Ajka – Szigetszentmiklós 0:0 (vége) | Tatabánya – Kozármisleny 0:0 (vége) | Dunaújváros – Kisvárda 1:0 (vége)
Cegléd – Sopron 3:3 (vége) | – Szolnok 3:1 (vége) | ZTE – Balmazújváros 2:2 (vége)
ZTE FC
2:2 (2:2)
Balmaz Kamilla Gyógyfürdő
szombat 26.04.2014, 18:00 • ZTE Aréna, Zalaegerszeg • Merkantil Bank Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

A Ness Hungary NBII 25. fordulójában a Balmazújváros látogat Zalaegerszegre. A hazaiak a 7., a vendégek a 9. helyet foglalják el a tabellán és mindössze egyetlen pont a különbség a két csapat között. Még egyik együttes sem érezhet biztonságban magát, mivel csupán 11, illetve 10 pont az előnyük a még kieső helyen lévő Ceglédhez képest.

A ZTE igazi döntetlen-specialista a tavasszal, a lejátszott nyolt találkozójukból öt alkalommal ikszeltek. Legutóbb Sopronban egyenlítettek 3-1-ről a 82. percben Milan Bogunovic megpattanó lövésével.
    A Balmazújváros se sokkal marad el a hazaiaktól, ők négy alkalommal végeztek döntetlenre. A múlt hét végén, hazai pályán a épp listavezető ellen mentettek pontot a 92. percben Vólent Roland góljával.

A két együttes legutóbbi találkozásakor Balmazújvárosban a hazaiak nyertek 2-0-ra, a gólokat Müller Zsolt és Urbin Péter szerezték, ami a ZTE három mérkőzéses győzelmi sorozatának a végét jelentette.

1

1
    A ZTE kezdte a találkozót.

2
    Az első szöglet a vendégeké a mérkőzésen, a beívelést Vlaszák öklözi ki.

3
    Babati csinál meg egy cselt a jobb oldalon, a 16-os vonala előtt, de végül ketten veszik körbe és szerelik.

4
    Preklet indítása hosszú Vittmannak, Szalma fogja.

5
    Vendég kirúgás következhet.

6
    Szóllósi bal oldali beadásába lép bele Sluka, szöglet.

7
    A sarokrúgás után Müller gurította vissza Kónya elé a labdát, aki 8 méterről lőtt, Vlaszák reflexből a léc fölé tolta.

8
    Az újabb szöglet után Forgács elé került a labda, azonban 9 méterről kapu fölé bombázott.

10
    Bokron adott be jobbról, de lecsúszott, így Vlaszák fogta.

11
    Egyelőre nem alakult ki újabb helyzet, a Balmazújváros veszélyeztet többet eddig.

12
    Vittman ragadt lesen, szabadrúgás kifelé.

13
    Bokros rúgta fel Babatit, sárga.

14
    Frizoni passzát nem tudja átvenni Holdampf, felszabadítanak a vendégek.

15
    Belényesi lőtt 22 méterről, kissé jobbról jóval a kapu mellé.

16
    Bedobásokkal közeledik a kapu felé a ZTE.

17
    Holdampf jobb oldali beadását vágta ki Müller.

18
    Sluka esett nagyot, de nincs szabálytalanság.

19
    A ZTE gólt szerzett!
    Babati futott el a bal szélen, majd középre adott, a labda átszállt Szalma feje fölött és a hosszún érkező VITTMAN ÁDÁM 3 méterről a bal alsó sarokba fejelt.

20
    Forgács megsérült közben, áll a játék.

21
    Bal oldali vendég beadás, Sluka vágja ki.

22
    Bokros ívelt előre, de hosszan, így Vlaszáké a labda.

24
    Frizoni esett el középen, a kaputól 24 méterre, szabadrúgás jó helyről.

25
    A pontrúgást Bogunovic a sorfalba lövi.

26
    Bokros és Babati ment a labdára, a vendégek játékosa azonban talppal, szabadrúgás a hazaiak javára.

27
    Sluka ívelt előre VITTMAN ÁDÁM felé, aki megelőzte Szalmát, de a lövésbe még beleért a vendégek kapusa, azonban a felpattanó labdát a ZTE támadója érte el előbb és 11 méterről, kissé jobbról a bal alsó sarokba ollózott.

30
    A középpályán folyik a játék a gól óta, kissé megfogta a vendégeket az eset.

31
    Bokrost rúgta fel Holdampf a jobb oldalon, a vendég térfél közepén, szabadrúgás befelé.

32
    Szőllősi ívelte be a pontrúgást, Belényesi lábáról Vlaszákhoz pattant a labda.

34
    Vlaszák hozhatja a labdát.

35
    Vittman passzolt Frizoni-hoz, aki megcsúszott, így szerelték.

37
    Preklet szereli Demjént, szöglet.

38
    A sarokrúgás után Papp F. csúsztatta ki a labdát, de a vendégek jöhetnek bedobással.

39
    A Balmazújváros gólt szerzett!
    Újabb vendég szöglet után Vlaszák csak kiütni tudta a labdát, ami végül DEMJÉN CSABA elé került, aki 13 méterről a léc alá bombázott.

