Dunaújvárosi KKA – Érd 26:27 (vége)
Dunaújvárosi KKA
26:27 (12:9)
Érd
szerda 14.05.2014, 18:00 • Dunaújvárosi Stadion, Dunaújváros • Női kézilabda NB1

Óriási parázs hangulatú mérkőzés végén büntetőkkel nyert ismét az Érd. Ezzel megszerezve a 3 helyet.

A második félidőben ismét küzdelmes mérkőzést láthattunk,de voltak csúnya pontjai is a találkozónak,melyek talán akár meg se történhettek volna.
    Két óriási mérkőzést közvetíthettünk,reméljük élvezték és velünk tartanak legközelebb is. (19:48:20)

Víg vissza áll vele szembe Kovács és belövi. ezzel 22-23 győz az Érd és szerzi meg a 3. helyet.

Bulath áll oda és belövi

Csiszár áll be védeni vele szembe Schatzl és lövi be.

7 méteresek következnek,szintén úgy mint Érden

Ferling próbálkozott még egy távoli lövéssel,de mellé ment.
    A hazaiaknál a fiatal Hosszú Boglárka előtt adódott hatalmas lehetőség,mellyel eldőlhetett volna a találkozó,de kimaradt. Picit összetört,de a társak biztatják hogy ne adja fel.

60
    Vége a második félidőnek. (22:22)

Két érdi is lent marad a vissza rohanó védekezés után. 3 másodperc maradt. (22:22) (22:22)

59'
    Egyenlít az Érd. Török Petra. (22:22) (22:22)

59'
    Majd ismét labdát szereznek ,újabb indulás, de Hosszú belelövi a kapusba (22:21) (22:21)

59'
    Elvesztik a labdát a vendégek Bulath indul és lő gólt ! (22:21) (22:21)

59'
    Kimarad az Érdi támadás,de elveszik a Hazaiaktól is a labdát indulás közbe. (21:21) (21:21)

58'
    Bulath egyenlít!!! (21:21) (21:21)

58'
    Elveszik a labdát az Érdtől. (20:21) (20:21)

58'
    Labdát szerez Vincze ,passzol Bulathnak aki gólt lő. (20:21) (20:21)

57'
    Bulath ejti be a kapus felett. (19:21) (19:21)

57'
    Gera harcol ki 7 méterest. (18:21) (18:21)

57'
    Kovács szerez szélről gólt. (18:21) (18:21)

56'
    Vincze lő szélről gólt. (18:20) (18:20)

56'
    Víg védi Vukcevic lövését. (17:20) (17:20)

56'
    Ferling töri meg a hosszú hazai gólcsendet. (17:20) (17:20)

55'
    Gólt dob az Érd de Szabó Erika lerakta a T betűt. Majd reklamál ezért figyelmeztetni kell. (16:20) (16:20)

54'
    Takács D. kezéből ütik ki a labdát,nincs sípszó. (16:20) (16:20)

53
    Bulath veszíti el a labdát indul az Érd és újabb gól. (16:20) (16:20)

52'
    Mátéfi Eszter ismét időt kér.

Nagyon ráfér a csapatra hiszen hirtelen 3 gólos hátrányba kerültek. (16:19) (16:19)

52'
    Vukcevic szerez gólt szélről. (16:19) (16:19)

52'
    Vincze szélről lőtt labdáját védi Janurik. (16:18) (16:18)

51'
    Ferling lő,de lökték így szabad dobás. (16:18) (16:18)

51'
    Kovács szerez újabb gólt. (16:18) (16:18)

51'
    Elveszik a labdát a hazaiaktól belemenésért. (16:17) (16:17)

50'
    Mátéfi Eszter is kihasználja az időkérést. (16:17) (16:17)

50'
    Vukcevic marad üresen és szerez gólt.

Közben Triscsuk marad lent.. (16:17) (16:17)

51'
    Bulath lövi fölé. (16:16) (16:16)

50'
    Bulath ismét kap egy ütést,de a játék vezetők figyelmen kívül hagyják,majd mégis csak fújnak. (16:16) (16:16)

50'
    Triscsuk szerez gólt. (16:16) (16:16)

49'
    És Bulath értékesíti is a kapus lábai alatt ellőve. (16:15) (16:15)

49'
    Bulath harcol ki 7 méterest. (15:15) (15:15)

AZ Érdi szurkolók kezdik elveszteni a türelmüket a rendezők gyorsan csillapítják a kedélyeket. . (15:15) (15:15)

48'
    Elveszik az Érdiektől a labdát belépésért. Schatzl marad lent a sípszó után. (15:15) (15:15)

