Szlovénia – Magyarország 2:0 (vége) | Ukrajna – Japán2 2:3 (vége) | Ausztria – Dél-Korea 7:4 (vége)
Szlovénia
2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Magyarország
szerda 23.04.2014, 05:30 • Goyang Ice Rink • Div. I/A Világbajnokság

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 05:30 - kor kezdődik.

A Dél-Koreában rendezett divízó 1/A világbajnokságon a harmadik mérkőzésére készül a magyar válogatott.

Az elsőn 7:4-re győztük le a hazai csapatot, egyértelműen jó csapatteljesítménnyel, számtalan kapusbravúrral, és jó befejezésekkel.

Sajnos Ukrajna ellen másik arcát mutatta az újjáépített magyar csapat, pontosan egy harmadnyi játékidőt töltöttünk emberhátrányban, és ha nem is csak ennek a számlájára írható a sima 3:0-ás vereség, azért ez is ott volt az okok között.

Ilyenkor egyet lehet tenni: előre kell néznünk.

Az optimista vélemények szerint az első nagyon komoly mérkőzésünk lett volna ez a Szlovénia elleni, ehhez képest van egy vereségünk, szinte biztos, hogy még egy nem fér bele, ha a továbbjutást jelentő első két hely valamelyikén szeretnénk végezni.

A szlovénok is három pontot gyűjtöttek, a házigazdákat 4:0-ra verték, míg meglepetésre a Japán válogatott 2:1-re legyűrte őket.

A Szlovénia elleni mérlegünk az utóbbi 5 évben nagyon egyoldalúan negatív, két világbajnoki meccsen is 4:1-re kaptunk ki tőlük, 10 nappal ezelőtt idehaza is sima négyest kaptunk tőlük.

Azonban minden mérkőzés más, láttuk ezt a mieink eddigi játékán is, és ha a korong nem is gömbölyű, de legalább kerek, így nincs is előre lefutott párharc. Bízzunk benne, hogy csapatunk a vasárnapi arcát mutatja, és akkor lesz esély akár a győzelemre is.

A bemelegítés közben készült képeink már elérhetőek a mérkőzésről készült galériánkban.

00:01

00:32
    Kiállítás rögtön nálunk, Vas Márton, fogásért...

00:40
    Bartalis blokkol egy közeli lövést.

1:05
    Szlovén les.

1:20
    Felállnak a szlovénok, ismét blokkolunk egy lövést.

2:05
    Robar a kék vonalról lő, beleérnek, mellé megy.

2:30
    Hetényi véd óriásit Golicic közeli lövésénél.

2:55
    Golicic húzná be kapu mögül a korongot, Hetényi résen.

3:20
    Kijövünk, de Sebők eladja a korongot.

4:10
    Hetényi ismét két közeli lövést vadászik le, jó formában véd, szükség is van rá.

4:50
    Nem tudjuk megtartani a korongot a támadóharmadban

5:35
    Az első támadásunk, Vas Márton korcsolyázza körbe a kaput, nem tudja lövésre visszatenni a korongot.

6:10
    Az első lövésünk, Azari balról a palánk mellől teszi rá, Gracnar véd, fogja is a korongot.

7:05
    Urbas kísérletét Hetényi hárítja.

7:20
    Sofron korcsolyázik a védőkre, el is lövi, Gracnar ezt is fogja.

7:25
    Mursak szlalomozik át rajtunk, de Hetényi ismét véd, fogja a pakkot.

7:50
    Music lövése jön ki saját játékostársáról.

8:08
    Magosi gáncsolásért ül le két percre.

8:30
    Sofron szerez korongot a szlovén harmadban, elveszíti, felállnak a szlovénok.

9:08
    Még egy perc a kiállításból, jó lenne kihúzni a másodikat is.

9:45
    Orbán üti ki a korongot a harrmadból.

10:08
    Magosi visszajöhet, kivédekeztük a kiállítást.

10:20
    Magosi a visszatérés után próbál lőni, megpattan egy boton, véd a kapus.

11:15
    Kovács Cs. lesen.

11:45
    Verlic lövése pattan meg Vas Mártonon, így veszélyes, de Hetényi bravúrral véd!

12:35
    Mihály korcsolyájában akad el Urbas lövése.

13:10
    Sofron lövése perdül fel a levegőbe, nem tudunk lecsapni rá...

