Érd – Dunaújvárosi KKA 27:26 (hosszabbítás vége) | Siófok – Békéscsaba 26:19 (vége) | Ipress Center-Vác – Fehérvár 20:22 (vége)
Ipress Center-Vác
20:22 (10:14)
Fehérvár KC
szombat 10.05.2014, 18:00 • Városi Sportcsarnok, Vác • Női kézilabda NB1

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

A női kézilabda NB1 rájátszásának utolsó előtti fordulójához érkeztünk a középházban. A Vác fogadja a Székesfehérvárt. Ez a két együttes ebben a szezonban már igencsak kiismerte egymást, összesen hatodszor találkoznak bő fél éven belül. Két alapszakaszbeli összecsapást követte két EHF kupa-beli, majd a rájátszásban is egymásra találtak. A fehérvári találkozón könnyed győzelmet aratott a Fehérvár KC, a Vác igazából bő három hónapja nem találja önmagát, a tabellán is egyre lejjebb süllyedtek.
    Egy biztató győzelem az egyetlen sikerük a Siófok ellen két héttel ezelőtt, de Békéscsabán a legutóbbi fordulóban ismét csúnya vereségbe szaladtak bele.
    A Fehérvárnak hullámvasút a szezonja, az utolsó fordulóban a Békéscsaba elleni mérkőzés dönthet arról, hogy vissza tudják-e szerezni az önbizalmukat, esetleg még az ötödik hely is meglehet. Annyira szoros az állás (2 pont választja el az ötödiket a nyolcadiktól), hogy egyelőre semmi nem dőlt el.
    A hazai pálya előnye a Vác győzelmét ígérheti, de az utóbbi hónapokban mutatott formájuk azonban bőven ad lehetőséget a vendégeknek is a sikerre.
    Biztosan nem veszik félvállról az ütközetet, már csak a becsületük miatt sem a csapatok.
    A meccs szombaton este 18 órakor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

Ipress Center-Vác: Bíró, Triffa – Niksic, Hámori, Farkas, Szondi, Ivanics, Kamper, Szádvári, Ertl, Fülöp, Kaiser, Dakos, Virág

Fehérvár KC: Trimmel, Kiss – Azari, Májer, Vaszari, Tilinger, Horváth, Kuninkó, Hajduch, Siti, Herr A., Mayer, Kazai, Emberovics, Benzal

Játékvezetők: Bóna Szabolcs, Miskei Balázs.

Drávai Gyöngyi ezen a mérkőzésen (és a következőn sem) biztosan nem lép pályára, néhány nappal ezelőtti külső bokaszalag-szakadása miatt. Előre láthatólag több hetes pihenőre kényszerül. Nagy érvágás ez a Vácnak, jelentősen csökkennek ezzel győzelmi reményeik. De hazai közönség előtt biztosan mindent meg fognak tenni, hogy szépen búcsúzzanak a hazai publikumtól. Az összecsapás szűk 20 perc múlva kezdődik.

A mérkőzés előtt köszöntötték a Váci NKSE ifjúsági csapatát, amelyik a döntőben megverte a Győrt és ezzel aranyérmet szerzett!

1

1
    A piros mezes Vác kezdte az összecsapást.. (0:0) (0:0)

1
    DAKOS kapott remek passzt Kampertől és beállóból a jobb alsóba bombázta. (1:0) (1:0)

2
    Fülöp állítja meg Mayert, szabaddobás. (1:0) (1:0)

2
    Fülöp most Benzalt állítja meg, az eredmény ugyanaz. (1:0) (1:0)

2
    TILINGER Tamara passzívnál jobb kettőből hatalmas átlövésgóllal egyenlít! (1:1) (1:1)

3
    Emberovics Míra kapott sárga lapot. (1:1) (1:1)

3
    Kamper kezéből esik ki, kétszer indulás. (1:1) (1:1)

4
    AZARI a jobb szélről szerzi meg a vezetést, a kapu jobb felső sarkába bombázott. (1:2) (1:2)

4
    Érdekes, pattogós védekezést választ a Fehérvár. (1:2) (1:2)

