Svájc – Niemcy 3:2 (vége) | Csehország – Olaszország 2:0 (vége) | Oroszország – Kazahsztán 7:2 (vége)
Szlovákia – Norvégia 5:2 (vége)
Szlovákia
5:2 (2:2, 1:0, 2:0)
Norvégia
szerda 14.05.2014, 19:45A csoportos Világbajnokság

Végül megérdemelten nyert fölényesen a szlovák csapat, és ezzel életben tartotta magát. Nagy harc lesz ezzel a kiesés ellen több csapat körében is, az olaszok is kikaptak ma a csoportban. (21:49:49)

60:00

58:55
    Már a csapatok is a végét várják érezhető módon.

57:26
    Laco kapuja előtt suhant el a korong keresztbe, nem érkeztek rá időben.

56:40
    Mindig előre tudja hozni a korongot a szlovák csapat.

55:37
    Elfáradhattak fejben is a norvégok, bár harcolnak még a korongért.

54:45
    Laco kapuja felé tartott két távoli kísérlet is, de kaput nem találtak.

53:40
    Főleg mezőnyjáték zajlik kevés lövéssel, helyzet alig akad.

52:50
    Nem tudnak érdemben támadni az északiak Laco kapujára.

51:55
    Sikerül elöl tartani a pakkot Miklikéknek, ezzel most sok idő elmegy megint.

50:48
    A szlovák kontrák most veszélyesek, mivel kinyílt az ellenfél védelme.

49:45
    Nagy bajba került a norvég csapat, kissé tehetetlenek is jelenleg.

48:33
    Szlovákia gólt szerzett!
    MICHEL MIKLIK a kapu mögött tartotta a korongot, majd jobbra cselezve rálőtte Haugenre, akiről egy kis résen át a kapuba pattant a pakk!

47:47
    LADISLAV NAGY egy kontrával korizott el középen Daloga kiugratása után, kissé jobbról pedig közelebbről fonákkal lőtte ki a botos felsőt!

46:45
    Hosszan cserétek az együttesek, kicsit pihenhettek is.

45:50
    Óriási az iram, egyszerűen lassítani sem akarnak a csapatok mezőnyben.

45:03
    Haugen fogja a korongot, éles szögből emeltek kapura jobbról nagy lendületből.

43:48
    A szlovák kapu előtt is sok esemény zajlik ezekben a percekben.

42:53
    Laco tenyerel rá a pakkra a kaputól távol is, hogy biztonságban tudja.

41:40
    Haugennek kellett védenie máris a botossal, de megoldotta a szélső lövést.

40:01

Megérdemelten vezet a szlovák csapat, ebben a harmadban többet tettek ellenfelüknél.

40:00

39:42
    Szép korongjáratás után LADISLAV NAGY a jobb kör közepéből lőtte ki a rövid felsőt Marincin passza után!

38:35
    Nagy lövések suhantak most el Haugen kapuja mellett, próbálnak még előnyt szerezni ellenük.

37:42
    Miklik került a jégre, Ask tartotta fel, de ő nem kap 2 percet.

36:32
    Bastiansen ül ki 2 percre megint, elcserélték magukat a norvégok. (NOR)

35:40
    A norvég csapatnak régen volt lövése, jobbára védekeznek ezekben a percekben.

34:35
    Haugen kapujához került közel újra a pakk, de a védők gyorsan felszabadítottak.

33:50
    Most sokkal jobban védekeznek a csapatok,mint az első harmadban.

32:25
    4 a 4 ellen nagyrészt megint a mezőnyjáték került előtérbe.

31:23
    Mikus is a sűrűben szabálytalankodott a norvég kapu előtt, 2 perc a jutalma. (SVK)

30:36
    Bastiansen lökte el ellenfelét, ő is 2 percet kap! (NOR)

29:50
    Miután kiegészült Szlovákia, Haugen kapuja előtt alakult ki hosszan ígéretes akció.

28:33
    Távolról középről jött a bomba, Lacon átcsúszott, de csak a kapu mellé pattant!

27:45
    A norvég csapat sem tud felállni Laco kapuja köré előnyben.

26:53
    Tatar kap 2 percet most. (SVK)

26:53
    Jobbára a szlovákok támadnak többet, legalább is több erőfeszítést tesznek most.

25:22
    Laco kapuja volt veszélyben, hárman is indultak, de a végső lövés lecsúszott az ütőről.

