Szolnoki Dózsa - RacioNet Honvéd 12:5 (vége)

(3:1 2:1 6:2 1:1)

péntek 18.04.2014, 18:45 • Vízilabda Aréna • E.ON Férfi OB I

A három győzelemig tartó párharc állása tehát: 1:0 a Szolnok javára. (19:54:33)

Ilyen arányban is megérdemelt hazai siker született.
    A Dózsa rányomta akaratát a vendégekre és sorban lőtték a szebbnél szebb gólokat.
    Folytatás szerdán pesten.

32
    Illés Sándor lövi be a büntetőt.

32
    4 másodperccel a vége előtt Mitrovic ellen ítélnek büntetőt.
    Ez a második hibája.

28
    KOJI TAKEI lövi a kapuba a labdát.
    12:5

25
    PÁSZTOR MÁTYÁS a hosszú sarokba lövi a labdát.
    12:4

24
    6:2-es harmadik negyed után kétség sem férhet afelől, hogy ki nyeri a mai találkozót.

24
    STEFAN MITROVIC hozza az alapszakaszbeli formáját.
    Gólt ért el amivel 11:4-re módosul az eredményjelző.

23
    Vad Lajos kap sárga lapot.

22
    Gocic passzol ALEKSIC-hez aki szemben a kapuval a jobb alsó sarokba lövi a labdát.
    10:4

21
    Tóth Bendegúz kiállítása után TÖRÖK BÉLA talál a vendégek kapujába.
    9:4

20
    Törk Béla kiállítása után szépít a Honvéd.
    8:4

20
    VÁMOS MÁRTON góljával 5 gól a különbség.

16
    Nagyszerű első félidőt követően, megérdemelt hazai vezetéssel folytatódik a mérkőzés.
    Bármi megtörténhet még, mert a Honvéd remek kontraakciókat alakít ki, amivel veszélyt alakít ki a hazai kapu előtt.

16
    PÁSZTOR MÁTYÁS szembe a kapuval, senki sem zavarja, így lövésre szánja el magát. És milyen jó, hogy ilyen elszánt ember.

9
    A sértett magabiztosan értékesíti a büntetőt.
    Jansik góljával hárommal vezetnek a hazaiak.

9
    7es a 7es ellen.
    Kiss Gergely volt szabálytalan Jansikkal szemben.
    5 méteres a jutalom illetve a büntetés.

Elképesztő első negyedet produkált a két csapat.
    Remekül kezdtek a vendégek, de a Szolnok a remek emberelőnyös helyzetek kihasználásával át tudta venni a mérkőzés eredményét és irányítását.

7
    KIS GÁBOR szemben a kapuval, a blokkoló kéz alatt a kapuba talál.
    3:1

5
    HOSNYÁNSZKY NORBERT találatával átveszi a vezetést a Dózsa.
    Szembe a kapuval 6 méterről talált be.
    2:1

4
    KIS GÁBOR szerzi meg a hazaiak első találatát.

Úton a 7. felé!?

A Szolnoki Dózsa – RacioNet Honvéd mérkőzéssel kezdetét veszi az OB1 rájátszása.
    A hazai csapat az első helyen végzett az alapszakaszban így pályaelőnnyel futhat neki az elődöntőnek.
    Az alapszakaszban a Dózsa oda-vissza nyerni tudott, igaz pesten kicsit meg kellett izzadnia a sikerért.

A Szolnok a 2012-13-as bajnokságban szerzett ezüstérmét szeretné fényesebbre csiszolni, továbbá két jeles évfordulót méltóképpen megünnepelni: az idén lesz 60 éve, hogy az első aranyérmüket szerezték, továbbá 50 éve, hogy az utolsót. Tavaly egyébként az 1987-88-as szezon óta tartó éremnélküliségét zárta le az együttes.

A Szolnok mellett szól még, hogy az alapszakasz gólkirálya STEFAN MITROVIC a csapatot erősíti.