Franciaország – Olaszország 1:2 (vége) | Niemcy – Lettország 3:2 (vége) | Norvégia – Dánia 4:3 (vége)
Fehéroroszország – Kazahsztán 4:1 (vége) | Svédország – Csehország 4:3 (2:1 szétlövés után) | Finnország – Oroszország 2:4 (vége)
szétlövés vége (2:1)
Svédország
4:3 (1:2, 1:1, 1:0)
Csehország
vasárnap 11.05.2014, 19:45 • Chizhovka Arena • A csoportos Világbajnokság

Végül tehát a szétlövést Svédország nyerte, ezzel két pontot szerez, Csehország pedig eggyel kell, hogy beérje annak ellenére, hogy sokáig úgy állt, hármat szereznek.
    Svédország – Csehország szétlövés után: 4-3! (2-1 a szétlövés eredménye)
    ---- (22:16:18)

A Svédország csapata nyerte a szétlövést.
    Gólszerző LINDSTRÖM.

Cervenka kihagyta, így a svédek nyerik a meccset!

LINDSTRÖM is belövi, megint svéd előny!

KLEPIS túljár Nilsson eszén, egyenlít Csehország!

KLASEN betalál, vezet Svédország!

Kovár is Nilssonba lövi! Nincs még gól a szétlövésben.

Backlund lő, de Salak megfogja!

Szétlövés kezdete.

A büntetők döntenek. Mindkét csapat egy-egy pontot már megszerzett, a második pontot döntik el a büntetőlövésekkel.

65:00
    A hosszabbítás befejeződött.

63:00
    Nem tudják eldönteni, érik a szétlövés.

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

Nincs döntés 60 perc játék után, jöhet a hosszabbítás, 5 perc négy a négy ellen.
    ----

60:00
    Befejeződött a 3. harmad.

58:13
    Kiegészültek a csehek, megúszták.

56:13
    Ismét egy kiállítás, Petruzalek már másodszor kerül ma a büntetőpadra két percre. Svéd emberelőny.

53:13
    Kettős kiállítás. Kovár és Klasen ülnek a büntetőpadra két percre.

50:20
    Túl a harmadik harmad felén, egyelőre nincs döntés, egyenlő az állás.

48:40
    Svédország gólt szerzett!
    Nem volt elég az egy gólos előny, egyenlítenek a svédek! JOACHIM LINDSTRÖM talál a kapuba, ezzel 3-3!

48:20
    Két percre kiáll a játékból Petruzalek. Svéd emberelőny következik, egyet már kihasználtak.

48:00
    Őrzi egy gólos előnyét Csehország, ebben a harmadban a kaput eltaláló lövések aránya 3-2 a svédeknek.

43:30
    Már 22 cseh lövésnél tartunk, ami eltalálta a kaput, a svédek ugyanebben a mutatóban gyengébbek, 15 lövés eddig.

40:01

Mindkét együttes 1x-1x talált a hálóba ebben a harmadban, Backlund hozta vissza a skandinávok reményeit, így még teljesen nyílt a találkozó, de őrzi egy gólos előnyét Csehország.
    Egyelőre 3-2 arányban a csehek vezetnek, a szünet után folytatjuk!

36:02
    MIKAEL BACKLUND hozza vissza a sárga-kék mezesek reményeit, felhozza egy gólra a svédeket! 2-3!!
    Gólpassz: Moller.

34:49
    Hudler pihen két percig Csehország csapatából kiállítás miatt.

31:15
    Csehország gólt szerzett!
    Növelte előnyét a cseh válogatott, MARTIN ZATOVIC a gólszerző! 1-3!! A hivatalos oldalon HERTLT nevezik meg gólszerzőnek, később derül majd ki, végül kinek adták a találatot.
    Gólpassz: Ondrej Nemec, Tomas Hertl.

30:03
    Kiegészül Csehország, nem tudták kihasználni a svédek az emberelőnyt.

28:03
    Most Zámorsky áll ki két percre. Svéd emberelőny következik.

24:05
    Kiegészültek a svédek, nem tudták kihasználni az emberelőnyt a csehek.

