Kazahsztán – Niemcy 1:2 (1:2 szétlövés után) | Olaszország – Norvégia 0:3 (vége) | Finnország – Lettország 2:3 (vége)
Svédország – Dánia 3:0 (vége) | USA – Svájc 3:2 (vége) | Kanada – Szlovákia 4:1 (vége)

Kiállítás: 10 illetve 4 perc
    Védési hatékonyság (%): 97.78 illetve 95.00 (14:18:20)

Kazahsztán fontos pontot szerez a bent maradáshoz, ám ehhez még mindenképpen hozzá kell tennie a kék mezeseknek.
    A mérkőzés összképe alapján a német csapat állt közelebb a győzelemhez, ám rendes játékidőben ezt nem sikerült kivívnia Pat Cortina tanítványainak.
    Németország tehát kettő, míg Kazahsztán egy ponttal indítja a VB-t.

Németország csapata nyerte a szétlövést.
    OPPENHEIMER egy cselt követően Yeremenko mamutjai között laposan szerzi meg a győztes találatot, ezzel Németország 2-1-re nyeri a szétlövést!

Upper betalál Zepp mellett félmagasan, 1-1!

Rieder mellé lő, 0-1!

Antropov kihagyja, 0-1!

Barta belövi, 0-1!

Starchenko kezdi, laposan lő, Zepp véd a mamuttal, 0-0!

Szétlövés kezdete.

Nem hozott döntést a hosszabbítás, így következhet a szétlövés.

65:00
    A hosszabbítás befejeződött.

64:45
    Nagyon úgy néz ki, szétlövésre kerülhet sor.

60:30
    Tömegjelenet a kazh kapu előtt, Akdag és Barta lövését is fogja Yeremeyev, majd a kapus leüti a saját fejéről a sisakot, a játékvezetők megállítják a játékot!

60:18
    A bedobás a kezdőkörből következhet.

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

A záró harmadban sem láthattunk gólt, ez azt jelenti, hogy hosszabbításba torkollik a mérkőzés.
    Ahogy haladt előre az összecsapás, egyre jobban kijött a németek erőfölénye, ám ez gólokban egyáltalán nem mutatkozott meg.

60:00
    Befejeződött a 3. harmad.

59:52
    Antropov nyolc másodperccel a vége előtt majdnem eldönti, Zepp a helyén!

59:02
    Belül vagyunk az utolsó percen. Egyik csapat sem kockáztat már sokat.

58:01
    A rendes játékidő utolsó két perce kezdődik meg.

56:48
    Kiegészül Kazahsztán együttese.

56:30
    Kicsúszik a korong a támadó harmadból, valószínűleg ebből az előnyből sem születik gól.

55:45
    Barta távoli próbálkozása nem talál kaput. Beszorulnak a kék mezesek.

54:48
    Lakica (Kazahsztán) áll ki 2 percre akasztásért!

54:40
    Braun húzz rá fonákkal közelről, nagyot véd a kazah kapus!

53:14
    Zepp tenyerel rá a pakkra, buli következhet a kapuja elől.

52:38
    Egyik csapat sem tudja most ráerőltetni akaratát ellenfelére.

50:51
    Kiegészül Kazahsztán csapata.

49:43
    Semjonov óriási mentése kellett, a németek három az egyben törhettek kapura!

48:51
    Puskarjov (Kazahsztán) áll ki 2 percre a játék késleltetéséért!

48:27
    A buli után Hospelt egyből tüzel, Yeremeyev összeszedi a pakkot.

47:20
    Mauer lő kapásból középről, Yeremeyev valósággal vetődik a korongért, nagy védés!

46:18
    Kink próbálkozását könnyedén magához öleli Yeremeyev.

45:40
    Nöbels kerül helyzetbe, Yeremeyev jócskán kijön a kapuból, zárja a szöget, a lövés után másodpercekig senki nem tudja, hol a pakk, végül a védők tisztázni tudnak!

44:17
    Les (Kazahsztán).

44:05
    Gavrilin ahogy beér a német harmadba, kapura lő, Zeppről nem jön ki a pakk, a bedobás a fehér mezesek harmadából jöhet.

42:19
    Plachta korcsolyázik be a hazaiak kapuja el, de két bekk közrefogja, így a lövése nem veszélyes.

40:38
    Kazah lövéssel kezdődik a harmad, Zepp hárít, a kipattanót eltakarítják a védők.

