RacioNET Honvéd - Szolnoki Dózsa 5:10 (vége) | DIAPOLO Szeged - ZF-Eger 8:10 (vége)
BVSC-Zugló - Debrecen 11:7 (vége) | OSC-Újubuda - Valdor Szentes 14:13 (vége)
DIAPOLO Szeged - ZF-Eger
2. mérkőzés

8:10

(2:3, 2:2, 4:3, 0:2)

szerda 23.04.2014, 18:30 • Újszegedi Sportuszoda, Szeged • E.ON Férfi OB I

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (19:47:27)

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó elődöntő állása tehát 2:0 az Eger javára, a folytatás pénteken Heves megye fővárosában.

Hatalmas csatában, remek hangulatban a végig higgadtabb Eger idegenben is kétgólos győzelmet aratott, szinte reménytelen helyzetbe hozva ezzel a szegedieket. Majdnem végig az egrieknél volt az előny, az utolsó negyedben azonban mind a hazaiak kapkodása, mind néhány vitatott bírói ítélet kizökkentette a szegedi játékosokat, s így az Eger sikere összességében megérdemelt.

32
    Véget ért a mérkőzés.

32
    Nem indul már az Eger, de a hazaiak hosszú indítása sem jó Decker felé.

32
    Lőrincz szereli középen Jansikot, eldőlt...

32
    GRAHAM kap balról labdát, s távolról lő a jobb sarokba: 8:10.

31
    Kiss Csaba passza nem jó Molnár Tamásnak, megszerzik az egri védők.

31
    Gór-Nagy lövése pattan fölé a hazai blokkról.

30
    Kovács Gábor kiállítása után Kiss Csaba eladja a labdát...

30
    Biros lő a jobb szélről, de Nagy Viktor fogja a lövését.

29
    Juhász passza után Seman labdáját fogja Bisztritsányi.

29
    Bundschuh kiállítása után időt kér a szegedi csapat, 3:23 van még a meccsből.

29
    Biros balról küldött bejátszását Hegedűs szerzi meg.

28
    Tóth Márton kísérletét centerből védi az egri kapus.

28
    Bundschuh elől szerez labdát centerben a hazai védelem.

28
    Gór-Nagy bejátszása nem jó centerbe Hárai felé, de a labda az egrieké marad.

27
    Bátori kiállítása után Molnár Tamás lőhet kétszer is, de elakad a labda a vendégvédelemben.

27
    HÁRAI csavar szép gólt centerből a jobb sarokba: 8:9.

26
    Rossz bejátszás centerbe Seman felé, támad az Eger.

26
    Bedőt és Deckert állítják ki, de az egri akció végén Nagy Viktoré a labda.

25
    Decker távoli lövését pedig Bisztritsányi fogja.

25
    Bátori távoli lövését védi Nagy Viktor.

25
    Megkezdődött az utolsó negyed, a ráúszásnál az Eger, Graham hozta el a labdát.

24
    Véget ért a harmadik negyed.

24
    Kovács Gábor kiállítása után Kiss Csaba remek bejátszását DECKER húzza be centerből: 8:8.

24
    Hárai lövése vágódik fölé, indulhat a Szeged.

24
    45 másodperccel a negyed vége előtt időt kér az Eger.

24
    Varga II kiállítása után Kunac lövése pattan fölé a kapufáról.

23
    Seman lövését védi Bisztritsányi, sarokdobás.

23
    Gór-Nagy passza után BÁTORI lő váratlanul a kapu közepébe, potyaízű találat: 7:8.

23
    Kiss Csaba nagy passzából a balról középre úszó HEGEDŰS talál közelről a hálóba: 7:7.

22
    Decker fölé lő, de a szegedieké marad a labda.

22
    Molnár Tamás kiállítása után Lőrincz adott középre jobbról, GÓR-NAGY pedig egyből lőtt a hálóba: 6:7.

21
    KISS Csaba jobbról lő nagyon fontos gólt a hosszú sarokba: 6:6.

21
    Graham a kiállított egri játékos.

21
    Decker harcol ki kiállítást a bal szélen, s időt is kér a Szeged azonnal.

20
    Juhász bejátszását Molnár Tamás nem tudja átvenni centerben, de az egri megúszás végén sincs gól.

20
    Kiss Csaba lövése felső kapufa, a hazaiaké a labda.

19
    Kunac kiállítása után Nagy Viktor védi Salamon lövését, de a sarokdobás után BÁTORI már nem hibázott: 5:6.

19
    Bundschuh kiállítása után Jansik lőtt a bal szélről, de a kapus védett, majd kontrát fújnak a Szeged ellen.

18
    Bundschuh bejátszása nem jó centerbe, a Szeged támadhat.

18
    Nagy Viktor azonban bravúrral hárít, sarokdobás.

17
    Biros lövése levágódik Hegedűsről, az Egeré a labda.

17
    Tóth Márton bejátszását KISS Csaba lövi fordulásból, gyönyörűen a bal alsó sarokba: 5:5.

17
    Megkezdődött a harmadik negyed, a ráúszásnál a Szeged, Jansik hozta el a labdát.

Változatos, roppant izgalmas első félidőn vagyunk túl, minimális egri előnnyel. Az elején még vezettek a hazaiak is 2:1-re, de azóta folyamatosan a vendégeknél a fór, hol egy, hol két góllal. Támadásban és védekezésben is össze kell kapnia magát a Szegednek a nagyszünet után, az Eger ugyanis roppant rutinosan él eddig a lehetőségeivel.

