Niemcy – Finnország 0:4 (vége) | Olaszország – Dánia 1:4 (vége) | Kazahsztán – Lettország 5:5 (vége)

8. Szlovákia 0-0-1-2 1 pont (22:06:49)

Átlagos játékkal is hozza a mérkőzést Svédország, a címvédő tehát harmadik összecsapását is megnyeri az idei VB-n, és vezetik az "A" csoportot.
    Az utolsó harmadra már majdnem háromszor annyi lövés zúdult Soberg kapujára, mint Nilssonéra, ám mindent egybevéve a svédek annyit adtak ki magukból, amennyi feltétlenül a győzelemhez kellett.

60:00

59:30
    Két óriási helyzet is kimarad az üres kapura!

58:40
    Üres Norvégia kapuja!

58:01
    A mérkőzés utolsó kettő perce kezdődik meg.

57:50
    Rasmussen harcolna ki ziccerhelyzetet, de elnyomja az utolsó piros mezes.

57:15
    Klasen elé kerül a korong, a második svéd gól szerzője kiszorított helyzetből, közelről az előtte tornyosuló Sobergbe lő.

56:44
    Nem tudnak felállni a svédek, fordulhat Norvégia.

56:16
    Tilos felszabadítás (Svédország).

55:35
    Ask esik el a svéd kapu mögött, talán gáncsolták, mindenesetre nincs kiállítás.

55:27
    A buli a svéd kapu elől jön, kiegészülnek a sárga mezesek is. Újra 5 az 5 ellen a jégen a csapatok.

55:05
    Közben kiegészülnek a norvégok, kevés ideig emberelőnyben tehát a piros mezesek.

55:05
    Ericsson húz be balról, majd 6 méterről próbálkozik, a korong nem jön ki Soberg testéről.

54:20
    Pontatlan próbálkozás svéd részről, a korong nem találja el Soberg ketrecét.

53:26
    Backlund (Svédország) áll ki kettő percre magas bottal való játék miatt! 4 a 4 ellen a jégen a csapatok!

53:03
    Mivel a norvég játékos előbbit szabálytalanul tette, emberelőnyben a svédek! Stene (Norvégia) volt az elkövető!

53:02
    Nyquist tör szépen előre a bal oldalon a palánk mellett, de a második piros mezes már megállítja.

52:32
    A svéd harmadból jöhet a buli, az idővel volt gondja a játékvezetőknek.

52:31
    Videobírózás miatt áll a játék.

52:16
    Odegaard lövi kapu elé a pakkot, de nem teszi bele senki az ütőjét a korong útjába.

51:02
    Kettő az egyben törnek kapura a svédek, Sjogren pontatlanul passzol.

50:41
    Kiegészül Norvégia együttese.

49:57
    Bedobás a norvég harmadból. Ha ezt az előnyt is kihasználják a sárga mezesek, eldőlhet a találkozó.

49:11
    Lundqvist lövi élesen keresztbe a pakkot a kapu előtt, de nem talál társat a svéd játékos.

48:53
    Átmenetileg tisztáznak a norvégok.

48:40
    Espeland (Norvégia) áll ki kettő percre magas bottal való játék miatt!

48:35
    A gól után is támadásban a svédek, Backlund kotorná a kipattanót a kapuba, de nem jár sikerrel.

47:18
    Svédország gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Fordítanak a svédek! LINUS KLASEN kerül hatalmas ziccerbe, miután Nyquist korcsolyázta körbe a norvég kaput, majd a hosszú oldalon, két méterről nem hibázott! 1-2!

Gólpassz: Gustav Nyquist és Tim Erixon.

45:13
    Felszabadítanak a svédek, sőt, majdnem sikerül kontrát vezetni Hjalmarsson révén, de a norvégok hamar visszazárnak.

44:27
    A buli a svéd kapu elől következhet.

44:04
    Kiegészülnek a norvégok, így majdnem kettő percig emberelőnyben a piros mezesek!

43:47
    Backlund (Svédország) ül le kettő percre durva játékért, 4 a 4 ellen a jégen a csapatok!

43:03
    Kiegészül egy-egy játékossal mindkét válogatott, 5 a 4 ellen a jégen a svéd együttes!

42:00
    Közben elnyomják a svéd játékost, kiállítás! Bonsaksen (Norvégia) az elkövető! 4 a 3 ellen a jégen Svédország!

41:59
    Hatalmas svéd bomba a kék vonalról, Nyquist ólálkodik, de nincs kipattanó.