40:01

A második harmad statisztikája (az egész mérkőzés adatai):

Lövések: 4 (8) illetve 11 (27)
    Kiállítások: 0 (6) illetve 2 (4) perc
    Védési hatékonyság (%): 96.3 illetve 87.5

Nem esett gól a második játékrészben, így továbbra is döntetlen az eredmény.
    A harmad első fele felejthetőre sikerült, aztán rákapcsoltak a németek, de nem tudtak Yeremeyev kapujába találni. A vége előtt még Romanov szerezhetett volna másodszorra is vezetést a kazahoknak, de nem volt elég pontos a kék mezes játékos.

40:00

39:01
    A második harmad utolsó perce kezdődik meg.

37:43
    Romanov korcsolyázik keresztbe a német kapu előtt, de nem sikerül fonákkal behúzni a pakkot, a korong félmagasan elmegy a kapuvas mellett!

35:49
    Schutz lő kapásból a kaputól távolodva korcsolyázva, Yeremeyev felső testében elakad a korong!

35:33
    A németek egyel magasabb fokozatra kapcsoltak, kérdés, sikerül-e előnnyel vonulniuk a záró harmadra.

33:29
    Starcenko szép csel után lő középről, de nem talál kaput, majd Antropov próbálkozását védi Zepp.

31:25
    Újabb német lehetőség! Yeremeyev szúr ki a botossal és szabadít fel, miután óriásit véd a kazah kapus a mamuttal!

30:21
    Yeremeyev szép védése után nem változik az eredmény!

30:03
    A németek kapuja elől jöhet a bedobás.

29:36
    Starcenko tör kapura nagy lendülettel, de nem sikerül megjátszania a másik oldalon korongot váró társat.

29:08
    Továbbra is kiegyenlített a mérkőzés. Érdekesség, hogy ebben a harmadban a németeknek még nincs kaput eltalált lövése, Kazahsztán ugyanebben az időszakban háromnál jár.

27:10
    Pushkaryov lövését ezúttal is hárítja Zepp, az ismétlés pedig nem talál kaput!

26:44
    Tilos felszabadítás (Kazahsztán).

24:11
    Pushkaryov tüzel hat méterről, Zepp testtel hárít, de nem jön ki a német kapusról a pakk!

24:07
    Kiegészül Németország csapata.

23:01
    Átmenetileg kiütik a védekező harmadból a pakkot a németek.

22:40
    Felállnak a kék mezesek emberelőnyben.

22:07
    Barta (Németország) áll ki 2 percre bottal ütésért!

22:00
    Zepp kapuja elől következhet a bedobás.

20:05
    Rögtön a kezdésnél két lövés zúdul Zepp ketrecére, a német kapus a helyén van!

20:01

Az első harmad statisztikája:

Lövések: 4 illetve 16
    Kiállítások: 6 illetve 2 perc
    Védési hatékonyság (%): 93.75 illetve 75.0

Mezőnyben kiegyenlített játékot hozott az első játékrész, a lövések számában azért a németek jártak előrébb. A vezetést még is Kazahsztán szerezte meg, ám kicsivel több, mint egy perccel a vége előtt Palchta révén sikerült egalizálni a fehér mezeseknek.

20:00

19:01
    Az első harmad utolsó perce kezdődik meg.

18:48
    Németország gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Egyenlítenek a németek! MATTHIAS PLACHTA kap remek korongot jobbról, lendületből érkezik középen, lekezeli a pakkot, majd laposan lő, a játékszer átcsorog Jeremejev lábai között, és ha csak centikkel, de átcsúszik a gólvonalon! 1-1!

Gólpassz: Torsten Ankert és Leon Draisaitl.

18:00
    Barta tüzel kapásból oldalról, Yeremeyev védi az életerős próbálkozást!

17:58
    Nincs lövés, kiegészülnek a kék mezesek.

17:25
    Hatalmas a nyomás most a kazahsztáni kapun.

16:56
    Jeremejev tenyerel rá a egy palánkról visszacsorgó korongra, a buli a hazaiak kapuja elől jöhet.

15:59
    Litvinenko (Kazahsztán) megy le 2 percre fogásért, emberelőnyben a németek!

14:00
    Braun lő a kék vonalról a buli elhozatala után, Jeremejev véd a lepkéssel

13:58
    Starcenko (Kazahsztán) is leül 2 percre, négy a négy ellen a csapatok a jégen!

13:52
    Krüger (Németország) áll ki 2 percre magas bottal való játékért!

13:22
    Jeremejev tenyerel rá a pakkra, Draisaitl ólálkodott a kapu előtt!

12:16
    A gól óta támad Németország, de nagyobb egyenlítési lehetőség nélkül egyelőre Pat Cortina együttese.

10:08
    Kazahsztán gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Megszerzik a vezetést a kék mezesek! ANDREI GAVRILIN teszi bele a botját háttal a kapunak egy lövésbe, a korong védhetetlenül vágódik Zepp ketrecébe! 1-0!

