PLER-Budapest – Mezőkövesdi KC 31:26 (vége) | ETO-SZESE – Cegléd 41:34 (vége) | Vác – Orosháza 22:25 (vége)
Váci KSE
22:25 (10:13)
Orosházi Férfi KSE
szerda 23.04.2014, 18:00 • Városi Sportcsarnok, Vác • Férfi kézilabda NB1

Végül három góllal teljesen megérdemelten nyerte meg a mérkőzést az Orosháza. A második játékrész második felében, amikor úgy tűnt, öt gólnál eldöntötte az Orosháza, onnantól a Vácnak még számtalan lehetősége lett volna akár meg is fordítani a meccset, de a rengeteg kapufa és a sok technikai hiba miatt ez nem sikerülhetett. A vendégek remekül éltek a váciak hibáiból. Az első félidőben Buday, a másodikban Milovic vitte a hátán a csapatot. A váciaknál Simányi és Pál emelkedett ki, az eddigi gólgyáros Lendvay, Laurencz kettősnek nem nagyon ment ma.
    Vác – Orosháza: 22-25!
    ---- (19:34:35)

60
    Mérkőzés vége. (22:25)

60
    Székely átlövését fogja Ivanisevic, az ismétlés a bal szélről "szokás szerint" a felső kapufán csattan Császártól. (22:25) (22:25)

60
    Utolsó perc. (22:25) (22:25)

59
    Kettő percre kiáll Benmiloud, de ez már nem oszt, nem szoroz. (22:25) (22:25)

59
    BUDAY úgy tűnik, végleg eldönti, talpról elhajolva talál a kapuba! (22:25) (22:25)

59
    A vendégek nagyon lassan végezték el a középkezdést, az óra pedig ment. (22:24) (22:24)

59
    PÁL Gergely tört be bal kettőben és már csak kettő a váci hátrány! (22:24) (22:24)

59
    A váciak is teljes létszámban. (21:24) (21:24)

58
    Ismét egy véleményes helyzet, Milovic futott neki Császárnak, belemenés, bár nem biztos, hogy nem állt a vonalon Császár. (21:24) (21:24)

58
    A vendégek már teljes létszámban. (21:24) (21:24)

57
    CSÁSZÁR Ferenc középre futott be, megkapta a labdát és félfordulatból bombázta be! Újra csak három. (21:24) (21:24)

57
    Megkapja a Vác a labdát, a bal szélről tört be Varsandán, Székelyhez úgy nézett ki, hogy hozzáért, hetesgyanús volt, de a bíró továbbot intett, Varsandán pedig ráadásul rosszul is esett, egy időre lecserélik. (20:24) (20:24)

56
    Hiába a reklamálás, ez bizony arcot talált Simányitól, kettő perces kiállítás, öt az öt ellen most egy időre. (20:24) (20:24)

56
    Gábori lába kap közben görcsöt, a vendégek játékosa, Milovic is segít neki, barátságos gesztus! (20:24) (20:24)

56
    GÁBORI járt túl a vendégkapus eszén és a feje felett húzott lövéssel talál be hetesből. (20:24) (20:24)

55
    Stranigg áll ki két percre, Székely harcolta ki és egy hetest is. (19:24) (19:24)

55
    BUDAY középről, talpról a bal felsőbe ragaszt egy újabb bombát! Alighanem kezd eldőlni az összecsapás. (19:24) (19:24)

55
    A vendégek gólgyárosa, Buday újra a pályán. (19:23) (19:23)

54
    Pál lőtt át balról kisodródva, nem okozott gondot Ivanisevicnek. (19:23) (19:23)

53
    Rengeteg a törlés és az egyéb játékmegszakítás, nagyon vontatott a játék. (19:23) (19:23)

53
    Kikéri a Vác az újabb idejét, Rosta István beszél meg új taktikát a hazaiak játékosaival. 52:27-nél mindez. (19:23) (19:23)

53
    Vitáris fogja Mazic lövését, hátrányban támad a Váci KSE. (19:23) (19:23)

53
    Ivanisevic hozhatja játékba a labdát, támadnak a vendégek emberelőnyben. (19:23) (19:23)

52
    Kettő perces kiállítást kapott Bajorhegyi Ádám, de a pontos ok nem derült ki, miért. Elképzelhető, hogy túlzott reklamálásért. (19:23) (19:23)

