PICK – Csurgó 30:23 (vége)
OTP Bank - PICK Szeged
30:23 (14:8)
Csurgói KK
csütörtök 24.04.2014, 18:30 • Újszegedi Sportcsarnok, Szeged • Férfi kézilabda NB1

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.

A férfi kézilabda bajnokság elődöntőjének első mérkőzésén csap össze egymással csütörtök kora este a Pick Szeged és a Csurgó gárdája. Az elődöntő az egyik csapat második győzelméig tart, a pályaelőny az alapszakaszt a 2. helyen álló szegedieknél van. A Pick fárasztó utazáson van túl, hiszen szombat este Lisszabonban játszottak EHF Kupa-mérkőzést a Sporting vendégeként, csütörtökön pedig esélyesként nyilván érvényesíteni szeretnék azt a bizonyos pályaelőnyt a csurgóiakkal szemben...

Idén már négy tétmeccset is vívott egymással a két csapat, kettőt az alapszakaszban, kettőt pedig a Magyar Kupában. Párosukra az a jellemző idén, hogy Szegeden simán nyer a Pick, Csurgón ellenben kifejezetten szoros meccseket vívnak, melyeken cseppet sem esélytelen Imre Vilmos legénysége. A bajnokságban Szegeden 32:20-ra, Csurgón 28:27-re nyert a Pick, a Magyar Kupa első meccsén hazai pályán 25:24-re nyert a Csurgó, a szegedi visszavágón azonban 34:20-as sikerével könnyedén harcolta ki a négyes döntőbe jutást a Pick.

A csurgóiak nélkülözni lesznek kénytelenek válogatott beállójukat, a lázas beteg Szöllősi Szabolcsot, ellenben szegedi válogatott poszttársát és druszáját, Zubai Szabolcsot Lisszabonban felszakadt és összevarrt szája nem akadályozza meg abban, hogy pályára lépjen az elődöntő első mérkőzésén.

Pick Szeged: 12 Tatai, 16 Mikler – 5 Mindegía, 6 Kekezovic, 7 Vadkerti Attila, 9 Hegedűs, 10 Larholm, 14 Prce, 17 Zubai, 18 Ilyés, 19 Balogh, 21 Blazevic, 34 Lasica, 51 Parrondo, 77 Vranjes, 90 Ancsin. Edző: Juan Carlos Pastor

Csurgói KK: 16 Wyszomirski, 29 Pallag – 2 Herbert, 8 Grebenár, 10 Pukhouski, 13 Gazdag, 15 Borsos, 17 Oláh, 20 Pordán, 21 Lele, 22 Vadkerti Gábriel, 23 Országh, 33 Savic, 40 Döme, 66 Nagy Máté, 88 Aguirrezabalaga. Edző: Imre Vilmos

Játékvezetők: Herczeg Péter, Südi Péter.

Zajlik már a csapatok bemelegítése a szegedi csarnokban, a Pick tiszta kék, a Csurgó tiszta fehér szerelésben játszik majd.

Bika, a helyi kabalaállat igyekszik hangolni a szurkolókat, de egyelőre meglehetősen kevesen vannak a nézőtéren.

Megkezdődik a csapatok bemutatása.

Az idény legszebb góljáért járó díjat adják át Zubai Szabolcsnak.

A Pick kezdi a meccset.