47'
    Bulath harcol ki szabad dobást,fent a játékvezető keze és rögtön el is veszik a labdát. (15:15) (15:15)

Takács D. kap 2 percet. Sajnos nem láttuk az esetet,így nem tudjuk megállapítani innen fentről,hogy miért.(15:15) (15:15)

46'
    Bulath kap hatalmas labdát Ferlingtől és lő gólt. (15:15) (15:15)

45'
    Kisfaludy kap 2 percet lökésért. (14:15) (14:15)

45'
    Schatzl szerez gólt szélről,majd marad lent. (14:15) (14:15)

A második félidő elején ott folytatódott a küzdelem ahol abba maradt. Viszont az Érdiek rengeteget szabálytalankodnak,néha olyat is ami talán elkerülhető lenne.. A hazaiak kicsit megtorpantak. (14:14) (14:14)

44'
    Szabó Erika kér időt. (14:14) (14:14)

44'
    Ismét véd Janurik.Jöhetnek az Érdiek. (14:14) (14:14)

43'
    Schatzl lő gólt szélről. (14:14) (14:14)

Bulathot állítják meg a torkánál fogva. Szabad dobás utáni lövést védi Janurik. (14:13) (14:13)

41'
    Fent a játékvezető keze,Vukcevic lövi mellé. (14:13) (14:13)

40'
    Bulath lő hatalmas gólt átlövésből. (14:13) (14:13)

39'
    Shatzl értékesíti a 7 méterest. Ezzel döntetlen az állás.(13:13) (13:13)

38'
    Víg védi Triscsuk lövését,de a játékvezető szabad dobást fúj. (13:12) (13:12)

Ferling ad rossz passzt. (13:12) (13:12)

38'
    Elveszi a labdát a hazai együttes az Érdiektől. (13:12) (13:12)

37'
    Ferling lövi fölé. (13:12) (13:12)

36'
    Víg véd hatalmasat. (13:12) (13:12)

36'
    Ismételten Bulath kerül földre. (13:12) (13:12)

36'
    Kisfaludy szerez labdát indul meg és lő gólt. (13:12) (13:12)

35
    Koren lő szélről gólt. (13:11) (13:11)

35
    A másik oldalon Takács D. szabálytalankodik és kap 2 percet. (13:10) (13:10)

A lövést védi Janurik. (13:10) (13:10)

35
    Most pedig Bulath marad a földön. (13:10) (13:10)

34'
    Nagyon csúnyán védekeznek az Érdiek , ismét Felinget lökik a földre aki arccal esik neki a parkettának. (13:10) (13:10)

34'
    Ferling kap ütést az arcára Vukcevictől. A játékvezető nem ítél semmit. (13:10) (13:10)

33'
    Víg véd hatalmasat de a kipattanót Kovács értékesíti. (13:10) (13:10)

32'
    Triscsuk lövését védi Víg, a másik oldalon Bulath hibázik. (13:9) (13:9)

31'
    Fent a játékvezető keze,Ferling lő és szerez gólt.

31
    Elkezdődött a második félidő. (13:9)

30
    Befejeződött az 1. félidő. (12:9)

Óriási küzdelemmel kezdődött a találkozó,de az első percektől magához ragadta a kezdeményezést a Dunaújváros és tartotta is folyamatosan a félidő végéig. Kőkeményen védekezik mindkét együttes,de érezhetően az Érdieknél néha elszakad a cérna és durva szabálytalanságokat követnek el. Bízzunk benne a második félidőre lecsillapodnak a kedélyek és ugyan ilyen élvezetes játékot láthatunk,durvább szabálytalanságok nélkül. (12:9) (12:9)

30'
    Vukcevic szerez labdát indítja Kisfaludyt,de Víg hatalmas véd. (12:9) (12:9)

28'
    Trsicsuk hagyja ki a büntetőt. (12:9) (12:9)

Kisfaludy harcol ki 7 méterest (12:9) (12:9)

28'
    Fent a játékvezető keze,Gera lövi fölé. (12:9) (12:9)

27'
    Keményen védekeznek az Érdiek is. (12:9) (12:9)

27'
    Mátéfi Eszter kér időt. (12:9) (12:9)

26'
    Bulath a felső kapufát találja el. (12:9) (12:9)

26'
    Szekeres lő újabb gólt. (12:9) (12:9)

26'
    Lépés miat elveszik a labdát a hazaiaktól. (12:8) (12:8)

26'
    Víg véd hatalmasat ismét. (12:8) (12:8)

25'
    Bulath vissza tér a pályára, és betörésből szerez gólt. (12:8) (12:8)