14:05
    Varga szlalomozik, de nem jut lövéshez.

14:45
    Tosic a kék vonalról lő, beleérnek a kapu előtt, de így sem veszélyes.

15:20
    Nagy megy elé a bal oldalon a palánk mellett, beteszi középre a korongot, Gracnar tenyerel rá.

15:55
    Sofron, majd Bartalis lövése jön le a védőkről.

16:40
    Sebők veszít korongot, de Orbán tud javítani, elhalássza a szlovénok elől.

17:40
    Felállunk, Hári lövése jön ki Razingarról.

17:55
    Kijönnek a szlovénok, Hetényinek kell fogni egy lövést.

18:25
    Nem tudunk felállni...

18:45
    Sebők, majd Kovács Cs. sem jut lövéshez.

19:39
    Kapu elé betett korongot fog Gracnar, buli a szlovén kapu előtt.

19:55
    Hetényi véd még egyet a végén.

20:00

Nehéz harmadon vagyunk túl, jobban játszik Szlovénia, ezt kár volna tagadni, Hetényi klasszisa is kellett ahhoz, hogy megússzuk gól nélkül, nekünk igazán veszélyes lövésünk nem is volt, az egyetlen emberelőnyünket sem tudtuk kihasználni. A jó hír, hogy mi három emberhátrányt is kivédekeztünk, de jó lenne nem erre építeni, egyszóval: ennél több kell a fiúktól.

Lövések 10/7
    Védések 7/10
    Kiállítás percekben 2/6

20:01

20:01
    Hátrányan kezdünk, Azari még tölti büntetését.

Szlovénia gólt szerzett!
    Pavlin teszi TOMAZ RAZINGAR elé a korongot, aki közelről, Hetényi lába között helyez a hálóba. Assziszt: Stebih, Pavlin.

22:00
    Magas botért áll ki Gregorc két percre.

22:55
    Elhozzák a korongot a szlovénok, Mursak közeli lövését kell védenie Hetényinek.

23:40
    Kipattan Gracnarról egy lövés, kijönnek a szlovénok.

23:55
    Golicic lövése, hetényi résen ismét.

24:00
    Kiegészülnek a szlovénok, elment ez az esély is.

25:21
    Sofront bodicsekelik a szlovén harmadban, Gregorc indítja ANZE KURALTOT, aki keményen kilövi a bal felsőt! 2:0 Assziszt: Gregorc.

25:30
    Kezd elmenni ez a meccs...

26:00
    Music ül le két percre, akadályozásért, a támadó harmadban követte el.

27:15
    Felállunk, Sebők lövése jön ki Golicicról, kijönnek a szlovénok.

27:45
    Sofron ad vissza Vas Mártonnak lövésre, középről teszi rá, Gracnar véd, fogja is a korongot.

28:00
    A szlovénok teljes létszámban.

28:28
    Bejátszott korongra tenyerel rá Hetényi a kapuja előtt.

28:55
    Stebih nagy helyzetben a kapuval szemben lő jócskán fölé.

29:35
    Mihály korcsolyázza körbe a kaput, nem tudja kapura húzni.

30:15
    Tömegjelenet a korongért folytatott harcban a palán mellett, buli a szlovén kapu elől.

31:05
    Két gyenge kísérlet a szlovénoktól gyors egymásutánban.

31:32
    Tilos tőlünk.

31:40
    Megpattanó korongot véd bravúrral Hetényi, a kipattanóra rátenyerel.

31:52
    Most középről jön egy lövés, Hetényi fogja ezt is másodjára.

32:15
    Szirányi lő középről, kijön Gracnarról, de nincs rá érkező.

33:20
    Varga kemény lövése jön ki Gracnarról, Bartalis nem tudja kapura tenni.

34:10
    M. Rodman közelről lőhet, elakad a védőkben.

34:50
    Les nálunk.

35:30
    Változatos játék zajlik most, nem játszunk alárendelt szerepet, de a szlovén kapu előtt határozatlanok vagyunk.

36:10
    Magosi tesz be mélyen a szlovén harmadba egy korongot a kék vonalról, Pozsgai nem ér oda rá.

36:45
    Tilos a szlovénoktól

37:05
    Les nálunk.

37:30
    Kipattanó lövés után Urbas indul, nem tud mit kezdeni vele, Orbán hozza el.

