Ajka – Szigetszentmiklós 0:0 (vége) | Tatabánya – Kozármisleny 0:0 (vége) | Dunaújváros – Kisvárda 1:0 (vége)
Cegléd – Sopron 3:3 (vége) | – Szolnok 3:1 (vége) | ZTE – Balmazújváros 2:2 (vége)
Dunaújváros PASE
1:0 (0:0)
Kisvárda Master Good
szombat 26.04.2014, 17:00 • Dunaújvárosi Stadion, Dunaújváros • Merkantil Bank Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 – kor kezdődik.

A Kisvárda együttese legutóbb hazai környezetben lépett pályára és meglepetésre 0-0-ás döntetlent játszottak a 6. helyen álló Ajka ellen Jákli Péter tanítványai. Nagyon készültek erre a mérkőzésre és az eredménye meg is lett.
    Ezzel az egy ponttal a 13. helyen állnak, és maradt a 3 pontos különbség a Cegléd előtt,viszont 1 pontra megközelítette a 11. helyen álló Sopron együttesét. A 12. helyen azonos pont számmal,de gólkülönbséggel az SZTK-Erima csapata áll. A feladat tehát adott a Kisvárda együttese előtt is,hiszen egy esetleges 3 pont megszerzésével és kisebb szerencsével akár feljöhetnek a 11.helyre,de a 12.hellyel is elégedett lenne már a csapat. Révész Attila a pénteki napon úgy nyilatkozott,hogy az esélytelenek nyugalmával lépnek pályára szombaton,de szeretnének meglepetést okozni. Ezen a mérkőzésen Dusan Pavlov pihenőt kap,és nagyobb szerepet fordítanak a támadó középpályásokra.

A Dunaújváros PASE csapata az előző fordulóban a legnagyobb rivális otthonában hatalmas mérkőzésen 0:0-ás döntetlent játszott. Így a Siófokiak előtt maradt a 4 pontos előnyük. De viszont negatív dolog is van ebben a döntetlenben,ugyanis a Kisvárda elleni mérkőzésre elveszítették első számú kapusukat,Milinte Árpit. A helyére beálló Bartus Balázs viszont bizonyította,hogy megállja a helyét ő is a kapuban.Ráadásul a 96. percben Sárközit is kiállította a játékvezető így két meghatározó játékosát is elveszítette Dobos Barna.Ennek ellenére mindenki más egészséges és játékra kész állapotban várja a szombati találkozót.A 3 pont megszerzésére tehát továbbra is szükség van,hogy maradjon a folyamatos előny a Siófok előtt.

képfeltöltés

Szombaton este 17:00-tól tehát több mint valószínű,hogy hazai győzelemre számíthatunk,de lehet,hogy bejön Jákli Péter játéka és meglepetést okoznak.

Kövessék élőben a mérkőzést itt az onlajnok.com-on!

A bemelegítés elkezdődött.

A mérkőzés 5 perc múlva kezdődik!

1

A Dunaújváros pirosban,a Kisvárda fehér-fekete szerelésben kezdi meg a találkozót.

1'
    Újvárosi próbálkozással indul a mérkőzés.

2'
    Urbin próbálta indítani a szélen Godslove-ot de tisztáznak előle bedobásra.

3'
    Csehi íveli a kapu elé a labdát,a kapus ölébe.

4'
    Ahogy várható volt,aktívabban kezd az DPASE együttese.

5'
    Villám dobja be a labdát,majd kapja vissza,beível de jócskán a kapu fölé megy.

6'
    Ahogy azt a Kisvárda vezetősége nyilatkozta,a támadó középpályások játékára irányítja a mai találkozót.Egyenlőre nem tudnak kitámadni az Újváros kapujára.

7'
    Próbálkozik a Kisvárda,de Farkas a hazaiaktól szögletre tisztáz.

8'
    A szögletből Fodor próbálkozott távoli lövéssel,de fölé ment.

9'
    Villám adott hatalmas labdát Böőrnek aki kapufát lő,a kipattanót Godlsove szúrja rá,kiöklözi szögletre Nacsa.

10'
    Petneházi próbálta indítani a társakat,de nem észlelték. Kirúgás következik.

11'
    Csehi indítja Godslove-ot,aki becselezi magát,de a passza a kapushoz jut Thiago helyett.

12'
    Óriási Kisvárda helyzet Farkas adja a labdát Nagynak aki pár méterről a kapusba és a védőkbe lő. Kisebb ápolás után folytatódik a játék.

13'
    Újabb Kisvárdai támadás,de tisztáznak a védők.A másik oldalon Godslove-ot próbálták meg indítani,de hosszúra sikerült. Kirúgás a vége.

14'
    Godslove próbál meg ismét indulni,szabadrúgást harcol ki.

14'
    Újabb szabálytalanság a közép pályán a szabadrúgás után. Próbálják tördelni a játékot a Kisvárdaiak.

15'
    Indul a Kisvárda,de les miatt megállítja Botló játékvezető.