52
    Simányi lő fölé, de óriásit kapott a bal vállára. A zöld mezesek jöhetnek majd az ápolás után. (19:23) (19:23)

52
    MILOVIC középen újra bal kézzel eleresztett átlövésgólt szerez. (19:23) (19:23)

51
    Bajorhegyi szerez remekül labdát, amit lerohanás közben elszórt a Vác. (19:22) (19:22)

51
    PÁL Gergely tört be bal kettőben és be is bombázta, megfésülve a kapust. (19:22) (19:22)

50
    MILOVIC tarthatatlan, lerántották és így is betalál középről. Itt most a Vác úszott meg egy kiállítást nagy valószínűséggel. (18:22) (18:22)

49
    Tyiskov kapott remek átadást középen, de beállóból ő is a kapufát találja el, a vendégek jöhetnek. Rövid idő alatt az ötödik váci kapufa. (18:21) (18:21)

49
    Vitáris fogja ki Mazic lövését a karjával. (18:21) (18:21)

48
    Simányi tüzelt középről, de a felső kapufáról az alapvonalon túlra pattant. (18:21) (18:21)

48
    MAZIC lerohanásgólja két technikai hibát követően a váci kapuban. (18:21) (18:21)

47
    NIKOLICZA Renátó gyors csuklómozdulattal szerez átlövésgólt középről. (18:20) (18:20)

47
    VARSANDÁN Áronra játszották a figurát a vendégek a bal szélen, ő pedig húzott lövéssel vette be Vitáris kapuját. (17:20) (17:20)

46
    Kocsi András volt túl heves a védekezésnél a beállóssal szemben, kettő perces kiállítás. (17:19) (17:19)

46
    SIMÁNYI nagyon beindult, jobb kettőből átlövésgólt szerez újra. (17:19) (17:19)

45
    Simányit blokkolják, de oldalbedobással jöhet a Vác. (16:19) (16:19)

45
    VARSANDÁN Áron kerül pompásan ziccerbe középen, meg is kapja a labdát és bebombázza! (16:19) (16:19)

44
    A vendégek kapujába Ivanisevic érkezik. (16:18) (16:18)

44
    SIMÁNYI Péter most átlövésgóllal jelentkezik középről, kettőre hozva ezzel a Vácot. (16:18) (16:18)

43
    Szabálytalan zárás a vendégektől, kissé véleményesnek tűnt. A váciak jöhetnek. (15:18) (15:18)

43
    NIKOLICZA bosszulta meg az előző faultot egy bal kettőből eleresztett remek átlövésgóllal. (15:18) (15:18)

42
    Nikoliczán löknek nagyot, szabaddobás a Vácnak. Jóval gyorsabbak a vendégek támadásai a második félidőben. (14:18) (14:18)

42
    Vitáris azonban kivédi az átlövést, jöhet a Vác. (14:18) (14:18)

42
    Ha ezt most bedobja az Orosháza, komoly előnyre tesz szert, régóta tart a váci góliszony. (14:18) (14:18)

42
    Folytatni tudja Mazic. (14:18) (14:18)

41
    Kökény harmadik kapufája, megszerzik a vendégek. Áll a játék egy sérülés miatt, az egyik vendég játékos maradt lent. (14:18) (14:18)

41
    Vitáris védi Stranigg lövését, de szabaddobás. Buday lövését Vitáris üti ki az alapvonalon túlra. (14:18) (14:18)

40
    Most jó volt Kökény passza, de Nikolicza kezéből kicsúszott. Orosházi támadás jön és ki is egészültek. (14:18) (14:18)

40
    Rosta István kér időt 39:24-nél. A váci időkérés után folytatódik a találkozó. (14:18) (14:18)

40
    STRANIGG lőtte be a kapujába még nem teljesen visszaérő Vitáris mellett a 18. orosházi gólt emberhátrányból! (14:18) (14:18)

40
    Kökény dobja ki oldalra emberelőnyben. (14:17) (14:17)

39
    Több lehetősége is adódik a Vácnak a felzárkózásra, de egyelőre nem élnek vele. (14:17) (14:17)

39
    Stranigg belemenése miatt jöhet a Vác. (14:17) (14:17)

38
    Kökény bombázott kapura középről, de a felső lécet trafálta telibe, a labda pedig kiment végül oldalt. A vendégek jönnek. (14:17) (14:17)

38
    Maricot küldik ki két percre visszarántásért. Most nem mindig megy át, ami az első félidőben még megengedettnek tűnt. (14:17) (14:17)