1

1
    Balogh harcol ki szabaddobást középen. (0:0) (0:0)

2
    Baloghgal szemben belülvédekezés, hetes. (0:0) (0:0)

2
    Larholm büntetőjét kivédi Wyszomirski! (0:0) (0:0)

3
    Lele bejátszását PORDÁN lövi be beállóból. (0:1) (0:1)

3
    BALOGH tör be középen, s a bal sarokba lő. (1:1) (1:1)

4
    Szegedi labdaszerzés után Zubai passzával PARRONDO tör be középen, s lő a hálóba. (2:1) (2:1)

4
    Zubai kapott sárga lapot. (2:1) (2:1)

4
    PUKHOUSKI Ilyés kezén megpattanó lövése vágódik a hálóba. (2:2) (2:2)

5
    ILYÉS amott is eredményes, átlövésgóljával vezet a Szeged. (3:2) (3:2)

6
    Csurgói kétszer indulás után Zubainál fújnak belemenést. (3:2) (3:2)

6
    PORDÁN eredményes újra beállóból. (3:3) (3:3)

6
    Ilyés még sárga lapot is kapott. (3:3) (3:3)

7
    Zubai lő beállóból mellé, Borsos pedig sárga lapot kap. (3:3) (3:3)

8
    Pukhouski tört be bal kettőben, hetest harcol ki. (3:3) (3:3)

8
    LELE büntetője a jobb sarokban landol. (3:4) (3:4)

9
    Ilyés átlövését védi Wyszomirski. (3:4) (3:4)

9
    Elrontott csurgói akció végén Ilyés újabb lövését védi Wyszomirski, de a szegedieké marad a labda. (3:4) (3:4)

10
    Balogh átlövése száll végül fölé. (3:4) (3:4)

10
    Pordán sérült meg az akciónál, ápolásra szorul. (3:4) (3:4)

10
    Lele passzát Savic hiába lövi be, vonalra lépett. (3:4) (3:4)

11
    ILYÉS tör be bal kettőből, s ezúttal a hálóba lő. (4:4) (4:4)

11
    Pukhouski kapufája után Mindegía hát mögötti passzát ZUBAI lövi be beállóból. (5:4) (5:4)

12
    Pukhouski passzát NAGY MÁTÉ lövi be a bal szélről. (5:5) (5:5)

13
    Balogh nagy passzából ILYÉS ezúttal a bal szélről eredményes. (6:5) (6:5)

14
    Csurgói technikai hiba után Vadkerti Attila balról középre tett labdáját BALOGH ZSOLT vágja a hálóba. (7:5) (7:5)

15
    Savic lövését üti fölé bravúrral Mikler. (7:5) (7:5)

15
    Mindegía tör be középen, szabaddobás a jutalma. (7:5) (7:5)

16
    MINDEGÍA újabb betörése középen, s a jobb sarokba lövi a labdát. (8:5) (8:5)

16
    Pordánt még ki is küldték két percre. (8:5) (8:5)

16
    Vadkerti Gábriel lő fölé balátlövőből. (8:5) (8:5)

17
    Vadkerti Attila balról középre törve harcol ki szabaddobást. (8:5) (8:5)

17
    Ilyés nagy lövését védi Wyszomirski. (8:5) (8:5)

17
    Vendég időkérés. (8:5) (8:5)

17
    Egyelőre meglehetősen visszafogott hangulatban és tempóban zajlik az elődöntő, bár lassacskán mintha kezdene ellépni ellenfelétől a Pick Szeged. (8:5) (8:5)

17
    Zubait állították ki két percre. (8:5) (8:5)

18
    Belemenés Pukhouskinál, támadhat a Pick. (8:5) (8:5)

18
    Lasica megkülönböztető mezben hibázott ziccert a jobb szélről, így AGUIRREZABALAGA a hazai térfél közepéről ejthetett az üres kapuba. (8:6) (8:6)

19
    ILYÉS balátlövőből lő szép gólt. (9:6) (9:6)

19
    Az egyik oldalon Aguirrezabalaga, a másikon Balogh hibáz ziccert, a labda a szegedieké. (9:6) (9:6)

20
    Borsost küldték ki két percre, Prcével szemben szabálytalankodott. (9:6) (9:6)

20
    Előnyben belemenés Baloghnál, a csurgóiak indulhatnak. (9:6) (9:6)

21
    Lele lövését Vranjes sáncolja, a vendégeké a labda. (9:6) (9:6)

21
    Csurgói labdavesztés után a hazai megindulást akadályozó Savicot állítják ki két percre. (9:6) (9:6)

21
    Parrondo adja be jobbról kínaira, PRCE pedig nem hibáz. (10:6) (10:6)

22
    Technikai hiba Nagy Máténál, a Szegedé a labda. (10:6) (10:6)

23
    Prce bal kettőből bombáz nagy erővel a hosszú sarok mellé. (10:6) (10:6)

24
    Lele lövését sáncolták, a gyors megindulás végén pedig Prce passzát VRANJES lövi be beállóból. (11:6) (11:6)

25
    Aguirrezabalaga a vonalra lépett a jobb szélen, a megindulás végén KEKEZOVIC balról talál be. (12:6) (12:6)

25
    Vadkerti Gábriel nagy bejátszását PORDÁN lövi be gyönyörűen beállóból. (12:7) (12:7)

26
    Balogh játszott a bal szélre, KEKEZOVIC pedig a kapu közepébe lőtte a ziccert. (13:7) (13:7)

27
    Vadkerti Gábriel bal kettőből lő a rövid sarok mellé. (13:7) (13:7)

28
    Larholm tört be bal kettőben, majd a hosszú sarok mellé lőtt. (13:7) (13:7)

28
    A gyors csurgói támadást PORDÁN fejezi be beállóból. (13:8) (13:8)

28
    A Parrondóval szemben szabálytalan Vadkerti Gábriel mehet ki két percre. (13:8) (13:8)

29
    LARHOLM a bal sarokba vágja a megítélt hetest. (14:8) (14:8)

29
    Grebenár megpattanó lövését védi Mikler, a labda marad a csurgóiaké. (14:8) (14:8)

30
    Mikler védte Országh lövését is, indulhatnak a hazaiak. (14:8) (14:8)

30
    Hazai időkérés. (14:8) (14:8)

30
    37 másodperc van még a félidőből, a hétgólos különbségért támadhat majd a Szeged. (14:8) (14:8)