41:03
    Forsberg (Norvégia) és Lindstrom (Svédország) állnak ki egyaránt kettő percre durva játék miatt. 4 a 4 ellen a jégen a csapatok.

40:01

A második harmadban már láthattunk gólokat, ezek egyenlő eloszlásban történtek, így negyven perc játék után is döntetlen az állás. A svédek egyelőre nem pörögnek fel maximálisan, ha ez megtörténik, nem lesz kérdés, ki nyeri a mérkőzést.

40:00

39:58
    Nygren távoli lövése kerüli el a norvég kaput.

39:34

39:01
    A második harmad utolsó perce kezdődik meg.

38:54
    Sorvik lövése kijön a svéd kapusról, a kipattanót Forsberg óriási ziccerben üti mellé!

38:20
    A gól után is a svédek dominálnak.

36:32
    GÓÓÓL! Emberelőnyös találattal egyenlítenek a svédek! Szépen jár körbe a korong, JOAKIM LINDSTROM jobbról lopja befelé a távolságot, majd a játékosok takarásában pontosan céloz, Soberg már csak maga mögött veszi észre a pakkot! 1-1!

Gólpassz: Oscar Moller és Magnus Nygren.

36:16
    Rögtön felállnak a sárga mezesek.

36:05
    Holos (Norvégi) áll ki kettő percre akadályozásért!

34:58
    A bedobás a norvég kapu elől következhet.

33:49
    Kiegészül Svédország.

32:55
    Egészen eddig: Olden kapáslövését parádés védéssel hatástalanítja Nilsson, a korong a lepkésben!

32:33
    Egyelőre nem tudnak helyzetig eljutni a piros mezesek emberelőnyben.

31:49
    Gustafsson (Svédország) ül le kettő percre gáncsolásért!

31:40
    Ahnelov fekszik a jégen, sérülés miatt áll a játék.

31:05
    Soberg birtokában a pakk, szépen fogta a lepkéssel Ericsson hosszú sarokba tartó félmagas lövését.

30:47
    Les (Svédország).

30:03
    Újabb buli a svéd harmadból. A második játékrész sokkal töredezettebb az előzőnél.

29:40
    Ericsson tör be a norvégok harmadába, de nem tudja megjátszani a korongot.

28:42
    Most a svédek szorulnak be kissé, a bedobás az ő kapujuk elől jöhet.

28:07
    Beemelt korong, Soberg veszi birtokba.

27:43
    A bedobás a norvég harmadból következhet.

27:30
    A svédek nem tudnak gyorsan egyenlíteni, egyre nagyobb ugyanakkor a fölényük.

25:14

24:14
    Backlund célozza a hosszú alsót, de nem találja el a norvég ketrecet.

23:14
    Odegaard (Norvégia) ül le a büntető padra durva játékért!

22:48
    Norvégia gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Vezetnek a norvégok! SONDRE OLDEN lép ki ziccerben, elfekteti a kapust, majd a hálóba passzol! 1-0!

Gólpassz: Per-Age Skroder.

21:40
    Időközben letelik a kiállítás.

21:31
    Fransson életerős lövése kerüli el Soberg kapuját.

21:20
    Danielsson kínálja meg kapásból a norvég kapust, nincs kipattanó!

20:50
    Most tudják csak kiütni a norvégok a harmadukból a pakkot.

20:10
    Rögtön felállnak a svédek előnyben a piros mezes kapu előtt.

20:01

Az első harmad statisztikája:

Kapura lövések: 1 illetve 7
    Kiállítások: 0 illetve 4 perc
    Emberelőny: 2/0 illetve 0/0
    Védési hatékonyság (%): 100.0 illetve 100.0

Gól nélküli döntetlennel vonulhatnak az első szünetre a csapatok. A harmad nem hozott fergeteges játékot, valamint túl sok izgalmat. A svédek dominálnak, de akkora nyomást azért nem helyeznek ellenfelükre, hogy csupán védekezésre késztessék a piros mezeseket.
    Svédország 1:48 percig mér emberelőnyben játszhat a második játékrész elején.

20:00

19:48
    Ask (Norvágia) ül le kettő percre fogásért!

19:21
    Kiegészül Svédország csapata.

19:02
    Megkezdődik az első harmad utolsó perce.

18:50
    Helyzetig sem jutnak az előnyben játszó norvégok.

17:21
    Andersen (Svédország) áll ki kettő percre gáncsolásrét!

