USA – Lettország 5:6 (vége) | Kanada – Dánia 6:1 (vége) | Finnország – Fehéroroszország 2:0 (vége)
Svédország – Franciaország 2:1 (vége)
Svédország
2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Franciaország
csütörtök 15.05.2014, 19:45A csoportos Világbajnokság

A záró harmadban egy gólra feljött a francia gárda da Costa remek gólja után, a hajrában nagyon nyomtak Nilsson kapuja előtt, de nem sikerült pontot menteni. A svédek a harmadik harmadban már csak az eredmény tartásra rendezkedtek be, és ez a taktika majdnem megbosszulta magát. Végül kihúzták kapott gól nélkül és begyűjtötték a fontos három pontot. Tizenegy ponttal vezetik a tabellát, és már majdnem biztos, hogy ott lesznek a legjobb négy között a B-csoportban. Holnap Szlovákia ellen lépnek jégre, és ennél többet kell majd nyújtaniuk a svédeknek, ha ismét győztesként akarnak levonulni a jégről.

Kapura lövések három harmad után: 34-18. (22:04:36)

A mérkőzés legjobb játékosai:

Niclas Burström (Svédország) – Florian Hardy (Franciaország)

60:00

59:58
    Ekholm kap két percet a végén.

59:58
    Fleury az utolsó másodpercekben még belőhette volna az egyenlítő gólt, de a jégen fekvő Nilssont nem tudta átemelni.

59:50
    A franciák időt kértek.

59:50
    Hardy lekorcsolyázott a kapuból, hat francia a mezőnyben.

59:20
    Amar fonákkal próbálta a kapuba helyezni a korongot, de a kapuvas mellett ment el a pakk.

59:00
    Utolsó francia rohamok, de nem tudják megtartani a korongot a svédek harmadában.

58:10
    Közben kiegészült a francia csapat.

57:59
    Ekholm bombája után, kicsit elszédül Hardy, fekszik a jégen.

57:40
    A kék vonalról Möller ereszt el egy kemény lövést. Hardy újabb védést könyvelt el.

56:50
    A svédek tartják a korongot nem sietnek, fogy az idő az a fontos most a számukra.

56:20
    Franssen lövését védi a lepkéssel Hardy.

56:09
    Kiaĺlítás a francia csapatból, Bellemare gáncsolásért megy le két percre.

55:00
    Öt perccel a harmad vége előtt Auvitu lövése suhan el a kapuvas mellett.

54:20
    Hardy véd a buli után bravúrral. Nyquist eresztett el egy kemény lövést.

53:55
    Sjögren lövése a bal körből a kapu mellé ment, ismét jöhetnek előre a kakasok.

53:05
    Axelson korcsolyázik lesre, ez most jól jön a svédeknek, megtörik egy kicsit a francia lendület.

52:40
    Franciaország támadásban, most kisebb nyomást gyakorol a svéd kapura, a svédek végül csak kivágni tudják a pakkot.

52:00
    Újabb francia lövés, ezúttal Fleury lövését takarásból védte Nilsson.

51:20
    Óriási francia helyzet! Bellemare bevitte a pakkot egész Nilssen elé, aki a bal lábvédőjével bravúrral hárított.

51:00
    Kilenc perc áll rendelkezésre még a franciáknak az egyenlítésre, a svédek jól zárnak a kék előtt és tartják a korongot.

50:10
    Letelt a svéd előny, svéd lövés nélkül, ritka egy rossz emberelőny volt.

49:00
    Jól védekeznek a franciák, a svédek nem tudták eddig megtartani a korongot a franciák harmadában.

48:08
    Manavian kap két percet a francia csapatból magas bottal való játékért.

47:50
    Reklám szünet a csarnokban.

47:40
    Még egy Backlund lövés, és kiegészülnek ebben a pillanatban a franciák.

47:00
    Lindström majd Hjalmarson lövését védi Hardy.

46:30
    Jól védi a francia csapat a kék vonalát, eddig kiválóan védekeznek.

45:40
    Kiállítás a francia csapatból, Fleury kap két percet magas bottal való játékért.