5
    Megint csak DAKOST sikerült megjátszani a hazai csapatnak és beállóból nem hibázta el. (2:2) (2:2)

5
    Lábhoz kapta Mayer, a Vác támadhat. (2:2) (2:2)

5
    Kamper durrantott kissé a kapu mellé. (2:2) (2:2)

5
    HORVÁTH Bernadett beállóból, rendezetlen védelem ellen lövi ki a bal alsót. (2:3) (2:3)

6
    DAKOS Noémi megállíthatatlan, balra sodródva kap labdát, de így is bepattintja hat méterről. (3:3) (3:3)

7
    KAZAI Anita a bal szélről pattintja be Bíró lába alatt. (3:4) (3:4)

7
    SZÁDVÁRI Krisztina tört be a bal szélről és kilövi a hosszú alsót. (4:4) (4:4)

8
    TILINGER Tamarát hagyták aránylag tisztán lőni középen, ő pedig a jobb felsőbe bombázta átlövésből. (4:5) (4:5)

8
    Labdát veszít középen a Vác egy rossz bejátszás után, majd a gyors indítást Azari éppen hogy, de megmenti. (4:5) (4:5)

9
    Farkas Vera kapott sárga lapot és hétméteres. (4:5) (4:5)

10
    TILINGER lövi ki a bal felsőt, Triffa nem tudott hárítani. (4:6) (4:6)

10
    Hámori kap szabaddobást, bár kissé belemenésgyanús volt. (4:6) (4:6)

11
    Hajduch Csenge kapott sárga lapot. (4:6) (4:6)

11
    Dakos harcolt ki hétméterest, Kazai védekezett nagyon belül. (4:6) (4:6)

11
    Kamper hetesét Kiss Éva bravúrral, jobb lábbal kirúgja. A Fehérvár jöhet. (4:6) (4:6)

12
    Mayer ellen ítélnek szabálytalan zárás miatt. (4:6) (4:6)

12
    KAMPER gyors támadás végén középről, rendezetlen védelem ellen átlövésgólt szerez. (5:6) (5:6)

12
    Hámori kap sárgát, mert meglökte Tilingert, de a lövést már nem befolyásolta, így a Vácé a labda. (5:6) (5:6)

13
    Ertl lépett vonalra a jobb szélen, de Kiss Éva egyébként is mellé tudta paskolni. (5:6) (5:6)

13
    Hámori Konszuéla kap kettő perces kiállítást, lerántotta ellenfelét. (5:6) (5:6)

13
    KAZAI emberelőnyből a bal szélről szépen kilövi a hosszú alsót. (5:7) (5:7)

14
    Nem mondhatjuk, hogy ötlettelenek a váci támadások, de a Fehérvár jóval dinamikusabb eddig. (5:7) (5:7)

14
    Kamper lőtt passzívnál, de a blokkon lelassult a lövés, Kiss könnyedén védett. A túloldalon technikai hiba, jöhet a hazai csapat újra. (5:7) (5:7)

15
    Hiába bombázott a hálóba középről Virág Noémi, vélhetően lépéshiba, vagy szabálytalan zárás miatt nem adták meg, a Fehérvár jöhet. (5:7) (5:7)

15
    Triffa fogja a bal szélről Kazai kísérletét, faultgyanúsnak tűnt a dolog. (5:7) (5:7)

16
    A túloldalon Kamper viszi végig a lerohanást, de a bal kapufára dobja. (5:7) (5:7)

17
    Hetest harcol ki Benzal a jobb oldalon. (5:7) (5:7)

17
    TILINGER a bal oldalra lőtte a hetest, Triffa érezte, de a lábáról a hálóba pattant. (5:8) (5:8)

18
    VIRÁG Noémi most már szabályos átlövésgólt szerez középről a kapu jobb oldalába. (6:8) (6:8)

18
    Emberovics átlövését Triffa tolta fölé. (6:8) (6:8)

18
    Belefújtak Kamper betörése közben a gólba, feleslegesnek tűnt, nem lépte el. (6:8) (6:8)

18
    Marad a Vácnál. (6:8) (6:8)

19
    Virág lőtt kapufát, majd leindított a Fehérvár, HORVÁTH Bernadett pedig végigvitte középen a lerohanást. (6:9) (6:9)

19
    VIRÁG Noémi a védő teste mellett szerez átlövésgólt 6 méterről. (7:9) (7:9)

20
    Virág Noémi kapott sárga lapot. (7:9) (7:9)

20
    BENZAL a bal szélre sodródott, de nagyon szépen pattintotta be a kapus lába alatt. (7:10) (7:10)

21
    DAKOS Noémi kapott szép passzt Virágtól és beállóból pattintotta be Kiss lába alatt. (8:10) (8:10)

21
    Egyelőre nem hagyja a Vác elhúzni a Fehérvárt. (8:10) (8:10)

21
    Mindkét váci szélső rontott 5 mp-en belül. Balról Szádvári vitte végig a lerohanást, Kiss Éva védte a ziccert, a kipattanó Niksic elé került, tisztán jó szögből lőhetett, de Kiss ezt is kispárgázta, ráadásul a Fehérváré a labda! (8:10) (8:10)

