Bayern München – VfB Stuttgart 1:0 (vége) | FC Schalke 04 – Norimberk 4:1 (vége) | Bayer Leverkusen – Werder Bremen 2:1 (vége)
Hannover 96 – SC Freiburg 3:2 (vége) | VfL Wolfsburg – Borussia M'gladbach 3:1 (vége) | 1899 Hoffenheim – Braunschweiger TSV Eintracht 1895 3:1 (vége)
1. FSV Mainz 05 – Hamburger SV 3:2 (vége) | FC Augsburg – Eintracht Frankfurt 2:1 (vége) | Hertha BSC – Borussia Dortmund 0:4 (vége)
TSG 1899 Hoffenheim
3:1 (1:0)
Braunschweiger TSV Eintracht 1895
szombat 10.05.2014, 15:30 • Rhein-Neckar-Arena, Sinsheim • Bundesliga

Az utolsó fordulóban tehát a Hoffenheim gárdája legyőzte a Hoffenheimet, ezzel a 9. pozíciót szerezte meg, a Braunschweig pedig maradt 18., azaz teljesen utolsóként végzett, ezzel kiesett a Bundesligából.
    Hoffenheim – Braunschweig: 3-1!
    ---- (17:25:54)

90+3
    A mai mérkőzést 30150 néző követte.

89
    A Braunschweig gólt szerzett!
    A csereként beállt HOCHSCHEIDT teszi legalább egy kicsit édesebbé a búcsút a Braunschweig csapata számára ezzel a szépítő góllal. Lehet, hogy ez az idei Bundesliga szezon utolsó találata az utolsó előtti percben. A gólpasszt Davari, azaz a vendégek kapusa adta! 3-1!

89
    A támadások aránya 38-26 a Hoffenheim javára, de ezek közül a vendégek részéről igen kevés végződött lövéssel.

87
    Alighanem élvonalbeli tagságuk utolsó 3-4 percét kell kiélvezniük a vendégeknek és nyáron egy új csapat építésével újra megcélozniuk a másodosztályból való felkerülést.

85
    Már tizenhárom lövésnél tart a hazai gárda, a vendégek még mindig csak négynél. Igazából semmi olyat nem mutat ma sem a Braunschweig, ami azt bizonyítaná, hogy helyük van az élvonalban.

81
    Volland hagyja el a pályát, Hamad érkezik. Ez az utolsó csere a mai napon.

78
    A hazaiak cserélnek ismét, Salihovic helyett Bruno Nazario a pályán.

74
    Johnson helyett Toljan a pályán a hazaiaknál, az első Hoffenheim csere.

73
    Mindent egy lapra feltesz a Braunschweig. Bicakcic és Boland elhagyja a pályát, Dogan és Hochscheidt érkezik. Már tényleg nincs mit veszteniük.

71
    A Hoffenheim gólt szerzett!
    VOLLAND a harmadik Hoffenheim gólt is megszerzi. Ezzel alighanem végleg megpecsételődött a vendégek sorsa, a Braunschweig jövőre már nem az első osztályban folytatja. 3-0!

71
    A mai mérkőzésen eddig a hazai csapat 11x lőtt kapura, ebből 5 ténylegesen kapura is tartó lövés volt, ellenben a Braunschweig egyetlen kapura tartó löketével, összesen pedig 3x kísérleteztek.

64
    Firmino a gólja után egy sárga lapot is kapott.

64
    ROBERTO FIRMINO megszerezte a második hazai gólt is, ezzel alighanem megpecsételte a vendégcsapat sorsát a bent maradást illetően. 2-0!

53
    Remekül szűri meg a támadásokat a Hoffenheim a középpályán és a védősorban is, kevés lövést engedélyeznek a vendégeknek.
    Közben Oehrl helyett Vrancic a pályán.

46
    A Braunschweig számára a bent maradás a tét, ezért arra lehet számítani, hogy mindent egy lapra feltéve fognak támadni.