Érd
26:33 (17:15)
Győri Audi ETO KC
szerda 16.04.2014, 17:45 • Érd Áréna, Érd • Női kézilabda NB1

A mérkőzést a Győr kezdte jobban, többgólos előnye azonban a 15. perctől kezdett elolvadni, olyannyira hogy előbb az Érd felzárkózott, majd meg is előzte elődöntős riválisát. A hazaiak kétgólos előnnyel várhatták a második félidőt.
    A második játékrészre a győriek kapujába beállt Lunde, ezzel gyökeresen megváltozott a mérkőzés, bravúrjai után a 40. percben már a Győr ment néggyel. Hazai időkérés után az Érd megrázta magát, és megint csak két gól volt a különbség. Hogy aztán a hajrá mégse legyen izgalmas, arról Löke gondoskodott, a világklasszis beálló tarthatatlan volt, sorra lőtte a gólokat.
    Hazai oldalon Kovács Anna játékát kell kiemelnünk, magasan átlagon felül teljesített. Egyedül azonban kevés volt a Győr legyőzéséhez.
    A Győr kettős győzelemmel került a bajnoki döntőbe, ott a Ferencváros lesz az ellenfele.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket! (19:25:31)

60
    Mérkőzés vége. (26:33)

60
    LÖKE a végére nagyon megszórja magát, beállóból volt eredményes ezúttal is. Néhány másodperc maradt hátra, az Érd már nem erőltette a támadást. (26:33) (26:33)

59
    Triscsuk találta el a felső kapufát, majd a kipattanót Schatzl küldte kapura, azt pedig Lunde védte. A Győr támadását gyakorlatilag menetrendszerűen LÖKE fejezte be, beállóból vágta be. (26:32) (26:32)

58
    LÖKE! És megint beállóból. Nem lehet megfogni! (26:31) (26:31)

57
    HORNYÁK ÁGNES jött be támadásba, betörésből növelte a vendégek előnyét. (26:30) (26:30)

56
    Oguntoye nagy védése után KOVÁCS volt ismét eredményes, átlövésből megtalálta a rést a győriek falán. (26:29) (26:29)

55
    Vukcevic kapott két percet, miután Lökét visszahúzta gólhelyzetben. (25:29) (25:29)

55
    Elképesztő LÖKE játéka. Még szabálytalanul se tudták megfogni, beállóból fordult be, onnan pedig már könnyű dolga volt. (25:29) (25:29)

54
    TRISCSUK adta bele minden dühét, átlövésből varrta be. (25:28) (25:28)

53
    AMORIM ment fel, a bal alsót választotta. (24:28) (24:28)

52
    KLIVINYINEK ami nem megy büntetőből, megy átlövésből, ezzel három a különbség. (24:27) (24:27)

51
    BULATOVIC büntetéséből visszajött, átlövésből lőtte ki a bal felsőt. (23:27) (23:27)

50
    KORSÓS szélen kapott labdát, betörése után a lövést Oguntoye sem védhette. (23:26) (23:26)

49
    Klivinyi büntetőjét könnyedén fogta meg Lunde. Ez már a második védése büntetőből. (23:25) (23:25)

48
    Bulatovics kapott két percet, lerántotta ellenfelét. (23:25) (23:25)

48
    KOVÁCCSAL nem tudnak mit kezdeni a vendégek, ezúttal betörésből volt eredményes. (23:25) (23:25)

47
    Lunde védése után LÖKE fordult le védőjéről, beállóból növelve a győriek előnyét. A norvégok viszik most a vendégeket. (22:25) (22:25)

Érd: Gridnyeva, Janurik, Oguntoye (kapusok) – Török, Schatzl, Triscsuk, Kovács, Vukcevic, Szekeres, Kisfaludy, Klivinyi, Wolf, Oláh, Koren, Bognár, Mester
    Győri Audi ETO KC: Lunde, Herr (kapusok) – Löke, Hornyák D., Korsós, Görbicz, Kovacsics, Amorim, Soós, Orbán, Szepesi, Sirián, Hornyák Á., Bulatovic, Bódi

Játékvezetők: Pech, Vágvölgyi