44:56
    Franciaország gólt szerzet!
    STEPHANE DA COSTA szerez egy rossz svéd indításból a kék vonalon korongot, majd becselezte magát egész Nilsson elé, és a jobb alsóba lőtte a pakkot. Szép egyéni akció volt. Gólpassz nélkül a találat.

43:40
    Rögtön a buli után ismét Fransson próbálkozott egy lövéssel.

43:10
    Kipattan Hardy kapuja mögött a korong, buli következik a jobb oldalán. Szétszórt egy kissé most a játék.

42:20
    Kemény Fransson lövésébe próbált belepiszkálni a kapu előtt Backlund.

41:10
    Tartják a svédek a korongot, óvatos játék a záró harmad elején.

40:50
    Beviszik a svédek támadó harmadba a korongot, de nem tudják ott tartani hosszabb ideig.

40:10
    A kezdő bulit a svédek hozzák el.

40:01

Érkeznek a csapatok a záró harmadra.

A második harmadot aktívan kezdte a francia gárda, a svédek sokáig kivártak és meglepően passzívan játszottak, majd egy percen belül kétszer is lecsaptak a 36-ik percben, és kétgólos előnyt szereztek. A francia csapatnak a harmadik harmadban még van esélye a javításra, meglátjuk sikerül e még visszahozni a reményeket a pontokra.

Kapura lövések két harmad után: 20-13.

40:00

39:50
    Roussel kap a francia csapatból tíz perc fegyelmi büntetést.

39:40
    Backlund lövését védi Hardy másodszorra.

39:01
    Elkezdődött a harmad utolsó perce, svéd botokon a korong.

38:00
    A franciák nem adják fel, da Costa került jó helyzetbe, lövése a kapu mellett suhant el.

36:40
    A gól után folytatódnak a svéd rohamok, a francia kapu előtt.

35:49
    Svédország gólt szerzett!
    Hidegy zuhany a francia csapatra. Tizenhét másodperc után OSCAR MÖLLER kap a kapu előtt tiszta helyzetbe korongot, egy szépen kidolgozott akció végén és a jobb felsőbe helyezi Hardy mellett a második svéd gólt.Gólpasszok: Niclas Andersen, Joakim Lindström.

35:32
    Klasen lövésébe a kék vonalról ügyesen nyúl bele JOEL LUNDQWIST és megszerzi a svédek vezető gólját. Gólpaszok: Linus Klasen, Dennis Rasmusen.

35:00
    Sikerül végre felállni a svédeknek, de lassan lejár az előny nem igen lesz idő már a gólra.

34:10
    Kivágják a franciák a korongot, majdnem helyzetbe került Meunier.

33:20
    Egy kemény svéd lövés a körök közül Hardyt fején találja, megszakítják a játékot.

33:00
    Nicolas Besch kap két percet a francia csapatból bottal akasztásért.

32:15
    Roussel került helyzetbe, és a körök közül a felső kapuvasat találta el. Nagy francia lehetőség volt a gólszerzésre.

32:00
    Előbb Klasen, majd a másik oldalon da Costa lövését védik a kapusok.

31:20
    Harc a sarokban a korongért, a franciák hozzák el és indulnak meg előre.

30:51
    Francia tilos felszabadítás.

30:10
    Hosszabb idő után beköltöztek a svédek a francia harmadba, de ötlet nélkül eddig az akció.

29:30
    A szünet után ismét a franciák támadásban, a svédek nagyon passzívak ezekben a percekben.

29:03
    Hardy tenyerel a korongra, buli a jobb oldalán, reklám szünet következik a csarnokban.

28:05
    Hosszú játékrész megszakítás nélkül a francia csapat sokkal aktívabb a második harmadban mint a svédek.

27:00
    Ritz lövése a bal körből, keményen lövi meg a korongot, Nilsson ismét a helyén.

26:10
    Nem sikerült kihaszálni az emberelőnyt, kiegészült a svéd csapat.

25:00
    Fleury került ziccerbe, Nilsson a bal mamutjával védett remekül.

25:00
    Jól védekezik a svéd csapat.

24:25
    Lesre krocsolyáznak a franciák.

24:03
    A svéd Danielsson kap két percet, újabb francia előny.

23:20
    Kevergetnek a svédek a francia harmadban, de nem tudnak helyzetig eljutni, majd Amar szerez korongot végül, és kivágja.

