UD Almería – Real Club Celta de Vigo 2:4 (vége) | Rayo Vallecano – Real Betis 3:1 (vége) | Sevilla – Granada 4:0 (vége)
Barcelona – Athletic Bilbao 2:1 (vége)
Sevilla FC
4:0 (1:0)
Granada CF
vasárnap 20.04.2014, 19:00 • Estadio Ramón Sánchez Pizjuán • Primera División

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.

A spanyol élvonal 34. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén az 56 pontjával 5. helyen álló Sevilla fogadja a 37 ponttal 13. helyezett Granadát. Az esélyesebb sevillai csapatnak mindenképpen nyernie kell, ha el akarják még csípni a BL-selejtezőt érő negyedik helyet, ahol most a 62 pontos Bilbao tanyázik. A Granada inkább lefelé kénytelen nézegetni, most hat pont előnyük van a már kiesőhelyen álló Getafe előtt.

A Sevilla hazai pályán a bajnokság hatodik legerősebb együttese, eddigi 16 meccsükből kilencet nyertek, 3 döntetlen és 4 vereség mellett. A Granada vendégként ugyanott áll, mint az összesített tabellán, s mérlege pont az ellentettje a Sevilláénak: 4 győzelem, 3 döntetlen, 9 vereség.

A legutóbbi fordulóban a Sevilla városi rangadót nyert a sereghajtó Betis vendégeként, a 2:0-ás siker Gameiro duplájával jött össze. A Granada a múlt héten világhírnévre vergődött, hiszen Brahimi 16. percben szerzett góljával legyőzte a Barcelona gárdáját. Mindkét csapat jó formában és jó hangulatban várhatja tehát ezt a mérkőzést, izgalmas meccsre van kilátás!

Sevilla Fútbol Club: Beto – Coke, Pareja, Fazio, Fernando Navarro – M'Bia, Carrico – Vitolo, Rakitic, Marin – Gameiro. Edző: Unai Emery
    Cserék: Javi Varas (k), Jairo, Iborra, Figueiras, Cicinho, Trochowski, Bacca

Granada: Karnezis – Nyom, Mainz, Tiago Ilori, Brayan Angulo – Iturra, Coeff, Recio – Piti, El-Arabi, Brahimi. Edző: Lucas Alcaraz
    Cserék: Dimitrievski (k), Fatau, Buonanotte, Christian Bravo, Success, Foulquier, Ighalo

Játékvezetők: Teixeira Vitienes – Lamsfús Bartolomé, García Fernández – Castillejo Álvarez.

A hazaiak fehér mezben és nadrágban, a vendégek kék-fekete csíkos szerelésben játszanak majd.

1

1
    A Sevilla kezdte a meccset.

2
    Rossz labda jobbra Marin felé, a vendégek harcolnak ki bedobást.

3
    Gameiro harcol ki szögletet jobbösszekötőben.

3
    Rakitic kisszöglete után a beadása jobbról már veszélytelen, a bal oldali ismétlést pedig Mainz fejeli ki.

4
    Rakitic jobb oldali szöglete után M'Bia rántja le középen a védőjét, szabadrúgás kifelé.

5
    Hosszú indítás középre El-Arabi felé, a kilépő Beto kapusé a labda.

6
    Coke harcol ki szögletet a jobb szélen.

7
    Rakitic szöglete után nagy kavarodás középen, majd Fernando Navarro lesállásán akad el a hazai akció végül.

7
    Támadófault El-Arabinál, szabadrúgás kifelé.

8
    Újabb támadószabálytalanság, most Brahimi volt a vétkes a hazai térfélen.

9
    Hosszú keresztlabda balra Fernando Navarro felé, a Granada jöhet bedobással.

10
    Rakitic szabálytalan Iturrával szemben, szabadrúgás a vendégeknek.

10
    Piti harcol ki szabadrúgást jó helyről, Carrico pedig sárga lapot kap.

11
    Recio 22 méteres szabadrúgását könnyedén védi Beto.

12
    Gameiro balról középre tett labdájába lépnek bele jól a vendégvédők.

13
    Brahimi balról középre tekert labdája hosszú, kirúgással jöhet Beto kapus.

14
    A Sevilla gólt szerzett!
    Egy gyors kontra végén öngóllal szerez vezetést a hazai csapat. Marin ugratta ki jobbösszekötőben Gameirót, akinek középre tett labdája a vendégvédő DIEGO MAINZ lábáról pattant 12 méterről Karnezis kapujának bal alsó sarkába. Öngól.