38:10
    Razingar tesz vissza korongot a kapu mögül, Marcel Rodman lövése lepattan.

38:45
    Szlovén tilos.

39:05
    Razingar centerezésénél Golicic kis lesen.

39:40
    Vas János keresztben tesz át egy korongot Magosinak, aki centikkel marad le róla a kapu előtt.

40:00

Ebben a harmadban lőttek két gólt a szlovénok, megérdemelten vezetnek, pedig nekünk volt két emberelőnyünk, amelyeket nem tudtunk kihasználni.

A szlovénok sem brillíroznak, de mi is rendkívül határozatlanok vagyunk a kapujuk előtt, alig-alig mutatkozik esélyünk a gólszerzésre, már öt harmad óta vagyunk eredménytelenek összességében...

Lövések: 15/9
    Védések 9/13
    Kiállítás percekben 4/0

40:01

40:50

41:05
    David Rodman löki palánkra Hárit, kiáll két percre.

41:30
    Razingar lép ki, hátrányból kerül ziccerbe, Hetényi bravúrja!

41:55
    Gracnar fogja Sofron lövését.

42:40
    Szirányi próbálkozik távolról, Gracbar ezt is fogja.

43:00
    Sofron tenné át a korongot Kovácsnak, pontatlan.

43:05

44:20
    Koger szép lövőcsel után tüzel közel a kék vonalhoz, Gracnarról nem jön ki a korong.

44:50
    Lecsorgó korong a kapunk előtt, Marcel Rodmant ütközzük le időben.

44:52
    Marcel Rodman áll ki két percre, ütésért.

45:25
    Vas Márton lőhet, eltörik a botja.... Szegény embert az ág is húzza.

46:20
    Mihály távoli lövése pattan le a védőkről.

47:00
    Sebők a kapu mögül teszi vissza Kogernek a korongot, kimarad a ziccer!

47:15
    Verlic lövését Hetényi védi, rá nem lehet panaszunk.

47:52
    Les nálunk.

48:30
    Teljesen kiegyenlített játék zajlik, a szlovénok át is engedik a területet, de ziccereket nem hagyhatunk ki egyszerűen.

49:35
    Les nálunk.

49:50
    Varga lő a palánk mellől egy visszatett korongból, ez is lepattan.

50:20
    Gregorc lövését fogja Hetényi.

51:05
    Gracnar tol ki két korongot is a kapuja elől, utóbbiból Bartalis nem tud lőni.

51:50
    Vas János szerez korongot a harmadunkban, nem tud indulni.

53:02
    Koger a kapu mögül húzná be a korongot, Gracnarról kijön, borul a kapu is.

53:45
    Helyzetek, komolyabb lövések nélkül játszanak most a csapatok.

54:10
    Hetényi védése után Magosi indulé a palánk mellett, a lövése nem talál kaput.

54:30
    Koger lövése megpattan Gracnarról, a kapuvasról perdül fölé a korong!

54:55

55:10
    Szép támadás alakulna ki, Sebők kapja maga mögé a korongot.

55:30
    Pance próbálkozását hárítja Hetényi, a kipattanóra rátenyerel.

56:25
    Hetényi védi Golicic közeli lövését, kijön róla a korong, de mellé csorog szerencsére.

57:58

58:40
    A szlovén kapu elé belőtt, és Gracnaron megpattanó korongról marad le centikkel Kovács Csaba...

58:50
    Időt kérünk.

59:02
    Sofron lövése jön ki Gracnarról.

59:30
    Felállunk a szlovén harmadban, veszélyes lövés nem lesz a dologból.

59:58
    Magosi a kék vonalról takarásból lőne, elakad a korong.

60:00

Bosszantó mérkőzés volt ez, annak ellenére, hogy a szlovén csapat egyértelműen jobb nálunk. Ennyi emberelőnyt azonban nem lehet kihasználatlanul hagyni náluk gyengébb csapat ellen sem. A szlovénok az első két harmadban jobban játszottak, ilyen arányban megérdemelten nyertek, számunkra nagyon rossz hír, hogy két mérkőzésen nem tudtunk már betalálni.

Nálunk a mérkőzés emberének Koger bizonyult hivatalosan, de Hetényi bravúros teljesítményét ki kell emelni, rajta semmi nem múlt.