22:40
    Jankrok lő ismét veszélyesen Hardy kapujára.

22:00
    Egy svéd hiba után majdnem helyzetbe került da Costa, de elrontja a lehetőséget, majd a svédek indulnak meg előre, és egy remek lövéssel fejezik be az akciót.

21:30
    Nilsson kapuja előtt a buli, egy svéd tilos felszabadítás után.

21:00
    Harc a korongért a francia hramadban, dulakodás a palánknál, végül kihozzák a franciák.

20:30
    Kiegészült a svéd csapat.

20:10
    A kezdőbulit elhozza a francia csapat.

20:01

A játékvezetők és francia csapat már a jégen, a svédek még sehol.

Kiegyenlített játék az első harmadban. Nem tudták kihasználni a csapatok az emberelőnyös helyzeteket, így gólnélküli döntetlen mellett vonultak a csapatök a pihenőre. A francia csapat 30 másodpercig még előnyben játszik a középső játékrész elején. Hamarosan folytatjuk a második harmaddal.

Kapura lövések száma az első játékrészben: 9-9.

20:00

19:30
    Nagy francia nyomás a harmad hajrájában.

19:01
    A harmad utolsó perc elején felálltak a franciák, majd Bellemare kéményen lövi meg a korongot, Nilsson ismét a helyén volt.

18:30
    Andersen kap testre ütésért, ismét a svéd csapatból két percet, újabb francia lehetőség.

18:30
    Kiegészült a svéd gárda.

18:00
    Kivágják a svédek a korongot, jól védekeznek, eddig csak egy Auvitu lövés az előnyben.

17:30
    A francia kapu mögött a korong, hosszú passz a kék vonalra, de les lett az indítás vége.

17:00
    Jól járatja a francia csapat a korongot a svédek harmadába, majd Auvitu lő a kékről, Nilsson biztos kézzel véd.

16:27
    A franciák kerülnek előnybe, Erixon kap két percet gáncsolásért.

16:00
    Fleury ment el szépen a jobb oldalon, és éles szögből eresztett el egy pontos lövést, Nilsson a lepkéssel védett.

15:20
    Gyors francia tamadás, de lesre korcsolyáztak, buli következik.

14:40
    Pontatlan svéd indítás után, tilos felszabadítás.

14:20
    Kiegészül a francia válogatott, Menuer újra játékban.

13:40
    Kihozza a francia csapat a korongot a svéd nyomás után.

13:00
    Gyorsan feláll a svéd csapat, Backlund szépen nyúl bele egy lövésbe, szerencséjük volt most a franciáknak.

12:20
    Kiállítás a francia csapatból, Menuer kap 2 percet játék késleltetésért.

11:20
    Jó tempójú a mérkőzés kevés megszakítással, le föl támadnak most a csapatok.

10:30
    A másik oldalon Hardy védett ismét remekül, kezd élénkülni a mérkőzés.

09:35
    Bellemare kerül nagy ziccerbe, egyedül vitte a korongot a svéd kapura, de Nilsson remekül védett.

08:55
    Erixon is kipróbálta Hardy figyelmét egy remekül eltalált lövéssel.

08:20
    Hardy védte szépen Niquist lövését.

07:30
    da Costa T. remekül ment el a jobb oldalon, betört egész Nilsson éle, aki a mamutjával védte a lehetőséget.

07:05
    Kisebb nyomás alakult ki a francia kapu előtt, a svédek lövéssel próbálkozták, de jól blokkoltak a franciák, végül Hardy védése fejezte be a svéd aktivitást.

06:20
    Treille tört be a kapu elé, majd a kapu mellé durrantott.

05:30
    Hardy első védese Klasen lövése után.

04:40
    Sok a pontatlan megoldás mindkét oldalon, eddig komolyabb védés nélkül a kapusok.

03:50
    Russel kereste da Costát a kapu előtt, de pontatlan volt a passz, jöhetnek előre a svédek.

02:40
    A svéd csapat eddig nem tudott valamire való támadást vezetni, jól védi a francia csapat a kék vonalat.

01:50
    A bulit a svédek kapuja előtt a franciák hozzák el, majd a kapu mögött folytatódik a harc a korongért.