16
    Véget ért a második negyed.

16
    Tóth Márton passzából Jansik ejt a végén kissé balról a felső kapufára.

16
    Graham bejátszása nem jó Bundschuh felé, Juhász szerez labdát.

16
    56,6 másodperccel a negyed vége előtt előnybe kerül, s időt kér az Eger. Kunac a kiállított játékos.

15
    Kiss Csaba bejátszása nem jó centerbe, az egrieké a labda.

15
    Gór-Nagy passzát Bundschuh lövi jobbról az oldalhálóba.

14
    Kunac nagyszerű bejátszását HEGEDŰS pöccinti közelről a bal sarokba: 4:5.

14
    Kovács Gábor kiállítása miatt előnyben a hazai csapat.

14
    2:31 van még a negyedből, amikor időt kér Vincze Balázs.

14
    Kontra centerben Bedő ellen, a Szeged támadhat.

13
    Hegedűs bejátszása nem jó Molnár Tamás felé, az egrieké a labda.

13
    Salamon kiállítása után Molnár Tamás lövését védi a vendégkapus.

13
    Salamon remek bejátszását centerből BEDŐ lövi fordulásból a jobb sarokba: 3:5.

12
    Graham kiállítása után TÓTH Márton talál azonnal, balról a kapuba: 3:4.

11
    A megúszás végén GRAHAM lő szép gólt kissé jobbról a hosszú alsó sarokba: 2:4.

11
    A hazai akció végén azonban Bisztritsányi kezében pihen meg a labda.

11
    Decker kiállítása után Bátori bejátszása nem jó Gór-Nagy felé.

10
    Biros lő távolról felső kapufát, az Eger támadhat ismét.

10
    Seman kiállítása után Hárai közeli pöccintését védte Nagy Viktor, de a vendégeké marad a labda.

9
    Juhász lövése a felső kapufáról az egri kapushoz pattan.

9
    Megkezdődött a második negyed, a ráúszásnál a Szeged, Jansik hozta el a labdát.

8
    Véget ért az első negyed.

8
    Tóth Márton bejátszása nem jó centerbe, s az egriek már nem indítanak támadást.

8
    Biros passzából GÓR-NAGY lő szép gólt középről a jobb sarokba: 2:3.

8
    52,6 másodperccel a negyed vége előtt a vendégek is időt kérnek.

8
    Kiss Csaba játszik középre jobbról, de Bisztritsányi megkaparintja a labdát.

7
    Varga II lövését blokkolja a hazai védelem.

7
    Salamon kiállítása után Kunac passza rossz jobbra, a vendégeké a labda.

6
    Kontrát fújnak azonban az egriek ellen.

6
    Hegedűs passzát Kunac ejti a felső kapufára, a vendégeké a labda.

6
    Juhász hibája után KOVÁCS Gábor lőhetett ötméterest, s a jobb sarokba talált: 2:2.

5
    Juhász bejátszása rossz a jobb szélről, az egriek indulhatnak.

5
    A visszaúszásnál Lőrinczet kiállították, így előnyben a hazai csapat.

5
    3:33 van még a negyedből, amikor időt kér a hazaiak mestere.

5
    Lőrincz távoli lövését bravúrral védi Nagy Viktor.

4
    Molnár Tamás passzát HEGEDŰS vágja a jobb szélről a hosszú sarokba: 2:1.

4
    Nem sikerül azonban a Hegedűs vezette hazai akció, az egrieké a labda, de Salamon hatalmas felső kapufát lő.

3
    Biros passzát Hárai nem tudja kapura csavarni, a hazai védők szerzik meg a labdát.

3
    A gyors hazai támadás végén KUNAC lő kissé balról a rövid sarokba: 1:1.

2
    Hárai hiába csavar centerből a jobb sarokba, már ellene fújtak a bírók.

2
    Bundschuh kiállítása után kontrát fújnak centerben a szegediek ellen.

1
    Graham jobbról érkező bejátszását BUNDSCHUH lövi a kapu közepébe: 0:1.

1
    Rossz bejátszás centerbe Hárai felé, Nagy Viktor szerzi meg, de az ellenakció végén Kiss Csaba eladja a labdát.

1
    A mérkőzés elkezdődött, az első ráúszásnál az Eger, Graham hozta el a labdát.

Az Eger összeállítása: 1 Bisztritsányi Dávid, 2 Zalánki Gergő, 3 Bátori Bence, 4 Kevin Graham, 5 Salamon Ferenc, 6 Kovács Gábor, 7 Bedő Krisztián, 8 Varga II Zsolt, 9 Lőrincz Bálint, 10 Gór-Nagy Miklós, 11 Bundschuh Erik, 12 Hárai Balázs, 13 Biros Péter, 14 Meixner Marcell. Edző: Dabrowski Norbert

A Szeged összeállítása: 1 Nagy Viktor, 2 Decker Ádám, 3 Jansik Szilárd, 4 Török Krisztián, 5 Vincze Márk, 6 Kiss Csaba, 7 Hegedűs Gábor, 8 Zsigri Bence, 9 Molnár Tamás, 10 Juhász Zsolt, 11 Aljosa Kunac, 12 Tóth Márton, 13 Lukas Seman, 14 Molnár Dávid. Edző: Vincze Balázs

A férfi vízilabda bajnokság elődöntőjének második mérkőzésére kerül sor szerda kora este Szegeden. A szombati első meccset a pályaelőnnyel rendelkező Eger nyerte 14:8-ra úgy, hogy a szegediek csak az első félidőben tudták tartani a lépést. Egy esetleges szerdai siker tehát nagy lépést jelentene a döntőbe jutáshoz vezető úton Dabrowski Norbert fiainak, Vincze Balázs legénysége nyilván ezt szeretné megakadályozni.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 18:30 - kor kezdődik.