17
    Balszerencse a vendégeknek, bár többet támadott a gólig is a Sevilla.

19
    Mindenesetre most fel kell pörgetni a játékot a Brahimiék vezette támadóalakzatnak.

20
    Marin indít újra Gameiro felé, de lesen állítja meg a partjelző a csatárt.

21
    Carrico harcol ki szabadrúgást a vendégtérfél közepén.

22
    Rakitic balról a hosszúra tekert szabadrúgása azonban elérhetetlen, kirúgással következhet Karnezis.

23
    Hosszú indítás a jobb szélre Gameiro felé, aki benntartja ugyan a labdát, de szinte azonnal el is adja.

24
    M'Bia 30 méteres lövését blokkolják a granadai védők.

25
    Coke lapos jobb oldali beadását is kirúgják a vendégvédők a tizenhatoson belülről.

26
    Rakitic harcol ki szabadrúgást a bal szélen Coeff-fel szemben.

27
    Brayan Angulo bal oldali beadása vágódik le a hazai védőkről.

28
    Iturra szabálytalan Rakiticcsel szemben mintegy 30 méterre a vendégek kapujától.

28
    Rakitic balkötőbe ívelt szabadrúgása lesen találja Faziót, szabadrúgás kifelé.

30
    Pareja szabálytalan a bal szélen Brahimivel szemben, szabadrúgás befelé.

30
    Piti rövid szabadrúgását könnyedén vágják ki a hazai védők, a visszatett labda pedig Beto kapusnál landol.

31
    Rakitic kényszerítőzött volna Gameiróval, de rövid a sarokkal visszatett labda, végül Coke jobb oldali beadását húzza le Karnezis.

32
    Rossz labda balra Fernando Navarro felé, bedobással jöhet a vendégcsapat.

33
    Piti balról középre tekert labdáját tisztázza a hazai védelem.

33
    Gameiro lódulna meg a bal szélen, de hosszan szökteti magát, így bedobás lesz a vendégeknek.

34
    Marin kiugratása találja lesen a balösszekötőben kiugró Gameirót.

35
    Gameiro kissé balról, 11 méterről küldött lövése pattan szögletre a vendégvédőkről.

36
    A kisszöglet után Rakitic emelését kifejelték a védők, a gyors kontra végén pedig Brahimi kísérletét blokkolja a hazai védelem.

36
    Fernando Navarro lapos bal oldali beadását vetődve kaparintja meg Karnezis, de a balhátvéd már egyébként is lesen volt.

37
    Iturra harcol ki szabadrúgást a felezővonalnál Rakiticcsel szemben.

38
    Hosszú ívelés Pititől El-Arabi felé, a labda Beto kapusé.

39
    Brayan Angulo ívelése után Piti harcol ki szabadrúgást a bal szélen.

40
    Fernando Navarro bal oldali beadása után Gameiro elől mentenek szögletre a védők.

41
    Rakitic bal oldali szöglete után támadófault miatt ítél azonnal szabadrúgást kifelé a bíró.

42
    58-42 eddig a labdabirtoklás százalékos aránya a hazaiak javára.

43
    Piti rossz passza után Nyom löki el a jobb szélen a labdát megszerző ellenfelét, szabadrúgás kifelé.

43
    M'Bia szabálytalan Iturrával szemben a vendégek tizenhatosán belül, magas láb után szabadrúgás kifelé.

44
    El-Arabi támadófaultja Pareja ellen, jöhet a Sevilla.

44
    Hosszú azonban a labda a jobb szélre Coke felé, bedobás a vendégeknek.

45
    Nem lesz hosszabbítás az első félidő végén.

45

Fölényben játszott végig az első félidőben a Sevilla, de a vezetést csak nagy szerencsével, egy öngóllal tudták megszerezni az első negyedóra végén. A visszafutó Mainz nem sokat tehet róla, hogy lábáról a labda a bal sarokba vágódott. Egyébként nagyobb helyzeteket nem láttunk az első játékrészben, a vendégek pedig szinte semmi veszélyt sem jelentenek Beto kapujára. Így nehéz lesz egyenlíteni...

A Granada kezdi majd a második játékrészt.

46

46
    Piti szabálytalan támadásban a jobb szélen, a Sevilláé a labda.

48
    Piti tört előre középen, de a tizenhatos előterében fennakadt a hazai védelmen.

48
    Brayan Angulo bal oldali beadását M'Bia középre fejelte ki, de Iturra távoli lövése messze elkerüli Beto kapuját.

49
    Többet van a labda az újrakezdés óta a vendégeknél, de egyelőre nem sokra mennek vele.

50
    Brahimi passza után El-Arabi csap oda Parejának, aki a földön is marad, szabadrúgás kifelé.

51
    Carrico hosszan előreívelt labdáját Karnezis kapus veszi birtokába.

51
    KEVIN GAMEIRO használja ki Tiago Ilori hibáját, aki egy hosszan előreívelt labdát tol el a kifutó Karnezis kapus mellett. Ez is öngól lett volna, de a nagyot rohanó Gameiro a gólvonal előtt még bele tudott pöckölni a labdába.

52
    Belső védői állították ma lejtmenetbe a Granada szekerét...

53
    Recio maradt a földön a saját térfelén, kirúgják a labdát oldalra a hazaiak.

54
    A megsérült Recio helyére Christian Bravo érkezik a vendégcsapatba.

55
    Piti kiugratása hosszú középre, Beto kapus zsákmánya a labda.

56
    Rakitic indítása is hosszú előre, a labda Karnezis kapusnál.

56
    Fernando Navarro harcol a labdáért a bal szélen, de a vége granadai bedobás az akciónak.

57
    Marin cselez befelé balról, de 17 méteres lapos lövését elcsípi a jobb alsó sarok előtt Karnezis.

58
    Brayan Angulo bal oldali beadását fejelik ki az ötösnél a hazai védők.

58
    STÉPHANE M'BIA lövi be hét méterről a jobb alsó sarokba Gameiro remek, jobbról érkező beadását. Kipasszolták a hazaiak a granadai védelmet a tizenhatoson belül.