24:27
    Nagy a harc megint a harmad elején minden korongért, ép p ezért kevés most a lövés.

23:25
    Kihúzta Norvégia simán most, ügyesen kivédekezték ezt.

22:10
    Letelt az előny fele, eddig nem tudtak érdemben felállni a szlovákok.

21:07
    Trygg kap 2 percet kisebb ütésért. (NOR)

20:01

Eddig nagyon kiegyenlített a mérkőzés, 13-8 a lövések aránya a norvég csapat javára.

20:00

19:35
    Jól járatják a szlovákok az ellenfél kapuja körül, de a lövéseket eddig blokkolták.

18:10
    Martinsen kap 2 percet magas bot miatt. (NOR)

17:45
    Kiállítás lesz, de megy a játék, Laco le is korizott.

16:20
    Nagy nyomás volt a szlovák kapun végig a norvég előnyben, de kivédekezték.

15:27
    Laco védett hatalmasat egy távoli, majd egy közeli lövésnél is.

14:38
    Satan is kiülhet 2 percre bottal akasztásért. (SVK)

13:45
    Szépen felálltak a norvégok, de sokat kell mozogniuk a jó védelem miatt.

12:15
    2 percet kap Marincin akadályozásért. (SVK)

11:07
    Norvégia gólt szerzett!
    Olimb kapott jó kiugratást, de kiszorították. Viszont középre adott, ahol MORTE ASK érkezett és kissé balról kilőtte Laco jobb alsóját!

09:17
    JURAJ MIKUS vitte be a harmadba a pakkot, balról elment keresztbe a kapu előtt, majd jobbról beemelte, miközben Miklik beállt a kapus elé okosan, tőle kapta vissza.

08:45
    Nagy a harc minden korongért, teljesen kiegyenlített a mezőnyjáték.

07:28
    Laco kapuja előtt lett kavarodás, a közelben járó pakkot csak másodszorra tudta fogni.

06:32
    3-1 eddig a bulielhozatal a szlovákok javára.

05:39
    Szépen körbejáratták a korongot Stenével a norvégok, kissé balról ALEXANDER BONSAKSEN lőtt laposan, Laco takarásból nem tudott védeni!

04:56
    Szép akció után a kapu elé akarták emelni a korongot a szlovákok, de blokkolták.

03:40
    Nagy az iram már az elején is, a gól csak fokozhatta ezt.

02:19
    Laco véd kétszer is, a norvég csapat igyekezett gyorsan egyenlíteni.

01:06
    Miklik lőtt balról a palánktól középre, Mikus még beleért, de az érkező TOMAS TATAR pont jól ért bele középen és a kapuba került a korong!

00:01

Egy továbbjutásért és egy kiesés ellen küzdő csapat találkozik ma, de talán fordított felállásban gondolták a legtöbben ezt a párost.
    Norvégia tegnap elszenvedte első vereségét, de szoros meccsen csak egy góllal kapott ki a tabella első svédektől.
    Szlovákia viszont 1 ponttal árválkodik, ami kezd kínos lenni, pláne, úgy, hogy könnyen kieshetnek, ha nem szedik magukat össze.
    Élet-halál harc lesz a meccsen. Norvégia az esélyes, nagyot fordult a világ.

8. Szlovákia 3 0 0 1 2 / 6–12 1pont

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:45 - kor kezdődik.

Nagy Gábor

Gólok és gólpasszok: 2. Tatar (Svarny, Mikus), 10. Mikus (Miklik, Daloga), 40. Nagy (Marincin), 48. Nagy (Daloga, Laco), 49. Miklik (Tatar) – 6. Bonsaksen (Stene), 12. Ask (Olimb K.A., Olimb M.)

Szlovákia: Laco (Janus) – Daloga, Sloboda, Hrivik, Satan, Nagy – Marincin, Brejcak, Viedensky, Panik, Tatar – Svarny, Valach, Miklik, Marcinko, Reway – Ceresnak, Skokan, Tybor, Stastny, Mikus
    Norvégia: Haugen (Volden) – Holos, Espeland, M. Hansen, Roymark, K. Forsberg – Trygg, Odegaard, Bastiansen, K. A. Olimb, M. Olimb – Sorvik, Bonsaksen, Olden, Skroder, Ask – Stene, Lovlie, Martinsen, Roest, Dahlstrom