Niemcy – Finnország 0:4 (vége) | Olaszország – Dánia 1:4 (vége) | Kazahsztán – Lettország 5:5 (vége)

8. Szlovákia 0-0-1-2 1 pont (22:06:49)

Átlagos játékkal is hozza a mérkőzést Svédország, a címvédő tehát harmadik összecsapását is megnyeri az idei VB-n, és vezetik az "A" csoportot.
    Az utolsó harmadra már majdnem háromszor annyi lövés zúdult Soberg kapujára, mint Nilssonéra, ám mindent egybevéve a svédek annyit adtak ki magukból, amennyi feltétlenül a győzelemhez kellett.

60:00

59:30
    Két óriási helyzet is kimarad az üres kapura!

58:40
    Üres Norvégia kapuja!

58:01
    A mérkőzés utolsó kettő perce kezdődik meg.

57:50
    Rasmussen harcolna ki ziccerhelyzetet, de elnyomja az utolsó piros mezes.

57:15
    Klasen elé kerül a korong, a második svéd gól szerzője kiszorított helyzetből, közelről az előtte tornyosuló Sobergbe lő.

56:44
    Nem tudnak felállni a svédek, fordulhat Norvégia.

56:16
    Tilos felszabadítás (Svédország).

55:35
    Ask esik el a svéd kapu mögött, talán gáncsolták, mindenesetre nincs kiállítás.

55:27
    A buli a svéd kapu elől jön, kiegészülnek a sárga mezesek is. Újra 5 az 5 ellen a jégen a csapatok.

55:05
    Közben kiegészülnek a norvégok, kevés ideig emberelőnyben tehát a piros mezesek.

55:05
    Ericsson húz be balról, majd 6 méterről próbálkozik, a korong nem jön ki Soberg testéről.

54:20
    Pontatlan próbálkozás svéd részről, a korong nem találja el Soberg ketrecét.

53:26
    Backlund (Svédország) áll ki kettő percre magas bottal való játék miatt! 4 a 4 ellen a jégen a csapatok!

53:03
    Mivel a norvég játékos előbbit szabálytalanul tette, emberelőnyben a svédek! Stene (Norvégia) volt az elkövető!

53:02
    Nyquist tör szépen előre a bal oldalon a palánk mellett, de a második piros mezes már megállítja.

52:32
    A svéd harmadból jöhet a buli, az idővel volt gondja a játékvezetőknek.

Nagy Zalán

Gólok és gólpasszok: 23. Olden (Skroder) – 37. Lindstrom (Moller, Nygren), 48. Klasen (Nyquist, Erixon)

Norvégia: Soberg (Volden) – Holos, Espeland, M. Hansen, Roymark, K. Forsberg – Trygg, Odegaard, Bastiansen, K. A. Olimb, M. Olimb – Sorvik, Bonsaksen, Olden, Skroder, Ask – Stene, Lovlie, Martinsen, Roest, Dahlstrom
    Svédország: Nilsson (Eriksson) – Ekholm, Gustafsson, Lindstrom, Moller, Backlund – Erixon, Fransson, Jarnkrok, Nyquist, Klasen – Andersen, Ahnelov, Hjalmarsson, Sjogren, Ericsson – Nygren, Lundqvist, Axelsson, Rasmussen, Danielsson

Játékvezetők: Jyri Ronn (FIN), Maxim Sidorenko (BEL) – Masi Puolakka (FIN), Anton Semjonov (EST)