Real Betis – Real Sociedad 0:1 (vége) | RCD Espanyol – UD Almería 1:2 (vége) | Valencia – Atlético Madrid 0:1 (vége)
Athletic Bilbao – Sevilla 3:1 (vége) | Villarreal – Barcelona 2:3 (vége)
RCD Espanyol
1:2 (1:0)
UD Almería
vasárnap 27.04.2014, 12:00 • Estadi Cornellà-El Prat, Barcelona • Primera División

A kiesés ellen küzdő Almería az utolsó szalmaszálba kapaszkodik, győzelmével életben tartotta bennmaradásának esélyét.
    Az első félidő hazai mezőnyfölénnyel telt, a szünet előtt a vezetést is sikerült megszereznie az Espanyolnak. A második félidő legelején azonban Stuani második sárga lapja után megfogyatkoztak a hazaiak, ezt követően a vendégek ragadták magukhoz a kezdeményezést. Az Almería négy perc alatt megfordította a mérkőzés állását, előbb Velez fejjel, majd Suso szabadrúgásból vette be Casilla kapuját. A végén még próbálkoztak az egyenlítésért a hazaiak, de komoly helyzeteket már nem tudtak kidolgozni, az Almería pedig tartotta az eredményt.
    Köszönöm a figyelmet! (14:04:12)

90+3
    Díaz végezte el a vendégek szabadrúgását, 19 méterről mellé lőtte.

90+3
    David López gólhelyzetben szabálytalankodott, a játékvezető azonnal piros lapot mutatott fel.

90+2
    Zongo kapott jó kiugratást két hazai védő között, ziccerben vezethette volna kapura, a büntetővonal előtt David López azonban elsodorta. Szabadrúgás a vendégek javára.

90+1
    A hazaiak rúghattak balról szögletet, a beívelt labda veszélytelen volt, könnyedén tisztáztak középen a védők.

90
    Három perc lesz a hosszabbítás.

89
    A végére leült a mérkőzés, a vendégek már csak a labda megtartására törekednek.

88
    Pizzi végezte el a hazaik szabadrúgását 22 méterről, lövése a sorfalról jött le.

88
    Trujillo visszahúzásért kapott sárga lapot.

87
    David López gyújtotta be a rakétákat a középpályán, csak szabálytalanul tudták megállítani.

86
    A hazaiak jobbról beívelt szabadrúgását az ötösön Esteban húzta le, majd hozta játékba a labdát.

85
    Sánchez ellen követtek el szabálytalanságot a vendégek, jobbról ívelhet be szabadrúgást az Espanyol.

83
    Bedobás után az Almería tartja a labdát. A vendégek előreívelése pontatlan, a hazaiak fordulhatnak.

82
    Balról ívelték be a labdát a hazaiak, Esteban magabiztosan húzta le az ötösön.

81
    A hazaiak próbálkoznak támadással, de emberhátrányban jóval nehezebb a dolguk.

80
    Garcia belépőért kapott sárga lapot.

78
    Rodri felé ment az indítás, de már lesen volt a vendégek támadója. Szabadrúgás kifelé az Espanyol javára.

77
    A hazaiak végezhettek el szögletet balról, középen a védők kifejelték a labdát, majd az Almería azonnal megindult előre.

Gólok: 42. Stuani – 69. Vélez, 73. Suso

Lapok:   16. Álvarez (ESB), 29. Stuani (ESB), 71. Sánchez (ESB), 80. Garcia (ESB) – 33. Dubarbier (UDA), 52. Corona (UDA), 88. Trujillo (UDA)   49. Stuani (ESB)   90+3. David López (ESB)

RCD Espanyol: Casilla – H. Moreno, J. López, V. Álvarez (67. Fuentes), Colotto – V. Sánchez, David López, Simão (56. Pizzi), Stuani, S. García – Córdoba (56. Álex)
    Cserék: Germán – R. Rodríguez, Sidnei, Fuentes, Álex, Torje, Pizzi

UD Almería: Esteban – Torsiglieri, Trujillo, Rafita, Vélez (72. Zongo) – Azeez (55. Suso), Corona, Dubarbier, Vidal (62. Soriano) – Díaz, Rodri.
    Cserék: Julián – Mané, Nélson, Suso, Zongo, F. Soriano, Barbosa

Játékvezetők: Hernández – Sobrino, Aboy