60
    Coeff ment szögletre Vitolo elől balösszekötőben.

61
    A kisszöglet után Rakitic bal oldali beadását kifejelik a védők, a jobbról visszatett labdát pedig Carrico lövi kevéssel a jobb alsó sarok mellé.

62
    Coeff jobbról érkező beadását El-Arabi fejeli a jobb alsó sarok mellé.

62
    Nyom jobb oldali beadását középre fejelték ki a védők, de Piti 18 méterről, dropból a kapu fölé vágta a kipattanót.

63
    Christian Bravo jobb oldali beadását fejeli a mezőnybe Fazio.

64
    Iturra balra szánt labdájába lépnek bele jól a sevillai védők.

65
    Christian Bravo jobbról középre tett labdája után Piti kiugratási kísérletét fülelte le a hazai védelem.

66
    Gameiro helyén Bacca az első hazai csere.

67
    Rakitic távoli lövését blokkolták a vendégvédők, Bacca jobbról középre tett labdájába beleléptek, a jobb szélen meginduló Carricót pedig megállították.

68
    VÍCTOR MACHÍN VITOLO lövi a negyediket, miután Bacca igyekezett középen kilépni, s a vendégvédők úgy mentettek előle, hogy egymást találták el a labdával. A bőr Vitolo elé pattant, aki ezért nem volt lesen, s az ötösön belülről passzolt a jobb alsó sarokba.

70
    Brayan Angulo előreívelt labdáját fejelik vissza a mezőnybe a védők, majd Coke jobb oldali beadása hosszú a középen érkező társaknak.

72
    Hosszú percekig sevillai lábakon a labda, végül Coke akad fenn a vendégvédelmen a jobb szélen.

74
    Vitolo helyére Jairo érkezik a hazai csapatba.

74
    A vendégeknél pedig Ighalo váltja Pitit.

75
    Bacca harcol ki szabadrúgást a vendégtérfél közepén Nyommal szemben.

76
    Rakitic passza után Coke kényszerítőzött volna a jobb oldalon Fazióval, de a fejjel visszatett labda hosszú Cokénak, így kirúgással jöhet a vendégcsapat.

77
    Coke jobb oldali beadását fejelik ki a védők.

78
    A kapitány Rakitic helyén Trochowski folytatja, Fazio lett a hazai csapatkapitány.

78
    Nyom helyén pedig Foulquier a meccs utolsó cseréje.

79
    Jobbról elvégzett hazai szöglet után Fazio elől mentenek a vendégvédők.

79
    Fernando Navarro csapott oda könyökkel Christian Bravónak a jobb szélen, sárga lap.

80
    Tíz perccel a vége előtt már teljesen feladta a Granada, gyakorlatilag csak a hazai győzelem különbsége kérdéses.

82
    Coke jobb oldali beadását fejelik ki a vendégvédők, miután megállították a jobbösszekötőben előretörő Jairót is.

83
    Foulquier nem tudja lekezelni a jobb szélen Iturra keresztlabdáját, mentenek előle a sevillai védők.

84
    Christian Bravo jobbról, 25 méterről küldött lövését blokkolják a védők, majd El-Arabi szabálytalan támadásban M'Biával szemben.

85
    Coke és Jairo akcióját állítják meg jól a vendégvédők jobbösszekötőben.

87
    Marin balra tett labdája rövid, közbelépnek a granadai védők.

88
    Hosszú labda jobbra Coke felé, bedobás a Granada javára.

88
    El-Arabi kissé jobbról, 20 méterről lő nem sokkal a bal sarok mellé, az oldalhálóba.

89
    Jairo harcol ki szabadrúgást a bal szélen.

90
    Ighalo szabálytalan támadásban Carricóval szemben, szabadrúgás a hazaiak javára.

90
    Két perc a hosszabbítás.

90+1
    Marin törne be balösszekötőben a tizenhatoson belülre, de fennakad a vendégvédelmen.

90+2
    Trochowski előreívelése után Bacca elől mentenek némi szerencsével a védők a tizenhatos előterében.

90+2
    Hosszú kiugratás középre Bacca felé, a kilépő Karnezis kapusé a labda.

Fölényes győzelmet aratott hazai pályán a Sevilla a legutóbbi fordulóban a Barcelona ellen győző Granada ellenében. Az első félidő még kiegyenlített játékot hozott, de a második játékrész első negyedórájában eldőlt minden. Három hazai gól is hatalmas védelmi hiba után született, így a nagy különbség ellenére is elmondható, hogy a Granada ma szinte önmagát verte meg...

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (20:48:46)