22
    Időkérés a Fehérvár csapatánál. Siti Bea tartja az eligazítást, Pal Oldrup Jensen (már) nincs a csapattal. 21:05-nél az időkérés. (8:10) (8:10)

22
    A két kapus közül eddig Kiss nyújt jobb teljesítményt. Fehérvári támadással folytatódik a találkozó. (8:10) (8:10)

22
    Nuria BENZAL talált rést a bal oldalon, talpról átlövésből veszi be a bal felsőt. (8:11) (8:11)

23
    VIRÁG Noémi szerez szerencsés gólt. Talpról bal kettőből tüzelt, Kiss lábai között végül átcsorgott a vonalon túlra a labda. (9:11) (9:11)

24
    Emberovics dobja ki a vonalon túlra. (9:11) (9:11)

24
    Niksic a jobb szélről, éles szögből kísérletezett, de Kiss összezárta a lábait és szépen hárított. (9:11) (9:11)

24
    Nem sikerült végigvinni a Vácnak a lerohanást egy középső labdaszerzés után. Végül Farkas lő balról, Kiss véd, de ez is faultgyanúsnak tűnt, mehet tovább. (9:11) (9:11)

25
    Farkas és Fülöp együttes erővel labdát szerez, Dakos vitte végig a lerohanást, de ő is a jobb kapufa tövét találta el. (9:11) (9:11)

26
    AZARI a jobb szélről torolja meg a váciak kihagyott helyzeteit. (9:12) (9:12)

26
    A Vác számtalan esélyt kapott az egyenlítésre az imént, nem tudott élni vele, újra három a különbség. (9:12) (9:12)

26
    Váci időkérés. Konkoly Csaba osztja meg gondolatait a csapattal. 25:57-nél a TO. (9:12) (9:12)

27
    Az első fehérvári kiállítás, Hajduch Csenge kapott két perces büntetést. (9:12) (9:12)

27
    Ez viszont nem volt valami szép Sititől, Kamper lövő kezét feszítette vissza, a bíró ezt nem vette észre, mert csak egy sima szabaddobást ítélt. Kampert továbbra is ápolják. (9:12) (9:12)

27
    Kamper elhagyja a pályát egy időre, Hámori érkezik. (9:12) (9:12)

28
    Ertl sem tud kifogni a jobb szélről Kiss Éván, lábbal hárít bravúrral. (9:12) (9:12)

28
    BENZAL jobb kettőből, talpról futtából átlövésgólt szerez. (9:13) (9:13)

29
    Ismét Bíró érkezik a váci kapuba. (9:13) (9:13)

29
    Nehezen kerül helyzetbe még előnyben is a Vác. (9:13) (9:13)

29
    Kiegészül közben a Fehérvár. Hátrányban is növelték előnyüket. (9:13) (9:13)

29
    DAKOS már ötödször eredményes, ismét beállóból, ő tolja most a váci szekeret. (10:13) (10:13)

30
    Utolsó perc az első félidőben. (10:13) (10:13)

30
    SITI Eszter középről, átlövésből eredményes. (10:14) (10:14)

30
    Virág lőtt az utolsó másodpercben, Kiss a kapu fölé tornászta. (10:14) (10:14)

30
    Befejeződött az 1. félidő. (10:14)

Stabilizálta a Fehérvár az első tíz percben kialakított különbséget. A kezdeti lendületük azonban alábbhagyott, a Vác támadásai viszont utána sem lettek sokkal jobbak.
    Dakos egymaga megdobta a váci gólok felét. A hazaiak védelmében el kell mondani, hogy elképesztő balszerencse sújtja őket jó ideje. Stefanovics már október óta térdszalagszakadás miatt harcképtelen, előtte messze ő volt a váciak legnagyobb gólgyárosa. Nemrég a védekezés oszlopa, Nikcevic dőlt ki a sorból hónapokra, ma már Drávai sem tudta vállalni a játékot, a félidő végén pedig Kampert kellett lecserélni vállsérülés miatt (de ő talán még visszatérhet ma).
    A Fehérvár megérdemelten vezet, a Vác nem tudott élni az emberelőnnyel sem, mínuszban jöttek ki belőle. Szerintem a hazaiak már nagyon várják, hogy véget érjen a bajnokság és egy új csapatot építhessenek a nyáron.
    Egyelőre Vác – Fehérvár az esélyeknek megfelelően 10-14, a szünet után folytatjuk!
    ----