38
    Buday bejátszása után BENMILOUD lőtte be beállóból az újabb vendégtalálatot. (14:17) (14:17)

38
    Stranigg hagyta ki a ziccert, Vitáris védett, a túloldalon Kocsi lövi bele Herjeczki lábába! (14:16) (14:16)

37
    PÁL Gergely bal kettőben tör be és szép gólt szerez. Úgy tűnt leért a lába már, de közben a levegőben lökték, kettő perc gyanús volt. (14:16) (14:16)

36
    Hosszú lefolyású váci támadás zajlik. (13:16) (13:16)

36
    STRANIGG szépségdíjas találata a bal szélről befutva, félkínai figurából! (13:16) (13:16)

35
    Váratlanul lőtt közbe test mellett SIMÁNYI Péter és második gólját szerzi ezzel. (13:15) (13:15)

35
    MILOVIC Igor szerez talpról újabb szép találatot. (12:15) (12:15)

34
    Császárnak ütköznek neki könyökkel, ez most átment a rostán, az idő pedig telik. (12:14) (12:14)

34
    SIMÁNYI tört be a jobb oldalon és a jobb alsót kilőtte. (12:14) (12:14)

33
    Benmiloud döntött fel valakit a falban, kontrafault. (11:14) (11:14)

33
    Vitáris bravúrral védett egy ziccert, majd lerohanásból KÖKÉNY lőtt gólt a Vácnak. (11:14) (11:14)

32
    Rossz bejátszás középre Pálnak, aki emiatt nem is tudta megszerezni. (10:14) (10:14)

31
    MILOVIC egy talpról eleresztett nagy bombával újra négyre növeli a különbséget. (10:14) (10:14)

31
    A vendégek kiállításából még öt mp hátravan, de ők kezdték a második félidőt, tehát ez gyorsan el fog illanni. (10:13) (10:13)

31
    Elkezdődött a második félidő. (10:13)

Egyformán kezdték a meccset a felek, de lassan az Orosháza egy egészséges előnyt tudott kiépíteni magának a félidő második felében, már az öt gólos különbségért is támadtak.
    Végül három meg is maradt az előnyükből, a váciak nehezen találják az ellenszert a vendégek kemény, néha már durva védekezésére, Budayval szemben szintén nem találtak még megoldást. Az Orosháza szép gólokat szerez és a játék képe alapján a meccs esélyese.
    A szünet után folytatjuk!
    ----

30
    Befejeződött az 1. félidő. (10:13)

30
    Lendvay lőtt át az utolsó másodpercben középről, ám Herjeczki sokadik bravúrjával lábbal kapufára rúgja! (10:13) (10:13)

30
    Németh László lő mellé a bal szélről. (10:13) (10:13)

30
    Vitáris hatalmas bravúrral ér vissza egy bal oldali cunderre, de a kiütött labda belül érinti Császárt. (10:13) (10:13)

29
    KOCSI András egy kipattanót értékesít középről. Ismét megkülönböztető mezben Raffai. (10:13) (10:13)

29
    Milovic azonnal ki is áll két percre egy visszarántás miatt. (9:13) (9:13)

29
    Igor MILOVIC ellentmondást nem tűrően bombázott középről, átlövésből a kapuba. (9:13) (9:13)

28
    Hét főből áll az orosházi keménymag, de remek hangulatot teremtenek a csarnokban a váciakkal együtt. (9:12) (9:12)

28
    27:31-nél az orosháziak vezetőedzője kér időt. (9:12) (9:12)

28
    PÁL Gergely szerezte lerohanás után a váciak 9. gólját. (9:12) (9:12)

27
    Vitáris fogja bravúrral Milovic lövését. (8:12) (8:12)

27
    Herjeczki jelezte a bíróknak a nagy izzadságfoltot, amin előtte Berta megcsúszott, most törlés miatt áll a játék. (8:12) (8:12)

26
    Pál pontosan Herjeczki kezébe dobta, de a váciak szerencséjére Benmiloud a vonalon belül ért hozzá utána. Később váci technikai hiba, ötre nőhet az Orosháza előnye. (8:12) (8:12)

