Franciaország – Olaszország 1:2 (vége) | Niemcy – Lettország 3:2 (vége) | Norvégia – Dánia 4:3 (vége)
Fehéroroszország – Kazahsztán 4:1 (vége) | Svédország – Csehország 4:3 (2:1 szétlövés után) | Finnország – Oroszország 2:4 (vége)
Franciaország
1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Olaszország
vasárnap 11.05.2014, 11:45 • Chizhovka Arena. • A csoportos Világbajnokság

Újabb meglepetés született a világbajnokságon. Ki gondolta volna, hogy a franciák a nagy siker után, amikor legyőzték jó játékkal Kanadát, ma kikapnak az olaszoktól, akik semmit nem mutattak a norvégok ellen. A záró harmadban többet birtokolták a korongot a franciák, de mint ahogy már a közvetítésben is írtam, az olaszok kontrákra rendezkedtek be, és ez be is jött a végén. Éles lesz még a harc a csoportban, az olaszok nagy lépést tettek annak érdekében, hogy jövőre is a legjobbak között indulhassanak.

Kapura lövések három harmad után: 29-17. (13:52:27)

A meccs legjobb játékosai, Huet kapus a francia csapatból, és a másik oldalon is a kapus Bellissimo. Szól az olasz himnusz.

60:00

59:50
    Fleury lövése kipattan a harmadból.

59:20
    Huet lekorcsolyázott, üres a francia kapu.

59:02
    Olaszország gólt szerzett!
    Bejött az olasz kontra, Tudin körbe korcsolyázott mindenkit, bevitte a pakkot egész Huet elé, akiről kipattant a korong, és az érkező MARKUS GANDER belőtte Huet lábai között az olaszok vezető gólját. Gólpasszok: Daniel Tudin, Thomas Larkin.

59:01
    Nagyon úgy néz ki, hogy ráadás lesz.

58:30
    Olasz kontra után, fordulnak a franciák, majd lesre viszik a pakkot.

58:01
    A záró harmad utolsó két perce kezdődik.

57:10
    da Costa jó helyzetben a körök között, de igazítani kellett a korongon, így mire lőtt már nem volt olyan veszélyes a helyzet, odaértek az olaszok.

56:30
    Letámadnak a franciák, már a kék vonalnál zavarják az olasz támadásokat.

55:50
    Auvitu szerez korongot, és máris elereszt egy lövést a kapu mellé.

55:00
    Már csak öt perc van hátra a rendes játékidőből, lehet, hogy hosszabbítás dönt majd, vagy a büntetők.

54:10
    Scandella lő a kékről, a kapu fölött suhan el a lövés, Huet csak nézte.

53:45
    Fokozódik a francia nyomás, az olaszok a kontrákba bíznak.

53:00
    Bellissimo a buli után szépen véd a lepkéssel, majd rögtön játékba hozza a pakkot.

52:44
    A reklám szünet után, buli az olasz harmadban.

52:10
    Bellemare az oldalhálóba lövi a korongot, fáradnak az olaszok, egyre gyakrabban becsúszik a hiba a játékukba.

51:15
    Nagy francia aktivitás, nagyon küzdenek a vezető gólért, Bellissimo eddig nagyon jól véd.

50:30
    da Costa bombázik a kapu mellé a jobb oldalról.

50:00
    Olasz hiba a kék vonalon, Bellemare szerez pakkot, majd Bellissimot tette próbára aki szépen védett.

49:15
    Egger került lesre, újabb buli.

49:00
    Huet kapus kesztyűjében a korong, buli a francia harmadban.

48:30
    Larkin kemény lövése pattant ki a kapusról, Felicetti majdnem lecsapott a pakkra.

47:20
    Francia mezőnyfölény ezekben a percekben, többször is nyomás alatt tartották az olasz kaput.

46:40
    Amar a kapuvasat találja el a kék vonalról.

46:19
    Kiegészült az olasz csapat, pont amikor Bellissimo védett még egyet. Reklám szünet következik a csarnokban.

45:30
    A franciák nagyon akarnak ebben az emberelőnyben, de nem sikerül a góllövés.

44:45
    Rousell majd da Costa közelről tüzeltek, nagy helyzetben, de az olasz kapus a helyén volt.

44:19
    Kostner kap két percet az olasz csapatból, magas bottal való játékért.

44:00
    Most a franciák kisebb nyomást gyakorolnak az olasz harmadban.

43:05
    Kiegyenlített játék a záró harmad elején, ismét kevés a megszakítás, jól védik a kék vonalakat a csapatok.

42:20
    da Costa kevergetett majd Janil került helyzetbe, de Bellissimoba lőtte közelről a ziccert.

41:30
    Kostner megy el a jobb szélen a palánk mellett, de Amar szereli, és már a franciáknál a korong.

40:55
    Scandella is játékban, az olaszok is kiegészültek.

40:30
    Besch lövését védte Bellissimo a kék vonaltól.