41
    Hazai szöglet következhet.

41
    A sarokrúgás után Preklet fejese jött ki a bal kapufáról.

41
    Kovács G. kapott jó labdát a 16-oson belül, azonban végül a kifutó Szalmába lőtt.

42
    Bogunovic rúgta fel Szőllősit, sárga.

44
    Egy bal oldali szögletet követően MÜLLER ZSOLT csúsztatott 5 méterről a bal alsó sarokba.

45

A Balmazújváros kezdte jobban a mérkőzést, azonban Vittman a 19. percben a haziaknak szerzett vezetést, amit 8 perccel később meg is duplázott a zalai támadó Szalma hibáját követően.
    Már mindenki elkönyvelte a biztos vezetést, amikor a félidő végén két szögletet követően két gólt is szerzett a vendégcsapat, előbb Demjén szépített, majd Müller egyenlített.

46

46
    Cseréltek szünetben a vendégek, Forgács le, Privigyei be.

47
    Grbic adott be jobbról egy szabadrúgást, de a védők kifejelték.

48
    Balmazújvárosi szabadrúgás a hazai térfél közepéről.

48
    Az előreívelt labda Belényesit találta lesen.

50
    Frizoni jobb oldali szabadrúgását fejelték ki a védők.

50
    Kovács G. maradt lesen, szabadrúgás kifelé.

51
    Kónya rúgta fel Holdampfot, ez is sárga.

52
    Frizoni adta be jobbról a szabadrúgást, Szalma kiöklözte.

53
    Vittman gurította vissza Hajdúnak a labdát, aki 5 méterről, éles szögből lőtt, a labda a felső lécről a gólvonal elé pattant, végül kivágták a védők.

54
    Les miatt szabadrúgással jöhet Szalma.

55
    Hátul adogatnak a hazaiak.

57
    Holdampf ívelt be jobbról, Vachtler kifejelte.

58
    Egy hosszú indítást követően Szalma szedi fel kifutva az érkező Holdampf elől a labdát.

59
    Szépen jött előre a Balmazújváros, Vachtler lövését azonban végül blokkolták.

60
    Frizoni helyett Tóth L. a hazaiaknál.

61
    Belényesi maradt lent egy ütközés után, de tudja folytatni, nincs szükség ápolásra.

62
    Tóth L. ment el jól a szélen, azonban nem tudott jól középre gurítani, így oda a helyzet.

63
    Holdampf ívelését húzza le Szalma.

64
    A vendégeknél Vachtler helyett Vólent a pályán.

65
    Szőllősi ragadt lesen, szabadrúgás kifelé.

66
    Preklet adott be jobbról, de Privigyei kifejelte Vittman elől a labdát.

67
    Cseréltek a hazaiak, Vittman le, Kocsis be.

68
    Holdampf esett el a 16-oson belül, de csak ellépett mellőle a védő, így nem történt szabálytalanság.

70
    Sluka indítása hosszú Grbic-nek.

71
    Sluka lőtt 25 méterről a kapu fölé.

72
    Hajdú lőtt 17 méterről, de Privigyei belelépett a lövésbe.

73
    Kovács G.-t szorongatta Vólent, végül a hazai védő haza tudta rúgni a labdát Vlaszáknak.

74
    Bal oldali hazai szögletet követően Kónya fejelte ki a labdát.

75
    Sluka rángatta meg Belényesit, sárga.

76
    Babati lőtt 21 méterről, a középre tartó labdát Szalma csak öklözni tudta.

77
    Németh Á. helyett Oláh folytatja a vendégeknél.

79
    Sluka buktatta Belényesit, amiért megkapta a második sárgáját, így emberhátrányban a hazaiak.

80
    Kónya ívelését fejelte ki Bogunovic.

82
    Hosszú indítás után Privigyei ment Tóth L. elől.

83
    Kocsis csúszott rá nyújtott lábbal Papp F.-nek, egyből piros.

85
    Jobbról és balról is érkeznek a beadások a hazai kapu elé, de a védelem jól áll a lábán.

86
    Vendég szabadrúgást 21 méterre a kaputól.

87
    A pontrúgást Demjén lőtte a sorfalba.

88
    Grbic le, Simonfalvi be.

88
    Ismét egy jobb oldali beadás, ezt Babati vágja ki.

89
    Kovács G. fut el a jobb szélen, de nincs középen érkező, így végül bedobást tud csak kiharcolni.

90
    Preklet ívelése hosszú Simonfalvinak, kirúgás.

90
    3 perc lesz a hosszabbítás.

90+1
    Preklet rúgta fel Kónyát, ez is sárga.

90+2
    Babati esik el Vólent mellett a hazai 16-oson belül, szabadrúgás kifelé.

90+3
    Oláh ívelt be balról, Kovács G. kifejelte.

A második félidő gólt nem hozott, két kiállítást azonban igen. Az első kicsit túlzónak tűnt, a második azonban teljesen jogos volt. A játékrész végét megnyomta a Balmazújváros, de a hazai védelem jól állt a lábán, így végül igazságos döntetlen született. (19:51:20)