30
    Larholm passza után Prce lövését üti fölé Wyszomirski. (14:8) (14:8)

30
    Befejeződött az 1. félidő. (14:8)

Rengeteg játékmegszakítással, törléssel tarkított első félidőn vagyunk túl, időnként kifejezetten álmos játékkal fűszerezve. A fokozatosan belelendülő szegediek azonban így is felépítettek az első harminc perc végére egy hatgólos előnyt, ami elégnek tűnik ahhoz, hogy a két győzelemig tartó elődöntőben hazai pályán behúzzák az első sikerüket. A csurgóiaknak különösen támadásban kellene nagyot javulniuk a bravúr eléréséhez, az első félidőben lőtt 8 góljuk roppant kevésnek tűnik.

A Csurgó kezdi majd a második játékrészt.

31
    Elkezdődött a második félidő. (14:8)

31
    Oláh lövését ütötte fölé bravúrral Mikler, a hazaiak indulhatnak. (14:8) (14:8)

31
    Ilyés lövését védi Wyszomirski, a hazaiaké marad a labda. (14:8) (14:8)

32
    Ancsin bombáját a jobb kapufára üti Wyszomirski. (14:8) (14:8)

32
    Csurgói hiba támadásban, a szegedieké a labda. (14:8) (14:8)

32
    ILYÉS kanyarodott középre balról, s nagy gólt vágott a léc alá. (15:8) (15:8)

33
    Grebenár lő alulról, Mikler ezt is védi. (15:8) (15:8)

33
    Larholm azonban középről a kapu fölé vágja a labdát. (15:8) (15:8)

33
    Lépéshiba a csurgóiaknál, támadhat a Pick. (15:8) (15:8)

34
    PARRONDO a jobb szélről talál a hosszú sarokba. (16:8) (16:8)

34
    OLÁH tört be jobb kettőben, s a rövid felső sarokba talált. (16:9) (16:9)

35
    LARHOLM balátlövőből lőtt nagy gólt a jobb alsó sarokba. (17:9) (17:9)

36
    Oláh remek passzát GAZDAG lövi be ziccerből a bal szélről. (17:10) (17:10)

37
    LARHOLM emelkedik ezúttal középen, s újabb remek gólt lő. (18:10) (18:10)

38
    PUKHOUSKI közbelövése középről pattan Mikler érintésével a kapu közepébe. (18:11) (18:11)

38
    Ilyés lövését védi Pallag, de szabaddobás a hazaiaknak. (18:11) (18:11)

38
    A Vranjessel szemben szabálytalan Borsost küldik ki két percre. (18:11) (18:11)

39
    LARHOLM középről lő nagy átlövésgólt a jobb alsó sarokba. (19:11) (19:11)

39
    Grebenár passzával PUKHOUSKI húz keresztbe, majd jobb kettőből lő szép gólt a hosszú sarokba. (19:12) (19:12)

40
    A Larholm passzával jobbról betörő Ancsin harcol ki hetest. (19:12) (19:12)

40
    LARHOLM a bal felső sarokba vágja a büntetőt. (20:12) (20:12)

41
    Pukhouski rossz passza Pordán felé, de szabaddobást kapnak a csurgóiak. (20:12) (20:12)

42
    Pordán ziccerét beállóból fogja bravúrral Mikler. (20:12) (20:12)

42
    Tatai áll a hazai kapuba. (20:12) (20:12)

42
    Larholm harcol ki szabaddobást bal kettőben. (20:12) (20:12)

43
    LARHOLM újra csak középről talál a bal alsó sarokba. (21:12) (21:12)

43
    Vendég időkérés. (21:12) (21:12)

43
    Közel jár a tízgólos különbséghez immár a Pick, így érthető Imre Vilmos időkérése. Nem maradt sok izgalom az utolsó bő negyedórára... (21:12) (21:12)

44
    Grebenár közbelövése a sáncról pattan mellé, sarokdobás. (21:12) (21:12)

44
    Vranjest küldik ki két percre kétkezes lökésért. (21:12) (21:12)

44
    Passzív jelzésnél GREBENÁR talál középről a kapu közepébe. (21:13) (21:13)

45
    Kekezovic ziccerét védi Pallag, aki az üres kapura lő, Larholm ezt még kiüti, de végül betalálnak a még mindig üres kapuba a csurgóiak. GAZDAG a szemfüles gólszerző. (21:14) (21:14)