31
    Elkezdődött a második félidő. (10:14)

31
    A fekete mezes Fehérvár együttese kezdte a második játékrészt. A Vác egyelőre továbbra is Kamper nélkül. (10:14) (10:14)

31
    Bíró védi bravúrral Azari lövését a jobb szélről, de oldalt ment ki. (10:14) (10:14)

31
    BENZAL is jó napot fogott ki, Bíró lábai közt lövi be a 15. fehérvári találatot. (10:15) (10:15)

32
    Farkas lő középről, Kiss Éva hárít, majd Dakos ismétlését is a fehérvári kapus hárítja, de még mindig a Vácé a labda. (10:15) (10:15)

33
    Virág talpról test mellett megcélozta a bal alsót, de pár centit tévedett. (10:15) (10:15)

33
    Mayer remek átadást kapott Tilingertől, de beállóból a felső lécet lövi telibe, a Vác szerzi meg. (10:15) (10:15)

34
    VIRÁG Noémi fésülte meg talpról Kiss Évát, az első hazai találat a félidőben. (11:15) (11:15)

34
    Egy fehérvári sérülés miatt áll a játék. Szegény vendégjátékoshoz nem ért hozzá senki, de megbicsaklott a lába, remélhetőleg nem súlyos a sérülése. (11:15) (11:15)

34
    Komolyabbnak tűnik a baj, a váci orvos is besegít, le kell támogatni Emberovics Mírát, kézbe veszik. A jobb térde sérült meg, remélhetőleg nem súlyosan. Taps kíséri a játékost. (11:15) (11:15)

35
    Benzal dobja ki a labdát az oldalvonalon túlra. (11:15) (11:15)

35
    SZONDI viszi végig a lerohanást a bal szélen és szép gólt szerez. Háromra hozza ezzel a Vácot. (12:15) (12:15)

36
    Kaiser szerez remekül labdát középen, támad a Vác a mínusz kettőért már. (12:15) (12:15)

36
    Virág eltopogta a jobb oldalon, jöhet a Fehérvár. (12:15) (12:15)

37
    Mayer ziccerét védte Bíró, újra jöhet a Váci NKSE. (12:15) (12:15)

37
    Hámori is lépéshibát vét, ismét a fehérvári csapaté a támadás joga. (12:15) (12:15)

38
    TILINGER ritmust váltott, felugrás után pedig remek átlövésgóllal jelentkezik középről. (12:16) (12:16)

38
    Konkoly Csaba kapott reklamálásért sárga lapot. Hámorinak ugyanis nem hetest, hanem szabaddobást ítéltek, úgy tűnt, valóban belül állt a fehérvári védő. (12:16) (12:16)

39
    Virág Noémi a jobb oldalról a kapufát találta el. (12:16) (12:16)

39
    KAZAI Anita a bal szélről tört be és a labda a bal kapufáról pattant végül a hálóba. (12:17) (12:17)

39
    Konkoly Csaba kér időt a Vácnak 38:34-nél. (12:17) (12:17)

39
    Kamper továbbra sem tud beállni, tovább nő a váci sérültek névsora. (12:17) (12:17)

39
    Kazai kap kettő perces kiállítást két kezes lökésért, túl látványosra sikerült. (12:17) (12:17)

40
    A váci szélsők nem brillíroznak ma sem, Ertl tört be a jobb szélről, de lövését Kiss Éva ezúttal testtel védte. (12:17) (12:17)

40
    Farkas és Fülöp védekezése sikerült jól, elcsípték a bejátszást középen. (12:17) (12:17)

41
    FARKAS Veronika klasszikus átlövésgólja középről a jobb alsóba. (13:17) (13:17)

41
    Rossz fehérvári bejátszás, de úgy tűnt, közben Horváthot visszahúzták, megúszta a Vác. (13:17) (13:17)

42
    Benzal kapott sárga lapot, Ertlt rántotta vissza, hetes is lesz. (13:17) (13:17)

42
    VIRÁG Noémi első szándékból értékesíti a hetest. (14:17) (14:17)

43
    Technikai hiba a Fehérvárnál, támad a Vác. (14:17) (14:17)

43
    Horváth Bernadett áll ki két percre egy durva ütés miatt. Úgy tűnik, benne maradt az előző sérelem, Farkast csapta le. (14:17) (14:17)