40:23
    Kiegészült a francia gárda, Amar újra játékban.

40:01

A második játékrész már meghozta a gólokat is. A franciák szerezték meg a vezetést, majd kihasználták az olaszok az emberelőnyt Scandella révén. A franciák nem tudták kihasználni kettős emberelőnyüket. A döntés a záró harmadra maradt. Maradjanak velünk hamarosan folytatjuk.

Kapura lövések két harmad után: 20-12.

40:00

39:50
    A másik oldalon da Costa került még helyzetbe, de estében már nem tudta jól helyezni a pakkot.

39:10
    A harmad utolsó percében járunk, francia kapu mögött a korong, majd Egger lő a kapu mellé.

38:55
    Scandella törött bottal játszott és két percet kap ezért.

38:23
    Kiállítás a francia csapatból 2 perc Amar.

38:20
    Borgatello visszatért, és megindul a francia kapu felé a korong után.

37:30
    Elpazarolja az időt a francia gárda a kettős előnyben.

37:00
    Sikerül kivágni az olaszoknak a korongot, kicsit fellélegezhetnek.

36:50
    Sullivan kivágja a korongot, és kap érte két percet, kettős francia előny következik.

36:40
    Kiállítás az olasz csapatban, két percet kap Borgatello.

35:40
    A buli után Auvitu ereszt el egy kemény lövést a kék vonalról.

35:10
    Tilos felszabadítás, buli az olasz kapu előtt.

34:30
    Le föl támadnak a csapatok, most Bellissimo majdnem hibázott, de már indulnak az olalszok.

34:00
    Izgalmas lett a meccs az olasz gól után.

33:33
    Az egyenlítő gól után rögtön válaszolni akarnak a franciák, nyomás alatt tartják Bellissimot.

32:53
    GIULIO SCANDELLA kap a körök közé korongot, és annak ellenére, hogy sokan álltak az útjában sikerült betalálni Huet háta mögé. Gólpasszok: Trevor Johnson, Nathan di Casmiro.

32:25
    Kostner lövését védi a lepkéssel Huet.

31:59
    Kiállítás a francia csapatból Manavian kap két percet.

30:57
    Franciaország gólt szerzet!
    LAURENT MEUNIER kap a kék vonalra nagyon pontos hosszú passz után korongot, egyedül vihette a kapura, majd Bellissimo lábai között helyezte a pakkot a hálóba. Gólpassz: Julien Desrosiers.

30:00
    Fleury került volna helyzetbe,de Egger időben közbelépett.

29:10
    Kiegészült az olasz csapat, Ramoser játékban.

28:40
    Jól védekezik az olasz gárda, az előny vége felé már nem tudtak felállni a franciák.

28:05
    A buli után gyorsan felállnak, Auvitu három lövést adott le sorozatban, de mellé durrogatott.

27:30
    Lesre korcsolyáznak a franciák, rosszul kezdik az emberelőnyt.

27:02
    Túl sok játékos a jégen, két perc az olasz csapatnak, Ramoser ül le.

27:00
    Nem tudják bevinni a korongot az olaszok a harmadik kísérletre sem a francia harmadba.

26:07
    Lesre korcsolyáztak az olasz csatárok, reklám szünet következik.

25:00
    Közel három perce nem volt játék megszakítás. Annak ellenére eseménytelen most a játék.

24:30
    Ritz lőtt veszélyesen közelről éles szögből mellé.

24:00
    Ismét hosszú szakasz megszakítás nélkül, sok pontatlan passzal.

23:20
    Közben kiegészült a francia gárda.

23:10
    Nagyon rossz olasz emberelőny eddig.

22:40
    Felállnak az olaszok, de nem sokáig tartották benn a korongot, a franciák felszabadítottak.

22:00
    Saját harmadából indul az olasz csapat, sikerült bevinni a korongot a francia harmadba.

21:08
    Kiállítás a francia csapatból, da Costa kap két percet bottal akasztásért.

20:30
    Egger lövése ment mellé, ismét gyors játék az elejétől.

20:10
    A francia csapat hozza el a kezdő bulit.

20:01

Érkeznek a csapatok, hamarosan kezdődik a második harmad.

Nagy iramú mérkőzés, mindkét csapat sokat korcsolyázik, de gólt nem sikerült lőni a csatároknak. Kevés volt a pontos lövés, a helyzetek kimaradtak, így gólnélküli döntetlen mellett vonulnak a csapatok a pihenőre. Hamarosan folytatjuk a középső játékrésszel.

18:40
    Jól védekezik a francia gárda, lassan lejár a két perc.

18:00
    Nicoletti bombája akad el a korcsolyákba, ebből megindulnak a franciák és kihozzák a korongot.

17:11
    Besch megy le két percre a francia csapatból akadályozásért.

16:15
    Menier kapott jó korongot jobb oldalon a palánk mellett, de kisodródott, és kapu mögé volt kénytelen korcsolyázni a koronggal.

