Franciaország – Olaszország 1:2 (vége) | Niemcy – Lettország 3:2 (vége) | Norvégia – Dánia 4:3 (vége)
Fehéroroszország – Kazahsztán 4:1 (vége) | Svédország – Csehország 4:3 (2:1 szétlövés után) | Finnország – Oroszország 2:4 (vége)
Franciaország
1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Olaszország
vasárnap 11.05.2014, 11:45 • Chizhovka Arena. • A csoportos Világbajnokság

Újabb meglepetés született a világbajnokságon. Ki gondolta volna, hogy a franciák a nagy siker után, amikor legyőzték jó játékkal Kanadát, ma kikapnak az olaszoktól, akik semmit nem mutattak a norvégok ellen. A záró harmadban többet birtokolták a korongot a franciák, de mint ahogy már a közvetítésben is írtam, az olaszok kontrákra rendezkedtek be, és ez be is jött a végén. Éles lesz még a harc a csoportban, az olaszok nagy lépést tettek annak érdekében, hogy jövőre is a legjobbak között indulhassanak.

Kapura lövések három harmad után: 29-17. (13:52:27)

A meccs legjobb játékosai, Huet kapus a francia csapatból, és a másik oldalon is a kapus Bellissimo. Szól az olasz himnusz.

60:00

59:50
    Fleury lövése kipattan a harmadból.

59:20
    Huet lekorcsolyázott, üres a francia kapu.

59:02
    Olaszország gólt szerzett!
    Bejött az olasz kontra, Tudin körbe korcsolyázott mindenkit, bevitte a pakkot egész Huet elé, akiről kipattant a korong, és az érkező MARKUS GANDER belőtte Huet lábai között az olaszok vezető gólját. Gólpasszok: Daniel Tudin, Thomas Larkin.

59:01
    Nagyon úgy néz ki, hogy ráadás lesz.

58:30
    Olasz kontra után, fordulnak a franciák, majd lesre viszik a pakkot.

58:01
    A záró harmad utolsó két perce kezdődik.

57:10
    da Costa jó helyzetben a körök között, de igazítani kellett a korongon, így mire lőtt már nem volt olyan veszélyes a helyzet, odaértek az olaszok.

56:30
    Letámadnak a franciák, már a kék vonalnál zavarják az olasz támadásokat.

55:50
    Auvitu szerez korongot, és máris elereszt egy lövést a kapu mellé.

55:00
    Már csak öt perc van hátra a rendes játékidőből, lehet, hogy hosszabbítás dönt majd, vagy a büntetők.

54:10
    Scandella lő a kékről, a kapu fölött suhan el a lövés, Huet csak nézte.

53:45
    Fokozódik a francia nyomás, az olaszok a kontrákba bíznak.

53:00
    Bellissimo a buli után szépen véd a lepkéssel, majd rögtön játékba hozza a pakkot.

52:44
    A reklám szünet után, buli az olasz harmadban.

52:10
    Bellemare az oldalhálóba lövi a korongot, fáradnak az olaszok, egyre gyakrabban becsúszik a hiba a játékukba.

51:15
    Nagy francia aktivitás, nagyon küzdenek a vezető gólért, Bellissimo eddig nagyon jól véd.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 31. Meunier (Desrosiers) – 33. Scandella (Johnson, di Casmirro), 60. Gander (Tudin, Larkin)

Franciaország: Huet (Hardy) – Manavian, Amar, Auvitu, Besch, Janil, Chakiachvili, Dieude Fauvel – Y. Treille, Meunier, Desrosiers – Fleury, S. da Costa, Bellemare – Rousell, Guttig, T. da Costa – Henderson, Ritz, Raux – Tardif.
    Olaszország: Bellissimo (Andreas Bernard) – Egger, Nicoletti, Hofer, Borgatello, Sullivan, Larkin, Johnson, Trivellato – Borrelli, Ihnacak, Rocco – Scandella, di Casmirro, Kostner – Gander, Felicetti, Tudin – Insam, Ramoser, Fontanive.

Játékvezetők: Bulanov (RUS), Sidorenko (BLR) – Semjonov (EST), Valach (SVK).

Nézőszám: 4600.