43
    Farkas lőtt át talpról, Kiss Éva sikeresen ráült a labdára. (14:17) (14:17)

44
    Bíró védte Tilinger bal oldali átlövését. (14:17) (14:17)

44
    Sikertelen a bejátszás középre, Fülöpnek nem jött jól a labda, a Fehérvár jöhet. Ismét sok esélyt hagy kihasználatlanul a Vác. (14:17) (14:17)

45
    KAZAI tört be balról, sokáig úszva a levegőben végül kilőtte a hosszú alsót. (14:18) (14:18)

45
    Ahogy kiegészült a Fehérvár, Azari már mehet is két percre a padra reklamálás miatt. Véleményes volt a szabálytalansága, de nem emiatt kapta a két percet, hanem visszaszólt a bírónak. (14:18) (14:18)

46
    Elvették a labdát a Váctól, vélhetően szabálytalan zárás miatt. (14:18) (14:18)

46
    A Fehérvárnak teljesen mindegy, hogy emberhátrányban vannak-e. SITI Eszter középről talpról könnyedén szerez átlövésgólt. Kezd elfogyni a Vác, de nincs is igazán cseréjük ma. (14:19) (14:19)

47
    VIRÁG Noémi középről, elemi erővel bombázott a jobb felsőbe felugrás után. (15:19) (15:19)

47
    Mayer csinált magának helyet túl agresszívan, belemenés a vége. (15:19) (15:19)

47
    IVANICS Dóra rendezetlen védelem ellen bal kettőből szintén óriási gólt ragasztott Kiss Éva kapujának jobb felső sarkába! (16:19) (16:19)

47
    Időt kért a Fehérvár, megállítván a váci felzárkózást. 46:49-nél a TO. (16:19) (16:19)

48
    Tilinger lőtt nagyon fölé. (16:19) (16:19)

48
    Váci labdaszerzés után lerohanás, Azari azonban akasztja Szádvárit ziccerben. Hetes, két perc. (16:19) (16:19)

48
    IVANICS Dóra magabiztosan értékesíti a hetest. Kettőre zárkózik a Vác. (17:19) (17:19)

49
    Triffa véd, de marad a Fehérvárnál, mert visszafújtak egy korábbi faultot. (17:19) (17:19)

49
    Benzal belemenést vét, a mínusz egyért támadhat a Vác. (17:19) (17:19)

49
    IVANICS Dóra már harmadszor eredményes, megint átlövésből a bal oldalról. Egy gólra jött fel a hazai csapat! (18:19) (18:19)

50
    Sitit fogják satuba, szabaddobás. (18:19) (18:19)

50
    Triffa védi bravúrral Horváth óriási ziccerét, de messze kipattan a labda, a fehérváriaké. (18:19) (18:19)

51
    Triffa újabb bravúrja, a kapufára tolt egy átlövést, de most a váciak szerzik meg. Hihetetlen pár perccel ezelőtthöz képest, de az egyenlítésért támad a Vác. (18:19) (18:19)

51
    Most alighanem Horváth legalább egy két percet úszott meg, a levegőben levő Ivanicsot lökte két kézzel hátra, ápolni kell a váciak átlövőjét. (18:19) (18:19)

51
    Ivanics tudja folytatni, de még fogja a derekát erősen. (18:19) (18:19)

52
    Durvul a védekezés, most Dakos került a földre. (18:19) (18:19)

52
    Dakos felé nem sikerült jól a bejátszás, megszerzi a Fehérvár, a bírók a vendégeknek ítélik, jogosnak tűnt. (18:19) (18:19)

53
    Siti belemenése Ivaniccsal szemben. Támad a Vác. (18:19) (18:19)

53
    Elvitte a labdát a fehérvári játékos még két lépést, ezzel megakadályozva a gyors indítást. Triffa ezt nehezményezte, de nem történt ítélet. (18:19) (18:19)