16'
    Thiago harcol ki szabadrúgást A 16-os vonallal párhuzamosan szélről.

16'
    Csehi beíveli,Kocsis elől tisztáznak a védők.

17'
    Petneházi félpályás szabadrúgását kifejelik a védők bedobásra.

18'
    Kisvárdai próbálkozás, Dániel kezébe a labda.

19'
    Az ellen támadásból Thiago próbálkozhatott.

20'
    Lázár íveli be Godslovenak a labdát,de a kapus lehúzza.

21'
    Egészen kiélezett a mérkőzés,többet támad az Újváros,de gól még nem született.

22'
    Kisvárda próbálkozott,de tisztáznak a védők.

23'
    Godslove passzol Böőrnek,aki lekészít Urbin-nak de ő viszont gyengén rúgja meg a labdát.

24'
    Szabadrúgás a hazai együttesnek,előtte a Kisvárdától Üvegest kell figyelmeztetni,hogy ne rúgja el a labdát sípszó után.

25'
    Kisvárdai próbálkozás a szabad rúgás után,Venczel és Üveges passzolgatta a labdát szélen,de beívelni nem tudtak.

26'
    Hosszú indítás Böőrnek,de túl hosszú,így Nacsa kezében a labda.

27'
    Godslove passzol Thiagonak,aki indítja Böőrt,de a gólját les miatt érvényteleníti a játékvezető.

28'
    Kisvárdai indítás,de túl hosszú a passz.

29'
    Aktív támadások mindkét oldalon,de gól még nem született.

31'
    Félpályás indítással próbálkozik Csehi,de hosszú.

32'
    Szabadrúgás félpályán hazai oldalon,az indításból azonban nem születik gól.

33'
    Kisvárda támad,Venczel próbálkozott 16-on belül.

33'
    Hazai szöglet, Petneházi íveli be,Villám fölé lövi.

34'
    Lázár indítja Thiagot,aki passzol Godslovenak. Ő viszont belelövi a kapusba.

37'
    Kisebb technikai gond után folytatjuk közvetítésünket. Az elmúlt percekben Újvárosi próbálkozások voltak,de gól nem született.Most pedig a Kisvárdától Hegedűst kell ápolni.

38'
    Újvárosi próbálkozások,de folyamatosan lefújja szabálytalanságok miatt a játékvezető.

40'
    Újvárosi szabadrúgás,de nem tudnak bejutni a 16-os vonalán.

41'
    Godslove előtt hatalmas helyzet beívelés után,de szögletre fejelnek.

42'
    Petneházi szögletét Godslove fejeli rá,a kapus véd.

44'
    Újvárosi bedobás,Godslove passzol Villámnak,de a partjelző szerint szabálytalan volt.

45'
    Kisvárdai indulás Popovics indítsa Üvegest de tisztáznak a védők.

45'+1
    1 perc a hosszabbítás.

45'+1
    Nagy Bálint kapott sárga lapot.

Az első félidő befejeződött!

0-0-ás döntetlennel ért véget az 1.félidő,melyben az Újváros dominált jobban,folyamatosan a kapu elé szögezték az ellenfelüket. Majd kisebb nagyobb Kisvárdai támadások következtek,de rendre tisztáztak a védők. A vártnál szorosabb a mérkőzés,úgy látszik a középpályás támadó játék kezd beválni a Kisvárdának.

Gól tehát nincs,hamarosan folytatjuk!

46

46'
    Elkezdődött a 2.félidő és ott folytatódott ahol abba maradt.
    Újvárosi támadás végén Urbin próbálkozott.

47'
    Kisvárdai szöglet után,Csehi rúgja ki újabb következik.

47'
    A megismételt szögletet kisebb passzolgatás után tisztázzák a védők.

48'
    Thiago harcol ki szabadrúgást.

Ato íveli be a labdát 11-es következik kezezés miatt!

50'
    A Dunaújváros gólt szerzett!

Böőr végzi el és értékesíti a 11-est jobb sarokba lőtt labdával.

51'
    A 11-es után egyből próbálkozott a Kisvárda,de Dániel Cs. véd.

52'
    A gól felébresztette a hazaiakat és nem akarnak megelégedni egyel. Folyamatos védekezésre kényszerítik a vendégeket.

53'
    Böőr készíti le labdát Petneházinak aki 25 méterről óriási kapufát lő.

54'
    Nem tud kijönni a Kisvárda saját térfeléről.

55'
    Hazai szabadrúgás félpályáról,tisztáznak a védők.

56'
    Godslove próbálkozott ismét egy lövéssel.

57'
    Villám indul meg szélen passzol Thiagonak,aki vissza a beinduló Villámnak. A védők tisztáznak.

58'
    Hosszú szünet után Kisvárdai próbálkozás,de nem tudnak élni a lehetőséggel.

59'
    Urbin próbálkozott hazai oldalon.

60'
    Popovics helyén Pavlov D.

61'
    Óriási helyzet Lázár előtt,de a kapus szögletre üti.