22:05
    Jarnkrok áll ki két percre Svédországtól gáncsolás miatt, cseh emberelőny.

20:01

A cseh válogatott a játékrész legelején és legvégén talált a svédek kapujába, ezzel egyelőre 2-1 arányban vezetnek. Kettővel többször kísérleteztek lövéssel az első 20 percben, az arány 6-8 a kaput eltaláló lövéseknek.
    A szünet után folytatjuk!
    ----

20:00

19:35
    JIRI HUDLER szerez ismét vezetést a cseh válogatottnak emberelőnyből! 1-2!!
    Gólpassz: Martin Sevc, Jan Kovar.

19:01
    Klasen áll ki két percre a svédektől.

17:38
    Teljes létszámban a csapatok.

17:22
    Zatovic kísérletét védi bravúrral Nilsson.

15:38
    Vitasek áll ki két percre a cseh válogatottból. Két perc emberelőny a svédeknek bottal akasztás miatt.

11:26
    OSCAR MOLLER egyenlít! A harmadik svéd lövésből már gól születik! 1-1!
    Gólpassz: Mikael Backlund.

11:10
    Nincs újabb esemény, tartja egy gólos előnyét Csehország.

09:30
    Két svéd próbálkozást jegyezhetünk fel, Salák mindkét esetben hárítani tudott.

08:10
    Nincs újabb kapura tartó lövés egyik csapattól sem, marad az eddigi öt. Egy góllal vezetnek a csehek.

05:00
    Csehország már öt lövésnél tart, a svédek egyelőre nem tudtak kapura lőni ma.

03:15
    Kiegészült Svédország.

01:15
    Megzavarodtak a svédek, túl sokan voltak egyszerre a jégen, így kettő perces kiállításban részesülnek. Csapatbüntetés.

00:08
    Mindössze NYOLC másodperc elteltével máris vezetnek a csehek!! TOMAS HERTL talál be, hát ez nagyon gyors volt! 0-1!
    Gólpassz: Ondrej Nemec, Tomas Rolinek.

00:01

Svédország: Nilsson (Eriksson) – Gustafsson, Ekholm, Fransson, Erixon, Ahnelov, Rahimi, Nygren – Backlund, Moller, Lindström – Nyquist, Ericsson, Jarnkrok – Axelsson, Sjörgen, Hjalmarsson – Klasen, Danielsson, Lundqvist

Csehország: Salak (Jakub Kovar) – Kindl, Nemec, Sobotka, Klepis, Jágr – Polak, Sevc, Cervenka, Hertl, Rolinek – Zamorsky, Kolar, Hudler, Jan Kovar, Sekac – Vitasek, Novotny, Zatovic, Petruzalek.

Játékvezetők: Gofman (RUS), Olenin (RUS) – Fluri (SUI), Schrader (GER).

Köszöntöm a kedves nézőket.
    Az a csoport második fordulójában az eddig 100%-os svédek a cseheket fogadják, akik csak hosszabbítás után tudtak nyerni a szlovákok ellen.
    A svédek akár a végső győzelemre is esélyesek, kiindulva az elmúlt évben nyújtott teljesítménye és az olimpiai ezüstjük alapján.
    Az előzetes esélyek alapján a cseheket a negyeddöntőbe tippelték, amihez reális esélye van a csapatnak.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:45 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 12. Moller (Backlund), 37. Backlund (Moller), 49. Lindström, utolsó bünt. Lindström – 1. Hertl (Nemec, Rolinek), 20. Hudler (Sevc, Kovar), 32. Zatovic (Nemec, Hertl)

Svédország: Nilsson (Eriksson) – Gustafsson, Ekholm, Fransson, Erixon, Ahnelov, Rahimi, Nygren – Backlund, Moller, Lindström – Nyquist, Ericsson, Jarnkrok – Axelsson, Sjögren, Hjalmarsson – Klasen, Danielsson, Lundqvist

Játékvezetők: Gofman (RUS), Olenin (RUS) – Fluri (SUI), Schrader (GER)