26
    MAZIC lerohanásból eredményes, már négy a vendégek előnye, másfélszer annyi találatuk van. (8:12) (8:12)

26
    Lendvay bal oldali lövése a kapufán csattan. (8:11) (8:11)

26
    Az orosházi birkózós védekezés nem nagyon ízlik a Vácnak. (8:11) (8:11)

25
    Laurencz átlövése után, amit hárított Herjeczki, a hosszú indítást Vitáris kockáztatva, de bravúrosan megszerezte a félpályánál. A Vác támadhat újra. (8:11) (8:11)

25
    Kökény a pályán megkülönböztető mezben. (8:11) (8:11)

24
    BUDAY a szokásos magabiztossággal növeli háromra a vendégek előnyét. (8:11) (8:11)

24
    Hetest harcol ki az Orosháza és Tyiskovnak még két perc is. Előtte Bajorhegyi úszott meg egy két kezes lökést. (8:10) (8:10)

23
    Laurencz trükkös passzát nem tudta átvenni Tyiskov beállóban, bár láthatóan rángatták is közben. A vendégek támadnak. (8:10) (8:10)

23
    BUDAY Dániel középről nagy bombával a jobb alsót lövi ki. (8:10) (8:10)

22
    Nagy Levente bravúrral védte Mazic lövését, de a labda oldalt ment ki. (8:9) (8:9)

22
    György a bal szélről tört be, de a jobb kapufát találta telibe. Közben kiegészültek a vendégek. (8:9) (8:9)

21
    Buday passzát halászta le bravúrosan Bajorhegyi. (8:9) (8:9)

20
    GÁBORI pimasz löbböléssel lövi el a kapus jobb lába mellett és talál a hálóba. (8:9) (8:9)

20
    Nikolicza harcol ki hetest bal kettőben belül védekezésért, lent is marad, most át kell ápolni. Itt sincs nagyobb gond, úgy tűnik. (7:9) (7:9)

20
    Öt a négy ellen a Vác most. (7:9) (7:9)

20
    Berta Gábor rántotta le gólhelyzetben Laurenczet, kettő perces kiállítás. (7:9) (7:9)

19
    Időt kért a Váci KSE. Rosta Istvánnak akadt mondanivalója. (7:9) (7:9)

19
    Szenzációs góllal rukkolt elő az Orosháza, a jobb szélre kijátszott labdát visszajátszották a bal szélre kínaiba NÉMETH Lászlónak, aki aztán már csak az üres kapuba kellett, hogy dobja. Kettő a vendégek előnye. (7:9) (7:9)

19
    Páros kiállítás. Császár Ferenc és Yassine Benmiloud hagyja el a pályát két percre. (7:8) (7:8)

18
    Tyiskov Mihály kapott sárgát, itt is megvan a három sárga. (7:8) (7:8)

18
    Kocsi András betörés után lőtt kapura, Herneczki bravúrral védett! Lent maradt Bali Richárd, őt kell ápolni, a bal válla sérült meg kicsit, de pályán marad, nem komoly a baj szerencsére. (7:8) (7:8)

17
    BUDAY ezt a hetest is értékesíti, újra az orosháziak vezetnek. (7:8) (7:8)

16
    Balról befutott Németh és hetest harcolt ki, Tyiskov védekezett belül. (7:7) (7:7)

16
    Laurencz lőtt kapufát, utólag pedig Benmiloud kapott sárgát. (7:7) (7:7)

15
    Technikai hiba Milovictól, jöhet a hazai gárda. (7:7) (7:7)

15
    KÖKÉNY középről test mellett lőtt kapura és a labda Herjeczkiről pattant a jobb felsőbe. (7:7) (7:7)

14
    BUDAY Dániel talpról elengedett bombáival egyelőre nem tud mit kezdeni a Vác, most is egy ilyen akadt be a bal felsőbe. (6:7) (6:7)

