USA – Lettország 5:6 (vége) | Kanada – Dánia 6:1 (vége) | Finnország – Fehéroroszország 2:0 (vége)
Svédország – Franciaország 2:1 (vége)
USA
5:6 (1:2, 2:1, 2:3)
Lettország
csütörtök 15.05.2014, 15:45A csoportos Világbajnokság

Hihetelenül szoros, fordulatos és kiélezett mérkőzésen vagyunk túl. Végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, hatalmas küzdelem folyt a jégen. A végén a lettek örülhettek, nagy skalpot gyűjtöttek be.

44:24
    Stapleton (USA) fogta ellenfelét, jutalma két perc.

40:01

Mozgalmas, fordulatos mérkőzéssel van dolgunk eddig. A második harmadban az amerikaiak lőttek eggyel több gólt, így döntetlen részeredményt könyvelhetünk el a záró harmad előtt. Fej-fej mellett haladfnak a felek, egyelőre nem bírnak egymással.

Maradjanak velünk!

40:00

33:13
    Pujacs (LAT) magas bottal való játék miatt két percet kap.

31:00
    Trouba (USA) durvaság miatt két percre korcsolyázik le.

31:00
    Sotnieks (LAT) durvaság miatt 2+2 percet kap.

31:00

TYLER JOHNSON

Gólpassz: Craig Smith és Jacob Trouba

30:04
    Nizivijs (LAT) bottal akasztás miatt korcsolyázik le két percre.

28:57

Gólpassz: Seth Jones

28:20
    Stals (LAT) bottal akasztás miatt áll ki két percre.

28:08

ALEXANDRS NIZIVIJS

Gólpassz: Herberts Vasiljevs

27:00
    Öt a három ellen a jégen, nagy lehetőség előtt a lettek.

26:20
    DeKeyser (USA) fejre, nyakra irányuló támadás miatt korcsolyázik le két percre, ezen kívül tíz perces személyit is kap.

25:42
    Trocheck (USA) fogta az ellenfelét, ő is lemegy két perc erejéig.

24:00
    Öt a három ellen a jégen, nagy lehetőség előtt az amerikaiak.

23:27
    Kulda (LAT) gáncsolás miatt kénytelen lekorcsolyázni két percre.

22:50
    Girgensons (LAT) akadályozta a játékot, így lekorcsolyázik két percre.

20:01

Az első harmad után nem kis meglepetésre vezetnek a lettek. Az amerikaiakat meglepték az európaiak, nem lesz könnyű dolga a folytatásban az USA együttesének.

06:55
    Jones (USA) bottal akasztás miatt korcsolyázik le két percre.

03:08
    Meija (LAT) korcsolyázik le két percre, mivel fogta az ellenfelét.

00:01

USA: Thomas (Leggio) – Trouba, DeKeyser, Jones, McCabe, Petry, Gardiner, Donovan – Johnson, Nelson, Smith – K. Hayes, Gaudreau, Abdelkader – Stapleton, Wingels, Mueller – McDonald, Trocheck, Shore – J. Hayes

Lettország: Gudlevskis (Masalskis) – Galvins, Kulda, Sotnieks, Pujacs, J. Redlihs, Jass, Lavins – Daugavins, M. Redlihs, Kenins – Stals, Girgensons, Indrasis – Vasiljevs, Nizivijs, Cipulis – Dzerins, Lipsbergs, Meija – Berzins

Játékvezetők: Bulanov, Olenin (mindkettő RUS) – Leermakers (NED), Valach (SVK)

A jégkorong-vb B csoportjában az eddig két győzelmet arató, így hat pontot szerző Lettország és Egyesült Államok csapata mérkőzik egymással ma délután.

Az amerikaiak simán verték a házigazda fehéroroszokat, majd nem kis szerencsével a tavalyi ezüstérmes svájciakat, de nagy verést kaptak az oroszoktól, a 6:1 akkor is súlyosnak tűnik, ha tudjuk, hogy nagyon fiatal az amerikai csapat.

A lettek meglepetésre egy finnek elleni győzelemmel kezdtek, de a németektől már kikaptak egy szoros meccsen, majd egy ennél is szorosabb találkozón 5:4-re verték a kazahokat.

A két csapat tíz tétmeccsen mérte össze az erejét az elmúlt 16 év során, az első három mérkőzés kivételével valamennyit az amerikaiak nyerték, a tavalyi vb-n 4:1-re hozták a csoportkörben lejátszott meccset, és erre most is van esélyük.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:45 - kor kezdődik.

Tinta Sándor

Gólok és gólpasszok: 17. Smith (Gardiner), 29. Nelson (Jones), 31. Johnson (Trouba, Smith), 54. Hayes (Jones), 59. Nelson (Gaudreau, Jones) – 16. Meija (Berzins), 19. Redlihs (Kenins, Daugavins), 29. Nizivijs (Vasiljevs), 52. Daugavins (Redlihs), 55. Girgensons (Meija), 58. Vasilijevs (Cipulis)