Magyarország – Japán2 5:4 (vége) | Ausztria – Szlovénia 1:3 (vége) | Dél-Korea – Ukrajna 2:8 (vége)
Ausztria
1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Szlovénia
szombat 26.04.2014, 09:00 • Goyang Ice Rink • Div. I/A Világbajnokság

Nehezen, de végül megnyeri a mérkőzést Szlovénia csapata. A harmadik harmadra össze szedték magukat, és feljavuló teljesítménnyel hozták a meccset. Nem született végül meglepetés, a favoritok jutottak fel az elit közé a csoportból. Japán játékosai szomorúan nézték a lelátón a meccs végét, akik a magyarok ellen két perccel a meccs vége előtt, már a legjobbak között érezték magukat, de hát ilyen a sport, az egyiknek örömet a másiknak csalódást okoz. (11:08:44)

60:00

59:40
    A korong a középső harmadban, eldőlt a meccs.

59:12
    Időt kértek az osztrákok, lehozták Starkbaum kapust.

58:28
    Szlovénia gólt szerzett!
    Urbas passzol MIHA STEBIH botjára a kék vonalra, aki keményen meglövi, a korong Oberkofleron még megpattan, és így becsapja Starkbaum kapust.Gólpassz: Jan Urbas

58:01
    Tilos felszabadítás, buli Gracnar előtt, elkezdődött a harmad utlsó két perce.

57:30
    Nagyon küzd most Szlovénia, az osztrákok kisebb nyomást gyakorolnak a hajrába.

57:00
    A felkelő nap országának távolodik a feljutás reménye.

56:30
    Visszahúzódik Szlovénia, védi a kék vonalat, eredménytartásra játszanak.

55:50
    Urbas majdnem harmadszor is betalál, lövése a kapuvas felett suhan el.

55:00
    Kiegészült Szlovénia, majdnem sikerült a góllövés a hátrányban Golicic révén.

54:30
    Golicic ugrik meg egy korongal, és lövi mellé a ziccert.

53:30
    Jól védekezik a szlovén csapat, többször is sikerült kivágni a pakkot a harmadból.

52:59
    Nagy osztrák nyomás után szlovén kiállítás, 2 percre le megy Tavzelj.

52:20
    Ezekben a percekben Szlovénia jól játszik, a gól sokat lendített a játékukon.

51:10
    David Rodman közelről durrantott fölé, belejöttek a végére a szlovénok.

50:15
    Szlovén aktivitások az osztrákok harmadában, Mursak keverget a kapu mögött.

49:30
    Ebben a pillanatban Szlovénia és Ausztria a továbbjutók.

48:49
    Szépen kidolgozott akció végén JAN URBAS kap a körök közé a kapu mögül korongot, és kilövi a bal alsót. Vezet Szlovénia. Gólpasszok: David Rodman, Matic Podlipnik.

48:00
    Az iram nagyon laza, kost Mursak gyorsított, és éles szögből veszélyes lövést küldött Starkbaum kapujára.

47:30
    Nagy osztrák ziccerek maradnak ki Schiechl és Petrik közeli lövései után.

46:25
    Távoli kapura lövés osztrák botról, Gracnar gyorsan játékba hozza a pakkot.

45:45
    Sok a megszakítás a záró harmad elején, a harmadik buli következik a szlovén harmadban rövid időn belül.

45:15
    Marcel Rodman kemény lövését védi Starkbaum, ez szép kísérlet volt.

44:45
    Kiegészült Ausztria csapata.

44:30
    Az előny végére feláll a szlovén csapat, de ez minden semmit nem tudnak kitalálni.

43:30
    Jól feltolja védelmét az osztrák csapat, végre Golicic lő a kapu mellé legalább.

43:00
    Kihozzák a harmadból az osztrákok a korongot, Szlovénia megint rosszul kezdi az előnyét.

42:42
    Szlovén lehetőség, Oberkofler kap két percet.

42:10
    A bulit Ausztria hozza el, majd kihozza Szlovénia, de csak rövid időre, ismét pontatlan megoldások sora.

41:30
    A másik oldalon Leber lövését a körök közül védi remekül Gracnar.

40:45
    Nagy szlovén nyomás a harmad elején, Mursic ziccerét védi bravúrral Starkbaum.

40:01

Egy talált góllal szerezte meg a szlovén gárda a vezetést, majd gyorsan egyenlítettek a mai napon magabiztos osztrákok. Enyhe mezőnyfölényben játszik Ausztria, az utolsó harmadra maradt a döntés, vagy a ráadásra. Szlovéniának sokat kell javulni ha győzni akarnak a magabiztosan játszó Ausztria ellen. Maradjanak velünk hamarosan folytatjuk.

40:00

39:40
    Az utolsó másodpercekben is osztrák nyomás Grancar kapuja előtt.Kirepül a korong, még egy buli jöhet majd.