17:10
    Sjogren lépne ki ígéretes helyzetben, de elnyomják a norvégok.

16:52
    Olden szerez korongot, majd kissé kiszorított helyzetből, fonákkal emel kapura, ez azonban nem okoz gondot Nilsson számára.

15:15
    A buli a norvég harmad elől jöhet les miatt.

13:12
    Felállnak a svédek létszámazonosságnál, Axelsson lövése azonban elakad a sűrűben.

12:14
    A bedobás a kezdő körből jöhet.

11:40
    Moller passza után Backlund lő ismét, ezúttal is véd Soberg.

09:41
    Backlund bombáját fogja Soberg, a kipattanóra van érkező, de elnyomják a hátvédek!

07:14

06:05
    Danielsson lő a palánk mellől, egyáltalán nem veszélyes a próbálkozás.

05:12
    Gyűrik egymást a csapatok, kevés a játékmegszakítás, ám sajnos a helyzet is.

03:25
    Kiegészül Svédország csapata, komolyabb helyzet nélkül hozta le ezt a két percet Norvégia.

03:20
    Ismét felszabadítanak a svédek, hamarosan letelik a kiállítás.

02:45
    Holos tüzel távolról, nem talál kaput a bekk.

02:19
    Sikerül kiütni a pakkot a védekező harmadból a sárga mezeseknek.

01:57
    Felállnak a norvégok emberelőnyben.

01:25
    Erixon (Svédország) ül le kettő percre bottal akasztásért!

00:10
    A norvégok piros-kék, míg a svédek sárga-kék szerelésben lépnek ma jégre.

00:01

Norvégia: Soberg (Volden) – Holos, Espeland, M. Hansen, Roymark, K. Forsberg – Trygg, Odegaard, Bastiansen, K. A. Olimb, M. Olimb – Sorvik, Bonsaksen, Olden, Skroder, Ask – Stene, Lovlie, Martinsen, Roest, Dahlstrom

Svédország: Nilsson (Eriksson) – Ekholm, Gustafsson, Lindstrom, Moller, Backlund – Erixon, Fransson, Jarnkrok, Nyquist, Klasen – Andersen, Anhelov, Hjalmarsson, Sjogren, Ericsson – Nygren, Lundqvist, Axelsson, Rasmussen, Danielsson

Játékvezetők: Jyri Ronn (FIN), Maxim Sidorenko (BEL) – Masi Puolakka (FIN), Anton Semjonov (EST).

Két veretlen csapat mérkőzik meg kedd este a Chizhovka Arena-ban az "A" csoport 3. fordulójában.
    A norvégok egy könnyed olaszok elleni (3-0) és egy nehezebb dánok elleni (4-3) győzelmen vannak túl, mivel mindkettő rendes játékidőben történt, hat ponttal állnak a tabellán.
    A svédek 3-0-ra múlták felül a dánokat, a cseheket pedig 3-3-as eredmény után szétlövéssel győzték le, vagyis a három koronások öt egységet gyűjtöttek idáig.
    Svédország a címvédő, szinte minden mérkőzésen esélyesként léphet jégre a sárga-kék alakulat, nem lesz ez másként most sem.

A 78. jégkorong-VB veszi kezdetét pénteken Fehéroroszországban, az összecsapások május 9-től 25-ig tartanak majd.

A vb-n 16 csapat szerepel két nyolcas csoportban.
    Az "A" jelűben a címvédő Svédország, az olimpiai bajnok Kanada, Csehország, Szlovákia, Norvégia, Dánia, Franciaország és Olaszország szerepel, míg a "B"-ben Svájc, az Egyesült Államok, Oroszország, Finnország, Németország, Lettország, a házigazda Fehéroroszország és Kazahsztán.

Körmérkőzéseket követően a két csoport utolsó kiesik a Divízió 1/A-ba, az első négy helyezett pedig bejut a rájátszásba.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:45 - kor kezdődik.

Nagy Zalán

Gólok és gólpasszok: 23. Olden (Skroder) – 37. Lindstrom (Moller, Nygren), 48. Klasen (Nyquist, Erixon)

Svédország: Nilsson (Eriksson) – Ekholm, Gustafsson, Lindstrom, Moller, Backlund – Erixon, Fransson, Jarnkrok, Nyquist, Klasen – Andersen, Ahnelov, Hjalmarsson, Sjogren, Ericsson – Nygren, Lundqvist, Axelsson, Rasmussen, Danielsson