46
    PRCE eredményes középről, átlövésből. (22:14) (22:14)

46
    Pukhouski lövése a védőkről pattan mellé, sarokdobás. (22:14) (22:14)

47
    Oláh passza rossz balra, a lerohanás végén LASICA lövi be a ziccert. (23:14) (23:14)

47
    Újabb elrontott csurgói akció után lerohanás, LASICA ismét csak nem hibáz: közte tíz. (24:14) (24:14)

48
    GAZDAG hétméteresből lő biztos kézzel a bal sarokba. (24:15) (24:15)

49
    ANCSIN jobbátlövőből küld megpattanó lövést a hálóba. (25:15) (25:15)

49
    Blazevicet küldik ki a bírók két percre. (25:15) (25:15)

49
    Oláh passza után a bal kettőben betörő Grebenár kap hetest. (25:15) (25:15)

49
    A közönség ítélete a bírók irányába: "Hülye vagy!"... (25:15) (25:15)

50
    GAZDAG ezt a büntetőt is a kapu közepébe lövi. (25:16) (25:16)

50
    Ancsin lő mellé, de szabaddobást kap közben. (25:16) (25:16)

50
    Ancsin lövését védte Pallag, a lerohanás végén Pordán és AGUIRREZABALAGA passzolgat a hazai térfélen, s utóbbi talál be jobbról a rövid sarokba. (25:17) (25:17)

51
    PRCE talál balátlövőből a jobb sarokba. (26:17) (26:17)

51
    AGUIRREZABALAGA a jobb szélről lő szép ziccergólt. (26:18) (26:18)

52
    VRANJES tör be jobbról, s a hosszú sarokba lő. (27:18) (27:18)

52
    Grebenár passzát AGUIRREZABALAGA most jobbátlövőből küldi a bal alsó sarokba. (27:19) (27:19)

53
    Larholm középről bombáz csúnyán a kapu fölé, de a túloldalon technikai hibát vétenek a csurgóiak. (27:19) (27:19)

54
    Larholm belemenése után indulhat a Csurgó, de labdát vesztenek. (27:19) (27:19)

54
    A megindulás végén Larholm önzetlen, s LASICA lövi be középről a ziccert. (28:19) (28:19)

55
    Oláh lövését védte Tatai, de marad a labda a vendégeknél. (28:19) (28:19)

55
    Oláh kissé jobbról lő végül a bal sarok mellé. (28:19) (28:19)

56
    A fiatal beálló, Hegedűs először a pályán ma a szegedieknél. (28:19) (28:19)

56
    Ancsin bejátszása után Larholm ziccerét védi Pallag, ahogy Tatai is Vadkerti Gábrielét. (28:19) (28:19)

57
    Prce lövését sáncolják, de szabaddobás. (28:19) (28:19)

57
    Lasica játszott középre jobbról, s HEGEDŰS beállóból eredményes. (29:19) (29:19)

58
    OLÁH jobb kettőben betörve szépít az eredményen. (29:20) (29:20)

58
    Ancsin passzát Larholm lövi középről fölé. (29:20) (29:20)

59
    AGUIRREZABALAGA sokoldalú, ezúttal szinte beállóból talál a bal sarokba. (29:21) (29:21)

59
    PRCE balátlövőből lő szép gólt a hosszú sarokba. (30:21) (30:21)

60
    OLÁH közbelövése középről vágódik a bal sarokba. (30:22) (30:22)

60
    Larholm passzolta el magát, a lerohanás végén GAZDAG lövi be a ziccert. (30:23) (30:23)

60
    Labdát veszít újra a Szeged, de a vendégek már nem érnek fel a támadással. (30:23) (30:23)

60
    Mérkőzés vége. (30:23)

A bajnoki elődöntő első mérkőzésén fölényes győzelmet aratott a végére kissé le is ülő Pick Szeged a Csurgó ellen. A visszafogott iramú találkozó első félidejében fokozatosan lépett el ellenfelétől az esélyesebb hazai gárda, s a szünetben már hatgólos volt a Pick előnye. A második játékrész talán legnagyobb kérdése az volt, hogy mikorra lesz meg a tízgólos fór, nos, a 47. percre lett meg. A végén közelebb lopóztak ugyan a vendégek, de a Pick Szeged fölényes győzelmét ma nem fenyegette semmi.

Az egyik fél második győzelméig tartó elődöntő állása ezzel 1:0 a Pick Szeged javára, folytatás jövő szerdán este Csurgón.

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (20:05:52)