39:01
    A harmad utolsó percében járunk, Ausztria birtokában a korong.

38:30
    A buli után ismét osztrák botokon a korong, közben Robar kerül a jégre és kiállítást reklamál.

37:15
    Nagy a nyomás most a szlovén kapura, tilosra szabadítanak fel a szlovénok.

36:30
    Szlovénia ismét bonyolult helyzetben van, nem tudta hosszabb ideig megtartani a vezetést.

35:20
    Ausztria gólt szerzett!
    A buli után BENJAMIN PETRIK a kapura lövi a korongot, és a felső sarokba helyezi, kissé talán Gracnar elnézte ezt a lövést. Gólpasszok: Stefan Bacher, Michael Schiechl.

35:00
    Élénkebb lett a gól után Szlovénia játéka.

34:10
    A semmiből szerezte meg Szlovénia a vezetést, lehet, hogy a gól nyugalmat hoz a szlovén sorokba.

33:48
    JAN URBAS közelről kotorja be a pakkot, egy nagy osztrák hiba után a kapu mögül kerül vissza a korong az üres kapu elé, az osztrákok még próbáltak menteni, de a szlovén csatár ügyesebb volt. Gólpassz nélkül.

33:00
    Oberkofler fonákkal éles szögből lőtte fölé a pakkot.

32:20
    Petrik a kék vonaltól leadott kemény lövését védi a mamutjával Gracnar.

31:32
    Szlovén tilos felszabadítás, buli Gracnar jobb oldalán.

30:30
    Altamnn indul meg a koronggal, bedobja a szlovén harmadba, de már szlovén botokon a korong, ismét sok a pontatlanság.

29:45
    Razingar nagy helyzetben Gracnar előtt, fonákkal közelről mellé lövi a ziccert.

29:00
    Kiegészült Ausztria, közben Kuralt éles szögből, mellé lőtte a pakkot.

28:05
    Felállnak a szlovénok, de egy osztrák ütő ismét belenyúl a korongba, és az kicsorog a harmadból.

27:30
    Ismét gyenge eddig a szlovén emberelőnyös játék.

27:00
    Gyorsan kivágják az osztrák védők a korongot.

26:47
    Koch kap két percet Ausztria csapatából.

26:25
    Újabb osztrák támadást indít Schumnig, de pontatlan és hosszú a korong, elsőre tilos felszabadítást ítélnek, de végül korrigálnak, így a pálya közepén a bedobás.

25:15
    Petrik harcol a korongért a palánknál, nyomást gyakorol most az osztrák csapat.

24:50
    Meglepően eseménytelen játék a nap rangadóján. Gracnar véd most könnyedén egy ártatlan lövést.

24:20
    Lesre korcsolyáztak Ausztria hokisai, buli a szlovén harmad előtt.

23:25
    Most végre beköltöztek Starkbaum kapuja elé, de ötlet nélküli játék, ki is hozzák végül az osztrákok a korongot.

22:30
    Szlovénia továbbra is veszélytelen az osztrákok kapujára.

22:00
    Marcel Rodman újra játékban, letelt a két perc.

21:25
    Sikerül a buli után kivágni a szlovénoknak a korongot, de gyorsan visszahozzák az osztrákok, Altamann lövése a kapu mögötti védőhálón.

20:30
    Rögtön beköltözött Ausztria csapata Gracnar elé, nagy a nyomás ezekben a másodpercekben.

20:10
    Osztrák előnnyel kezdődik a második harmad. Rodman még majdnem két percig a ül a padon.

20:01

Kiegyenlített játékot láthatunk kevés helyzettel és lövéssel az első harmadban. Az osztrákok talán túlságosan is nyugodtak, ellenben a szlovénokkal akiknek csak a győzelem segít, ha fel akarnak jutni a csoportból. Hamarosan folytatjuk a második játékrésszel.

A kapura lövések aránya az első harmad után: 6:7.

20:00

19:59
    Marcel Rodman kap bottal akasztásért az utolsó másodpercben két percet.

19:50
    Mursak lövését blokkolják az utolsó másodpercekben.

19:10
    A harmad utolsó percében járunk, Ausztria támadásban.

18:25
    Kihozza a játékvezető a szlovén harmadból a bulit, egy osztrák játékos zavarta szabálytalanul Gracnar kapust.

17:30
    Kevés a szép akció eddig, pontatlan játék sok az elveszített korong.

16:25
    Geier M., harcol a sarokban Gracnar kapuja mögött a korongért, végül kihozzák a szlovénok, és gyors támadást indítanak.

15:30
    Az osztrákok nyugodtan játszanak, ők már biztos feljutók, a szlovénoknak nem megy igazán jól a játék.

14:41
    Komarek visszatért, kimaradt a szlovén előny.

14:15
    Az előny végére felállnak a szlovénok, egy lövésig el is jutnak, de ezt Starkbaum biztosan védi.