24'
    Klivinyi szerez átlövésből gólt. (11:8) (11:8)

24'
    Bulathot könyöklik le,de a játékvezető nem ítél semmit. Pedig ez nagyon látható volt... (11:7) (11:7)

24'
    Hosszú szerez gólt a szélről. (11:7) (11:7)

23'
    Triscsuk kap egy labdát beállós poszton,majd befordul vele és Víg mellett belövi. (10:7) (10:7)

22
    Kisfaludy betörés utáni lövését védi Víg bravúrral. (10:6) (10:6)

21
    Gera fordul rá emberére,szabálytalanul állítják meg. (10:6) (10:6)

21
    Kovács lapos lövése megy el a kapu mellett. (10:6) (10:6)

20'
    Kőkeményen védekezik az Újváros. (10:6) (10:6)

20'
    Hosszú szélről leadott ejtést,Oguntoye véd (10:6) (10:6)

19'
    Triscsuk lövi fölé. (10:6) (10:6)

19'
    Ferling indítja Vinczét,aki Oguntoye lábai között szerzi a következő hazai gólt. (10:6) (10:6)

18
    Elveszik a labdát a vendégektől. (9:6) (9:6)

18
    Bulath 7 méteresét védi Gridnyeva. (9:6) (9:6)

2 perces kiállítást kap Szekeres a vendégektől. (9:6) (9:6)

17'
    Vincze kerül földre,egy ütés után. (9:6) (9:6)

17
    Koren lövését védi Víg. (9:6) (9:5)

16'
    Ferling szerez újabb gólt. (8:6) (9:5)

16'
    Ferling lövését védi Gridnyeva (8:6) (8:5)

16
    Szekeres szerez labdát indul meg és lő gólt. (8:6) (8:6)

14
    Vukcevic betörésből lövi a következő Érdi gólt. (8:5) (8:5)

14'
    Időt kért Szabó Erika. (8:4) (8:4)

14'
    Hosszú lő szélről gyönyörű gólt. (8:4) (8:4)

13'
    Bulath átlövésből szerez újabb gólt. (7:4) (7:4)

13'
    Hosszú és Vincze indul meg,utóbbi fejezi be gyönyörű góllal. (6:4) (6:4)

13'
    Víg véd hatalmasat. (6:4) (6:4)

12'
    A vendégektől Vukcevicet kell ápolni. (5:4) (5:4)

12'
    Belemenés miatt elveszik a labdát a hazaiaktól. (5:4) (5:4)

11
    Víg védi ismét bravúrral Vukcevic lövését. (5:4) (4:3)

10'
    Vincze kap egy labdát indítás után, egy pattintás után a labda túljut Gridnyeván, de túl erős volt a pattintás, így a kapu felett hagyja el a játékteret a labda (5:4) (4:3)

10
    Víg véd hatalmasat. (5:4) (5:4)

9'
    Bulath adja fel a labdát kínaira Vinczének, aki be is lövi (5:4) (4:3)

9'
    Kovács egyenlít a vendégektől. (4:4) (4:4)

9'
    Gera adja el a labdát (4:3) (4:3)

8'
    Elveszik a labdát a vendégektől. (4:3) (4:3)

8'
    Bulath értékesíti a 7 méterest. (4:3) (4:3)

7'
    Gera tör be és harcol ki egy hétméterest (3:3) (3:3)

7'
    Koren szerzi a szélről az Érd harmadik gólját (3:3) (3:3)

6'
    Ferling lövi a következő hazai gólt (3:2) (3:1)

6'
    Shatzl kap egy indítást a szélen, egyedül megy kapura majd belövi Víg felett (2:2) (2:1)

6'
    Vincze kap sárga lapot. (2:1) (2:0)

5'
    Bognár betörésből szerzi az Érd első gólját. (2:1) (2:1)

5'
    Belemenés miatt elveszik a labdát a hazai csapattól (2:0) (2:0)

5'
    Koren kap sárga lapot. (2:0) (2:0)

4'
    Kovács Anna lövését védi Víg (2:0) (2:0)

4'
    Bognár lövétés védi Víg, de mivel előtte faultolták, szabaddobás következik (2:0) (2:0)

4'
    Kemény védekezés vendég oldalon,Bulath lövését védi Gridnyeva. (2:0) (2:0)

3'
    Kovács Anna lövése jön ki a kapufáról (2:0) (2:0)

3'
    Hosszú szerzi szélről a következő gólt. (2:0) (2:0)

2'
    Koren marad üresen a szélen, lövése elmegy a kapu mellett (1:0) (1:0)

