Budapest Honvéd FC – Ferencvárosi Torna Club 0:2 (vége) | Mezőkövesd Zsóry FC – Diósgyőri VTK 0:1 (vége)
Budapest Honvéd FC
0:2 (0:2)
Ferencvárosi Torna Club
vasárnap 20.04.2014, 16:30 • Bozsik Stadion, Budapest • OTP Bank Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:30 - kor kezdődik.

Elsősorban a Ferencváros számára van nagy tétje a vasárnapi délutáni, kispesti meccsnek, az OTP bank liga 25. fordulójában! Thomas Doll együttese egy esetleges győzelemmel pontszámban beérhetné a pillanatnyilag harmadik helyen álló Videotont, vagyis hatalmas sanszot szerezne magának, hogy a hátralévő fordulók során kiharcolja a nemzetközi kupaszereplés jogát!
    A tavaszt remekül kezdő-, de az utóbbi hetekben bukdácsoló Honvédnak jelenleg hat ponttal van kevesebbje, mint a vasárnapi riválisnak, így bár Marco Rossi alakulata is szeretne eljutni az európai kupaporondra, ehhez most már vissza kellene találnia a győzelmi ösvényre! A kispestieknél ráadásul nem épp’ felhőtlen a kapcsolat a klubvezetés, a vezetőedző és a szurkolók között. Persze egy Fradi elleni siker erre meglehetősen jó hatással lehetne!
    A zöldek viszont – ha nem is parádés futballal – hozták az utóbbi három forduló során a maximális kilenc pontot, köztük a Szusza stadionból is a hármat a derbyn!
    A jelenlegi formák alapján tehát az FTC látszik esélyesebbnek, de azt már régóta tudjuk, hogy ebben a magyar bajnokságban minden- és mindennek az ellenkezője is előfordulhat!
    A kiélezettnek ígérkező rangadó valamennyi momentumát nyomon követhetik szokásos online közvetítésünk segítségével!
    Jó meccset és jó szórakozást kívánunk!

Mindkét csapat a szokásos szerelésében; zöld fehér csíkosban a vendég FTC, piros feketében a Honvéd!
    A himnusz után kezdődik a meccs!

1

1
    Nincsenek sokan a Bozsik stadionban ezen a Húsvét vasárnapi találkozón!

2
    Bonazzoli került a földre egy összecsapást követően.

3
    Jovanovic bal oldali beadása végül nem lett jó középütt Jennernek!

4
    Vajon a sárga lapjai miatt hiányzó Böde Dániel hiányát mennyire érzi meg a mai meccsen a Ferencváros?

5
    Somalia küzdött nagyot a jobb oldalon, majd Hollenderrel ütközött.

5
    Somalia a jobbösszekötő helyén, már a 16-oson belül nem találta el jól a labdát!

6
    A pálya közepe táján egy hatalmas barna rész éktelenkedik.

7
    Jenner középről, mintegy 20 méterről lőtt kapura, Kemenes magabiztos volt!

8
    Csukics esett nagyot Hidi mellett, de még a felező környékén.

9
    Egyelőre sokkal többet van a labda a zöldeknél, de nem találnak fogást a szervezetten védekező kispestieken!

11
    Vécsei rúgta meg a felezővonal tájékán Leonardot, de megúszta szóbeli feddéssel!

12
    Somalia találta el egy lövéssel Kemenes lábát, de közben már les volt!

13
    Bonazzoli elől kapujából kifutva, fejjel mentett Dibusz, de közben már ez is leshelyzet volt!

14
    Somalia jobb oldali centerezése volt túl magas Busainak!

16
    Gyömbér beívelése után Somalia elől mentett Aalcibiade fejjel.

16
    Leonardo rúghat szabadot, 37 méterre a kaputól!

17
    Végül Jenner ívelt a kapu elé, de Lovric ki tudta fejelni a labdát!

18
    Óriási helyzet maradt ki a Honvéd kapuja előtt! Busai balról adott középre, de Somalia 3 méterről sem tudta belőni a labdát a kapuba, majd a kipattanó után Besic gyakorlatilag felszabadított!

20
    Eddig sokkal több a lehetősége a Fradinak, de gól még nem született!

21
    Jenner nem tudta megtartani a labdát a bal szélen.

22
    Eleredt az eső, vajon ennek milyen hatása lesz a játékra!

23
    Holendert rántotta le Besicet, de ismét les miatt jár kifelé szabadrúgás!

24
    Leonardo forgolódott a jobb oldalon, végül Diarra vágta ki a labdát.

25
    Az előrehúzódó Ikenne-King lőtt mintegy 20 méterről a Fradi kapuja mellé!

26
    Leonardo begurított labdája nem lett jó Somalianak.

27
    30 méterről rúghat szabadot a Fradi.

