelőre nincs még kint a korong.

17:50
    Arany éppen bele tud még érni Birnbaum lövésébe, így az mellé szállt.

16:44
    Birnbaum lőtt középről, mellé, a visszapattanóra inkább rátenyerelt Arany Gergely.

16:20
    Láday lőtt középről, kissé kapu mellé!

15:44
    Keresztúry tette vissza a korongot GALLÓ VILMOS elé, aki végre betalál, még a szünet előtt sikerült szépítenünk! 2-1!!
    Gólpassz: Keresztúry, Szaller.

15:40
    Keresztúry jobbról tüzelt és kapuvasat talál!

15:00
    Újabb magyar emberelőny, még nincs lövés.

14:45
    Sikerült kivédekeznünk egy osztrák akciót, nyomás alatt volt a kapunk, majd Ramon Schnetzer szándékosan mozdította el saját kapuját, mehet is 2 percre a büntetőpadra.

13:50
    Pöschmann vitte be a magyar harmadba, Mazzag azonban a keresztpasszt megszerzi, majd les a magyaroknál, Szabad volt lesen.

13:05
    Szaller üti ki a korongot, de nem jut ki a harmadból, Haberl bent tartja.

12:00
    Stipsicz tüzelt jobbról, Müller ezt is védi. Szerencsére végre nekünk is vannak lövéseink, nincs még veszve semmi.

11:15
    Láday került helyzetbe középen, de Birnbaum sajnos remekül szerelte még a lövés előtt.

10:12
    Szabó középről szánta el magát lövésre, nem lett túl erős, Müller védett a botjával.

09:45
    Ezzel természetesen kiegészültünk, de a nagyobb gond az, hogy úgy vezet két góllal Ausztria, hogy helyzetünk sem akadt eddig, pedig emberelőnyben is voltunk már.

09:22
    Ausztria gólt szerzett!
    Remek osztrák akció már emberelőnyben, a jobb oldalon hozta szabadon Zwerger, balra passzolt a tisztán érkező MARIO HUBER elé, aki be is vágta a második osztrák gólt!
    2-0!
    Gólpassz: Zwerger.

08:50
    Zwerger lövését lábbal hárítja Arany!

08:27
    Erdély Csanád is két percre a büntetőpadra kerül testre ütés miatt. Négy a négy ellen egyelőre.

08:00
    Szabó Krisztián most szerzi meg a korongot, eddig nem sikerült lövéshez jutnunk. Ismét kijön a harmadból a korong.

07:20
    Jakubitzka áll ki két percre, újabb magyar emberelőny.

07:20
    Kiss Zsombor megszerzi a bulit, majd Keresztúry iramodik meg, szabálytalanul szerelik.

07:10
    Tilos felszabadítás a magyarok részéről, majd a bulit követően Zwerger azonnal rábombázza, Arany hárít!

05:45
    Terbócs gyűjti be a pakkot hátul, de az akciónk végül elakad. Sikerül bent tartanunk a korongot.

04:55
    Stipsicz lőtte be az ellenfél harmadába, hogy lehessen cserélni. A másik csapat is cserére használja ki az időt.

04:10
    Láday vitte be a sógorok harmadába, de őt is leszerelték, az ellentámadás során elmozdul a magyar kapu, áll a játék.

03:30
    Senkit ne tévesszen meg, a hivatalos kiírás szerint az osztrákok a "pályaválasztók", bármennyire is Fehérváron van az összecsapás. Ezért is 1-0 és nem 0-1.

03:07
    DOMINIC ZWERGER az első osztrák támadásból be is talál, jobbról húzott középre és Arany lábai közt belőtte a korongot a kapunkba. 1-0!
    Gólpassz: Wukovits A.

02:35
    Paulwebber visszatért a jégre, nem sikerült még helyzetbe sem kerülnünk a két perces előnyünk idején.

01:25
    Ne feledjük, nem csak mi, hanem Ausztria is győzelemmel rajtolt tegnap, az Ukránokat verték egy góllal.

00:50
    Kicsusszan a korong a harmadból, Erdély hozza vissza.

00:13
    Paulwebber kiállítva 2 percre Ausztriától.

00:10
    Pirosban a magyarok, fehérben az osztrákok.

00:01

Az összecsapás hamarosan kezdődik, a csapatok a kezdéshez készülődnek a székesfehérvári jégcsarnokban.

Ausztria: Müller (Stroj) – Wolf, Jakubitzka, Wukovits, Paulwebber, Haudum – Kragl, Schnetzer, Huber, Haberl, Baltram – Birnbaum, Kirchschlager, Gaffal, Zwerger, Winkler – Hackl, Hagen, Pilloni, Poschmann, Wachter

Magyarország: Kornakker (Arany) – Garat, Láday, Erdély, Szabó K., Galló – Stipsitz, Szabó B., Kiss, Keresztúry, Gáspár – Szallner, Herner, Vizi, Mazzag, Vokla – Jászai, Szabad, Kovács, Terbocs, Egyed

Játékvezetők: Markus Hagerström (FIN), Marco Mori (ITA).

A vasárnapi mérkőzést fölényesen, 6-1 arányban megnyerte a magyar válogatott. Reméljük, ma Ausztria ellen folytatódik remek játékunk és újabb győzelmet könyvelhetünk el.

Az U 18-as férfi Divízió 1/B világbajnokság második mérkőzéséhez érkeztünk. A vasárnapi, Szlovénia elleni összecsapás utáni napon azonnal jégre lép válogatottunk Ausztria ellen.
    Tavaly ifistáink megnyerték a tallini világbajnokságot, ezzel jutottak fel a Divízió I/b-be, ahol most bizonyíthatnak.
    Székesfehérváron, tehát számunkra hazai jégen zajlik a torna, a hazai közönség segítségével remélhetőleg komoly eredményt tudunk elérni.

A részt vevő válogatottak:
    Ausztria, Magyarország, Japán, Lengyelország, Szlovénia, Ukrajna.
    A mérkőzés Ausztria ellen hétfőn 16:30-kor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:30 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 4. Zwerger (Wukovits), 10. Huber (Zwerger) – 16. Galló (Keresztúry, Szaller), 29. Keresztúry (Kiss), 37. Vokla (Vizi), 45. Galló, 58. Erdély, 59. Stipsicz (Vizi, Mazzag)

Magyarország: Arany (Kornakker) – Garát, Láday, Erdély, Szabó K., Galló – Stipsitz, Szabó B., Kiss, Keresztúry, Gáspár – Szallner, Herner, Vizi, Mazzag, Vokla – Jászai, Szabad, Kovács, Terbocs, Egyed

Játékvezetők: Markus Hagerström (FIN), Marco Mori (ITA)