Érd – Dunaújvárosi KKA 27:26 (hosszabbítás vége) | Siófok – Békéscsaba 26:19 (vége) | Ipress Center-Vác – Fehérvár 20:22 (vége)
Ipress Center-Vác
20:22 (10:14)
Fehérvár KC
szombat 10.05.2014, 18:00 • Városi Sportcsarnok, Vác • Női kézilabda NB1

Ha a mérkőzés összességét nézzük, megérdemelten győzött a Fehérvár, de a második félidőben az első 27 perc alatt mindössze 5 gólt szereztek, ami nem túlzottan erős produkció támadásban. Amikor már veszni látszott a hazaiak számára a meccs, akkor egy váratlan feltámadás során még egyenlített is a Vác öt gólos hátrányból, sérülésektől tizedelve. Küzdésből csillagos ötösre vizsgáztak ma a váciak, de pontot ma sem sikerült szerezniük. Vastaps kíséri a váciakat és a fehérváriakat is a csarnokban.
    Ezzel a győzelemmel a Fehérvár is bejelentkezett az ötödik helyért, a Vácnak vélhetően a 7-8. hely valamelyike jut. Nagyon tömörül a mezőny, mert a részeredmények a Siófok sikerét ígérik a Békéscsaba ellen, ez remek hír a Fehérvárnak.
    A Fehérvár sikeresen megvalósította az utolsó percekben a passzívig való játékot, amit az EHF kupa elődöntőjében a dán csapat ellen nem sikerült nekik két gólos előnyről.
    Mindent összevetve egy igazán remek meccset láthatott a publikum, a pályán nagy csata zajlott és csak remélni tudjuk, hogy sem Kamper, sem Emberovics sérülése nem súlyos, a fehérvári átlövőé tűnt veszélyesebbnek. Innen is gyors gyógyulást kívánunk nekik!
    A végeredmény: Ipress Center Vác – Fehérvár KC: 20-22.
    ---- (19:26:15)

60
    Mérkőzés vége. (20:22)

60
    Kazai elvitte a labdát egy szabaddobásnál, kettő perces kiállítás, de ezzel le is telt az idő. (20:22) (20:22)

60
    Váci időkérés 59:47-nél, ebből már csak a szépítésre futhatja. (20:22) (20:22)

60
    Ismét passzív utáni öt passz után került MAYER Szabina helyzetbe, nem is hibázta el, kilőtte a jobb sarkot. Eldőlt. (20:22) (20:22)

60
    Fél perc még hátra, a Fehérvár támad. (20:21) (20:21)

60
    FARKAS nagyon gyorsan szépít középről, még mindig nem dőlt el. (20:21) (20:21)

59
    Passzívnál még ötöt passzolt a Fehérvár, Tillinger lőtt, Triffa védett, de a kipattanót MAYER bevágta! (19:21) (19:21)

59
    Fülöp sokadik remek védekezése, de marad a Fehérvárnál. (19:20) (19:20)

59
    Két perccel a vége előtt Siti Bea időt kért a Fehérvárnak. Ha nem dobják be a vendégek, még teljesen nyílt lehet a meccs. A váciak kissé belefáradtak a felzárkózásba és az egyenlítésbe, de még mindig nem dőlt el végleg a meccs. Ne feledjük, már Kamper is bő fél órája hiányzik a pályáról. (19:20) (19:20)

59
    Ha ezt bedobja a Fehérvár, alighanem eldől a mérkőzés. (19:20) (19:20)

58
    Ivanics középre passzolt volna, de Horváth lekapcsolta. (19:20) (19:20)

57
    SITI Eszter birkózta be magát középen és Triffa lába alatt meglövi a vendégek második félidei 6. gólját. (19:20) (19:20)

57
    Ivanics átlövése a felső lécen csattan, majd oldalt megy ki, a fehérváriak jöhetnek. (19:19) (19:19)

56
    Virág és Mayer ütközött, szabaddobás. Igen kemény most a fekete mezesek védekezése. (19:19) (19:19)

56
    Triffa védi a jobb szélről Azari próbálkozását, jöhet a Vác a vezetésért. (19:19) (19:19)

56
    Az utolsó 5 percbe léptünk. (19:19) (19:19)

55
    Fülöp szerez bravúrral labdát, de a lerohanásnál nem kísérték, ellépte, amikor társakat keresett. Óriási esélyt hagyott ki a Vác. (19:19) (19:19)

55
    Ivanics átlövését blokkolták, a bal felsőből pedig Kiss tolja ki. (19:19) (19:19)

Ipress Center-Vác: Bíró, Triffa – Niksic, Hámori, Farkas, Szondi, Ivanics, Kamper, Szádvári, Ertl, Fülöp, Kaiser, Dakos, Virág
    Fehérvár KC: Trimmel, Kiss – Azari, Májer, Vaszari, Tilinger, Horváth, Kuninkó, Hajduch, Siti, Herr A., Mayer, Kazai, Emberovics, Benzal

Játékvezetők: Bóna Szabolcs, Miskei Balázs