27
    Leonardo legurított labdája után Besic harcolt ki szögletet a jobb oldalon.

28
    Leonardo sarokrúgását végül a túloldalon Ignjatovics rúgta ki, újabb szöglet!

29
    A Fradi gólt szerzett!
    Gólszerző GYÖMBÉR. Jenner szögletéből már betalált a Ferencváros! Pavlovic csúsztatta tovább a holland játékos beadását, amit végül GYÖMBÉR GÁBOR közvetlen közelről lőtt a kapuba! 0-1

30
    Fel kell kötnie a Honvédnak azt a bizonyost, ha nem akarnak zsinórban negyedszer is veszíteni a bajnokságban!

31
    Ikenne-King rúgta meg a bal oldalon Somaliát, itt az első sárga a meccsen.

32
    Az abszolút gólhelyzetben lévő Leonardo elől mentett az utolsó pillanatban szögletre Nagy Gergő!

33
    Jenner még csak most rúgja be a szögletet!

34
    Lovric meglökte a beadást követően Mateost, 11-es a Fradi javára és sárga lap!

35
    A Ferencváros gólt szerzett!
    Gólszerző LEONARDO. A büntetőből LEONARDO magabiztosan lőtt a kapust becsapva a bal alsó sarokba! 0-2

37
    Most Mateos maradt le egy Bonazzolival történt ütközés után még a Fradi térfelén.

37
    Somalia jobb oldali beadását fejelte ki szögletre Lovric.

38
    Jenner beadását Mateos estében már nem tudta kapura továbbítani.

39
    Jenner jobb oldali beadása után Mateos lőtt a kapuba, de ez a gól les miatt érvénytelen!

40
    Gyömbér indítása most nem volt jó Busainak.

40
    Besic hibázott a saját 16.osa előtt, de másodjára javított a bosnyák védő!

41
    Most próbál támadásokat vezetni a Honvéd, de nem jutnak el a kapuig a kispestiek.

43
    Újabb Fradi szöglet, most a jobb oldalról.

44
    Jenner beadást Bonazzoli fejelte ki.

45
    Besic kapott sárga lapot, mert megrúgta Holendert.

Eddig sokkal jobb, magabiztosabb a Ferencváros és megérdemelten vezet két góllal 45 percnyi játék után!
    A Honvédnak nagyon sokat kell javulnia, ha akar még keresni valamit ezen a meccsen!
    Tartsanak velünk a szünet után is!

46
    A sérült Leonardo helyén Ulysse Diallo folytatja a Fradiban.

46
    Csere a szünetben a Honvédnál is; Diarra helyett Lupoli a pályán!

46

47
    Kisütött a nap a Bozsik stadion felett.

47
    Lupoli esett nagyot Gyömbér mellett, 27 méterről rúghat szabadot a Honvéd!

48
    A legurított labdát Holender lőtte a jobb kapufa mellé!

49
    Gyömbér labdájával Jovanovic nem tudott elhúzni a bal oldalon.

50
    Bonazzoli harcolt ki egy szögletet a bal oldalon a Honvéd javára.

50
    Holender kisszöglete után nem lett veszély a Fradi kapuja előtt.

51
    Csukics esett el Holender mellett a Honvéd térfelének közepén, szabadrúgás.

52
    A pontrúgás után Somalia nem tudta megjátszani a labdát.

53
    Hidi helyére beállt a Honvédba Mancini.

54
    Ignjatovics felvágta a bal szélen megiramodó Somaliát, villant a sárga kártya!

55
    Lupolit szerelte szépen Besic a Fradi 16-osa előtt.

56
    Lupoli nagy helyzetben, mintegy 12 méterre a Fradi kapujától nem találta el a labdát!

57
    Alcibiade ívelt a kapu elé, de ez a labda csemege lett Dibusznak.

57
    Vécsei indítása volt túlságosan is hosszú Mancininek a bal oldalon!

58
    Jónak ígérkező Fradi támadás végén Somalia sarokkal nem tudta pontosan továbbítani a labdát.

59
    Most szinte csak a Honvéd támad.

59
    Mancinit szerelte szabályosan a 16-oson belül Mateos.

60
    Éled a kispesti szurkolótábor, Ők még reménykednek, hogy csapatuk tud valamit változtatni az álláson.