61'
    A szöglet után Godlsove iveli be a labdát,kifejelik a védők,de szabálytalanság miatt szabadrúgás a Dunaújvárosnak.

62'
    A szabadrúgásból Villám és Godslove keverget de kirúgják a védők.

62'
    Lázár Zsolt kapott sárga lapot.

63'
    Újvárosi helyzetek folyamatosan,de újabb gól nincs egyenlőre.

64'
    Böőr készít le Godslove-nak aki mellé lövi.

65'
    Kisvárdai támadás végén Bognár lövi a kapu mellé.

65'
    Üveges helyett Brankovics a pályán.

66'
    20 méterről következik szabadrúgás hazai oldalon.

67'
    A szabadrúgás megpattan a védőkön majd a támadásból Thiago nem tud gólt lőni.

67'
    Kisvárdai szabadrúgás után Fodor lő,de a védőn megpattan. Az ismételt próbálkozás a kapu mellé megy.

69'
    Újvárosi támadás után kirúgás.

70'
    Thiago helyére Perovic érkezik.

71'
    Böőr indítaná Urbint,de a partjelző lest int.

72'
    Kisvárdai próbálkozások,de rendre a kapu mellé mennek a lövések.

74'
    Villám szerez labdát,passzol Godslove-nak,aki beadja Perovicnak. A kapus lehúzza a labdát,de a két játékos összeütközik. Ápolni kell a vendégek hálóőrét.

75'
    A kapus talpon,folytatódik a játék.

76'
    Kisvárdai támadás a 16-on belül Brankovics elől tisztáznak a védők.

77'
    Venczel helyén Irvás a vendégeknél.

78'
    Böőr próbálkozott 16-on belül,de gyengén lövi meg. Nacsa kezében a labda.

79'
    Kisvárdai próbálkozás,de nem jól találja el a labdát Nagy.

80'
    Belül vagyunk az utolsó 10 percen.

80'
    Kisvárdai próbálkozás után,szöglet következik.

81'
    A szögletet kifejelik a védők.

81'
    Az újabb beívelt labdával nem tudnak élni a vendégek.

82'
    Újabb vendég támadás,de ismét tisztáznak a hazai védők.

83'
    Lázár-Godslove összjáték után a kapusnál a labda.

84'
    Böőr helyén Jakab a pályán.

85'
    Belül vagyunk az rendes játékrész utolsó 5 percében.

86'
    Kisvárdai beívelés,Brankovics próbálkozott a 16-on belül,de tisztáznak a védők.

87'
    Most egy kicsit beszorul az Újváros,próbálkozik a Kisvárda.

88'
    Kitámad az Kohász, Godslove megindul de elesik. Nincs 11-es.

88'
    Godslove kap sárga lapot.

88'
    Mboussi kap sárga lapot.

88'
    Az esés után kisebb kakaskodás a két játékos között,mindketten sárga lapot kaptak.

89'
    Közép pályás játék a mérkőzés vége felé.

90'+1
    3 percet hosszabbít a játékvezető.

90'+1
    Perovic kap hatalmas labdát,lő de Nacsa véd.

90+2'
    Újvárosi próbálkozások a vége felé is.

90+2'
    Villám előtt hatalmas helyzet de bedobás lesz.

90'+3
    Godslove helyett Urbán a hazaiaknál.

90'+3
    Bedobás helyett szöglet de kimegy a labda.

Véget ért a mérkőzés.

Úgy indult ahol abba maradt a 2. félidő. Újvárosi támadások sokasága végén a 49. percben Godslove harcolt ki 11-est melyet Böőr értékesített. A gól után folyamatosan támadtak az Újvárosiak,de nem tudtak újabb gólt szerezni,sőt a mérkőzés vége felé a Kisvárda is megmutatkozott egy-egy támadással és lövéssel.
    Összesítésben megérdemelten nyert a Dunaújváros és szerezte meg a létfontosságú 3 pontot.

Köszönjük hogy velünk tartottak! (18:52:37)

Böröcz Balázs

Kommentátort keresünk a Kisvárda Master Good csapatának meccseihez. További információk.

Gólok: 50. Böőr (bünt.)

Lapok:   62. Lázár (DPASE), 88. Godslove (DPASE) – 45+1. Nagy (VSE), 88. Mboussi (VSE)

Dunaújváros PASE: Dániel Cs. (K)-Villám,Farkas,Lázár-Csehi,Böőr(84'Jakab),Urbin,Kocsis-Petneházi,Thiago(70'Perovic),Godslove(93'Urbán)
    Cserék: Beleuc,Ato,Jakab,Urbin,Perovic,Bartus

Kisvárda Master Good: Nacsa P. (K)-Simplice,Hegedűs,Bognár-Fodor,Popovics(60'Pavlov),Üveges(65'Brankovics),Venczel(77'Irvás)Vlodymyr,Nagy,Farkas
    Cserék: Petranics,Miskolczi,Molnár,Brankovics,Pavlov,Oláh,Irvás

Játékvezetők: Botló Gábor,Kis Zoltán-Iványi István