01:00
    Svédország bevágja a korongot a francia harmadba, de nem érik be a csatárok a pakkot, így a franciák jöhetnek támadással.

00:25
    Nilsson kapus hozza játékba a korongot, egy pontatlan francia lövés után.

00:01

Svédország sárga mezben korcsolyázik ki a mérkőzésre, a francia csapat kékben játszik majd.

Svédország:Nilsson (Ullmark) – Fransson, Ekholm, Lindström, Moller, Backlund (A) – Burström, Andersen, Hjalmarsson, Sjögren, Ericsson (A) – Erixon, Nygren, Järnkrok, Nyquist, Klasen – Lundqvist (C), Axelsson, Rasmussen, Danielsson.

Franciaország: Hardy (Quemener) – Manavian, Amar (A), Treille, Meunier (C), Desrosiers – Auvitu, Besch, da Costa S., Roussel, Bellemare (A) – Janil, Chakiachvili. Fleury, Guttig, da Costa T. – Fauvel, Berthon, Henderson, Ritz, Raux.

Játékvezetők: Jeřábek (CZE), Rantala (FIN) – Carnathan (USA), Hull (CAN)..

Négy mérkőzést rendeznek a hoki-vb hetedik játéknapján Minszkben. Svédország csapata az esti meccsen csap össze az A-csoportban Franciaországgal. A mérkőzést a kisebb Chizhovka arénában rendezik a cseh Jeřábek és finn Rantala játékvezetők vezetése alatt. Nagyon izgalmasan alakulnak a csoportok, több meglepő eredmény született már, és valószínűleg csak az utolsó játéknapon ismerjük meg a továbbjutó csapatok névét és a kiesőket. Eddig Oroszország és Svédország teljesít a legjobban, mindkét gárda vezeti csoportját, és Kanadával együtt az idei vb legnagyobb favoritjai közé tartoznak. Főleg Oroszország, Ovechkinnal az élen, meglepően simán veri ellenfeleit az orosz szurkolók nagy örömére, a minden alkalommal szépen megtelt Minsk Arénában.

Franciaország a vb egyik meglepetés csapata, először alaposan meglepte Kanadát amikor büntetőkkel legyőzte 3-2-re, majd saját magukat lepték meg egy nem várt vereséggel az olaszoktól, végül sokkolták Szlovákiát, bravúrosan 1-3-ról fordítottak négy góllal a meccs utolsó tíz percében. Eddig öt pontot könyveltek el, és esélyük van bejutni a négy közé, de a hátralévő meccseken bizonyítani kell a jó formát, és további pontokat begyűjteni.

Svédország a mai meccs favoritja, a bemutatkozó mérkőzésén Dánia ellen könnyedén nyert 3-0-ra, majd szoros találkozón büntetőkkel 4-3-ra legyőzték a cseheket. A harmadik fordulóban Norvégia következet a sorban, aki alaposan megszorongatta őket az északi derbin, de végül 2-1-re tudni hozták az összecsapást, így jelenleg nyolc ponttal vezetik a B-csoportot. A csapat legeredményesebb játékosa három meccs után Joakim Lindström, aki háromszor talált a hálóba és öt kanadai pontot gyűjtött be eddig.

Ha tudja hozni a francia gárda eddigi jó formáját a nagyok ellen, akkor a svédeket is megszorongathatják, és újabb meglepetést okozhatnak. Magyar idő szerint negyed órával este nyolc előtt kezdjük a közvetítést, kövessék velünk együtt a hoki-vb eseményeit az onlajnok oldalán, és nem maradnak le semmiről.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:45 - kor kezdődik.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 36. Lundqwist (Klasen, Rasmusen), 36. Möller (Andersen, Lindström) – 45. da Costa S.

Svédország: Nilsson (Ullmark) – Fransson, Ekholm, Lindström, Moller, Backlund (A) – Burström, Andersen, Hjalmarsson, Sjögren, Ericsson (A) – Erixon, Nygren, Järnkrok, Nyquist, Klasen – Lundqvist (C), Axelsson, Rasmussen, Danielsson.

Játékvezetők: Jeřábek (CZE), Rantala (FIN) – Carnathan (USA), Hull (CAN).

Nézőszám: 7045.