13:30
    Eddig nagyon gyenge a szlovén emberelőny, Ausztria könnyedén lövi ki a korongokat a harmadból.

12:55
    Kihozza a korongot Ausztria csapata, és bulit harcol ki a szlovén harmadban.

12:41
    Komarek kap két percet, szlovén emberelőny következik.

12:15
    Schiechl szépen vitte be a korongot a szlovén harmadba, majd egy remek lövéssel tette próbára Gracnart.

11:50
    Kiegészült Szlovénia csapata, Urbas ismét játékban.

11:25
    Egy perc eltelt Urbas kiállításából, ismét sikerül kihozni a korongot Mursak megy el és majdnem helyzetbe kerül.

10:30
    Gyorsan felállnak az osztrákok, körbe passzolgatnak, végül sikerül kidobni a szlovénoknak a korongot, sőt beérik és bulit harcolnak ki Gracnar előtt.

09:45
    Jan Urbas megy le két percre fogásért.

09:00
    Egy ártatlan távoli lövést húz le a levegőből Starkbaum kapus a lepkéssel.

08:10
    Most Szlovénia gyakorol nyomást Gracnar kapujára, de nem tudnak helyzetbe kerülni.

07:30
    Most sikerül az osztrákoknak hosszabb időre beköltözni a szlovénok harmadába.

06:30
    Kissé szétszórt és pontatlan a játék mindkét oldalon.

06:03
    Altmann gyenge lövését a kék vonalról, védi biztos kézzel Gracnar kapus.

05:34
    Osztrák tilos felszabadítás, egy pontatlan indítás után.

05:11
    Lebler nagy helyzete, közelről a kapuvasat találja el, megvolt a meccs első nagy ziccere.

04:33
    Starkbaum kapus tenyerel a korongra Razingar előtt biztosít.

04:00
    Stebih lövését blokkolják, kirepül a nézőtérre a korong, buli következik.

03:20
    Folyamatos játék megszakítás nélkül, le föl támadnak a csapatok, nagy az iram.

02:10
    Gracnar nagy hibája a kapu mögött majdnem osztrák góllal végződött.

01:30
    Urbas remek közeli lövését védi szépen Starkbaum kapus.

01:10
    Szlovén tilos felszabadítás után, buli Gracnar előtt.

00:30
    Szlovénia hozta el a kezdő bulit, támadást indítanak, de a kék vonalon megállítják az osztrákok.

00:01

Ausztria piros, Szlovénia fehér mezben lép jégre.

Ausztria: Starkbaum (Swette) – Altmann, Schumnig, Lebler, Koch (C), Hundertpfund (A) – Heinrich, Schlacher, Komarek, Oberkofler (A), Iberer – Muhlstein, Bacher, Petrik, Schiechl, Petrik – Peter, Mitterdorfer, Fischer, Geier S., Geier M.

Szlovénia: Gracnar (Hocevar) – Robar, Gregorc, Mursak (A), Music, Pance – Podlipnik, Pavlin, Rodman D., Rodman M.(A), Urbas – Tavzelj, Stebih, Golicic, Razingar (C), Kuralt – Tosic, Leber, Ankerst, Koren, Verlic.

Játékvezetők: Anisimov (RUS), Leppaalho (FIN) – Kack (SWE), Ritter (USA).

Büntető lövések után, drámai végjátékban végül legyőzték a magyar fiúk Japánt 5-4-re. A felkelő nap országa csak egy pontot könyvelt el a tabellába, így esélyt adtak Szlovéniának és Ausztriának is a feljutásra. Japán csak akkor juthat tovább a csoportból, ha Ausztria legyőzi Szlovéniát.

Elérkeztünk a világbajnokság utolsó játéknapjához, amelyen még három csapat küzdhet meg a két továbbjutó helyért, a jövő évi csehországi jégkorong elit vb-jére. Közép-európai idő szerint reggel kilenc órától, Szlovénia csapata csap össze Ausztria gárdájával a továbbjutó helyekért. A kezdő buli momentumában már ismerni fogják a csapatok a nap első összecsapása eredményét, Japán és Magyarország között.

Ha Japán 60 perc játék után legyőzi Magyarországot, akkor bizony kemény csata várható a szlovén és az osztrák fiúk között, mert a vesztes csapat biztosan nem lesz a továbbjutók között. Nincs favoritja a meccsnek, a mérkőzés végeredménye a rendes játékidőben háromesélyes, mindkét gárdának voltak jobb és rosszabb napjai a koreai VB-én, ezért nehéz megtippelni a győztest a szombati nap rangadóján.

6 KOR 4 0 0 0 4 10:22 0

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 09:00 - kor kezdődik.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 36. Petrik (Bacher, Schiechl) – 34. Urbas, 49. Urbas (Rodman D., Podlipnik), 59. Stebih (Urbas)