53
    FARKAS klasszikus átlövése középről, egyenlít a Vác! (19:19) (19:19)

54
    Szádvári szerez labdát bravúrral a szélen! (19:19) (19:19)

54
    Ebben a félidőben egyelőre csak 5 gólnál jár a Fehérvár. (19:19) (19:19)

54
    A csarnok szinte felrobban a nem várt fordulattól. (19:19) (19:19)

55
    Ivanics átlövését blokkolták, a bal felsőből pedig Kiss tolja ki. (19:19) (19:19)

55
    Fülöp szerez bravúrral labdát, de a lerohanásnál nem kísérték, ellépte, amikor társakat keresett. Óriási esélyt hagyott ki a Vác. (19:19) (19:19)

56
    Az utolsó 5 percbe léptünk. (19:19) (19:19)

56
    Triffa védi a jobb szélről Azari próbálkozását, jöhet a Vác a vezetésért. (19:19) (19:19)

56
    Virág és Mayer ütközött, szabaddobás. Igen kemény most a fekete mezesek védekezése. (19:19) (19:19)

57
    Ivanics átlövése a felső lécen csattan, majd oldalt megy ki, a fehérváriak jöhetnek. (19:19) (19:19)

57
    SITI Eszter birkózta be magát középen és Triffa lába alatt meglövi a vendégek második félidei 6. gólját. (19:20) (19:20)

58
    Ivanics középre passzolt volna, de Horváth lekapcsolta. (19:20) (19:20)

59
    Ha ezt bedobja a Fehérvár, alighanem eldől a mérkőzés. (19:20) (19:20)

59
    Két perccel a vége előtt Siti Bea időt kért a Fehérvárnak. Ha nem dobják be a vendégek, még teljesen nyílt lehet a meccs. A váciak kissé belefáradtak a felzárkózásba és az egyenlítésbe, de még mindig nem dőlt el végleg a meccs. Ne feledjük, már Kamper is bő fél órája hiányzik a pályáról. (19:20) (19:20)

59
    Fülöp sokadik remek védekezése, de marad a Fehérvárnál. (19:20) (19:20)

59
    Passzívnál még ötöt passzolt a Fehérvár, Tillinger lőtt, Triffa védett, de a kipattanót MAYER bevágta! (19:21) (19:21)

60
    FARKAS nagyon gyorsan szépít középről, még mindig nem dőlt el. (20:21) (20:21)

60
    Fél perc még hátra, a Fehérvár támad. (20:21) (20:21)

60
    Ismét passzív utáni öt passz után került MAYER Szabina helyzetbe, nem is hibázta el, kilőtte a jobb sarkot. Eldőlt. (20:22) (20:22)

60
    Váci időkérés 59:47-nél, ebből már csak a szépítésre futhatja. (20:22) (20:22)

60
    Kazai elvitte a labdát egy szabaddobásnál, kettő perces kiállítás, de ezzel le is telt az idő. (20:22) (20:22)

60
    Mérkőzés vége. (20:22)

Ha a mérkőzés összességét nézzük, megérdemelten győzött a Fehérvár, de a második félidőben az első 27 perc alatt mindössze 5 gólt szereztek, ami nem túlzottan erős produkció támadásban. Amikor már veszni látszott a hazaiak számára a meccs, akkor egy váratlan feltámadás során még egyenlített is a Vác öt gólos hátrányból, sérülésektől tizedelve. Küzdésből csillagos ötösre vizsgáztak ma a váciak, de pontot ma sem sikerült szerezniük. Vastaps kíséri a váciakat és a fehérváriakat is a csarnokban.
    Ezzel a győzelemmel a Fehérvár is bejelentkezett az ötödik helyért, a Vácnak vélhetően a 7-8. hely valamelyike jut. Nagyon tömörül a mezőny, mert a részeredmények a Siófok sikerét ígérik a Békéscsaba ellen, ez remek hír a Fehérvárnak.
    A Fehérvár sikeresen megvalósította az utolsó percekben a passzívig való játékot, amit az EHF kupa elődöntőjében a dán csapat ellen nem sikerült nekik két gólos előnyről.
    Mindent összevetve egy igazán remek meccset láthatott a publikum, a pályán nagy csata zajlott és csak remélni tudjuk, hogy sem Kamper, sem Emberovics sérülése nem súlyos, a fehérvári átlövőé tűnt veszélyesebbnek. Innen is gyors gyógyulást kívánunk nekik!
    A végeredmény: Ipress Center Vác – Fehérvár KC: 20-22.
    ---- (19:26:15)

Játékvezetők: Bóna Szabolcs, Miskei Balázs