61
    Diallo nem tudott jól átvenni egy átadást.

62
    Holendert buktatta Jovanovic a jobb oldalon, Honvéd szabadrúgás jön!

63
    Mancini belőtt labdáját kivágták a Fradisták!

63
    Egy jobb oldali bedobást nem tudott Bonazzoli a kapu irányába fejelni!

64
    Holender helyére beállt Prosser, ez volt Marco Rossi utolsó változtatása a mai meccsen.

66
    Most nem nagyon van veszély a kapuk előtt, a Fradi egyelőre tartja kétgólos előnyét!

67
    Bonazzoli elől rúgta ki a labdát a Fradi védelme.

68
    Mancini beadása után Prosser elől szabadított fel a vendégvédelem.

69
    Csukics kapott egy lapot reklamálásért!

69
    Vécsei megpattanó, mintegy 20 méteres lövését szedte fel Dibusz!

70
    Besic lőtt nagyon sokkal fölé a túloldalon, 23 méterről!

72
    Jovanovic volt lendületes a jobb oldalon, de végül szerelték a hazaiak.

73
    Nagy Gergő felvágta a megiramodó Somaliát, ez is sárga lap!

73
    A szabadrúgás után Jenner nem tudta bent tartani a labdát a pályán.

74
    Bonazzoli és Mateos ütközött, keményen és férfiasan, Honvéd szabadrúgás a jobb oldalról!

75
    A beadást követően Jovanovic mentett Lupoli elől!

77
    Egy Fradi beadást Ignjatovics fejelt ki szögletre.

77
    Jenner szöglete után Pavlovic fejelt 6 méterről kapura, de Kemenes bravúrral védett!

79
    Jenner iramodott meg a bal oldalon, de végül hosszan szöktette magát.

80
    Besic kapott egy rúgást a lábára, ápolni kell Őt és csere is lesz!

81
    A sérült Besic helyére tehát Holman állt be.

82
    Dibusz fogta Prosser 20 méteres lövését!

83
    Két labda volt egyszerre a pályán, ezért kellett megállítani a játékot.

84
    Játékvezetői labdaejtéssel folytatódott a mérkőzés!

84
    Holman indult meg a jobb oldalon, de végül túlcselezte magát a csereember!

85
    Csukics került a földre, Vécsei rúgta meg Őt, de ezért nem járt lap.

86
    Ikenne-King miután elvesztette a labdát, arcul ütötte Jovanovicot, Kassai azonnal kiállította a kispesti légióst!

88
    Marco Rossi a Honvéd vezetőedzője reklamált a bírónál!

88
    Lupoli esett nagyot a 16-os vonalán, de ez nem volt szabálytalan.

89
    Vécsei buktatta Jennert, ezért Ő is "besárgult"!

90
    Bonazzoli lekönyökölte Pavlovicot, ez is sárga lap!

90+1
    2 perc a ráadás!

90+1
    Pavlovic feje vérzik, ez nagyon súlyos sérülés!

90+2
    A sérült Mateo Pavlovic helyére még beállt Józsi György a Fradiba!

90+3
    Nem akar már előremenni a Ferencváros! Zsebben a 3 pont a zöld fehéreknek!

Az első félidőben bebiztosította győzelmét a Ferencváros ezen a mérkőzésen! A második játékrészben már, úgymond a "játék küzdő jellege domborodott ki"! A Honvéd ugyan próbálkozott, de reális esélye nem volt a gólszerzésre, a kiállítás pedig végleg megpecsételte a hazaiak sorsát!
    A Ferencváros pirruszi győzelmet aratott, hiszen Leonardo, Besic és Pavlovic is megsérült, kérdés, hogy melyikük tud a jövő héten ismét pályára lépni!
    A Fradi sorozatban negyedszer nyert a bajnokságban, a Honvéd pedig zsinórban negyedik vereségét szenvedte el!
    Az FTC tehát folytatja harcát a dobogóért, a Honvéd viszont immár a középmezőny tagjává vált!
    Köszönjük a megtisztelő figyelmet és tartsanak velünk továbbra is! (18:29:54)

Juhász Attila

Gólok: 29. Gyömbér, 35. Leonardo (bünt.)

Lapok:   31. Ikenne-King (HON), 34. Lovric (HON), 54. Ignjatovics (HON), 73. Nagy G. (HON), 89. Vécsei (HON), 90. Bonazzoli (HON) – 45. Besic (FTC), 69. Csukics (FTC)   86. Ikenne-King (HON)

Budapest Honvéd FC: Kemenes – Ikenne-King, Ignjatovics, Lovric, Alcibiade – Vécsei, Nagy G., Hidi(Mancini 53.), D. Diarra(Lupoli szünetben), Holender(Prosser 64.) – Bonazzoli . Vezetőedző: Marco Rossi
    Cserék: Czuczi(kapus), Baráth, Mancini, Prosser, Zsivanovics, Lupoli, Daud

Ferencvárosi Torna Club: Dibusz – Besic(Holman 81.), Mateos, Pavlovic(Józsi 90+2), Jovanovic – Somalia, Csukics, Gyömbér, Busai, Jenner – Leonardo(Diallo szünetben). Vezetőedző: Thomas Doll
    Cserék: Jova(kapus), Laczkó, Bönig, Ionescu, Holman, Józsi, Diallo

Játékvezetők: Kassai Viktor (Erős Gábor, Tóth II. Vencel)