15:25
    Kisebb francia nyomás most az olaszok harmadában, nem tudják egyelőre kihozni a pakkot az olaszok.

14:35
    Larkin került helyzetbe, a körök közül Huet kapusba lőtte a pakkot.

13:25
    Továbbra is nagyon jó az iram, csak a gól hiányzik, az olaszok meglepően jól játszanak a mai napon.

13:00
    Manavian lőtt közelről keményen mellé, Bellissimon nem múlott a gól.

12:25
    Insam váratlanul kapott korongot a kapu előtt, de elpuskázta a ziccert.

11:50
    Rögtön ahogy visszatért Tudin veszély alakult ki a francia kapu előtt.

10:40
    Kiegészült az olasz csapat, Tudin újra játékban.

11:30
    Nem jól játszik a francia gárda az emberelőnyben.

10:20
    Rocco megszökött a hátrányban egyedül korcsolyázott Huet kapujára, de a francia hálóőr remekül hárított.

09:40
    Tudin kap két percet az olasz csapatból akadályozásért.

09:40
    Huet dobja ki a korongot, és indítja ezzel társait.

09:00
    Nagyon kevés a megszakítás, ahogy leírtam Fleury lesre vitte a pakkot.

08:10
    Az olaszok okoztak egy kis huzatot a francia harmadban, végül Insam lövését védte Huet.

07:30
    Meglepően gyors, jó tempójú és színvonalas eddig a mérkőzés.

06:56
    Kirepül a korong, reklám szünet a csarnokban.

06:28
    Kiegészült az olasz csapat, a franciak nem tudták gólra váltani az előnyt.

05:50
    Bellemare kap ziccerbe korongot, Bellissimo ismét remekelt.

05:00
    Gyorsan feláll a francia csapat, egy lövést el is eresztenek, majd kivágják az olaszok a pakkot.

04:28
    Kiállítás az olaszoknál, hatan voltak a jégen egy rossz csere után, két perc büntetés jár érte.

04:00
    Újabb Fleury helyzet, megint közelről lövi Bellisimo mamutjaiba a korongot.

03:20
    Továbbra is nagy az iram, Nicoletti lövése saját játekoson pattan a kapu mellé.

02:15
    Folyamatos nagy iramú játék rögtön az elejétől, kisebb francia fölénnyel.

01:10
    Az első nagy francia lehetőség, Fleury közelről mellé durrantott.

00:30
    Az első bulit a franciák hozzák el, de az olaszok visszaszerzik a korongot, és egy lövéssel próbálják ki Huet kapust.

00:01

A csapatok már felsorakoztak a kék vonalon, hamarosan kezdődik a mérkőzés.

A francia csapat fehér mezben, az olaszok kékben korcsolyáznak ki a meccsre.

Franciaország: Huet (Hardy) – Manavian, Amar, Auvitu, Besch, Janil, Chakiachvili, Dieude Fauvel – Y. Treille, Meunier, Desrosiers – Fleury, S. da Costa, Bellemare – Rousell, Guttig, T. da Costa – Henderson, Ritz, Raux – Tardif.

Olaszország: Bellissimo (Andreas Bernard) – Egger, Nicoletti, Hofer, Borgatello, Sullivan, Larkin, Johnson, Trivellato – Borrelli, Ihnacak, Rocco – Scandella, di Casmirro, Kostner – Gander, Felicetti, Tudin – Insam, Ramoser, Fontanive.

Játékvezetők: Bulanov (RUS), Sidorenko (BLR) – Semjonov (EST), Valach (SVK).

A 78.jégkorong vb harmadik játéknapja első meccsén Franciaország mérkőzik meg az idei vb-újonc olasz válogatottal. A mérkőzés esélyese a francia gárda, amely kellemes meglepetést okozott szurkolóinak az első napon, amikor büntető lövések után legyőzte 3-2-re a világbajnoki cím egyik nagy esélyesét Kanadát. Az olasz csapat nagyon langyos teljesítmény után, megérdemelten kapott ki a nyitó meccsén, a szintén nem nagyon meggyőzően játszó Norvégia ellen, egy igencsak alacsony színvonalú találkozón 3-0-ra. Sokkal jobb teljesítményt kell nyújtaniuk a mai napon, ha megakarnak csípni legalább egy pontot a remekül játszó franciák ellen.

Ha Franciaország hárompontos győzelmet arat, akkor nagy eséllyel pályázhat a csoport negyedik helyére. Igaz nagyon korai még az esélylatolgatás, de könnyen előfordulhat, hogy Szlovákia és Franciaország küzd majd meg a negyedik továbbjutó helyért, de a mai mérkőzés után minden máskép lehet, hiszen az olaszoknak is minden pont számít, ha jövőre is a legjobbak között akarnak hokizni.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 11:45 - kor kezdődik.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 31. Meunier (Desrosiers) – 33. Scandella (Johnson, di Casmirro), 60. Gander (Tudin, Larkin)

Nézőszám: 4600.