2'
    Érdi labda vesztés után Ferling indul meg,de kapufát lő. (1:0) (1:0)

2'
    Keményen védekezik a hazai csapat, aminek hatására az Érd eladja a labdát (1:0) (1:0)

1'
    Bulath Anitát kell ápolni rögtön,miután a földre lökték. (1:0) (1:0)

1'
    A Dunaújvárosiak első gólját Bulath szerezte. (1:0) (1:0)

1'
    Víg véd hatalmasat egyből. (0:0) (0:0)

Az Érdiek kezdték a találkozót. (0:0) (0:0)

1

A Dunaújvárosi Kohász piros,a vendég Érd zöld-fekete mezben lép pályára.

Dunaújvárosi KKA: Víg, Csíszár – Ferling, Gera, Takács D., Sánta, Kopecz, Ács, Vincze, Bulath, Palotás, Kemény, Hosszú, Rádl, Grosch, Kővári

Érd: Gridnyeva, Janurik, Oguntoye – Török, Schatzl, Triscsuk, Kovács, Vukcevic, Szekeres, Kisfaludy, Wolf,Oláh, Koren, Bognár, Mester

Játékvezetők: Herczeg Péter – Südi Péter.

A bemelegítés elkezdődött!

képfeltöltés

A 3.helyért folyó csata első mérkőzésére múlt hét szombaton került sor Érden. Akkor már az első percekben érezni lehetett,hogy ez a játék az igazi küzdelemről fog szólni.Felváltva szórták a gólokat a csapatok. A 11. percben a vendég Kohász elvesztette az addig kitűnően védő Csapó Kyrát,aki egy ütközés után lent maradt,és nem tudott rá állni a bal lábára. Helyére csereként Víg Vivien állt,aki hamar felvette a ritmust és abban a formában folytatódott a mérkőzés,ahol abba maradt.A félidő végére aztán rákapcsoltak a Dunaújvárosiak,és Hosszú duplája,valamint Ferling,Bulath és Takács góljaival 10-13-as Kohász vezetéssel mentek pihenni a csapatok.A térfél csere után hamar magára talált az Érd,és előbb egyenlített,majd át is vette a vezetést nem egészen 5 perc alatt. Mátéfi Eszter tanítványai azonban nem adták fel és meccsben maradtak.Egymás után érkeztek ismét a gólok,hol egyik hol másik csapat vezetett. 1 perccel a vége előtt gólt szerzett a Dunaújváros ezzel 22-23-at mutatott az eredménykijelző.Próbálkoztak az Érdiek,és ezt addig tették,míg 6.másodperccel a vége előtt Triscsuk kiegyenlített. Ezzel 23-23-as döntetlen született. Jöhettek a büntetők.

Az 5-5 büntető közül az Érdnek csak négyet kellett lőnie ,mivel a Dunaújvárosiak kezdtek és kétszer is hibáztak.A hazaiak pedig belőtték mindet,így végül 24-23-as eredménnyel az Érdiek nyerték a találkozót.

A szerdai találkozón a Dunaújvárosiaktól biztosan hiányozni fog Csapó Kyra a kapuból,akinek elszakadt a kereszt szalagja az ütközés után.

A két mérkőzés között Mátéfi Eszter így nyilatkozott :
    Úgy gondolom, hogy nagyon jó mérkőzést játszottunk Érden, s bár volt esélyünk a győzelemre is, végül a szerencse a hazaiak mellé állt a büntetőpárbajban. A találkozót kielemeztük, ahogy én, úgy a csapat tagjai is előre néznek már, hiszen szerdán este hat órától a Dunaújvárosi Sportcsarnokban mérkőzünk meg vetélytársunkkal, egyértelműen az egyenlítést reményében. Az érdi mérkőzésen voltak hullámvölgyeink, s bár védekezésben nagyon jól teljesítettünk, a támadójátékban van még mit javulnunk: elsősorban lendületesebb játékra, s a helyzetek tisztább kialakítására kell törekednünk a holnapi összecsapáson. Nem vitás, az év legfontosabb mérkőzése vár ránk, s nagyon remélem, hogy komoly támogatást kapunk majd drukkereinktől is, s az ő segítségükkel megnyerhetjük a mérkőzést, mely előtt csak azt ígérhetem, hogy mi a magunk részéről mindent elkövetünk majd a sikerért.

A párharc 2. mérkőzésére tehát szerdán 18:00-tól kerül sor.
    Izgalmas,kőkemény mérkőzést közvetíthetünk az önök számára.

Tartsanak velünk itt az onlajnok.com oldalon!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.