Gólpassz: Fyodor Polishuk és Kevin Dallman.

09:23
    Starcenko lő oldalról, Zepp zárja a rövidet, buli következik.

08:54
    Nöbels hámozza át magát két védőn, de a lövésben már nincs elég erő.

06:59
    Kiegészül Kazahsztán együttese, marad a 0-0.

06:48
    Sikerül beleszúrni a pakkba Yeremeyev kapuja előtt, de Pietta nem talál a ketrecbe egészen közelről!

06:24
    Felszabadítanak a hazaiak, eddig nincs helyzet.

05:26
    Feláll Németország csapata emberelőnyben.

04:59
    Vasilcenko (Kazahsztán) áll ki 2+10 percre fejre irányuló támadásért!

04:05
    Akdag kerül a hazai csapat kapuja elé, egészen közelről fonákkal ütne kötényt a kazah kapusnak, de Yeremeyev zár a mamuttal!

03:23
    Zepp birtokában a pakk, a bedobás a németek kapuja elől jöhet.

02:38
    Nöbels próbálkozik a kör közepéről, de a korong elsuhan Jeremejev ketrece mellett.

01:05
    A buli a kék mezesek harmadából következhet. Eddig nagyon töredezett a játék.

00:35
    Antropov lövése kerüli el a németek kapuját.

00:05
    A kazahsztániak tiszta kékben, a németek fehér mezben és fekete alsóban lépnek ma jégre.

00:01

Kazahsztán: Jeremejev (Ivanov) – Litvinenko, Dallman, Savcenko, Lakiza, Vasilcenko, Kazancev, Semjonov, Blochin – Starcenko, Krasnoslobodcev, Antropov – Upper, Puskarjov, Romanov – Zajlauov, Polišuk, Gavrilin – Pansin, Spiridonov, Rachmanov

Németország: Zepp (Grubauer) – Ankert, Braun, Kohl, Hordler, Krüger, Akdag, Müller – Mauer, Barta, Schütz – Hospelt, Oppenheimer, Nöbels – Kink, Seidenberg, Pietta – Plachta, Weiss, Draisaitl – Rieder

Játékvezetők: Rantala (FIN), Sindler (CZE) – Dahmén (SWE), Valach (SVK).

A B-csoport első fordulójában Kazahsztán Németországgal mérkőzik meg magyar idő szerint szombat délelőtt.
    Egyik csapat sem esélyes a végső győzelemre, sőt, Kazahsztánnak miden bizonnyal a kiesés elkerüléséért kell majd megküzdenie, ők tavaly a második vonalból vívták ki a feljutást.
    Németország a tavalyi VB-n mindössze egy ponttal maradt le a negyeddöntőről, és idén sem lesz egyszerű dolguk, ha szeretnének bejutni a kieséses szakaszba.

A 78. jégkorong-VB veszi kezdetét pénteken Fehéroroszországban, az összecsapások május 9-től 25-ig tartanak majd.

A vb-n 16 csapat szerepel két nyolcas csoportban.
    Az "A" jelűben a címvédő Svédország, az olimpiai bajnok Kanada, Csehország, Szlovákia, Norvégia, Dánia, Franciaország és Olaszország szerepel, míg a "B"-ben Svájc, az Egyesült Államok, Oroszország, Finnország, Németország, Lettország, a házigazda Fehéroroszország és Kazahsztán.

Körmérkőzéseket követően a két csoport utolsó kiesik a Divízió 1/A-ba, az első négy helyezett pedig bejut a rájátszásba.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 11:45 - kor kezdődik.

Nagy Zalán

Gólok és gólpasszok: 11. Gavrilin (Polishuk, Dallman) – 19. Plachta (Ankert, Draisaitl), utolsó bünt. Oppenheimer

Kazahsztán: Yeremeyev (Ivanov) – Litvinenko, Dallman, Savcenko, Lakiza, Vasilcenko, Kazancev, Semjonov, Blochin – Starcenko, Krasnoslobodcev, Antropov – Upper, Puskarjov, Romanov – Zajlauov, Polisuk, Gavrilin – Pansin, Spiridonov, Rachmanov
    Niemcy2: Zepp (Grubauer) – Ankert, Braun, Kohl, Hordler, Krüger, Akdag, Müller – Mauer, Barta, Schütz – Hospelt, Oppenheimer, Nöbels – Kink, Seidenberg, Pietta – Plachta, Weiss, Draisaitl – Rieder

Játékvezetők: Rantala (FIN), Sindler (CZE) – Dahmén (SWE), Valach (SVK)