14
    CSÁSZÁR ezúttal a másik szélről tör be és szerzi meg az egyenlítő találatot. (6:6) (6:6)

13
    BENMILOUD maradt üresen középen és beállóból szerez gólt. Újra vendégelőny. (5:6) (5:6)

13
    Raffai volt egy ideig megkülönböztető mezben a pályán. (5:5) (5:5)

12
    GÁBORI Máté tört be a jobb szélről és a rövid sarokba húzta vissza. Egál. (5:5) (5:5)

12
    Kettő perces kiállítást kapott Morva Zoltán. (4:5) (4:5)

12
    Pált blokkolják, de sarokdobással jön a Vác. (4:5) (4:5)

11
    Ismét Nagy Levente bravúr, egy középső átlövést hárított és meg is szerzi ezúttal a Vác. (4:5) (4:5)

11
    Gábori kapott sárga lapot. (4:5) (4:5)

10
    Némethre ment a kínai figura, de nem tudta elkapni a bal szélen, a túloldalon Lendvay durrant fölé. (4:5) (4:5)

10
    Bajorhegyi kapott sárgát. (4:5) (4:5)

10
    Buday ismét talpról lőtt át, Nagy Levente újra védett, de oldalt ment ki. A vendégek támadnak. (4:5) (4:5)

9
    Nagy Levente védése után gyors támadás, Kocsit megrántja Morva, sárga lap, de az akciót végig engedték, Kocsi pedig a kapufára lőtte a kapus segítségével. (4:5) (4:5)

9
    Pál lőtt jobb kettőből nagy kapufát, de marad a hazaiaknál, majd Gábori lapos lövését Herjeczki védi. (4:5) (4:5)

8
    BUDAY Dániel magabiztosan lövi a hetest a jobb alsóba. Vezet az Orosháza. (4:5) (4:5)

8
    Kapufát lőtt Mazic, de hetest kap az Orosháza. (4:4) (4:4)

7
    Laurencz lőtt át, Herjeczki pedig bravúrral kitolta a jobb felsőből. (4:4) (4:4)

6
    BUDAY jobb kettőből talpról engedte el, a blokkon megpattanva a kapust becsapta és így a bal alsóba vánszorgott. (4:4) (4:4)

6
    Eddig meglehetősen sok a gól, alig van kivédekezett támadás, talán egy volt. (4:3) (4:3)

5
    LENDVAY is betört középen és a kapus mellett bepattintotta. (4:3) (4:3)

5
    Mazic kapott sárga lapot. (3:3) (3:3)

5
    BALDA bal kettőből, beállóból Buday szép passza után egyenlít. (3:3) (3:3)

4
    PÁL Gergely váratlan megindulással betört jobb kettőben és betalált. (3:2) (3:2)

4
    BUDAY Dániel középről talpról lőtt át a bal alsóba. (2:2) (2:2)

3
    LAURENCZ Szabolcs középről talpról lőtt át, a labda a kapus lábáról bevánszorgott a kapuba. (2:1) (2:1)

2
    NÉMETH László a bal szélről svédcsavaros, szépségdíjas gólt szerez! (1:1) (1:1)

2
    GÁBORI harmadik szándékból értékesíti a hetest. (1:0) (1:0)

1
    Kocsi harcol ki hétméterest belül védekezés miatt. (0:0) (0:0)

1
    A piros mezes váciak kezdték az első játékrészt. (0:0) (0:0)

1

A váciak pirosban, az orosháziak pedig zöldben lépnek ma pályára.

Váci KSE: Vitáris, Nagy L. – Bajorhegyi, Székely, Simányi, Császár, Tyiskov, Lendvay, Nikolicza, Laurencz, Gábori, Pál, Kökény, Kocsi, Joháczi, György

Orosházi Férfi KSE: Herjeczki, Ivanisevic – Buday, Raffai, Stranigg, Berta, Cifra, Morva, Milovic, Varsandán, Maric, Balda, Mazic, Benmiloud, Bali, Németh L.

Játékvezetők: Tomecskó-Hunyadi Tamás, Unyatinszki Tamás.

A férfi kézilabda NB1 alsóházi rájátszásának negyedik fordulójához érkeztünk. A hazai Váci KSE csapata jelenleg mindössze a 10. helyen tanyázik, a hetedik helyezett Orosházát fogadja, az elvileg legnehezebb ellenfelet. Az Orosháza már 20 pontot gyűjtött, a Vácnak csak 13 van. Most már létkérdés lett a Dunakanyar csapatának, hogy sikerüljön fontos pontokat szerezniük, mert az utóbbi két fordulóban a PLER vészesen feljött rájuk két győzelemmel, mindössze két egységgel előzik meg a fővárosiakat.
    Az Orosháza előnye négy pont, viszonylag kényelmes helyzetben vannak még a 8. helyezett Cegléd-Mezőkövesd párossal szemben is.
    Az orosháziaknál Buday, Milovic és Németh László teljesítenek góllövésben kiemelkedően az utóbbi meccseken, míg a Vácnál Laurencz és Lendvay viszik a prímet.
    Az összecsapás szerdán 18 órától kezdődik, tartsanak velünk!